All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Silva Gunbardhi. Show all posts
Showing posts with label Silva Gunbardhi. Show all posts

Friday, 5 September 2014

Silva Gunbardhi ne "Miss Exclusive of the World 2014"


Kengetarja e hitit "Te ka lali shpirt", Silva Gunbardhi do te merr pjese ne finalen e spektaklit te bukurise "Miss Exclusive of the World 2014" qe do te mbahet me 13 shtator ne Turqi. Ne fakt ajo nuk eshte konkurrente por e ftuar te performoje ne kete nate te madhe. Ju kujtojme se vitin e kaluar, bukuroshja nga Kosova, Morena Taraku, zuri vendin e dyte ne kete spektakel!

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The singer of the hit "Te ka lali shpirt" Silva Gunbardhi will participate in the finals of the beauty spectacle "Miss Exclusive of the World 2014" to be held on September 13 in Turkey. In fact she is not a competitor but has been invited to perform on this gala night. We remember that last year, the beauty from Kosovo, Morena Taraku, ranked second in this spectacle! ]]

Sunday, 10 August 2014

Mega mbrëmje nga Lindon Camaj më 15 gusht në Tuz

Një prej zërave më të mirë të Malësisë dhe një prej emrave më të njohur të muzikës shqiptare Lindon Camaj ka menduar edhe këtë verë të sjellë një mega koncert në Tuzin e tij.

Ashtu si vitin e kaluar artisti do të mbledhë me zërin dhe hitet e tij shumë artdashës dhe bashkëatdhetarë të ardhur për të pushuar në vendlindjen e tyre.

E këtë herë do të jetë ambienti fantakstik në terasën e hotel Oasis dhe mbrëmja duke nisur nga ora 21 e 15 gushtit ku artisti për orë të tëra do të argëtojë bashkëvendasit e tij, ndërsa mësojmë se interesimi ka nisur të jetë shumë i madh për këtë koncert.

E ftuar speciale në këtë mbrëmje do të jetë edhe këngëtarja e hitit ‘Të ka lali xhan’, Silva Gunbardhi  për të kënaqur publikun e madh atë natë. Ritëm, muzikë e shoë të udhëhequr edhe këtë herë nga moderatori Maksi, e ndërsa mbrëmja e 15 gushtit do të jetë pikëtakimi vetëm në Oasis në Tuz për tu argëtuar pa fund nën hitet e Lindon Camajt dhe Silva Gunbardhit./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mega evening by Lindon Camaj on August 15 in Tuz

One of the best voices of Highland and one of the most famous Albanian music Lyndon Camaj this summer even thought to bring a mega concert in his Tuz. Just like last year the artist will collect the sound and hits a lot of fans and his compatriots came to rest in their home.

And this time will be fantakstik environment in terasën Oasis hotel and evening starting from 21 pm August 15th where the artist for hours to entertain his fellow, as we learn that the interest is starting to be too big for this concert . Special guest this evening will be the singer's hit 'The soul has lali', Silva Gunbardhi to satisfy the public's great that night. Rhythm, music showdown once again led by moderator Max, and as the evening of August 15 will be the only meeting place in Tuz Oasis have fun without end under Lyndon hits Camaj and Silva Gunbardhi. / Maxim Gjokaj /

Monday, 11 November 2013

Silva dhe Dafi, dashuria po i ecen ne "kale"...

... pas fejeses me Dafin planifikon ceremoni dasme me kale

Kengetarja nga Vlora, Silva Gunbardhi, duket se ka hyre ne nje faze ndryshe te jetes se saj, pas fejeses me reperin nga Dibra, Dafi Derfi, ne shtator. Silva ne profilin e saj ne facebook ka postuar foto me unazat qe ata kane shkembyer. Ceremonia e fejeses eshte organizuar nga cifti disa jave para dites se saj te lindjes, ne fillim te nentorit. Silva ka festuar keshtu ditelindjen e saj ne nje darke intime me Dafin, i cili i ka dhuruar nje tufe trendafilash te kuq me kete rast. Ajo ka realizuar nje foto me torten e ditelindjes, ku ka preferuar te mos zbuloje moshen me ane te qirinjve te vendosur ne te. Kjo eshte ditelindja e pare qe Silva feston me Dafin, nderkohe qe ditet e tyre romantike ata po i kalojne duke u marre me hipizem dhe duke u praktikuar per te qendruar me kale, qe ndoshta do te jete dhe menyra se si ajo ka vendosur te beje ceremonine e marteses.


Saturday, 31 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 31 Gusht 2013
 • Mirjeta e BB, lidhja e re me biznesmenin, pas divorcit: "Pas dy muajsh lidhje, me bleu nje Maserati 130 mije paund"
 • Ilir Meta, me pamje te re, regjimi qe e dobesoi 30 kg
 • Rike Roci: Ja si mund te zgjase nje dashuri si e jona. Pushime ne Spanje me te dashurin!
 • Jorida Rustemi, pushimet luksoze me pasanikun grek
 • Kejdi Mehmetaj, 20-vjecarja qe mund te jete deputete e LSI
 • Vellezerit Laco, kete sezon spektakel te ri me musicals
 • Blerim Destani: Seksi eshte sport qe kerkon energji
 • Jonida Vokshi: Transformimi i look-ut ishte befasues, ja cfare kam ndryshuar tjeter. Per aq kohe sa jetoj mes dashurise pa kushte, i besoj
 • Me e bukura e Malesise eshte futbollistja Irena Dedivanaj
 • Eni Vasili dhe Arbana Osmani shijojne ditet e fundit te gushtit ne plazh
 • Sonte martohet ministrja e ardhshme e Integrimit, Klajda Gjosha
 • Silva Gunbardhi dhe Dafi, fanatike per lidhjen e tyre

Monday, 26 August 2013

Silva Gunbardhi, zbulohet lidhja me reperin Dafi...

Silva Gunbardhi lidhet me reperin e “Te ka lali xhan”

"Te ka lali xhan” e shnderroi ne kengetaren me te kerkuar ne diaspore Silva Gunbardhin, por sic kemi mesuar se fundmi, pervec suksesit i ka sjelle edhe dashurine.

Burime prane kengetares tregojne se vajza simpatike e skenes eshte lidhur me reperin e kenges ne fjale, Dafi Derti.

Dy te rinjte kane kaluar pushimet se bashku dhe Dafi e ka shoqeruar Silven ne te gjitha koncertet qe ajo ka pasur. Djaloshi ne fjale ka qene protagonist edhe ne disa kenge te tjera, serish ne bashkepunim.

Sunday, 25 August 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013
Revista PALOMA, 24 Gusht 2013
 • Aurela Gace thyen premtimin, martohet me 15 shtator
 • Xhensila Myrtezaj: Nuk jam shtatzene! Ju tregoj pushimet tona si "muaj mjalti"
 • Silva Gunbardhi ne nje lidhje dashurie me kolegun e saj Dafi?
 • Revolt Klan: Si ia dolem te behemi te suksesshem ne te gjithe Europen"
 • Xhesika Polo: Edhe pse e re, perballja me zhgenjimin ka qene e dhimbshme!
 • Almeda Abazi pjese e sezonit te ri te "Sulltani i Madherishem"
 • Flori Mumajesi: Qytetar nderi i Korces duhet bere Mihallaq Andrea, jo nje kitarist i huaj qe nuk i dime emrin.
 • Daniele Meo: Jam djale per shtepi!
 • Zgjidhet "Miss Universe Kosova", por rrezikon garen
 • Albana Osmani nis biznesin e saj
 • Oriela Nebijaj: Nuk do te jem me pjese e "Vila 24"
 • Rudina Magjistari u thote "po" milionave te Lotarise Kombetare
 • Shpetim Saraci, ishemi ne tru

Saturday, 6 July 2013

Revista BLUETOOTH - 6 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH, 6 Korrik 2013
 • "Dehet" Eli Fara. Rrefimi per kengen e re: "Me pelqen shume kur me bejne dengla"
 • Aferdita: Rikthimi me Shpatin? Kurre mos thuaj kurre, kemi mbetur shoke. Fotot e promovimit te klipit.
 • Anaidi i "BB6", fillon pune ne Bashkine e Tiranes: Me pelqen Samanta Karavella!
 • Blero skena "hot" ne videoklip
 • Djemte mblidhen rreth "zogut" te Tunes
 • Fevziu naten politike, diten biciklete...
 • Silva Gunbardhi, josh me linjat
 • Fernando i Ciljetes behet 5 muajsh
 • Roela Kaso, vajza qe "sfidon" supermodelen Cara Delevigne. Kaso thyen mitin! Shqiptarja e pare dhe e vetme, qe listohet ne te njejten agjenci ne Milano, me dy ikonat e modes Delevigne dhe Su Hue.
 • Cani feston 10-vjetorin, "boom" te ftuarish ne finale

Saturday, 23 March 2013

Silva Gunbardhi, pasurohet nga klikimet ne Youtube...

Silva Gunbardhi
Per dy muaj, kenga “Te ka lali shpirt” mbledh mbi 11 milione klikime, si kenga shqiptare me e klikuar e te gjitha koherave

Silva Gunbardhi behet milionere me klikimet ne Youtube

Te fitosh miliona me nje kenge dhe te te ndryshoje jeta totalisht. Kjo i ka ndodhur Silva Gunbardhit me kengen “Te ka lali shpirt”, ne duetin e saj te shumeperfolur me Mandin e Nishtulles. Eshte kenga qe, pavaresisht komenteve te ndryshme, dihet se ka thyer rekordin me 11 milione klikime brenda nje periudhe prej 2 muajsh ne youtube. Sipas te dhenave zyrtare te Aldor Ninit, drejtuesit te kompanise “AcroMax”, kjo kenge e kenduar nga Silva Gunbardhi dhe Mandi i Nishtulles, ka arritur te numeroje ne total 11.291.924 klikime deri ne daten 19 mars, nje rast i rralle per shikueshmerine e klipeve shqiptare ne keto vite.


Revista PANORAMA PLUS - 23 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Mars 2013
 • Silva Gunbardhi, behet milionere me klikimet ne Youtube. Per dy muaj, kenga "Te ka lali shpirt" mbledh mbi 11 milione klikime.
 • Eda Zari vjen ne Tirane pas denoncimit te nenes se saj per vjedhje pronash
 • Luran Ahmeti, aktori shqiptar pjese e serialit "Sulejmani i Madherishem"
 • Big Brother; Eldora, vajza talasemike ne "BB" per cmimin e madh, aq sa kushton operacioni
 • Flet Valon Shehu: Vigani i ka provuar te gjitha, prisni supriza. 
 • Pas "Big Brother", Arsimi ne festivalet e filmave ne Verakruz, Berlin e Kanes
 • Fansat kunder gruas se Marselinit: A do ta falte ty yt shoq prostitucionin?
 • Xhimi nxit moshataret e tij: "Jeta fillon 40 vjec, ndaj me votoni mua"
 • Ermela, vrer kunder Anaidit: Llafazan dhe jep shembull te keq

Tuesday, 19 February 2013

Silva mohon falsifikimin e klikimeve...

Fillon dyshimi per falsifikim te klikimeve, Silva Gunbardhi: Jane 100% te pastra

Suksesi i Silves ngjalli shume reagime te shqiptaret per shkak te numrit te madh te klikimeve qe fitoi ajo me kengen “Te ka lali shpirt” ne bashkepunim me reperin Dafi dhe Mandin. Sic duket, jane dashur vite e vite qe Silva te riktheje suksesin e saj ne muzike pas kenges “Plaku, plaka”, qe ishte nje hit i para shume vitesh. Per dyshimin e numrit te larte te klikimeve, kengetarja tregon: “Youtube i kontrollon klikimet perpara publikimit, jap fjalen time qe keto klikime jane 100% te pastra. Edhe “Gangam style” nuk ishte ne gjuhe angleze, por u be hit, andaj nuk e di se si disa nuk i gezohen ketij suksesi. Jam pjese e nje kontrate dhe paguhem per klikimet e kengeve. Nese do te ishin klikimet e shtuara, atehere kjo nuk do te ndodhte sepse jane lehtesisht te dallueshme vjedhjet. Youtube mund t’i kete mbajtur klikimet per t’i kontrolluar sic ben gjithmone dhe me pas i ka publikuar.


Sunday, 17 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 16 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Shkurt 2013
 • Zajmina ndez publikun me prekje intime
 • Xhensila provokon edhe e veshur
 • Sonila Meco, probleme me drejtorin e ri te lajmeve, zhduket nga ekrani
 • Mariza Ikonomi vjen nga Franca dhe fotografohet ne shoqerine e nje djali
 • Fillon dyshimi per falsifikim te klikimeve, Silva Gunbardhi: Jane 100% te pastra!
 • Joni Peci vijon miqesine me Blerta Gacen
 • Ermali i "BB" i hyn politikes. Merr postin e kryetarit te Forumit Rinor Demokristian te Partise se Nard Ndokes.
 • Noizy deklaron pasurine: Fitoj shume nga muzika, nuk ka pushtetar qe te me afrohet
 • Aferdita Dreshaj, a ishte me te vertete ajo ne krah te Di Caprios? Mediat e huaja japin lajme kontradiktore ne lidhje me identitetin e biondes
 • Nik Xhelilaj i dashuruar me kolegen e serialit, mediat turke i zbulojne identitetin

Saturday, 9 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 9 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Shkurt 2013
 • Angela Martini i rremben Paris Hilton te dashurin milioner. Tim Vogele, i dashuri i ri i modeles shqiptare, eshte trashegimtar i nje pasurie familjare disa milion dollareshe
 • Paparacet kapin Aferdita Dreshajn ne vilen e Leonardo Di Caprio-s ne Miami, reagon Shpati
 • Hermes Nikaj: Pretendoj postin e zedhenesit ne Bashki, Lulzim Basha me kerkoi vete
 • Miriam Cani: Albani, i veshtire ne detaje te vogla, po bejme plane per martese dhe femije
 • Autoritetet turke nuk i japin shtetesine Almeda Abazit
 • Alketa Vejsiu rrefehet per here te pare per jeten e saj private
 • Silva Gunbardhi refuzon t'i kendoj Kryeministrit Berisha: " Jam origjinale, nuk ndikohem lehte!"
 • Gjyste Vulaj behet nene per here te dyte, vjen ne jete Besarti
 • Ciljeta behet nene: "Zoti donte qe djalin ta lindja ne ditelindjen time"
 • Gent Bushpepa, gjithandej me te dashuren.

Wednesday, 30 January 2013

Ju ka Silva xhan

Edhe në muzikë ‘rastësia është mbret i botës’. Kështu mund të thuhet për këngëtaren e hitit momental të Silva Gunbardhit, e cila në bashkëpunim me Mandin dhe reperin Dafi, kanë pushtuar klubet shqiptare dhe radiot me këngën e tyre “Të ka lali shpirt”.

Me plot ëmbëlsi, Silva tregon për “Kosova Sot”, rastësinë e asaj për ta dëgjuar pak këtë këngë në studio, ku kishte shkuar për ta kërkuar një baladë. Për më shumë, ndiqeni rrëfimin e saj!

*Silva, vërtet të paska “lali shpirt” këtë fillimvit, pasi kënga është super e dëgjuar?
Silva Gunbardhi: Më vjen mirë që ky vit ka filluar mbarë, jo vetëm për mua, por dhe për të gjithë ata që e dëgjojnë këngën “Të ka lali shpirt”.

Saturday, 26 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 26 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 26 Janar 2013
 • Bleona: Ganiut nuk ia ndien per mua!
 • Aurela Gace zbulon nje sekret: Skerdin e kam pas vetes, se nuk i kerkoj martese
 • Zbulohen fotot e Anjeza Shahinit me te dashurin, diplomat anglez
 • Adi Krasta paralajmeron largimin e radhes: Nje TV i ri me ka bere oferte te mire
 • Zanfina i shpeton burgut, paguan shumen qe i ka kerkuar Gjykata
 • Juliana Pasha ne diete, sugjeron receten personale te embelsirave
 • Silva Gunbardhi, ben ne 6 dite 1 milion klikime me klipin e ri
 • Xhemi pozon prane tenxhereve
 • Meti i BB vjen ne poza hot
 • Personazhe; Homoseksualet do t'u japin cmim VIP-ave qe i perkrahin, ja 12 kandidaturat e vitit
 • Andos: Nuk i duroj dot femrat e papjekura dhe nuk fal tadhtine

Thursday, 24 January 2013

Qellon bukur Silva Gunbardhi

Është një sukses i jashtëzakonshëm tek dëgjon një tjetër hit në muzikën shqiptare. Këtë herë ka qëlluar mirë dhe në shenjë këngëtarja nga Shqipëria, Silva Gunbardhi, me këngën me titull “Të ka lali shpirt”.

Në fakt ka vetëm katër ditë që është në treg dhe në kanalin ‘Youtube’ po e bën namin dhe ka shkuar në 700 mijë klikime.

Kjo këngë me një video është realizuar nga produksioni ‘Max Productions’, ndërsa është në bashkëpunim me këngëtarin e tallavasë Mandi dhe në bashkëpunim me reperin nga Dibra, Dafi.

Mjafton që të hyni në lajmet e ‘Facebookut’ dhe shumica e të rinjve e kanë kthyer këtë këngë si një refren në postimin e tyre. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nice shoots Silva Gunbardhi

Tuesday, 3 July 2012

Kengetarja Silva Gunbardhi tregon qe i do kafshet...

Silva Gunbardhi

Silva Gunbardhi pozon ne fshat mes kafsheve

Qe Silves i pelqen te pozoje ne kushte shume te thjeshta dhe te zakonshme, kete e kishim vene re me kohe, ama keto dy imazhe qe po percjellim per ju, jane me te bukurat qe ka realizuar ndonjehere dhe me te vecantat. Ndodhet diku ne periferi mes shume kafsheve. Duket dhe e tregon qe i do kafshet. Eshte shume e dashur me to, madje njerin prej qengjave e merr ne krahe dhe e perkedhel.

Saturday, 30 June 2012

Revista BLUETOOTH - 30 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 30 Qershor 2012
 • Polemikat per kengen "Ku ka si Tirona". Ermali dhe Dr Flori: Kengen nuk e beme per te tallur kend
 • BB5; Gerta: "Nuk do ndahem nga Liami per asnje arsye". Se shpejti del kenga, e verteta e lidhjes...
 • Motra e Taulant Balles "Sherr" me nje vajze, ajo e padit per fyerje
 • Oriela Nebijaj dhe Zonja Vjollca. Kush jane fytyrat e reja te mengjesit ne "News 24"
 • Gerta Heta martohet per here te dyte
 • Ministrit Bumci i cahet goma ne Fier
 • Eshte vere, shperthejne VIP-at
 • Aurela Gace: Ja pse e kendoj une refrenin e "West Side Family"
 • Mbyllet "Maratona e Kenges Popullore"
 • Visari i Skillz-ave ne prag fejese
 • Rovena Stefa ndihmon financiarisht shqiptaret
 • Ronela Hajati regjistron kengen me Baba Stars
 • Big Basta, nje kenge me Shpat Deden

Monday, 23 January 2012

Silva Gunbardhi s’e le nena te mbaje qen ne shtepi

Kengetarja merzitet per nje qen

Ka zgjatur vetëm 2 orë kënaqësia e saj për të patur një kafshë shtëpiake dhe ka qëndruar bashkë me qenin e saj të preferuar vetëm brenda gjatë kësaj hapësire kohore. Arsyeja pse zgjati kaq pak?!

Sepse këngëtarja ka hasur në rezistencën e pathyeshme të nënës së saj, e cila nuk ka dashur në mënyrë absolute të mbajë në shtëpi një qen. Kështu që Silva pas dy orësh e ka kthyer qenin aty ku e ka marrë.

Edhe pse e mërzitur për këtë fakt, ajo ka pohuar se nuk mund ta bëjë këtë gjë jashtë dëshirës së nënës. Ndoshta kjo do të mbetet një ëndërr në sirtar e Silvës, e cila mund të realizohet vetëm nëse ajo do të jetoj/Bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Silva Gunbardhi, mother denies her keeping dog at home

Saturday, 21 January 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 21 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 21 Janar 2012
 • Skandali: Videoja e Ledri Vulajt duke masturbuar perfundon ne internet
 • Jeta e re e Ledines: Mora ndihmese, te me mesonte si te rrisja djalin. Rrefimi i kengetares, nga Festivali tek i biri. Nga vokalizat, tek punet e shtepise. Nga rikthimi ne muzike, tek kendveshtrimi i saj per skenen... E ndjej qe Erlisi do te behet muzikant, me ndjek mua ne prova.
 • Ervini qesharak, thurr endrra per Ermelen: Historia jone s'ka mbaruar. Fituesja: Thjesht e injoroj
 • Aurela Gace: Gjithe jeten me bilete dhe valixhe ne dore. Mrekullia me emrin Grace, bashkejetesa me Skerdin, angazhimet e shumta muzikore dhe kenga e re "Tranzit". Jam ne medyshje per te ardhmen e femijes tim, te qendroj ne Shqiperi apo...
 • Neda e BB4: Pse braktisa FRPD-ne per Aleancen Kuq e Zi. Kam shume per te dhene ne Kavaje dhe Tirane.
 • Silva Gunbardhin s'e le nena te mbaj qen
 • Devis Xherahu: Do behem baba? Nuk e dija...!

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 13 Janar 2012

Revista PLUS, 13 Janar 2012

 • Kaltrina Selimi: Si e binda Dritonin te braktise Angline dhe te bashkejetoje me mua. Dashuria me mesoj te gatuaj
 • Genta Ismajli: Une e dehur?! Asnjehere
 • Dren Abazi te le "Pa Fryme"
 • Elvis Pupa: Femijet e mi dua t'i rrise ne Amerike
 • Edita Abazi: Me kane kercenuar fansat dhe shoket e Noizyit
 • Shtyhet BIG BROTHER 5 per ne muajin Shkurt
 • Silva Gunbardhi: Pema po nuk u krasit nuk ben kokrra
 • Supermodel: Medjan Gjoni dhe Olta Dedja garuesit e pare per kete sezon
 • Hermes Nikaj: Pse dua te jem pjese e "Big Brother 5". Aty mund te njoh edhe shpirtin binjak

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 13 January 2012

Kaltrina Selimi: How did I convince Driton to abandon England and cohabit with me. Love tought me to cook
Genta Ismajli: Me drunk? Never
Dren Abazi to let the "Free Spirit"
Pupa Elvis: My children I want to raise in America
Edita Abazi: Noizy fans and friends have threatened me
BIG Brother 5 postponed for the February
Silva Gunbardhi: tree if not pruned will do no fruits
Supermodel: Medjan John and Olta Dedja first contestants on this season
Hermes Nikaj: Why I want to be part of "Big Brother 5." It can also recognize soul mate
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online