All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shpresa Ismajli. Show all posts
Showing posts with label Shpresa Ismajli. Show all posts

Sunday, 22 January 2012

Genta Ismaili, zbulon sekretin e bukurisë…

 Me e mire e ema se e bija, Genta Ismajli prezanton mamin e saj Shpresen

Shpesh është komentuar nëse Genta Ismaili, këngëtarja sharmante nga Kosova e cila reflekton gjithmonë një pamje rrezëllitëse mund të ketë shumë sekretin që lidhen me bukurinë e saj, pamjen e freskët dhe trupin gjithmonë në formë. Dhe ne e zbuluan! Nuk e besoni? Ja shikojeni, është pikërisht gruaja që ajo ka në krahun e djathtë.

Pa kaluar mes rreshtash, do të mendoni se zonja është këshilltarja e saj estetike ose ndonjë kirurge plastike, e në fakt këtu ka një të vërtetë që lidhet pikërish me pamjen e Gentës. Zonja që ka artistja e njohur në krah është pikërisht e ëma.

Po, po, nëna e Genta Ismaili, mos u habisni. E fisme, elegante dhe shumë e bukur. Pra, ky është i gjithë sekreti i Gentës një gjen i bukur që e trashëgon nga familja, të cilin ndoshta nuk kemi mundur ta zbulojmë deri tani. Nuk i thonë kot asaj fjalës së urtë popullore “Bëmë nënë të të ngjaj”, që e përkthyer në kohët modern lidhet vetëm me gjenet./Gazeta Shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Ismajli, reveals the secret of beauty ...

It is often commented if UNIC, charming singer from Kosovo which always reflects a view rrezëllitëse may have many secrets related to its beauty, fresh appearance and body shape always. And we discovered! Do not believe me? Here's look is exactly the woman that she is on the right.

Monday, 28 June 2010

Interviste me Shpresa Ismajli, Nena e Gentes...

Znj.Shpresa Ismajli:Genta duhej te fitonte"Dancing with the Stars"

Grua me bukuri te pazakonte, nene e perkushtuar, e mbi te gjitha nje zonje me zemer te madhe... Shpresa Ismajli, mamaja e princeshes se skenes shqiptare, Genta Ismajlit, vjen sot ne kete rrefim ekskluziv ne "Summer Pages", per te ndare me ne momente te rendesishme nga jeta e vajzes se saj, duke filluar nga femijeria me gjithe capkenlleqet qe e kane shoqeruar Genten si femije, e per te perfunduar tek jetesa aktuale, ne te cilen ajo eshte sigurisht me e pjekur, merr vendime me te zgjuara e te menduara me mire. Jetesa larg njera-tjetres nuk e ka zbehur per asnje moment lidhjen nene e bije, madje perkundrazi e ka forcuar edhe me shume. Shpresa tregon sot se komunikon me Genten dite per dite permes telefonit, dhe se bashku bejne analizen e dites se njera-tjetres... Ajo flet gjeresisht per marredhenien e saj me Genten, si dhe per marredhenien e Gentes me te motrat. Sa shpesh zihej ajo me to? Kush ishte me tolerante nga ato te tria, per sa kohe jetonin ne nje shtepi? Keto dhe te tjera detaje nga jeta e yllit kosovar i sjell sot per here te pare, mamaja e saj, Shpresa Ismajli.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online