All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shpend Zenuni. Show all posts
Showing posts with label Shpend Zenuni. Show all posts

Tuesday, 11 June 2013

Shpendi "teston" gjoksin e Jonildes...

Shperthen Shpendi pas daljes nga “BB”, i fut duart Jonildes

Jonilda e “BB6”, vajza beri dy nderhyrje estetike gjate dhe pas “Big Brother”. Ajo duket se eshte nga banoret me protagoniste jashte shtepise. 25-vjecarja me origjine nga Puka ndihet tashme shume mire me veten, tashme qe nderhyrjet ne gjoks e hunde i plotesoi dhe ndryshimin e ngjyres se flokeve, duke u bere bionde. Si nje vajze e gezuar dhe e lirshme, ajo u jep banoreve te tjere afrimitetin per te shkembyer ndonje sjellje me teper me te, sic e shihni ne keto foto. Madje, me tipin e saj ajo e ka nxjerre dhe Shpendin nga natyra e tij e terhequr dhe e matur. Duke pozuar se bashku ne grup, 33-vjecari nga Prishtina i “ka futur duart” Jonildes, si per t’i inauguruar gjoksin e ri. Nga ana e saj, ish-banorja e ardhur nga Parma, e cila do te mbahet mend si protagonistja e pare qe pranoi te bente nje nderhyrje estetike per zmadhimin e gjoksit ndersa ishte ne loje, duket se i pelqen te beje ekzibicione te tilla pa e vrare mendjen.


Saturday, 1 June 2013

Sonte finalja, kush do fitoj "Big Brother 6"...?

Sonte finalja e 'Big Brother'

Pas 15 javesh ka mberritur ne diten e fundit aventura e 'Big Brother 6'. Kete mbremje do te zbulohet edhe fituesi i ketij edicioni, i cili gjendet mes kater finalisteve qe jane: Elona, Anaidi, Iliri dhe Shpendi.

Nje rrugetim i gjate, mes miqesish, zenkash, dashurish, si ajo e Anaidit dhe Joanes, apo garimi dhe sekretesh per t'u ruajtur e per t'u zbuluar. E ne fakt, ishin pikerisht keto te fundit risia e ketij edicioni.

Perpos zhvillimit me dinamik e interesant te lojes, sekretet u dhane me shume mundesi banoreve te fitojne para. Tre prej tyre qe fituan me shume jane Anaidi dhe Iliri me nga 450 mije dhe Eldora me 250 mije leke te reja.

Sekretet qe u diskutuan me shume ishin ato te Eldores, e cila rrefeu se eshte talasemike. Anaidi prej 10 vitesh kujdeset per nje njeri me nevoja specifike, ndersa Marseli zbuloi se dikur ka qene zhigolo.

Sunday, 26 May 2013

Anaidi, Elona, Iliri dhe Shpendi finalistet e "Big Brother 6" [VIDEO]

”Big Brother”, percaktohen finalistet

Anaidi, Elona, Iliri dhe Shpendi do te jene kater finalistet e edicionit te gjashte te “Big Brother Albania”, i cili do te kulmoje me shpalljen e fituesit te shtunen e ardhshme.

Vetem nje jave perpara finales se madhes, dy konkurrente iu larguan shtepise, Rike si me pak e preferuara dhe Eldora, e cila grumbulloi me pak vota nga televotimi surprize per te preferuarit e publikut ne finale.

”Mesazhi qe kam dashur te transmetoj qe ne fillim ishte gjeja me e rendesishme per mua ne kete “Big Brother”. Dhuroni gjak te shpetoni jete, ose per te permiresuar jeten e disa personave qe kane me te vertete nevoje per te. Jane persona qe nuk duhet te diferencohen apo distancohen nga shoqeria”, ishte apeli i Eldores, pas daljes nga shtepia me e famshme ne Shqiperi.

Monday, 15 April 2013

E motra: Shpendi ka perkrahjen e babait, por per takimin vendos babai...

”Shpendi dhe babai? Takimin e vendos babai”

Ndersa transmetimi i “Big Brother” po i afrohet fundit te muajit te tij te dyte, Shpendi eshte shnderruar ne nje prej personazheve me te perfolur dhe protagoniste brenda shtepise me te famshme ne Shqiperi.

Per te folur per te gjithe ecurine e deritanishme te Shpendit, e ftuar ne studion e “Big Brother Fan Club”, diten e diele, ishte e motra e tij e ardhur nga Kosova, Kaltrina Zenuni.

Ashtu sic mund te parashikohej, biseda e udhehequr nga Albana Osmani dhe opinionisti Olti Curri, u fokusua tek sekreti i zbuluar i Shpendit, ai qe per me shume se nje vit tashme, ka nderprere komunikimet me babain e tij.

Sunday, 7 April 2013

E motra: Shpendi ka hyre beqar dhe do te dal beqar...

Flet motra: Gjithsesi, nuk besoj se do krijoje lidhje me te

“Shpendi do ta ndihmoje Eldoren per t’u sheruar”

Sipas motres se banorit nga Kosova, Shpendi nuk do te krijoje lidhje dashurie brenda shtepise, por do te dale qe andej si beqar. Ne momentin qe do mesoje per semundjen e Eldores, ai do te mundohet qe ta ndihmoje me aq sa mundet, nderkohe qe Kaltrina vellain e saj e sheh finalist e, pse jo, edhe fitues te ketij edicioni.

A ekziston mundesia qe ai te krijoje nje lidhje me Eldoren, me aq sa ti e njeh apo e ka mendjen ende te ish-gruaja?

Saturday, 2 March 2013

Big Brother 6: Zbulohet talasemikja dhe i martuari...


Sekretet e tjera te banoreve te “BB6”, zbulohet i martuari dhe talasemikja

Eldora: Jam talasemike
Eldora eshte 27-vjecarja nga Tirana, e cila thuhet se fsheh sekretin “jam talasemike”. Eshte rritur ne Berat dhe prej disa vitesh jeton ne Tirane me familjen. Ajo ka mbaruar studimet per Gjermanisht dhe aktualisht po ndjek studimet e dyta, ne degen e Infermierise, e cila ka qene nje deshire e saj e hershme. Gjithashtu, prej disa kohesh punon ne nje agjenci udhetimi, duke pasur keshtu nje tjeter profesion ne CV-ne e saj.

Shpend Zenuni, milioneri humanist qe sfidon veten ne "Big Brother"...

Shpend Zenuni
Flet miku i Shpendit, Zgjimi: Jam njeriu i vetem qe besoj se Shpendi do te ribashkohet me ish-gruan”

Shpendi, milioneri nga Kosova qe kycet ne “Big Brother”

Shpendi eshte njeri nga banoret, qe ka ardhur nga Prishtina per tu bere pjese e lojes ne spektaklin e “Big Brother”, duke sfiduar veten ne mesin e shume konkurrenteve. 30-vjecari me profesion biznesmen, si dhe menaxher i dy bizneseve dhe kompanive te medha ushqimore ne Kosove, eshte i divorcuar, ndersa nga martesa e pare ka nje vajze me emrin Liza.

Per te mesuar me shume rreth Shpendit, ne kemi realizuar nje bisede me mikun e tij, Zgjim Sojeva, i cili e pershkruan me se miri shokun, te cilin e njeh prej 14 vitesh.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online