All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shkelzen Jetishi XENI. Show all posts
Showing posts with label Shkelzen Jetishi XENI. Show all posts

Sunday, 1 April 2012

Xeni behet Elbasanli dhe se shpejti edhe me pasaporte te Shqiperise...

Shkelzen Jetishi merr pasaporte shqiptare

Shkelzen Jetishi apo i njohur nga te gjithe Zeni, bilbili i Kosoves, tashme do te jete edhe i Elbasanit, qytetit ku ka zgjedhur te behet qytetar me te drejta te plota. “ Pres vetem disa dite qe te marr pasaporten per t’u bere qytetar elbasanas, dhe do ta publikoja me kenaqesi ne media, por meqe po e kerkoni me ngulm po vertetoj qe tashme jam qytetar elbasanas, me te drejta te plota qe nga vota e deri tek banimi ketu”, thote Zeni per “Panorama plus”. Ate e gjen rastesisht te ulur ne nje lokal ne qytetin e Elbasanit, i rrethuar me fansat e tij te cilet kerkojne nje autograf, dhe qe ende nuk e dine se tashme Zeni do te dale thuajse cdo dite rrugeve dhe lokaleve te qytetit. I pari qe ka mesuar deshiren disavjecare te Zenit per t’u bere qytetar elbasanas, ka qene kryetari i Bashkise Qazim Sejdini, i cili e ka mirepritur qytetarin me te ri ne Elbasan.

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 31 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 31 Mars 2012
 • Erjoni: Sfidat qe kalova per te realizuar nje film porno me aktore shqiptare. Kinemaja hard per here te pare flet shqip
 • Elis Nova: Ne Top Fest ironizoj realitetin shqiptar
 • Sheila Haxhiraj: Kam shume besim te vetja, une do e fitoj "X Factor"
 • Shkelzen Jetishi merr pasaporte shqiptare
 • Pas "Survivor", Almeda behet imazh i L'Oreal
 • Nora Mucaj: Ne Australi, Arta ben jete normale
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi dhe cudit me elegancen. Sekreti, vrap cdo dite!
 • Tejkalojne mosmarreveshjet, Seldi dhe Sinani ne fundvit sjellin hitin tjeter
 • Flori, i preferuari i femrave edhe ne Gjermani
 • Rosela Gjylbegu sjell duetin e radhes me Sinan Vllasaliun
 • Paparazzi: Gazmend Paja me vajzen diplomate ne krah
 • Elvisi: Nuk dua t'i jap rendesi nje personi si Vlashi

Saturday, 11 February 2012

Shpati, Sabriu, Shkelzeni dhe Teuta Selimi ndalohen te hyjne ne Angli per nje vit...

Shpat Kasapi dhe Sabri Fejzullahu ndalohen te shkojne ne Angli per nje vit

Disa kengetare te njohur, gjate javes qe kaloi nuk kane mundur te udhetojne drejt Londres per te mbajtur koncerte atje, pasi Ambasada Britanike ne Prishtine ua ka ndalur udhetimin per nje vit rresht, per shkak te keqperdorimit te vizave. Behet fjale per kengetaret Sabri Fejzullahu, Teuta Selimi, Shkelzen Jetishi dhe Shpat Kasapi, te cileve Ambasada Britanike ua kishte rrefuzuar vizat me arsyetimin se ata kane keqperdorur vizat, pasi ne shtetin britanik kane qendruar me viza turistike, ndersa kane kryer aktivitete perfitimi te cilat quhen ilegale me keto lloj vizash. Nuk eshte hera e pare qe kengetaret tane perballen me probleme gjate marrjes se vizave, pasi nuk mund te udhetojne pa viza neper vende te ndryshme e posacerisht ne vende qe kane regjim te forte, ku kerkohen dokumente shtese e, ne rast se ne kufi dhe ne aeroport tregojne se kane udhetuar per koncerte, atehere ata mund edhe te kthehen mbrapsht, pasi nuk kane viza pune.

Wednesday, 21 December 2011

Korab Jetishi Fejohet, Babai i kendon ne ceremoni...

Fejohet Korabi, Xeni kendon n’dasem

Korab Jetishi i ka zyrtarizuar lidhjen. Djali i kengetarit te njohur gjakovar, Shkelzen Jetishi eshte fejuar javen qe shkoi.

Prive raporton se Jetishi ka qene ne lidhje me vajzen qe nje kohe te gjate ndersa mosha e tij nuk eshte aq e vjeter.

Mesohet se po shume VIP-ave te ftuar, ndonjehere kenges ia ka ‘thur’ edhe babai, Xeni. /indeksonline/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Betrothal Korab, Xeni sings n'dasëm

Korab Jetishi has formalized the relationship. The son of renowned singer from Gjakova, Shkelzen Jetishi was engaged last week.

Prive reports that Jetishi has been in relationshipo with the girl for a long time while his age is not so old.

It has been learned that many VIP guests, the song has sometime been 'stitched' by father, Xeni.
]]

Monday, 21 November 2011

Kastriot Tusha dhe Xeni Ndezin Publikun e Gjakoves...

Tusha dhe Jetishi ndezin shqiptaret

Kastriot Tusha dhe Shkelzen Jetishi, kane arritur qe me mjeshterine e tyre ne te kenduar, ta ngrohin ambientin tejet te ftohte te Pallatit te Sporteve “Shani Nushi” ne Gjakove, ne koncertin tashme tradicional me veprat e krijuesve te medhenj te kenges popullore e qytetare shqipe.

Pas risjelljes ne kujtese te vepres se Jusyf Myzyrit e Qamilit te Vogel, ne dy vitet e kaluara, Tusha dhe Jetishi, kane ngrohur shpirtrat e adhuruesve te muzikes, me veprat e kompozitorit embleme, Mustafa Budini, muzika e se cilit ne trevat shqiptare njihet si “Muzika e Shqiperise se Mesme”.

“Jemi rritur me keto kenge dhe i di te gjitha permendesh. I kemi kenduar me mijera e mijera here ne dasmat e ahengjet tona familjare dhe perseri me behet trupi kokrra-kokrra kur i degjoj te kendohen”, u shpreh pas koncertit Ibrahim Hana, i cili pothuajse tere koncertin e percolli me emocione dhe here-here edhe lot ne sy.

Friday, 18 November 2011

Shkelzen Jetishi & Kastriot Tusha, Koncert ne Gjakove me 18 Nentor 2011

Kastriot Tusha dhe Shkelzen Jetishi, koncert ne Gjakove

Njeri eshte artist i madh nga Shqiperia, ndersa tjetri eshte ikone e muzikes gjakovare. Kastriot Tusha dhe Shkelzen Jetishi jane bere bashke per te tretin vit me radhe ne menyre sofres se bukur te artdashesve gjakovare t’i dhurojne ariet e vjetra, te pazevendesuara, me motive nga Shqiperia e Mesme.

Derisa para tri vitesh, koncerti i pare i kesaj duoje iu kushtua kengeve te artistit te madh Isuf Myzyrit, viti i kaluar kishte ne retrospektive kenget e Qamilit te vogel, kete vit, Tusha dhe Jetishi bashke me dy te ftuarat ne koncertin solistik, Irma Zyberi dhe Nezafete Shala, do te sjellin per publikun kenget e bukura e te vjetra nga artisti Mustafa Budini.

“Do te jene disa prej kengeve te tij qe i dine te gjithe. “Kenga e dallendyshes”,”Kenga e kumrise”,”Mori vjollca qe qele ne saksi” dhe disa tjera do ti sjellim per publikun gjakovar” tregon Tusha, plot entuziazem per shkak te kthimit per performimin e radhes ne Gjakove. Sipas tij, qyteti i Gjakoves e meriton nje eveniment te tille “Gjakova eshte nje qytet me nje tradite dhe qyteterim te lashte, dhe qe e pret mire muziken.

Saturday, 31 January 2009

Insomnia Club 7 Shkurt 2009: Xeni, Alberia, Muhamet Sejdiu

Insomnia Club 7 Shkurt 2009
TE SHTUNEN ME 7 SHKURT 2009

SHKELZEN JETISHI XENI, ALBERIA HADERGJONAJ, MUHAMET SEJDIU
Dj Backy, Dj Naimi

Hyrja per femra deri 23h falas!

INSOMNIA Disco Club
Lausanne Zi En Reculan
1024 ECUBLEN (VD)
mob: +41 (0) 79 230 66 38
insomniadiscoclub.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Rinora 4 Club 6 Shkurt 2009: Xeni, Lori

Rinora 4 6 Shkurt 2009

TE PREMTEN ME 6 SHKURT 2009

SHKELZEN JETISHI XENI, LORETA KACKA LORI
Mc Beka, Dj Dalool, Dj Muli

Club Rinora 4
Riedmatstrasse 7
8153 Rumlang
Switzerland
tel. +41 438 10 60 71
gsm. +41 763 71 65 28/+41 794 38 52 07/ +41 792 22 15 82
www.rinora4.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 17 January 2009

Music Palast 24 Janar 2009: Xeni & Korab Jetishi

Music Palast 24 Janar 2009

TE SHTUNEN ME 24 JANAR 2009

SHKELZEN JETISHI XENI & KORAB JETISHI
Per here te pare ne Munchen, Babe e Bir
Si dhe kengetari Tuxh Gjakova
Me harmonike: Vllaznim Buxhovi
Me Sint: Armend Avdyli

Wilhelm-Hale Str. 44
80637 Munchen
tel. 01791 399 240


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 29 November 2008

Rinora 4 Club 5 Dhjetor 2008: Xeni

Rinora 4 Club 5 Dhjetor 2008

TE PREMTEN ME 5 DHJETOR

SHKELZEN JETISHI - XENI (100% Live)
Mc Beka, Dj Dalool, Dj Muli

Nga ora 21:00 deri 05:00
Hyrja 15 chf

Club Rinora 4
Riedmatstrasse 7
8153 Rumlang
Switzerland
tel. +41 438 10 60 71
gsm. +41 763 71 65 28/+41 794 38 52 07/ +41 792 22 15 82
www.rinora4.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online