All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shkodran Tolaj. Show all posts
Showing posts with label Shkodran Tolaj. Show all posts

Friday, 3 February 2012

Shkodran Tolaj dhe Besiana Mehmedi nje cift i suksesshem...

SHKODRANI NUK NDALET

Tenori dhe solo-kengetari Shkodran Tolaj, ne nje interviste per Express, ka thene se ka permbyllur nje vit te suksesshem ne 2011-en, perderisa gjate vitit 2012 premton edhe shume befasi bashke me te fejuaren e tij Besiana Mehmedi.

Tenori i njohur kosovar Shkodran Tolaj, ne nje bisede per Express, ka paralajmeruar risi te shumta gjate ketij viti, perderisa ka renditur edhe disa nga sukseset e perbashketa qe ka pasur me kengetaren Besiana Mehmedi.

Ne nje bisede per Express, Shkodrani ka thene se gjate vitit 2011 me shume ka bashkepunuar me kengetaren Besian Mehmedi, me te cilen eshte edhe i fejuar.

Sunday, 29 May 2011

Shkodran Tolaj Me Kenge dhe Klip te Ri

Tenori Shkodran Tolaj vjen me nje kenge te re
Ndermjet operes e kengeve zbavitese

“Tash sa kam nxjerre ne treg klipin me te ri te titulluar “Moshatarja”. Eshte kenge qe flet per nje dashuri te hershme. Kujtimet per kohen e bukur te femijerise sillen ne mergim, ne qytetin e Frankfurtit, aty ku jane realizuar nje pjese e xhirimeve. Nderkaq koha e bukur e femijerise dhe simpatise se pare ne atdhe realizohet ne Oher, vend ky qe simbolizon qytetin e vjeter, aty ku shkoj dhe tere kohes shoqerohem me silueten e vajzes joreale, qe ne fund tretet”, keshtu e pershkruan me pak fjale kengen e tij me te re tenori Shkodran Tolaj, i cili per te dyten here erdhi me kenge zbavitese

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online