All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Silvana Bushati. Show all posts
Showing posts with label Silvana Bushati. Show all posts

Saturday, 18 August 2012

Revista BLUETOOTH - 18 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Gusht 2012
 • "Big Brother 6". Rezart Aga: Sekretet dhe detajet e shtepise.
 • "The Voice". Regjistrime kengesh falas per konkurrentet
 • Lira Burgia, pushime me te dashurin ne Ibiza
 • Gazetaret. Zbulohet foto ne zbor e Fevziut, Bushatit, Selimit e Tershanes
 • Ndarja, Renis Gjoka ndryshon banden, merr Gjergj Kacinarin
 • Angela Martini, nje nga 20 femrat me seksi te "Global Grind"
 • Foto. Zbulohet i dashuri i Lori Hoxhes
 • Ezeli aksidentohet, mjeket: gjendja jo e mire!
 • Kush nga keta ben te njohur TJETRIN: Silvana e Kafazit te Arte, Zogu i Tiranes
 • Marina Vjollca pushime ne Itali
 • Noizy: Nene, ti je mbreteresha ime!
 • Enxhi prokon me bikini dhe me pistolete
 • Rob Kardashian ben tattoo Rita Oren
 • Barbana Dini: Marredhenia me te dashurin dhe nderhyrjet estetike. "C'faj kane gazetaret, kur kengetaret kerkojne skupe?"

Friday, 18 May 2012

Dritani i BB5 ne spot me Silvanen e Kafazit (Video)

Besoj se ju kujtohet spektakli i dështuar që u mbajt për disa vite radhazi në Shqipëri, ‘Kafazi i Artë’, apo ndoshta e keni harruar? Vajza e cila fitoi edicionin e 6-të të këtij reality-show, i cili ishte i fundit, si duket e ka nisur seriozisht këngën.

Ajo sapo ka lancuar një video e xhiruar nga produksioni “Max Production” ndërsa kënga është ritmike dhe mban titullin “Më harro”. Por personazhi kryesor në video është Dritani djali që vetëm dy javë më parë doli nga spektkali ‘Big Brother Albania 5’.

Nuk dihet nëse kjo video është realizuar më parë se ai të hynte, se nëse është realizuar këto ditë, atëherë kontrata e protagonistit të BB5 është thyer dhe ka dënime. Për Silvanën na vjen shumë mirë që e ka realizuar ëndrrën e saj që e ka pasur ka kohë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The BB5 Dritani Silvanën spot with the cage

Tuesday, 20 December 2011

Silvana Bushati Super Seksi...

Silvana e Kafazit, SUPER SEKSI

Silvana, fituesja e edicionit te fundit te Kafazit te Arte, gjithnje ka qene bukuroshe e me trup perfekt, fale kjo edhe nga sporti me te cilin merrej, por me keto foto profesionale ka arritur maksimumin. Super seksi dhe terheqese, ajo ka publikuar foton gjysme te zhveshur ne profilin e saj ne nje prej rrjeteve sociale te internetit. Komentet sigurisht kane qene te shumta, e kjo foto i meriton realisht. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Silvana of Kafazi SUPER SEXY

Silvana, winner of last edition of the Golden Cage, has always been lovely and the perfect body, also thanks to this sport which dealt with, but with these professional photo has reached the maximum. Super sexy and attractive, she has published semi-nude picture to her profile on one social networking site. Comments certainly have been numerous, and this picture really deserves.
]]

Friday, 16 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 16 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 16 Dhjetor 2011
 • Leter Babagjyshit te Krishtlindjeve; Personat publike kthehen ne femije: "Ja cfare dhuratash kerkojme!"
 • Neda dhe Ogreni: "Archea", cdo gje vertitet per pak dashuri...
 • Noizy: Shtatzenia e vajzes nga Prishtina eshte sajese, me kercenoi se do te me prishte karrieren
 • Algen Nikolla ne dhomen e rrefimit
 • Big Brother, Cfare e ben te vecante kete spektakel
Kjo eshte kopertina e nr te ri te Game Over. Kledi Kadiu, Neda & Ogreni, Bertina, Noizy, Algen Nikolla, Alma Alikaj, Era Rusi, Orgesa Zaimi, Aurela Hoxha, Elda Nushi (e sapo shpallur, modelja me e mire ne Belgjike), Silvana Bushati, Erion Korini... jane vetem disa nga personazhet e numrit te sotem te gazetes Game Over, te cilet vijne te ne me te reja mjaft interesante nga jeta e tyre private dhe profesionale. Ne brendesi do mund te lexoni edhe shume artikuj pikante mbi rubrikat e tjera te gazetes. Mos e humbisni GAME OVER-in e kesaj jave, kaq dime t'ju themi :))))) /redaksia/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 16 December 2011

Monday, 26 January 2009

Silvana Fiton "Kafazi i Arte 6"

Silvana Bushati
/photo news24/

Perfundon “Kafazi i Arte”, fituese del Silvana

Perfundon Reality-Show me i ndjekur ne televizionin NEWS24, “Kafazi i Arte” Edicioni i 6, ku fitues ka dale me 46.1 per qind te votave Silvana. Vajza nga Tropoja u rendit e para duke fituar simpatine e te gjitheve. Vendi i dyte i ketij Reality-Show shkoi per Ervisin, nderkohe qe i treti dhe i katerti shkoi perkatesisht per Gerin dhe Suaden. Nje mbremje e mbushur me plot emocion deri ne momentet e fundit e cila u percoll drejtpersedrejti per publikun shqiptar ne televizionin NEWS24. /news24/26.01.09/Ka perfunduar me nje maraton transmetimi prej 8 javesh Edicioni i 6-te i “Kafazit te Arte”, ku ne naten finale ka arritur te dale Ervisi, Suada, Silvana dhe Geri si kandidat per cmimin e madh prej 15 mije eurosh.

Ky cmim eshte arritur te fitohet nga vajza Tropojane Silvana, e cila i ka rezistuar konkurrimit qe ne javen e pare te fillimit te ketij Reality-Show.

Silvana, vajza e cila per jave me radhe i rezistoi gares duke mos qene e pranishme asnjehere ne balotazh, beri per vete cmimin e pare prej 1.5 milion lekesh. Debate te forta kane karakterizuar studion, mes Gerit dhe Omerit, ku ky i fundit, ashtu sikurse dhe e ka shprehur nuk bashkohet me menyren sesi Geri e nxorri nga shtepia.

Gjithashtu edhe cmimi i dyte ka pasur surprizen e tij, i cili eshte zene nga Ervisi, te cilit i eshte dhuruar nje udhetim cift nga agjencia e udhetimeve “Ana Travel”. Berolda, nje tjeter banore e eliminuar e “Kafazit te Arte”, ka fituar bursen e studimit prej tre vjetesh falas, ne institutin e modes “Sipam AB”.

Kjo nate ka pasur edhe shume surpriza, ku surpriza e pare e kesaj nate finale ka qene prezenca e kantautorit te mirenjohur Gjergj Lekes, i cili i ka cilesuar te katert banoret si fitues per arritjen e tyre deri ne naten finale.

Te ftuar kane qene edhe kengetaret Anjeza Branka dhe Ervin Bushati, te cilet kane performuar ne kete nate finale duke kenduar dhe duke i dhuruar nota te shumta spektakli mbremjes se sotme finale. /a.rusta/balkanweb/26.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: kafazi i arte 6, silvana bushati, nata finale
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 2 December 2008

Kafazi i Arte 6: Silvana (Profil)

Kafazi i Arte Silvana
/silvana bushati, photo news24/

Kafazi i Arte 6
SILVANA PROFIL

Emri: Silvana
Mbiemri: Bushati
Mosha: 21 vjec
Lindur ne: Tropoje
Data e lindjes: 16.10.1987
Jeton ne: Tirane
Gjendja civile: Beqare
Gjatesia: 1.82
Pesha: 65 kg
Syte: Kafe
Floket: E zinj
Shenja te vecanta: Tatuazh ne kembe
Shenja zoodiakut: Peshorja
Shkollimi: i mesem
Gjuhe te huaja: anglisht, italisht
Puna: volejbolliste
Hobi: Sportet ekstreme, aktrimi, tatuazhet

Pak biografi:
Silvana eshte nje vajze shume kembengulese. I ka idete e qarta dhe ka personalitet te forte. Ka shume vullnet dhe eshte shume e disiplinuar. Kjo, mbase sepse qysh prej femijerise ajo ka qene e angazhuar ne ekipe te ndryshme volejbolli deri para pak kohesh, ka luajtur me Aulonen si profesioniste. Endrra e saj eshte te hyje ne ekipin e Partizanit dhe jo vetem eshte e sigurte se do t’ia dale por eshte edhe shume e gatshme te beje cdo gje te mundshme per ta arritur kete objektiv qe i ka vene vetes. Eshte shume autoritare dhe sidomos ndaj meshkujve jo vetem nuk shfaq shenja inferioriteti por pretendon barazi te plote. Kjo eshte edhe nje prej arsyeve pse preferon te mos lidhet me asnje djale, deri ne castin kur do te takoje dike qe do ta vleresoje e respektoje ashtu sic ajo pretendon. Nuk deshiron te jete mbi te tjeret, por ama kembengul ne barazine mes sekseve dhe ne shoqeri. Ka nje jete te pasur me ngjarje si te lumtura ashtu edhe te hidhura, dhe kjo e ka bere edhe me te forte. Beson shume ne Zot dhe shkon rregullisht ne Kishe. Eshte e ndergjegjshme per pamjen e saj joshese por nuk e konsideron si armen e vet me te forte. Eshte shume e lidhur me familjen dhe e konsideron si gjene me te shtrenjte.


Merr pjese ne Kafazin e Arte per:
Te fituar fame!


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online