All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Silvana Brace. Show all posts
Showing posts with label Silvana Brace. Show all posts

Friday, 22 June 2012

Silvana Brace: Endrra ime e parealizuar...

Silvana Brace/ Diva e televizionit te viteve ‘80

Irida Cami/Shqiptari i Italise

Silvana Brace, prezantuesja e njohur e televizionit shqiptar jeton ne Rimini. Rrefen ndryshimin 360 gradesh qe ka pesuar jeta e saj pas shkeputjes nga Shqiperia e nga ekrani i vogel, e “perpire” nga dashuri e familjes dhe vecanerisht nga Fatjoni i vogel, femija i saj i pare…

Ne vitet tetedhjete dhe nentedhjete Silvana Brace ka qene nje nga fytyrat me te njohura te televizionit shteteror. Fale elegances dhe tonit te saj te embel me te cilin drejtonte praktikisht te gjitha programet variete te TVSh-se, brenda nje kohe te shkurter ishte bere “zonja” e televizionit. E diplomuar ne Ekonomi ne Universitetin e Tiranes, e pasionuar me vallezimin, ne vitin 2004 vendos te ndjeke te shoqin ne Itali. “Nuk e pata te veshtire te vendosja mes Tiranes dhe Riminit, pasi isha shtatzene dhe kisha vendosur te mos punoja per disa kohe – tregon Silvana – Dhe Fatjoni lindi ne nje dite te bukur shtatori te 2004-es, ketu ne Rimini”. Per thuajse njezet vjet (kur televizioni publik impononte shume me teper ngurtesi se stili i harlisur i rrjeteve te sotme) kjo zonje e embel me floket e verdha mbushi shtepite e shqiptareve me buzeqeshjen e saj te ngrohte.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online