All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sinan Hoxha. Show all posts
Showing posts with label Sinan Hoxha. Show all posts

Sunday, 20 October 2013

S'ka me "Sinani dhe Seldi"...!

Sinani dhe Seldi
“Rruget tona me Sinanin jane ndare perfundimisht”

“Nuk na u perputhen interesat”

Ka hapur nje studio te tijen ne Tirane dhe tashme po krijon kenge per vete dhe te tjeret. Ndihet i suksesshem si kantautor, pasi vetem ne pese dite ka mundur te marre 150 mije klikime ne youtube, per klipin e ri “Weli Weli”, nje kenge me nota romantike ku mund te gjejne veten te gjithe. Nderkohe ky eshte klipi i dyte qe Seldi Qalliu kendon vetem, jo ne duet me Sinanin. Pas ribashkimit te tyre vitin e kaluar ne nje tur koncertesh te bujshme ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, dy kengetaret kendojne serish te ndare. Seldi tregon se si kete here ne kryqezimin e karrieres se tyre, secili mori drejtimin e tij.

Saturday, 21 September 2013

Rozana dhe Sinani, aventura te shtrenjta ne Turqi...

Rozi dhe Sinan Hoxha ne Turqi
Rozana nuk e prish ritin, cdo vit pushime ne Turqi me Sinanin

Pasi kane kaluar nje vere intensive koncertesh, dy miqte e vjeter kengetare Rozana Radi dhe Sinan Hoxha jane arratisur ne plazhet e shtrenjta te Turqise per disa dite pushime dhe relaks kete mes shtatori, gje qe tashme e kane kthyer ne nje rit. Rozana, e cila kete vere nuk ka publikuar ndonje klip te saj, ka qene e angazhuar me shkruarjen e mjaft teksteve te goditura per koleget e saj kengetare. Ajo po ben disa dite pushime pasi ka marre dhe nje propozim te vecante per te luajtur ne nje komedi ne Rome (Itali) dhe suksesit ne rolin e Mirandolines ne komedine me te njejtin titull. Por dihet qe Rozana surprizon gjithmone, ndaj per sa u perket projekteve ne muzike, ajo ka premtuar qe shume shpejt do te vije me nje kenge shume te bukur ne bashkepunim me kompozitorin Adi Hila. Gjithashtu ajo ka deklaruar se do te rikthehet ne nje bashkepunim te trete me reperin Noizy. Duket se para shfaqjes ne ekran kete vjeshte ajo ka menduar te marre ngjyren e duhur dhe te relaksohet mjaftueshem per te na u prezantuar super ne forme kete sezon te ri. Ndersa nga ana tjeter, Sinani, pas suksesit me kengen “Gili, gili” dhe koncerteve te shumta ne bote, i ka rezervuar vetes disa dite luksi dhe rehatie totale per nje karikim ndryshe per muajt qe vijne. Ne strategjine e tij, Sinan Hoxha, pas klipeve te veres, pergatitet per klipet e shtrenjta te dimrit, te cilat i publikon pak para nderrimit te viteve.

Monday, 9 September 2013

Revista PANORAMA PLUS - 7 Shtator 2013

Revista PANORAMA PLUS, 7 Shtator 2013
 • Ndahet Neda me Ogrenin. Pas dy vitesh lidhje intensive, merr fund lidhja.
 • Ne krize lidhja e Edberit me te dashuren Arbenita
 • Aurela Gace martohet kete jave me nje ceremoni masheshtore
 • Arnida Capi, sekretarja e Ngjeles rikthehet me imazhet seksi
 • Eli Fara: Jam e rrethuar nga njerez qe me bejne te ndihem femer. Kam pasur mundesi te mos beja nje jete me kaq mundim e lodhje.
 • Franceska rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer
 • Fejohet Elvis Gjini i BB5
 • Agoni i "Ting 3-t", i jep fund beqarise
 • Toros: Eksperienca 7-ditore ne Venecia me yjet e kinemase
 • Sinan Hoxha feston ditelindjen, por mban sekret moshen
 • Dafina Zeqiri pas krizes me DJ Blunt, radha per Seven Saraqin
 • Balerina Ambeta Toromani kapet nga paparacet italiane. Momente te sikletshme zhveshjeje ne plazh

Sunday, 7 July 2013

"Budallalleqet" e Seldit dhe Sinanit...

Sinani dhe Seldi i kendojne "Fustanit me kukulla"! Hem, dicka nuk shkon.

E para, kenga eshte riperseritje e njeqindte e versionit "Adrenalina" dhe pastaj... fustan me kukulla?

I bie po ngacmojne nje minorene keta te dy?

Sinqerisht kur nuk dine me cfare kengesh te pjellin, me mire mos te kendosh fare se te besh kesi budallalleqesh! /fatma h/paloma/

Thursday, 27 June 2013

Sinan Hoxha, nostalgji per kohen e Skenderbeut

Nuk është vetëm këngëtari i shumë hiteve, por edhe një artist që e don historinë. E kemi fjalën për Sinan Hoxhën, i cili sic e shihni edhe në këto foto dhe në shumë të tjera që ai kishte postuar në rrejtin e tij social, i pëlqen të kujtojë dhe të vlerësojë historinë, kohën e Skëndërbeut, madje mburret duke dalë në foto para bustit të tij dhe heronjve të asaj kohe.

Këngëtari Sinan Hoxha këtë verë ka sjellë jo një por 3 këngë ritmike dhe të bukura nga hiti i shumëpërfolur “Gili Gili’, më pas me Seldin duetin ‘Kuklla’, apo këngën tjetër me titull “Sytë blu”, të cilat janë pritur vërtetë shumë mirë dhe i përshtaten verës së nxehtë./Maksim Gjokaj/

Burimi: http://teksteshqip.com/sinan-hoxha/lajme_5015.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sinan Hoxha, the singer recalls Skanderbeg

The singer is not only more hits, but also an artist who loves history. We mean the Sinan Hoxha, who as you can see in these photos and many others that he posted on his social networks we, likes to remember and appreciate the history, the time of Skanderbeg, boasts even come into the picture before his bust and heroes of that time.

Tuesday, 11 June 2013

Revista PALOMA - 8 Qershor 2013

Revista PALOMA, 8 Qershor 2013
 • Anaidi: Kembengula te ndaheshim qe brenda. Prinderit e mi kane pare te kaloj shume femra si Joana.
 • Joana: U lidh per te fituar parate, mjere familja per hipokritin! Orestin e ka perdorur, nuk kujdeset per te!
 • Iliri: Une fituesi i zemrave te shqiptareve, Anaidi - fituesi televiziv! Anisa do te me bej baba te binjakeve!
 • Shpendi dhe Eldora i shprehin dashurine njeri-tjetrit
 • Rama dhe Berisha i thone jo Barbara d'Ursos-s. Ja sa u pagua per ditet ne Tirane!
 • Sinan Hoxha: Ne katundin tim nuk e njohim botoks-in!
 • Ardit Gjebrea: Nuk do largohem nga TV Klan!
 • Transformimi i Big Brother-istave
 • Elhaida Dani dhe Ricardo Cocciante se bashku ne finalen e Top Fest-it
 • Bleona Qereti: Kam qene te shtepia e Leonardo Di Caprios
 • Zana Krasniqi behet nene
 • Soni Malaj dhe Mirko martohen ne publik

Saturday, 25 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 25 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS, 25 Maj 2013
 • Laura Vorpsi, zbulohen fotot e reja. Ana tjeter e Laura Vorpsit, pelqen armet dhe mesazhet per seksin.
 • Toros i "BB4": Rike, nje vajze e komunitetit rom, ja cfare di per te. Mendoj se nese Elona do deklaronte hapur se eshte lesbike, do fitonte "Big Brother"
 • Mirjeta e Big Brother ndahet nga bashkeshorti pas 9 muajsh martese
 • Sinan Hoxha, nuk i shpeton tundimit, heq rrudhat me botoks
 • Ermal Mamaqi, batutat gjate fushates se PD-se per veten dhe VIP-at
 • Angela Martini zhvishet nudo per 27-vjetor, fotot
 • Vigani: Finalistet sipas meje, besoj se fitues do te jete Anaidi
 • Jonilda operon hunden dhe nxjerr ne shesh gjoksin e bere
 • Genta Gjalpi shfaqet me shenja dhune ne fytyre
 • Aferdita Dreshaj dhe Ilir Shaqiri frekuentohen edhe 1 vit pas "Dancing"
 • Blero nuk e mban fjalen, vazhdon te vjedhe muzike

Saturday, 18 May 2013

Revista BLUETOOTH - 18 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 18 Maj 2013
 • Sinan Hoxha, bllokon per 10 ore Qendren Tregtare. Rrezikohet hapja. 10 ore xhirime, 30 milion leke shpenzime dhe 100 figurante per video. Kengetari sjell se shpejti 4 klipe dhe nje album.
 • E nxehte si Aferdita Dreshaj (ne bikini). Modelja dhe kengetarja seksi josh me linjat ne plazh
 • Enxhi Kamenica pozon nudo. Fotot sensuale te modeles bukuroshe
 • "Cani & Friends"; Fotot e 'harbimit' per 45-vjetorin. Te ftuar ne feste, personalitete te jetes publike.
 • Nisida Knezi ne nje rrefim per memesine: "Eni dhe Jon, mrekullite e jetes sime"
 • Moderatori Alban Dudushi kerkon divorcin ne gjykate
 • Gruaja i lind vajze, ministri Bode ne salle
 • Zajmina 'merr peng te dashurin'
 • Te shijosh birren Peroni Nastro Azzuro ne Rezidencen e Ambasadorit te Italise
 • Percahen artistet, fushate per PS, PD dhe LSI

Sunday, 17 March 2013

Sinan Hoxha: “Mendoj te behem dhender”

Këngëtari Sinan Hoxha është rritur në një familje punëtore dhe pa problem, nëse nuk do të ishte këngëtar, do të punonte diçka tjetër.

Është ky një nga këngëtarët më ‘in’ dhe shumë të përfolur, qoftë duke e ndjekur edhe thashethemet që për të komentohen si ajo “pema që ka kokrra dhe gjuhet”.

I pyetur nga “Kosova Sot” se a ka menduar ndonjëherë të bëhet dhëndër, këngëtari ka thënë se sigurisht që ka menduar, ndërsa në dasmën e tij do të donte të ftonte shumë këngëtarë të tij të preferuar nga Kosova dhe Shqipëria.

Sinani po përgatitet  ndërkohë për një album që do ta lansojë në qershor./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Sinan Hoxha: "I think I become a Groom"

Sinan Hoxha singer was raised in a family working without problem, if there was a singer, he would work something else. Is this one of the singers 'in' and very controversial, if followed rumors that commented that "the tree that has grains and languages​​."

Sunday, 10 March 2013

Seldi, le te fejuaren anash...

Seldi, me afer Sinanit e me larg Dafines!

Ndoshta per shkak se kjo foto eshte realizuar ne nje ambient te hapur ku kengetaret kane qene te rrethuar me fansa, Seldin nuk e ka lene sedra qe te “tradhtoje” mikun e tij dhe t’i afrohet te fejuares, Dafines.

Nuk dihet se ne cfare eventi kane marre pjese ku e ka shoqeruar edhe e fejuara, por ne foto shihen shume mire se si Seldi eshte afruar te Sinani e duke e lene pak me larg te dashuren e tij, e cila ka udhetuar nga Suedia per te qene prane kengetarit, njeheresh dhe i fejuari i saj.

Monday, 21 January 2013

Sinani dhe Seldi secili nga 35 mije dollare ne Australi

Jo vetëm që janë kënaqur, por edhe kanë fituar një shumë të majme parash në Australi.

Është fjala për dy këngëtarët që këndojnë vetëm bashkë, falë dueteve të tyre, Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, ku i pari i ftuar në ‘Zonë e Lirë’ me  apo pa mburrje, ka thënë se janë rikthyer në Shqipëri me nga 35 mijë dollarë secili.

Djemtë e hitit të fundit ‘Karafili i vogël” nuk kanë dashur të tregojnë shuma, por një mik i tyre, humoristi i njohur  si Cekja, ka treguar për këto para të majme. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sinan and Seldi each of the 35 thousand dollars in Australia

Are not only satisfied, but also have gained a lot of fat money in Australia. It is about two singers who only sing together, thanks to their duet, Sinan Hoxha and Documentary Qalliu, where the first guest on 'Free Zone' with or without pride, said he returned to Albania from 35 thousand dollars each .

Boys latest hit 'Karafili small "did not want to show the amount, but a friend of their famous humorist Indication has shown these before fat. M.Gj.

Friday, 28 December 2012

Sinani ne shtepine e "Big Brother Australia"

Pasi u ribashkuan, cifti Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, publikuan hitin e tyre te radhes "Karajfili i vogel" dhe sikur qe benin dikur, po ecin tani nga koncerti ne koncert dhe nga shteti ne shtet, duke cmend fansat qe i kishte marre malli t'i shohin serish se bashku.

Momentalisht, duket se cifti ka shkuar ne "muajin e mjaltit" dhe po kalojne kohen me te bukur te mundshme ne kontinentin e larget te Australise.

Jo se vetem po argetojne bashkeatdhetaret tane atje per festat e fundvitit, por ata dhe vete jane duke u argetuar ne maksimum, neper plazhe, parqe te endrrave dhe klube te nates.

Ndersa, Sinani nuk leshoi kete mundesi, te vizitoj shtepine e famshme te "Big Brother Australia" dhe duke qene krenar per kete fakt, ai postoi edhe nje foto per ta vertetuar lajmin. Fatkeqesisht, shtepia per momentin eshte e zbrazet pasi edicioni i fundit ka mbaruar ne nentor se perndryshe do ishin kenaqur banoret me nje spektakel tallava te Sinanit. /Albavipnews/

Tuesday, 18 December 2012

"Karajfili i Vogel" i Sinanit dhe Seldit, jo dhe aq e vogel...

Shume fansa jane gezuar qe dyshja e famshme, Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, prape jane kthyer me nje projekt te tyre te nxehte. Si ne klipet e mehershme, edhe ky klip sjell dy kengetaret te rrethuar nga modele shume te bukura, por me nje ndryshim. Kesaj radhe kane futur edhe djem gjysem te zhveshur, nje trend qe po shihet shume koheve te fundit ne klipet shqiptare.

Kur jemi te shikueshmeria, videoja ka arritur mbi 100 mije klikime brenda dy diteve. Por, a do te arrije shikueshmerine e videos se meparshme, "Adrenalina", me mbi 10 milion klikime, duhet te presim e te shohim.

Por kthehemi te "Karajfili i Vogel" qe Sinani dhe Seldi i kendojne ne klip. Me sa verejtem, ky "karajfil i vogel" nuk ishte edhe aq e vogel, por nje modele bukuroshe dhe shtatgjate, sic shihet edhe ne foto, te ciles per fat te keq, ende nuk ia kemi mesuar emrin, pervec faktit qe dime se duket si nje karajfil i vertete. /Albavipnews/

Sunday, 16 December 2012

“Karafili i vogel” i Sinanit dhe Seldit pelqehet

Si duket, është shkruar tashmë që ata të dy duhet të bëjnë vetëm duete dhe të këndojnë vetëm bashkë.

E kemi fjalën për këngëtarët Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, dyshja që këtë herë sollën këngën e re me një video interesante me titull ‘Karafili i vogël’.

Kënga në pjesën e refrenit është një përpunim i një këngë të vjetër popullore, ndërsa e ndërthurur me modernen kur këndon Seldi.

Por ka vetëm 24 orë që është hedhur në kanalin ‘Youtube’ dhe ‘Karafili i vogëli’ i Sinanit dhe i Seldit është pëlqyer shumë, duke marrë edhe shikimet e shumta mbi 30 mijë klikime. Bravo djema! mos gaboni më të këndoni solo, vetëm bashkë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The "small Karafili" Sinan and SELDI accepted

Sunday, 25 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 24 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Nentor 2012
 • Sinani investon miliona per rikthimin me Seldin
 • Ermela dhe Franceska te zhgenjyera nga braktisja e te dashurve, ja reagimet
 • Kengetaret qe do te paguehen nga 1 mije euro per te shoqeruar Rita Oren
 • Genti Hazizi: Dashurite ne dy kohe, te dyja te bukura
 • Albana Osmani: Te henen finalja e "VIP Shpija", ja surprizat
 • 100-vjetori, pronaret e lokaleve hapin thesin per kengetaret
 • Vlash Martika: Kam vendosur te largohem ne Australi
 • Inva Mula surprizon me linjat pas lindjes se vajzes ne provat e koncertit per 100-vjetorin
 • Blerim Destani: Cfare do te beja ne emer te dashurise!
 • Valza Bajra fiton rolin e pare ne telenovelen "Dulce nina"
 • Anjeza Branka ndryshon look, shfaqet si brune
 • Politikanet dhe gazetaret e preferuara te Sekuit, se bashku ne jete nate
 • Enkeli dhe Mesila ne pub sillen si adoleshente

Monday, 12 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 12 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Mihrije Braha sjell kengen "Inati" ne bashkepunim me Labinot Rexhen. Klipi ne xhirim ne Tirane.
 • Dhurata Ahmetaj diteve ne vijim do te sjell nje kenge se bashku me Bleron qe pritet te behet edhe videoklip
 • Shqipri Kelmeni dhe Shkendije Mujaj largohen nga "VIP Shpija"
 • Enxhi Kamenica banore e re ne "VIP Shpija 3"
 • Dafina Zeqiri pozon nudo per Fadil Berishen
 • Rozana Radi dhe Sinan Hoxha te behen pjese e "VIP Shpija 3"?
 • Ledri Vula diplomon ne drejtimin regji filmi ne Universitetin e Prishtines
 • Zajmina Vasjari nuk hyn ne finale te "Kenga Magjike 2012"

Tuesday, 18 September 2012

Sinani dhe Seldi pergatiten per nje bashkepunim tjeter

Si duket, inatet e tyre, jo vetëm kanë përfunduar, por edhe janë harruar. Është fjalë për këngëtarët Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, lidhja kolegia dhe miqësore e të cilëve gjithmonë e më shumë nga fillimi i verës e këtej është duke u rritur.

Madje, mësuam se së shpejti dy djemtë e muzikës, të cilët kanë qenë shumë të angazhuar në këtë verë nëpër koncerte të ndryshme, janë duke u përgatitur për një bashkëpunim të ri.

Ata janë parë së bashku në një studio incizimi në Tiranë, ku me siguri e kanë “gatuar” ndonjë këngë ritmike të stilit të tyre./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sinan and Documentary prepare for another collaboration

Apparently, their temper, not only complete, but also forgotten. Is concerned for the singers Sinan Hoxha and Documentary Qalliu, friendly relationship and colleague whose increasingly from early summer onwards is increasing. Furthermore, we learned that the two boys soon the music, who have been engaged in this summer through various concerts are being prepared for a new collaboration.

Wednesday, 15 August 2012

E ashtuquajtura e dashura e Sinan Hoxhes ështe...


E kemi parë ditë më parë që vajza që është në krahët e këngëtarit Sinan Hoxha të përmendet nga dikush, apo në interes të artistit si e dashura e tij.

Ja ku ne e zbulojmë këtë lajm, vajza është thjesht një modele simpatike që mori pjesë në spektaklin ‘Miss Diaspora Germany 2012’ dhe quhet Evelinda.

Është nga Peja, por jeton në Gjermani. Madje, ashtu siç ka dalë, më shumë artistë dhe personazhe të tjerë, Evelinda është fotografuar edhe me Sinan Hoxhën, por nuk është e dashura e tij, pasi vajza, sa e dimë ne, është e lidhur me një person tjetër po në Gjermani.

Si duket, nga kjo e dashur e ashtuquajtur, Sinani sërish ka mbetur me gisht në gojë, ndërsa punët i ka shumë mirë tashmë sërish me Seldin nëpër koncertet që ata janë duke i zhvilluar së bashku./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

The so-called Sinan Hoxha's girlfriend is ...

The first day we saw that the girl in the arms of singer Sinan Hoxha mentioned by someone, or in the interest of the artist as his girlfriend. Here we discover the news, the girl is just a cute models who took part in the spectacle 'Diaspora Miss Germany 2012' and called Evelinda.

Tuesday, 17 July 2012

Sinani, Labi dhe Flori me te paguarit ne koncertet verore...


Ja cmimet e kengetareve ne koncertet e veres

Nga 1000 ne 4000 euro, paguhen me shume ata qe kendojne live.

Disa e rrisin, ndersa disa e zbresin, ky eshte bilanci te cilin kete radhe kemi vendosur t’jua tregojme ne lidhje me cmimet e kengetareve neper koncerte, pikerisht gjate sezonit veror. Cmimi me i ulet, per momentin, eshte 1000 euro, ndersa me i larti kap shifren e 4000 eurove, kur behet fjale per shumicen e kengetareve me te kerkuar dhe me te njohur te skenes shqiptare. Alberie Hadergjonaj, “Big Mama”, Adrian Gaxha, Aferdita Dreshaj, Ciljeta, Ingrid Gjoni, Lyrical Son, Shpat Kasapi dhe Zajmina Vasjari paguhen deri ne 1000 euro dhe jo me shume, ndersa Alban Skenderaj, Ermal Fejzullahu, “Gold Ag”, Kaltrina Selimi, Korab Shaqiri, “Mc Kresha”, “Skillz”, Tuna Sejdiu dhe Zanfina Ismaili arrijne cmimin nga 1200 deri ne 1800 euro. Shihet qarte nga shkrimet e mehershme se disa kengetare kane rene ne cmim, e disa kane pasur nje ngritje te hatashme.

Thursday, 12 July 2012

Organizatori ben bashke Sinanin dhe Seldin


Të martën mbrëma në Ulqin ata të dy kanë kënduar, por është organizatori Samir Kuci, ai i cili ka bërë bashkë dy këngëtarët që dikur ishin të pandashëm falë edhe dueteve të tyre.

Eshtë fjala për Sinan Hoxhën dhe Seldi Qalliun që si duket ritakohen pas gati një viti. Ne siguraum si dëshmi këtë foto ku duket organizatori i njohur i koncerteve në mes dhe anash dy këngëtarët  të lumtur ndoshta për këtë ribashkim./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The organizer makes co Sinani and Seldin

On Tuesday night in Ulcinj they both have sung, but the organizer Samir Kuci, he who has brought together two singers who were once inseparable thanks to their duet. It comes to Sinan Hoxha and Documentary that looks ritakohen Qalliun after nearly a year.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online