All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shkenda Dubova. Show all posts
Showing posts with label Shkenda Dubova. Show all posts

Monday, 22 April 2013

Shkenda dhe Bekimi, çifti i lumtur VIP

Ç’ka ka të re për bukuroshen kosovare Shkenda Dubova? Ajo ka kohë që e ka gjetur të dashurin e jetës së saj.

Dhe konkretisht siç tregojnë edhe këto fotografi të publikuara në faqen e tyre në FB, çifti simpatik po e kalon shumë mirë me njëri-tjetrin.

Djali që i ka fituar zemrën asaj, është një biznesmen i njohur në Kosovë, Bekim Vrajolli dhe sipas disa thashethemeve flitet se çifti i lumtur VIP do të martohet këtë verë, dhe nëse është e vërtetë ne i urojmë shumë lumturi të begatë, pasi si duket edhe në këto pamje fotografike çifti përshtatet shumë mirë me njëri-tjetrin.

Burimi Yllpress
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shkenda and Bekimi, happy couple VIP

Friday, 5 April 2013

Shkenda Dubova ben mrekullira te Xheraldina Vula

Jemi mësuar ta shohim cdo të diel në ekranin më të madh në Kosovë, në RTV21, zonjën Xheraldina Vulaj në një program shumë atraktiv gatimi në “Dicka po zihet”.

Por nëse e keni vërejtur edhe ju sikur  “Dicka po e hollon atë”. Xheri, sic e thërrasin miqtë ditëve të fundit po na vjen në këtë program gjithmonë e më elegante.

Ne nisëm hulumtimet dhe mësuam se kush është sekreti i dobësimit të saj. Qendra e dobësimit më cilësore në Kosovë “Shkenda Dubova” e ka bërë zonjën e RTV21 më elegante, falë terapive dhe mjeteve më cilësore që kjo qendër ka.

Madje kjo ka ndodhur për një kohë shumë të shkurtër trajtimi. Tashmë “Qendra Shkenda Dubova” ka sjellë pajisjet më të mira që egzistojnë, të ardhura me porosi nga Amerika, dhe ndodhet tashmë me lokacion të ri në Pejton në qendër të Prishtinës.

Tuesday, 11 December 2012

Ja ku e rregulloi trupin Miss Diana Avdiu

Ndoshta Diana Avdiu këto ditë po merr vëmendjen më të madhe të të gjithë shqiptarëve, pasi ajo përfaqëson në spektaklin e bukurisë ‘Miss Universe”, vendin tonë , Kosovën.

E ndërsa vajza e bukur ndodhet në Amerikë në provat gjenerale para natën finale, ne mësojmë se asaj i është dashur që të rregullohet  e të jetë në formë të mirë në Qendrën e Dobësimit  ‘Shkenda Dubova’.

Sic e shihni në këto foto të realizuar po në këtë qendër disa javë më parë, ku duket misi së bashku me pronaren Shkenden, ku aty bukuroshja i është nënshtruar disa seancave të sofistikuara për të qenë “ok” për sfidën e konkursit botëror./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here was arranged for Miss Diana Avdiu body

Perhaps Diana Avidu these days is receiving the most attention of all Albanians, as it represents beauty spectacle 'Miss Universe ", our country, Kosovo. While beautiful girl is in the country in rehearsal before the final night, we learn that she had to be adjusted to be in good shape at the Weight Loss Centre  'Shkenda Dubova'.

Monday, 20 August 2012

Revista PALOMA - 18 Gusht 2012

Revista PALOMA, 18 Gusht 2012
 • Xhensila Myrtezaj: Do te mbetem gjithmone lozonjare! Kengetarja rrefen mbi muziken, veren, femijerine e saj dhe marredhenien me Besin
 • Ndahen motrat: Luana ne Shqiperi, Marina ne Itali
 • Vere si e Bertines
 • Shkenda Dubova: Hera e fundit qe me shihni me foto te tilla
 • Ruhuni kengetare, po vjen Enca
 • Samanta Karavella: Jeten luksoze nuk e kam, por e deshiroj
 • Lira Burgija, pushime ne Ibiza me te fejuarin
 • Gent Zenelaj feston 35 vjetorin mes miqsh
 • Teuta Kurti pjese e sezonit te ri "The Voice"
 • Linda Halimi me klip erotik, skena te nxehta me femra lakuriq. Ndalohet nen 18 vjec!
 • Rezarta Shkurta, nga Ibiza ne Dubai
 • Kledi Kadiu ne festivalin e Venezias me filmin e jetes se tij: Nuk kam qene i dashuri i Maria de Filipit
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare

Sunday, 12 August 2012

Revista BLUETOOTH - 11 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Gusht 2012
 • Fjolla Morina: Seks per here te pare kur u martova, isha 17 vjec. Marredhenia me vajzen, koleget me te cilat s'flet dhe muzika. Femer seksi eshte ajo qe ben femrat te mendojne per seks.
 • Orinda Huta: Vera ime, pa pushime. Projektet e reja ne televizion dhe kenga qe pritet te dale shume shpejt
 • Genta sherr me DJ personal. Kengetarja: Vetem e hoqa nga puna; DJ: Reagova kur me hodhi ne rruge.
 • Shkenda Dubova pozon nudo
 • Cifti ne krize. Ermali pushime me shoqerine, zemerohet Franceska
 • Xhemi Shehu: Pas lindjes u bera paranojake
 • Foto: Adi i BB2 pushime intime ne Jale
 • Liria e Argita Berisha, pushime ne Dhermi
 • Nora Istrefi behet klientja e pare VIP e dyqanit te Linda Halimit
 • Gerta Heta dhe Genti Lako pushtojne territorin e muzikes
 • Kujt i thote "Te Dua" Flori?!

Friday, 1 June 2012

Femrat “hot” te “Çelesit Muzikor 6”

 Jo vetëm kanë fituar çmime, apo kanë ndarë ndonjë trofe, por edhe janë dukur shumë seksi në paraqitje femrat, të cilat ishin në natën finale të festivalin “Çelësi Muzikor 6”.

Zajmina, së cilës i është dashur të ngjitet dy herë në skenë, është dukur si gjithmonë “hot”, po kështu edhe këngëtarja Fjolla Morina ka ardhur super seksi në paraqitje, apo edhe Shkenda.

Nuk mungoi edhe bukuroshja modelja e njohur Kadrie Canolli, që shkëlqeu në dukjen e saj, ndërsa ndante çmime në skenë. Ndërsa, ajo që jo vetëm u duk bukur, por edhe shumë atraktive ishte e ftuara speciale Gjyste Vulaj.

Ndërsa për ju që nuk ishin atë natë, sonte në orën 20:00 mund t’i shihni ato se si u duken në RTV21./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Women are "hot" to "6 Key Music"

Not only have won awards or have shared a trophy, but also are on display looked very sexy women, who were on the final night of the festival "Musical Key 6". Zajmina, which had to go up on stage twice, it seemed as always "hot", so the singer Maja Morina has super sexy in appearance, or even Shkenda.

Tuesday, 24 April 2012

Shkenda ne “Celesin Muzikor 6” (Video)

Këngëtarja bukuroshe Shkenda ka konkuruar këtë vit për herë të parë në Festivalin “Celësi Muzikor 6”, në natën e tretë konkuruese. “Free” quhet kënga, e krijuar nga tekstshkruesi Arsim Bunjaku dhe me muzikë të Don Arbas, megjithëse vajza nuk është e lirë nga ana e zemrës.

Një këngë shumë ritmike që ka marrë komentet e para shumë pozitive. Ndërsa ky festival këtë vit edhe ata që i shohin apo i dëgjojnë këngët konkuruese do të kenë mundësi që të votojnë me një sms drejt numrit 55005, për këngën më të bukur, qoftë nga Kosova, por edhe nga Shqipëria, ku në këtë numër mund të dërgoni një mesazh duke shkruar cm (hapësrisë) dhe kodin e këngës konkuruese sipas renditjes të netëve garuese.

Javën që vjen ne Zico TV do të shfaqet edhe nata e katërt konkurese e “Celësit Muzikor 6”, ndërsa me 11 Maj gara do të vazhdojë për artistët që jetojnë në diasporë në “Rinora 4” në Zvicër. Nata finale me shumë befasi, të ftuar dhe cmime do të mbahet në diskon më të madhe në Prishtinë në “Zipp Club” në Prishtinë më 30 maj.

Saturday, 21 January 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 21 Janar 2012

Revista INTERVISTA, 21 Janar 2012
 • Eksluzive: Stripman Albania Erioni Show: Si po xhiroj nje film shqiptar porno ne Tirane
 • Gazmend Paja: Bej dashuri dhe jo lufte
 • Sinan Hoxha: E dua dhe e urrej veten!
 • Per here te pare ne shtypin shqiptar, interviste me dy hakersa: Si jua vjedhim cdo pasuord...
 • Alida: Sukses ne MTV!
 • Jeta Faqolli: Eshte koha per te festuar
 • Shkenda Dubova: 2000 euro per nje koncert!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 21 January 2012
Exclusive: Albania Stripman Erion Show: How I shoot a porno film in Tirana Albania
Gazmend Paja: make love, not war
Sinan Hoxha: I love and hate myself!
For the first time in the Albanian press, interview with two hakersa: How we steal any password? ...
Alida: Success on MTV!
Faqolli Life: It's time to celebrate
Shkenda Dubova: 2000 euros for a concert! ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online