All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shkurte Gashi. Show all posts
Showing posts with label Shkurte Gashi. Show all posts

Monday, 14 October 2013

Koncert gjigand ne Zvicer per te ndihmuar Rilindin

Janë bashkuar disa nga emrat më të njohur të skenës muzikore shqiptare, të cilët kanë zemër të madhe dhe do të japin kontributin e tyre në këtë koncert humanitar.

Koncerti do të mbahet në Zvicër, konkretisht në Kulturzentrum në Aadorf të kantonit Thurgau dhe paratë e siguruara nga aty do të shkojnë në ndihmë të djaloshit të sëmurë 9 vjecar Rilind Ademaj, i cili vuan nga një sëmundje e rëndë e mushkërive dhe duhen shumë para për ta shëruar jashtë Kosovës.

Sabri Fejazullahu, Adrian Gaxha dhe Floriani, Shkurte Gashi, Mentor Kurtishi, Bekim Kumanova, Labinot Rexha si dhe grupi i humorist G5 janë treguar të gatshëm që të jenë në këtë koncert humanitar me moton “Ta ndihmojmë Rilindin të gjithë së bashku”, e ku mësojmë se Mentori dhe Bekimi kanë dhënë edhe të holla për të ndihmuar djalin.

Dy organizatorët e kësaj mbrëmje janë Avni Selimi dhe Robert Ukaj të cilët kanë marrë këtë inisiativë të ndjeshme njerëzore dhe natyrisht se besojmë me gjithë zemër se shumë shqiptarë do të jenë të pranishëm në pasidtën e 27 tetorit në orën 15:00 për të kontribuar për të shpëtuar një jetë, sic dinë të bëjmë gjithmonë shqiptarët në Diasporë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Concert giant Zvicër to help reborn

Thursday, 14 June 2012

Pasioni i kengetares Shkurte Gashi...


Canta, nje inspirim per Shkurten

Kengetarja Shkurta Gashi eshte e pasionuar pas cantave, mbase ne dollapin e saj ndodhen me dhjetera canta nga me te ndryshmet. Por preference e saj jane cantat me madhesi me te gjere, edhe pse numeron disa te vogla.

Shkurta e ka shprehi qe canten e dores ta mbushe me plote gjesende te cilat i konsideron si te nevojshme.

“Gjerat te cilat ndodhen perhere ne canten time, pa dyshim si te cdo femer edhe tek une ndodhen kozmetika edhe parfumi. Jam e dhene pas cantave, madje edhe shume. Canta eshte dicka qe me inspiron ne veshjen time dhe ndikon ne disponimin tim”, eshte shprehur ajo per “Zeri”.

Sunday, 25 December 2011

Shkurte Gashi me nje kenge te re te punuar nga Flori...

Shkurta e diaspores

E buzeqeshur dhe e embel si gjithnje, Shkurta Gashi gradualisht ka arritur ta realizoje endrren e saj ne muzike. Ajo deri me tani ka mjaft hite te cilat vazhdojne te pelqehen kudo. Tani sapo ka lansuar nje kenge te re ne bashkepunim me Florin. Per me shume rreth punes dhe jetes private flet per “Zerin”.

Sa ka qene e veshtire te arrini deri ketu?
- Cdo profesion ka veshtiresite e veta e sidomos fusha e muzikes, por duke u rritur ne nje familje qe e duan artin ne pergjithesi dhe fale ndihmes se tyre per perkrahjen qe ma kane dhene, une tani kam arritur deri ketu. Padyshim se i kam pasur ato veshtiresi te cilat i ka thuajse cdo person qe i hyn nje profesioni, mirepo fatmiresisht te gjitha i kam kaluar dhe tani nuk kam fare veshtiresi.

Keni arritur ate qe e keni enderruar, apo keni ende shume pune per te bere?
- Mendoj qe kam arritur ate qe une e deshiroja qe nga fillimi, gjithsesi duhet ende pune. Muzika nuk ka fund andaj lypset angazhim.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online