All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shkendije Mujaj. Show all posts
Showing posts with label Shkendije Mujaj. Show all posts

Monday, 22 July 2013

Shkendije Mujaj, si po i ecen Muaji i Ramazanit...

Rrefimi i Shkendije Mujaj, kengetarja e mbyllur ne shtepi

Eshte pa diskutim nje nder femrat me te komentuara ne Shqiperi dhe Kosove. Shkendije Mujaj eshte nje emer mjaft i lakuar nga publiku shqiptar, e me shume sesa per kenget qe ka lancuar deri me tani ne treg, ajo njihet si nje femer e bukur, plot hire, per format trupore te rrumbullakosura dhe fotot provokuese, qe here pas here poston ne rrjetet sociale. E lidhur fort me vendlindjen e saj, Pejen, jeta e Mujajt prej disa vitesh eshte e ndare mes Kosoves dhe Zvicres. Do te donte te ishte me aktive ne art, sepse muzika eshte nje nder pasionet e saj me te medha, por “lutja” e familjes, te cilet asnjehere nuk kane dashur qe t’i hyje botes se muzikes i kane stepur hovin e saj, por jo ndalur. Ajo na tregon se ka disa projekte profesionale ne mendje, por duke qene se jemi ne Muajin e Ramazanit dhe po agjeron eshte ne nje periudhe pauze. E pikerisht lidhur me besimin e saj ne Zot, raportin me veten dhe meshkujt, nderhyrjet plastike, komentet ngacmuese qe merr, aktiviteti ditor, marredhenia me fansat, etj., Shkendija na i zbulon ne intervisten, dhene per “Koha Jone”.

Monday, 15 July 2013

30 dite pa Shkendijen, haj medet...

Nje myslimane e bukur

Ky Ramazan, mesa duket do te jete mjaft i veshtire per mijera fansa. Jo se nuk do te mund te perballojne agjerimin ne temperaturat e larta verore, por ne fakt ata do ndjejne mungesen e fotove te nxehta te kengetares Shkendije Mujaj, me te cilat "ushqeheshin" per cdo dite ne Facebook.

Mesiguri, tashme e keni degjuar si lajm, kengetarja ka vendosur qe gjate muajit te Ramazanit, te mos kete ekspozime te tilla. Ne fakt, ajo eshte mbuluar si nje myslimane e devotshme (dhe e bukur), e qe per dikend do dukej si nje rrefim nga ato rubrikat "e pabesueshme, por e vertete".

Kengetarja ne njerin nga mesazhet e saj te urta fetare ne Facebook, ka udhezuar skeptiket qe te mos humbasin kohe duke e paragjykuar ate, pasi secili ben llogarine ne veti dhe secili do pergjigjet para zotit per veprat e bera ne kete jete. /Albavipnews/

Saturday, 13 July 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 13 Korrik 2013
 • VIP-at ne Plazh; Parada e nxehte e personazheve publike. Fotot provokuese te bukurosheve; Zogu me i mire; Nje dashuri e re nga "Big Brother"?; Rudina e mbyll me "schiuma party"; Nje "miss" ne plazh; Rita Ora s'ka komplekse; Seksi Fjolla; Adelina Tahiri "so hot"; Pozat e nxehta te Anjezes
 • Inis Gjoni ne forme perfekte, pushon me vajzen. 
 • Bleona Qereti, joshja qe vjen nga deti
 • Besa Kokedhima, ne "Folie" rrefen suprizen e kesaj vere
 • Anaidi feston ditelindjen, torta nje dollar me foton e tij. Te ftuar banoret e "Big Brother", mungon Joana
 • Zhvishet Joana, pozon gjysme nudo ne pishina
 • "Baba Stars" nuk e ndjejne krizen
 • Blero, kenge dedikuar zotit
 • Shkendije Mujaj mbulohet per Ramazan
 • Hana Cakuli urren duhanin
 • Mirsa konfirmon se eshte shtatzene

Friday, 17 May 2013

Aferdita pozon si Shkendija

Është set fotografik, apo ndonjë video e re. Është publicitet i birrës që ajo reklamoi vitin e kaluar, apo thjesht për qejfin e saj. Por vajza që shihni është shtrirë në bregdetin e Durrësit, kjo është Afërdita Dreshaj.

Afërdita një javë më parë ishte në Prishtinë, ku ka realizuar një këngë në studion e Bleros, e ndoshta është kjo arsyeja që ajo është duke realizuar videon në bregdetin shqiptar dhe siç shihet do të bëjë shumë nxehtë në këtë video.

Por disa pozo duket sikur po imiton Shkendije Mujaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aferdita poses as Shkendia

It set camera, or a new video. The beer is publicity that it advertised last year, or just to please her. But girl you see is lying on the coast of Durres, it is Untitled.

Monday, 13 May 2013

Shkendija, shperblen shqiptaret me "porno" falas [VIDEO]

Erotike me folklor

Vajza qe deri me tani ka bere namin me te pasmet e saj ne facebook, tani po promovon veten me video dhe foto te tipit pornografik qe u dedikohen shikuesve +18 dhe ate ne oret e vona.

Fjala, pra, eshte per kengetaren e "nxehte", Shkendije Mujaj, e cila vazhdon te josh meshkujt me paraqitje provokative ne rrjetin e saj social ne Facebook.

Ne nje video me titullin "Belly Dance" e percjellur me tinguj folklorik, Shkendija, shume seksi, luan belin tamam si nje vajze profesionale qe shet erotike permes internetit, madje aq e shkathet sa operon videokameren e saj me gishtin e madh te kembes. Paramendoni, se cfare mund te bej ajo me dy gishta te kembes. Komplimente! /Albavipnews/Monday, 8 April 2013

Revista PALOMA - 6 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 6 Prill 2013
 • Andresa, te "E Diela Shqiptare": Vetem ketu s'me kane paragjykuar per ngjyren! Do behem nene!
 • Fituesja e "X Factor", Arilena Ara: "Do te degjoni per mua!"; "Miqesia me Tunen, shekullore"
 • Jonilda BB: Prinderit te zhgenjyer nga une. Me pelqente Iliri, por nuk doja te sakrifikoja fejesen...
 • Zbulohen fotot e Ilirit te Big Brother ne nje site porno
 • Joana e shqetesuar per te dashurin e Elenes: Elena nuk po sillet mire!
 • Arsim Berisha: Nuk e lashe te dashuren per t'u futur ne Big Brother
 • Gredi Leka (vellai i Oltes): Marredhenia me Arsimin do sqarohet kur te dale nga "BB". Nuk nderhyj ne jeten e saj private!
 • Pas Elenes, eshte radha e Joanes te dale pa mbathje
 • Dafina Zeqiri harron se eshte femer

Saturday, 30 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 30 Mars 2013

Suplementi Panorama PlusRevista PANORAMA PLUS, 30 Mars 2013
 • Intervistat: Bertina Mehmeti, Genta Gjalpi. Sherri per te dashurin e Gentes, rrefejne ngjarjen!Bertina: Nuk kam ngelur t'i marre te dashurin Gentes! Genta e BB: Ate qe e beri Bertina me Gesin, une s'do e beja me te dashurin e dikujt
 • Elena harron te dashurin, skena te nxehta ne krevat me Viganin. Motra e Elenes: Jemi merzitur me Elenen, po e tepron me Viganin! I dashuri nuk pranon te flase.
 • Paparazzi; Argita Berisha ben hunden operacion, fotot para dhe pas
 • Big Brother; Plasin skenat lesbike mes Jonildes, Elones dhe Joanes. Festa e beqarise e organizuar nga "Vellai i Madh" ndez fantazine erotike te vajzave
 • Iliri fle me Olten dhe i flet per te dashuren: Unazen do ia blej 2 milione euro
 • Shpendi: Nuk me duket e sinqerte Eldora
 • Banoret: Nuk do pranonim te shkonim me Brad Pitt apo Megan Fox

Monday, 25 February 2013

Shkendija tani josh me "belly dancing" [VIDEO]

Ndoshta fotot para pasqyres me iPhone kane filluar te humbasin efektin e vet, pas sa e sa pozave, por kjo nuk do te thote qe Shkendija eshte ne mangesi te ideve te reja.

Ajo se fundmi ka prezantuar pasionin e saj te radhes, e qe eshte "belly dancing" apo kercimi oriental.

Ndonese, per fillim fansat jane te rezervuar ndaj stilit te ri te Shkendijes, disa madje duke e quajtur vulgare apo dhe jo shume profesionale, megjithate ky eshte vetem fillimi dhe shqiptarja ka demostruar me sukses se nuk i mungon "elasticiteti".

Ndoshta, disa leksione nga Blerta Gace e cila eshte e vetmja shqiptare profesionale ne "belly dancing", do te ndihmonin Shkendijen te avancoj ne paraqitjet e saja te radhes. /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 21 January 2013

Revista BLUETOOTH - 19 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 19 Janar 2013
 • Zajmina Vajsari: Njeriu te cilit i detyrohem gjithcka. Kengetarja seksi, se shpejti me nje kenge hip-hop. Oret qe kalon ne shkolle dhe pse s'po e shikojme me ne jeten e nates.
 • Zanfina: Mbaja arme per vetembrojtje, ja e verteta e arrestimit tim. Mediat publikojne urdher-arrestin, kengetarja: Ndryshova shtepi!
 • Politikanet shqiptare qe lyejne floket: Fatos Nano, Sokol Olldashi, Jemin Gjana, Vangjel Tavo, Arben Ristani, Genc Ruli, Ridvan Bode, Bamir Topi, Andis Harasani, Kreshnik Spahiu...
 • "The Voice"; Flasin anetaret e jurise: Kush duam te fitoje...
 • E bija zbulon fotot e rinise se Eli Fares
 • Si u shnderrua Michelle nga shefe, ne grua per Obamen
 • "Grate e divorcuara" shkojne ne Elbasan
 • Ledri Vula, pjese e jurise "#InstaKosova"
 • "Arushi" qe riktheu Teuta Kurtin
 • Gold AG, reperi ne mbrojtje te ceshtjeve patriotike

Monday, 31 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 31 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Rita Ora fiton cmimin "Best Newcomer" ne kuader te cmimeve vjetore "Bizzare Awards" qe ndahen nga tabloidi anglez "The Sun"
 • Ermal Fejzullahu rikthehet me klipin e ri "Digje Sonte" punuar nga produksioni "Focus Production"
 • Blero dhe Adrian Gaxha paralajmerojne nje bashkepunim se bashku
 • Edona Llalloshi ne pergaditje te nje klipi te ri qe do realizohet nga EMF Creative
 • Lori pergenjeshtron lajmin se ka pasur sherr me kengetaren Adelina Tahiri, te cilen ajo e konsideron shoqe te mire.
 • Miriam Cani reagon ndaj kritikave negative te shqiptareve per artistet shqiptare dhe boteror
 • Rita Ora me gjithe familjen ne Dubai per festat e fundvitit. Mesohet se do te performoj ne njeren nga resortet luksoze te Dubait ne naten e Vitit te Ri.

Saturday, 8 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Dhjetor 2012
 • Eneda Tarifa: Nje femije pa martese, pse kjo zgjedhje...
 • Mbas 18 vitesh dashuri me Redon Makashin, Elda vendos te rrefeje intimitetet ne nje liber
 • Rita Oren e akuzon i dashuri qe shkon me 20 meshkuj, shqiptaret e ofendojne, reagon edhe Lorik Cana. Jeta private e Rita Ores ndiqet cdo sekonde nga "The Sun"
 • Edhe Kledi Kadiu e ndien te nevojshme te genjeje pak per veten. Ne rrefimet e tij ka te dhena kontradiktore mbi eksperiencen e tij te hershme ne TOB
 • Getoar Selimi: Marredhenia me grupet rivale te repit dhe planet ne jeten private
 • Valza Bajra: Si aktrova para Presidentit meksikan, Pena Nieto
 • Barbana & Ledi, te pakenaqura me organizimet e koncerteve
 • Rosela Gjylbegu: Pse marr pjese ne Festivalin e RTSH dhe endrra per "Eurovizion"
 • Nora Istrefi: Nuk dua te ngutem me zyrtarizimin e lidhjes me Robertin. Nudo me fotografuan ne nje plazh per femra ne Ulqin, jam cuditur kur e kam pare foton

Revista BLUETOOTH - 8 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Dhjetor 2012
 • Soni Malaj: Telefonata surprize e Berishes. "Vera dhe Alketa, kumbarat e dashurise sime me Mirkon. Ai me detyroi te vija"
 • Franceska: Jam singlle, por e lumtur per lidhjen e Ermalit
 • Ish-e dashura Elda Koci: Liber, me tradhtite e Redon Makashit
 • Enkel Demi sherr me Florianen para festivalit
 • Frederik Ndoci: Une i dhashe vetem idene, Lek Plepi me beri producent
 • Daffy: Albumi im i trete do t'ju cmend!
 • Shkendije Mujaj heq mbathjet, publiku e ofendon
 • Anxhelina Hadergjonaj feston 20-vjetorin
 • Briney imiton Bleonen
 • Rita Ora refuzoi mediat, nuk flet shqip
 • Ledri Vula e shpall Rita Oren nusen e tij
 • Rob Kardashian: Rita me tradhtoi me 20 meshkuj
 • Rita Ora ben fans edhe Barack Obamen
 • Rita dhe Rihanna ballafaqohen ne "X-Factor"-in britanik?
 • Fillojne krishtlindjet per Rozin

Tuesday, 4 December 2012

Shkendije Mujaj, 2 sekonda larg pornografise

Derisa vemendja dje e sot ka qene e perqendruar rreth Rita Ores dhe zbrazjes se mllefit ne Twitter nga ana e Robit, ne anen tjeter, Shkendije Mujaj ka shfrytezuar rastin te lancoj disa poza te guximshme qe nuk kaluan pa u verejtur.

Sic po shihni dhe ne kete foto, kengetarja/modelja (apo si ta quajme me nuk e dime), jo per fajin e saj por me shume nga fakti qe natyra nuk i fali me shume gjymtyre, nuk ka mundur t'i mbaj te gjitha gjerat nen kontroll, iPhone-in ne njeren ane dhe te brendshmet ne anen tjeter.

Por, per fat, 2 sekonda para se te ndodh nami, ajo kapi nje pjese me dore, dhe mbuloi zocken per t'u mos bere nje poze provokuese qe do e bente ate te gjasoj ne nje porno star.

Nje gje e dime mesiguri se meshkujt do te deshironin qe Shkendija, nje dite, te humb gjithe kontrollin e mbathjeve te saj. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shkendije Mujaj, 2 seconds away from pornography


Friday, 23 November 2012

Femrat seksi ne 100-vjetorin shqiptar

I madh dhe i vogël janë duke sjellë diçka artistike nga një autor i njohur apo edhe vetes një foto, duke treguar se janë shqiptarë.

Deri këtu mjaft bukur, ndërsa femrat VIP janë pikturuar madje edhe nudo, vetëm duke uruar në këtë formë seksi festën e 100-vjetorit të Shqipërisë.

Rasti i fundit ishte pozimi e lyer kuqezi i këngëtares Dafina Zeqiri, siç po e shihni në foto, realizuar në Amerikë nga Fadil Berisha.

Edhe këngëtarja seksi, Shkëndija Mujaj, kishte realizuar foto e veshur me gërshetimin e modernes me kostumin popullor, apo modelja Saranda Shala në një krijim artistik nudo, të realizuar nga fotografi Arton Humolli.

Ndërsa, këto ditë edhe shumë vajza të tjera që shquhen për hire, po realizojnë foto dhe urime artistike në mënyra të ndryshme. Ndoshta nga ana e angazhimit të femrave të bukura të skenës shqiptare mund të themi se ky është përvjetori më ‘hot’. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Women sex Albanian 100th anniversary

Monday, 19 November 2012

Shkendija, seksi dhe kuqezi

Një nga personazhet shqiptare, e cila falë guximit të saj për të pozuar shumë seksi, duke treguar pjesët e saj të kolme të trupit, Shkëndije Mujaj, sërish lakohet.

Jo për qëndrimin e saj në ‘Vip Shpija 3’ edhe pse ajo doli, por pasi edhe ajo është shqiptare dhe me mënyrën e saj të pozimit na vjen kuqezi dhe shumë seksi, duke dhënë edhe ajo në këtë formë patriotizmin e saj. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shkendija, and red and black sex

One of Albanian, which thanks to its courage to pose sex, showing its parts Kolm body, spark Mujaj, again bends. Not for its 'Vip 3' even though it came out, but since she is Albanian and the manner of its proposal are red and black and comes us a lot of sex, giving it in the form of patriotism. M.Gj.

Tuesday, 13 November 2012

Shkendije Mujaj, vajza qe lexon Kuranin

Jeni mesuar me imazhin e nje vajze te veshur me tanga qe reklamon vazhdimisht te pasmet ne rrjetin social Facebook dhe mesiguri e keni prejudikuar nga nje prezantim i tille. Fundja, ajo eshte krenare per te pasmet qe ka dhe deshiron te ndaj kete krenari me fansat e saj.

Fjala, pra, eshte per kengetaren Shkendije Mujaj qe sapo doli nga "VIP Shpija" ku ajo nuk e ndiente veten shume rahat. Por, ajo ka rrefyer per revisten "Paloma", nje ane tjeter te saj, qe ndoshta nuk e keni njohur deri me tani. Ja si eshte nje dite e zakonshme e saj:

"Dita ime nuk ka vlere pa u gjunjezuar para krijuesit. Me pas pi kafene time turke, i bej nje telefonate motres, mamit apo babit per t'u degjuar zerin. Mbaroj punet e mia me telefona apo e-maile, madje ka raste qe nuk leviz fare nga banesa. Ushqimin ne shtepi ma sjell motra ose e porosis, pasi kuzhinen e kam pike te dobet. Dita ime nuk mbaron pa bere sportin per te pasmet. Ka dite qe rri deri ne 4 ore duke i palestruar. Lexoj shume Kuranin, pasi me jep qetesi shpirterore dhe ndihem shume e relaksuar. Jam shume e lidhur edhe me telefonin, ka raste qe rri me ore te tera duke folur me shoqerine. Ne ditet qe jam vertet e lodhur therras edhe ndonje masazhier te me relaksoje.", ka treguar Shkendija.

Monday, 12 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 12 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Mihrije Braha sjell kengen "Inati" ne bashkepunim me Labinot Rexhen. Klipi ne xhirim ne Tirane.
 • Dhurata Ahmetaj diteve ne vijim do te sjell nje kenge se bashku me Bleron qe pritet te behet edhe videoklip
 • Shqipri Kelmeni dhe Shkendije Mujaj largohen nga "VIP Shpija"
 • Enxhi Kamenica banore e re ne "VIP Shpija 3"
 • Dafina Zeqiri pozon nudo per Fadil Berishen
 • Rozana Radi dhe Sinan Hoxha te behen pjese e "VIP Shpija 3"?
 • Ledri Vula diplomon ne drejtimin regji filmi ne Universitetin e Prishtines
 • Zajmina Vasjari nuk hyn ne finale te "Kenga Magjike 2012"

Sunday, 11 November 2012

Revista PALOMA - 10 Nentor 2012

Revista PALOMA, 10 Nentor 2012
 • Shkendije Mujaj: E vetmja marredhenie qe kam eshte ajo me Allahun! Libri i preferuar: Kurani!
 • Rita Ora dhe Dafina Zeqiri nxjerrin gjoksin... serish!
 • Noizy: Ardit Gjebrea nuk me do, pasi nuk i bej lajka!
 • Argjentina Ramosaj, ne lidhje te re me parukierin nga Kosova?
 • Lisa Kujofsa ne nje rrefim te sinqerte: Kam kater muaj pa ngrene! Tregu eshte shume i ashper, kam presione nga vajzat elegante
 • Oriola Marashi, nje modele e lindur: Gjithmone kam dalluar nga vajzat e tjera!
 • In Love; Julian dhe Armanda Deda: Bashke derisa vdekja te na ndaje!
 • Ema Andrea nderron profesionin, behet Dj
 • Besa Kokedhima behet modele
 • Rrofte dashuria! Xhensila dhe Besi, Ami dhe Ermali
 • Prapaskenat e "Miss & Mister Albania"

Monday, 5 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 5 Nentor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Per shkak uraganit "Sandy", Rita Ora detyrohet te shtyj dy koncerte, ate ne New York dhe Filadelfi, ndersa behet e ditur se do kthehet prape me 17 dhjetor.
 • Ministri i Kultures, Memli Krasniqi, eshte shprehur krenar qe ka qene pjese e klipit "Shine Ya Light", ndersa disa e kritikojne se nuk ka bere shume qe te levdohet.
 • Eliza Dushku publikon 25 gjerat qe njerezit nuk dine per te
 • Zanfina ne nje interviste per "Paloma": E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt"
 • Rob Kardashian publikon dy foto me Rita Oren ku ata shihen te afeksionuar ndaj njeri-tjetrit
 • Gjyste Vulaj publikon fotot e saj, 6-muajshe shtatzene
 • Shkendije Mujaj ne nje interviste per "Tung": Jam me seksi se Kim Kardashian!

Saturday, 3 November 2012

Revista BLUETOOTH - 3 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 3 Nentor 2012
 • Jonida Vokshi: Refuzova "VIP Shpija", per shfaqjen e Inis Gjonit. Netet pa gjume me Elvana Gjaten.
 • Blerim Destani: Femra ime duhet te jete sa me origjinale. E verteta e flirtit me Angela Martinin
 • Emina Cunmulaj: Njohja me miliarderin qe me vodhi zemren. Lidhja e modeles shqiptare me Sam Nazarian. Miqesia e vecante me David Beckham.
 • Vajza misterioze ne krahet e Stines
 • Arta Dobroshi: S'ka asgje te keqe se me dolen te pasmet
 • Parada e VIP-ave ne Halloween
 • Bleona Qereti me "Gipsy Kings" ne Olympia Hall - Paris
 • Arta Bajrami: Po realizoj nje hit te rralle
 • Getoari, ne gjurmet e Ledrit
 • Vildane Zeneli, pas te pasmeve, do te publikoje klipin
 • Big Mama rinis dieten
 • Shkendija Mujaj: Jam me seksi se Kim Kardashian
 • Adrola Dushi, "Miss Universe Albania 2012"
 • "Kenga Magjike", ja emrat e gjysmefinalisteve

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online