All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Shqiptari i Italise. Show all posts
Showing posts with label Shqiptari i Italise. Show all posts

Saturday, 1 June 2013

Luli Bitri, aktorja shqiptare e vleresuar larte ne Itali...

Luli Bitri
Javet e fundit, aktorja shqiptare eshte vleresuar qofte si aktorja me e mire, qofte per perzgjedhjen e personazheve qe luan

Luli Bitri, tre cmime ne nje muaj

Luli (Luljeta) Bitri, aktorja shqiptare qe jeton mes Torinos, Romes e Tirane vazhdon te mbledhe vleresime te larta e cmime ne Itali per rolin e luajtur ne “Dimmi che destino avrò”.

I fundit ne kohe, cmimi i marre ne Napoli me 25 maj ne kuadrin e edicionit XIII te Festivalit Napoli Cultural Classic, kushtuar Ekselencave ne kulture, art, kerkim shkencor e teknologji qe kane spikatur per aftesite e tyre krijuese e humane. Luli Bitri vleresohet me cmimin Napoli Cultural Classic per Kinematografine me motivacionin “sepse ne karrieren e saj si aktore zgjedh linjen e angazhimit social e jep prova te larta interpretimi, duke shprehur me natyrshmeri dhe thjeshtesi artin e madh. Sepse ka ndertuar me force imazhin e saj si grua ne kulturen shqiptare dhe eshte futur me guxim ne kinematografine italiane”.

Thursday, 16 May 2013

Elhaida, gjysmefinaliste e "The Voice of Italy"... [VIDEO]

Elhaida Dani, gjysmefinalistja e pare e “The Voice of Italy”

Me nje interpretim te mrekullueshem, trondites, prekes te kenges "Adagio", Elhaida fiton e kalon ne gjysmefinale. “Sot vure motorin turbo” i thote anetari i jurise Pelù duke vleresuar fuqine e zerit te vajzes nga Shkodra. “Do te kesh thyer disa llampadare ne shtepite e italianeve” vlereson ndryshe zerin e Elhaides Rafaella Carrà.

Jepet verdikti: i pari ai i publikut, me pas Cocciante: ne zarfin me emrin e votuar nga publiku, emri i Elhaides. E duartrokitjet e zjarrta ne salle e syte e qeshur te kater anetareve te jurise shprehin me se miri se jane edhe ata te te njejtit mendim: Elhaida meriton te jete gjysmefinalistja e pare e "The Voice of Italy".

E te njejtin mendim shpreh, shqip e italisht populli i rrjeteve sociale ne internet. Per shumekend Elhaida eshte padyshim “The Voice” i ketij viti.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online