All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shkodran Dërmaku-Koda. Show all posts
Showing posts with label Shkodran Dërmaku-Koda. Show all posts

Sunday, 29 June 2014

Një sekret nga Koda (Video)

Ka një zë shumë të vecantë dhe një pseundonim që e njohin të gjithë në art si Koda.

Këngëtari i cili emri i tij i vërtetë është Shkodran Dërmaku sapo ka sjellë një këngë shumë interesante që po pritet shumë mirë së bashku edhe me klipin që e ka realizuar në Kosovë nga produksioni ‘Video Art’.

Koda i është rikthyer muzikës duke ardhur me ‘Një sekret’, e sekreti i suksesit të tij është zëri që Zoti ia ka dhuruar. Artisti jeton në Gjermani por është me origjinë nga Kamenica e Kosovës, dhe shpesh herë është i pranishëm edhe nëpër dasmat dhe gëzimet familjare dhe i kërkuar shumë në Diaspora.

Djaloshi simpatik për revistën tonë ka treguar se është i kënaqur se si po pritet kënga e re, ndërsa tha se ka në plan të tjëra projekte shumë interesante për adhuruesit e tij./Kosovarja/Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A secret from Koda

Tuesday, 21 January 2014

Këngëtari shqiptar Koda, gati për rikthim të fuqishëm

Me një pasion të madh për muzikën, të cilën sic na tregon e ka edhe hobi, vjen personazhi ynë 25 vjecari me emrin Shkodran Dërmaku, këngëtari me një zë shumë të vecantë dhe që të gjithë e njohin me emrin e artit Koda.

Ne mësojmë gjatë bisedës me të se ai do të rikthehet shumë fuqishëm në muzikë gjatë muajve që vijnë ku do të sjellë disa hite.

Koda i cili dallohet edhe si një artist me plot stil, pasi e ndjek shumë modën, ka dëshirë që të bashkëpunojë me producentin e suksesshëm Flori Mumajesi, ku natyrisht do të jetë një super këngë.

Përvec këngëve moderne dhe ritmike artisti simpatik ia thotë bukur edhe muzikës popollore, ku mësojmë se shpesh herë është i ftuar edhe nëpër dasma e mbrëmje të ndryshme rinore për të kënduar.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online