All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shpat Kasapi. Show all posts
Showing posts with label Shpat Kasapi. Show all posts

Saturday, 24 August 2013

Shpati dhe Aferdita, kapen "mat" se bashku...

Ribashkohen Aferdita dhe Shpati, kapen ‘mat’ ne Shkup

Me ne fund nje lajm i mire nga kronika roze… Aferdita Dreshaj dhe Shpat Kasapi jane serish bashke. Si miq apo si te dashur, kete nuk dime ta themi me siguri, por eshte fakt tashme qe ata takohen, pa e vrare mendjen fare per syte kureshtare qe i shohin te habitur. Fotot ekskluzive qe sjellim sot (23 gusht) ne “Summer Pages” jane shkrepur pak kohe me pare ne Maqedoni (vendbanimin e Shpatit), ku Aferdita ka qene e ftuar per disa koncerte. Sic shihet qarte, dy te rinjte levizin vetem ne rruget e Shkupit.

Nderkaq, burime te suplementit konfirmojne se cifti eshte frekuentuar me njeri-tjetrin edhe ne Tirane. Ata kane kaluar nen shoqerine e miqve te perbashket ore te bukura ne pishina, ndersa nuk kane munguar as daljet ne jeten e nates. Historia e tyre e dashurise eshte nje nder me te bujshmet e showbiz-it, ndaj dhe nese ribashkimi i tyre do te jete i vertete (pra nese ata nuk do te jene thjesht shoke, por te dashur), do te jete nje ‘boom’ i madh.


Sunday, 28 July 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013
Revista PALOMA, 27 Korrik 2013
 • Ciljeta: Im bir me ka bere te ndihem edhe me seksi
 • Shpat Kasapi: Me Aferditen jemi takuar si miq. Per momentin jam single!...
 • Devis Xherahu: Me Ertemionen ne Spanje, endrra qe m'u be realitet!
 • Blerina Braka: Nuk kam pune me zogun e Tunes, une kam zogun tim!
 • Arbana argetohet ne klub me bashkeshortin
 • Franceska: Vigani nuk eshte mashkull per mua!
 • Eldora e "BB6", super seksi per 28 vjetorin e saj. Shpendi me dhuroi nje tufe trendafila dhe nje varese Swarovski
 • Fjolla dhe Stresi "djegin" Tiranen
 • Julian Deda keshillon vellain e sapomartuar: Me mend ne koke!
 • Per pushime ne Dubai me Nora Istrefin
 • Nga Niko Komani: VIP-at me trendi te plazhit; Aferdita Dreshaj, Albana Osmani, Argjentina Ramosaj, Adrian Gaxha, Anjeza Branka, Arion Muca, Afroviti Goge, Anxhelina Hadergjonaj, Suada Sherifi, Tuna, Viola Spiro, Besa Kokedhima, Fjolla Morina, Liberta Spahiu, Emina Cunmulaj, Flaka Krelani, Jeta Faqolli, Enca Haxhiu, Oriola Marashi, Nora Istrefi, Lori Hoxha, Luana Vjollca, Roza Lati, Petrula Spiro...

Sunday, 7 July 2013

Shpati pas ndarjes behet Kazanove, preferon femrat per nje nate...

Shpat Kasapi ne klipin "Casanova"
"Do t'i perdorja femrat per nje nate"

Muzika per te eshte frymemarrje. Pa te nuk do te jetonte dot. Keshtu thote Shpat Kasapi, kengetari simpatik, i cili keto kohe i eshte perkushtuar me shume se kurre karrieres se tij. Jeta e tij ka ndryshuar shume tashme. Kengetari rrefen momentet e veshtira qe ka kaluar, por edhe se cfare kerkon ai tashme nga jeta. Vec karrieres si kengetar ne plan ka te hap edhe nje lokal ne Shkup, pasi sipas tij ky eshte jo vetem nje biznes i mire por edhe nje nevoje per qytetin e tij. Nderkohe pas klipit me titullin provokues “Kazanova”, kengetari shume shpejt do te vij ne nje bashkepunim mjaft interesant me Blerina Braken.

Saturday, 6 July 2013

Shpat Kasapi ne shtepine e Genta Ismajlit

E dimë tashmë se këngëtari Shpat Kasapi është duke u bërë gati për të sjellë një video, ku gjinia femërore do të mund të shohë atë këtë herë më ‘hot’.

Por për këngëtaren Genta Ismajli nuk e kemi ende ndonjë informacion se ku mbeti ajo me ndonjë këngë verore. Por tek shikojmë këtë foto na bën të mendojmë se cfarë don Shpat Kasapi në shtëpinë e Gentës.

Por është e vërtetë ai është këtu në shtëpinë e saj në Prishtinë ndërsa shihet edhe një mik i ngushtë i këngëtares. Ndonjë duet në horizont, apo dicka tjetër. Kjo pritet të shihet!/Albavipnews/

Saturday, 4 May 2013

Revista BLUETOOTH - 4 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 4 Maj 2013
 • Festa 48-oreshe e Nines, vajzes se Inves e Hetemit
 • Mendoni se e njihni Elvanen? Mendojeni serish! "Jam e rezervuar per njohje te reja". Ylli i muzikes shqiptare performoi dje pas tri vitesh per publikun e Tiranes
 • Rudina Xhunga, fotot e para te se bijes, Alana
 • Adelina Tahiri i futet "rendshem" palestres
 • Femrat VIP ne konventen e PD-se
 • Shpati anulon ditelindjen ne Tirane, semuret e ema
 • Rezarta Shkurta pret vajze: Na u plotesua deshira mua dhe Ermalit! Kengetarja pozon shtatzene, ne breg te detit me bashkeshortin
 • VIP-at njihen me Dahlia Noir. Parfumi me i ri nga "Givenchy"
 • Te rejat e BB6; Vigani dhe Edberi: Ta mbajme mire me ciftin Anaid-Joana; Rike: Babi me porositi te bej kujdes qe te mos lendoj te dashurin; Anaidi: Jani eshte djal xhentil; Elona: Anaidi do qe ta respektojme me zor Joanen; Rikja: Nuk fle me ty, Edberi: Je hipokrite!; Anaidi: Elona eshte paragjykyese; 

Thursday, 18 April 2013

Shpat Kasapit i rikthehet lumturia

Duket i lumtur pas historisë jo të mirë të ndarjes nga e dashura Afërdita Dreshaj.

Të paktën kështu të jep përshtypjen e parë kjo foto, por Shpati mundohet ta harrojë dhe ta kalojë të shkuarën.

Këngëtari simpatik po përgatitet për projekte të reja muzikore, ndërsa ka vazhduar aktivitetet muzikore të tij dhe duket se i është rikthyer biznesit, që e bën më së miri, muzikës. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 Dragonforce happiness returns

Monday, 8 April 2013

Shpati, pas ndarjes vjen "Si Kazanove"

Rikthehet "Kazanova"

Duket sikur ish-cifti Shpati-Aferdita, nuk paska qene edhe shume i lumtur se bashku, pasi pas ndarjes po shprehen per media se po kalojne shume mire pa njeri tjetrin.

Ndoshta edhe mund te jete e vertete, pasi nje lidhje e tille ne distance, njeri ne Shkup e tjetri ne Miami, mund te kete qene jo dhe shume e lehte per ta mbajtur.

Dhe tani qe eshte i lire, Shpati do vjen se shpejti me klipin e tij me te ri me titull "Si Kazanove", ndoshta nje paralajmerim se cfare do te jete ai tash e tutje, si beqar. /Albavipnews/

Saturday, 6 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 6 Prill 2013
 • Ermali; Zbulohet modelja pas se ciles marroset Mamaqi
 • Big Brother; Pas intimiteteve ne "BB", Anaidi dhe Elena braktisen nga te dashurit
 • Intervista; Luzja e "Portokalli": Jam dashuruar me nje djale 8 vite me te vogel dhe s'e kam problem
 • Televizioni; Gruaja dhe e dashura zihen ne TV per biznesmenin, Eni Cobani rrefen prapakuintat
 • Big Brother; Flet vellai, Valoni: Po te lidhje Vigani me Elenen, do e kishim pranuar; Shpendi do ta ndihmoj Eldoren per t'u sheruar; Flet motra: Gjithsesi, nuk besoj se do krijoj lidhje me te! Iliri foto nudo!
 • Liljana Hitollari: Ka plot meshkuj shqiptare zhigolo, pse e paragjykojne Marselinin?
 • Anaidi, e dashura vendos te mos e prese pas intimitetit me Joanen
 • Endrit Mertiri per Elenen: E vleresoj reflektimin e saj, por gjithcka do ia plas ne sy!

Monday, 1 April 2013

Shpati pas Aferdites, ne shoqeri me Samanten

Këngëtari Shpat Kasapi deri tani është ai që ka folur për ndarjen nga modelja Afërdita Dreshaj. Por, të gjithë kanë kuptuar se ka qenë largësia dhe fotot e publikuara të ish- të dashurës së tij shkaku kryesor.

Por, këngëtari tashmë është beqar dhe nuk do të thotë që duhet të rrijë pa shoqërinë e femrave të bukura.

Ja ku zbulojmë se Shpati është me këngëtaren e ëmbël Samanta Karavello dhe duken si një çift simpatik, megjithëse ajo që dimë ne është se të dy këngëtarët kanë qenë të ftuar në një koncert në Itali. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Slope after Aphrodite, in association with Samantën

Dragonforce singer so far is the one that talked about separation from model Venus Dreshaj. But everyone has realized that there was distance and published photos of his ex-girlfriend the main cause.

Saturday, 30 March 2013

Shpat Kasapi: Ja pse u ndava nga Aferdita!

Shpat Kasapi
Shpat Kasapi: Nuk i durova dot fotot e Aferdites me Di Caprion

Shpat Kasapi, kengetari i suksesshem nga Maqedonia, vjen ne kete rrefim te pare pas ndarjes, ekskluzivisht per “Bluetooth”.

Ne intervisten qe do te pasoje Shpati ndan me lexuesit arsyet qe ndikuan ne marrjen e nje vendimi pa kthim per te, sic ishte ndarja me kengetaren dhe modelen, Aferdita Dreshaj. Mosmarreveshjet e muajve te fundit, largesia, historia e Leonardo Di Caprios dhe ndikimi i nenes se tij ne kete marredhenie…

Shpat Kasapi pa doreza, ne nje rrefim te sinqerte per historine e dashurise, qe ndryshe nga c’ishte planifikuar, nuk pati nje fund te lumtur.

Revista BLUETOOTH - 30 Mars 2013

Revista BluetoothRevista BLUETOOTH, 30 Mars 2013
 • Shpat Kasapi: Nuk i durova dot fotot e Aferdites me Di Caprion. "Nuk flas me te, mosmarreveshjet qe na ndane.". Gjendja shpirterore e Shpat Kasapit pas ndarjes. Planet per te qendruar singell nje kohe te gjate. Xhelozia dhe takime e rralla me Aferditen. Historia e Di Caprios dhe fundi i lidhjes permes nje telefonate...
 • Big Brother; Jeta e shthurur. Fotot skandaloze te Ilirit. I dashuri: Me Elenen do te sqarohem kur te dale.
 • Bleona Qereti, e ftuar ne festivalin e muzikes gay. Te dielen ne "X Factor" prezanton kengen me te re. Elvana Gjata, e ftuara tjeter e nderit.
 • Aurela Gace, sjell nje klip me skena sensuale
 • 30 vjetori i Jonides, detajet e festes VIP
 • Noizy zbulon anen e panjohur te tij, i futet gatimit
 • Nora Istrefi mbush 27 vjec
 • Vali Kuqi: Yllka, keshilltarja ime!

Thursday, 21 March 2013

Mediat britanike flasin per ndarjen e çiftit

Aktorin e Hollivudit, Leonardo DiCaprio, e quajnë DisCaprio, si duket, për shkak se ka qenë mollë sherri për ndarjen e këngëtarit Shpat Kasapi nga modelja Afërdita Dreshaj.

Mediat britanike flasin për këtë ndarje, duke cituar se për shkak të fotove që u publikuan në mediet e huaja, ku Afërdita ishte me aktorin e famshëm, këngëtari shqiptar ndahet nga e fejuara.

Madje, mediet e huaja shkojnë më tej, duke thënë se çifti kishte planifikuar edhe të martohej, por që miqësia e modeles me Dicrapion shkatërroi gjithçka. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
British media talk about the separation of the couple

Hollywood actor Leonardo DiCaprio, call DisCaprio, it seems, because it has been the bone of contention for sharing Dragonforce singer from model Venus Dreshaj.

British media talk about the separation, citing that due to the pictures that were published in foreign media, where Venus was the famous actor, Albanian singer split from fiancée. Even foreign media go further, saying that the couple had planned to marry, but that the friendship of the model with Dicrapion destroyed everything. M.Gj.

Sunday, 17 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 16 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Mars 2013
 • DJ Blunt ndahet nga e dashura. Shkak behet xhelozia per Sheilen, fituesen e "X Factor"
 • Rrefen e ema e kengetares: Si na e vodhi Eda Zari gjithe pasurine! Zhane Zari akuzon te bijen per falsifikim dokumentesh ne marrjen e pronave te familjes, ku pjesetare jane edhe femijet e tjere.
 • Qetsori per "BB6": Si i shoh banoret, biseksualja dhe fituesi sipas meje. Ish-fituesi i "BB" i hyn televizionit: Do jem moderator i nje programi mengjesi, me ofruan page te majme. Marselini me duket thjesht i keq, Anaidi e ha buken kot aty.
 • Paparazzi; 8 Marsi i shfrenuar i femrave ne Tirane, fotot komplet nudo
 • Ergysi i BB4: Me shkodranen qe merret me politike, Anaidi sillej si i fejuar. Ish-konkurrent ne "BB4" dhe mik i Anaidit, ai rrefen se si e njeh ate. Ergysi: Si e kam pare une Anaidin ne marredhenie me femra
 • Flet motra e Arsimit, Arberesha: Ai eshte talent ne gjuhe te huaja dhe shume xhentil
 • Iliri, djali i fiksuar pas biondeve

Tuesday, 12 March 2013

Aferdita harron Shpatin, ben jete nate te "c'mendur"...

Aferdita Dreshaj
Aferdita e harron Shpatin, ben jete nate "crazy"

Deri tani ne lidhje me ndarjen e tyre ka folur shume shkurt kengetari Shpat Kasapi. Madje, ai ditet e fundit ka treguar se ka qene ai qe e ka marre kete vendim dhe jo, sic flitej, nena e tij. Por, Aferdita vetem nepermjet rrjeteve sociale ka pohuar dicka te tille, ndersa si duket nuk i eshte bere shume vone nga kjo ndarje, pasi ajo sic shihet edhe ne kete foto e ka harruar Shpatin dhe ben jete nate te cmendur, pasi ajo kishte shkruar ne ‘Facebookun’ e saj keshtu: “Do kemi nje nate crazy!! I cant wait to dance with my beatys!!’. Ndersa Aferdita kete nate te cmendur e ka kaluar me dy shqiptare te tjera te famshme, sic jane Tika Ivezaj dhe Gona Lulgjuraj. / M.GJ. /

Sunday, 10 March 2013

Revista PALOMA - 9 Mars 2013

Revista PALOMA, 9 Mars 2013
 • Ami: Mendimi im per largimin e Ermalit nga "2XL". Marrja me bamiresi na fal kenaqesi!
 • Big Brother; Liljana, bashkeshortja e Marselinos: "Nuk me intereson e shkuara e tij... E ka te ndaluar te lidhet brenda shtepise!"
 • Elena, perdoruese duhani qe 4 vjece
 • Bora Zemani, shoqja e ngushte e Joanes: Sekretet e Joanes...
 • Shpat Kasapi: Pse u ndava me Aferditen! Aferdita: Me mire qe e verteta doli ne shesh...
 • Alkena Dervishaj per 8 mars u ben thirrje grave: Mjaft luajtet rolin e mushkave!
 • Publikohet seriali i Bleones me Steven Seagal
 • Afrimiteti me Anaidin shqeteson Joanen per lidhjen e saj jashte
 • Vazhdon lufta Kastro - Erleta
 • Kledi Kadiu: Kam nisur nje histori, por nuk e di nese eshte dashuri!
 • Vesa Luma sulmon kengetaret: Boll u bete gazi i botes!

Revista PANORAMA PLUS - 9 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Mars 2013
 • Shpati: Aferditen e ndava une. Nuk ka shanse per ribashkim! Cifti ndahet pas 6 vitesh fejese. Dyshohet se shkaku i ndarjes u bene fotot e Aferdites me Leonardo Di Caprion, te publikuara pak jave me pare ne mediat boterore dhe shqiptare. Aferdita: Do te flas ne kohen e duhur per ndarjen!
 • Zbulohet lidhja e djalit te Fatos Nanos me 24 vjecaren, pas kerkeses per divorc
 • Big Brother; Flet Franko, vellai i Marselinos: Nuk eshte turp te punosh si zhigolo. Une di jo 1, por 11 sekrete te tij
 • Paparazzi; Kastro Zizo kapet mat ne pub duke u perkedhelur me nje brune
 • Flet motra: Asnje nga meshkujt ne shtepi nuk eshte ne shijet e Elenes
 • A mund te jete kjo gruaja e Xhimit?
 • Anaidi ka pasur tri lidhje serioze me vajza me pozite, me Joanen po ben loje. Flet miku i ngushte, Emiliano: Me nje vajze shkodrane prishi lidhjen, se ajo filloi te merret me politike

Revista BLUETOOTH - 9 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Mars 2013
 • Big Brother; Sekretet: Xhimi i martuar; Shpendi nuk flet me babane; Jonilda, vajza qe do te beje operacion plastik brenda shtepise; Nena e modeles: Konflikti me Elenen perpara se te futej ne "BB6", i thashe te vishej; Nis te dielen "Fan Club"-i, Albana Osmani serish prezantuese. Olti Curri: Ankohen per mua, ata qe nuk dine te bejne "Big Brother"
 • Merr fund lidhja: Shpati dhe Aferdita ndahen me telefon!
 • I dashuri shqiptar "vret" Bleona Qeretin
 • Manjola Nallbani: Ne komunikimin me vajzat nuk kam tabu. Kengetarja se suksesshme ndan me lexuesit sekretin e te qenit ne super forme
 • Kledi Bahiti, nje dedikim per te vellane
 • Pellumb Piperos, i vjedhin targat
 • Nje feste surprize per Leonora Jakupin
 • Makina e re e Mayes
 • Elvana Gjata, me lajme te reja

Aferdita: Do te flas ne kohen e duhur per ndarjen!...

Shpat Kasapi & Aferdita Dreshaj
Merr fund fejesa 6-vjecare

Shpati: Isha une qe e ndava, nuk ka shanse per ribashkim!
Aferdita: Do te flas ne kohen e duhur per ndarjen!

Ata kane gjashte vite qe frekuentojne njeri-tjetrin dhe deri me tani nuk ka pasur asnje krize ne lidhjen e tyre, te pakten deri me tani nuk kishim degjuar ndonje krisje ne dashuri, ndonese largesia e bente te veten. Aferdita per shkak te obligimeve te karrieres ishte e detyruar te largohej drejt Shteteve te Bashkuara te Amerikes, ndersa Shpati mbetej me punet e tij ne Maqedoni. Shpat Kasapi dhe Aferdita Dreshaj, cifti simpatik, duket se i ka dhene fund fejeses dhe romances disavjecare pikerisht kete te hene, diten e fillimit te javes.


Tuesday, 5 March 2013

Aferdita e pranon ndarjen

Aferdita Dreshaj
"Ja ndaloni Gazetar, pi jemi ndare dhee ???? Mos me dergoni ju lutem aq shume sms,nuk do te jap asnje shpjegim tjeter !! Le te mbyllet ketu....Nuk ka asgje me shume per te thene !! God bless u all :K !!"

Keshtu ka shkruar modelja Aferdita Dreshaj ne facebookun e saj. Ndersa nga nje burim i sigurt mesojme se edhe Shpati e ka pranuar i pari ndarjen. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aferdita admits splitting

"Here stop Journalist, pi we are divided sooo????
Do not send please as many sms will not give any other explanation!! Let's end here .... There is nothing more to say!! God bless u all: K!!. "So wrote the model on her Facebook. / Albavipnews /

Shpati dhe Aferdita ndahen...

NDAHEN PERFUNDIMISHT SHPAT KASAPI DHE AFERDITA DRESHAJ

Pas shume shpekulimeve e thashethemeve, kureshtja juaj e madhe per ciftin me te perfolur Shpatin dhe Aferditen lidhja e tyre, largesija e gjithcka tjeter me ne fund e beri te veten.

Ata definitivisht kane vendosur qe ti japin fund lidhjes se tyre dhe fejeses disa vjecare!! Planet e Shpatit per ta martuar Aferditen kete vere si duket rane ne uje, unaza qe ai nuk e hoqi nga dora deri ne momentin e fundit tashme duhet larguar jo vetem nga dora por edhe nga kujtimet! Si duket gjithe ky shpekulim qe u be ka pasur nje te vertete, e kur ne u interesuam ne lidhje me Shpatin ai me krenari ngriti doren kah kamera jone duke treguar se ata jane se bashku dhe shume te dashuruar, mirepo nga ana tjeter Aferdita nuk e beri te njejten!


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online