All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Skandinada Lalaj. Show all posts
Showing posts with label Skandinada Lalaj. Show all posts

Friday, 17 February 2012

Ne Big Brother Albania 5 do te dominojne korcaret...

Cilet do te jene disa nga konkurentet e Big Brother Albania?

Edhe pak dite na ndajne (ne fakt neser) nga edicioni i ri i "Big Brother Albania" dhe kurreshtja e publikut sa vjen e behet me e madhe. Nga ana tjeter edhe perpjekja e stafit per te lene gjithcka sekret deri ne naten e pare, eshte po aq e madhe. Megjithate eshte e paevitueshme qe te qarkullojne fjale te ndryshme ne lidhje me disa nga banoret qe do te jene kete vit pjese e reality show-t me te famshem ne gjithe boten.

Keshtu thuhet se nga Italia do te vije nje koreograf, i cili e ushtron profesionin e tij ne vendin fqinje, madje thuhet se ne Itali eshte mjaft i famshem, por qe deshiron te provoje eksperiencen e Big Brother ne vendlindjen e tij, prandaj ka zgjedhur pikerisht Big Brother Albania per te bere kete.

Tuesday, 7 February 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 3 Shkurt 2012

Revista PLUS, 3 Shkurt 2012
 • Ciljeta, Momentet romantike perkrah partnerit
 • Valbona Mema: E verteta e sherrit me Rezarta Shkurten
 • Laura Nezha: Dua nje mashkull seksi!
 • Skandinada Lalaj, pjese e "Big Brother 5"?
 • Erion Zeqiraj: Disa nga arsyet pse ja vlen te jesh beqar
 • Kaltrina Selimi gatuan domate te mbushura
 • Juliana Pasha: Tashme eshte radha e JO-ve ne "X Factor"
 • Ermira Babaliu: Jetojeni jeten ashtu sic ju vjen
 • Dashnor Diko dhe Aleksander Gjoka nga kengetare ne bojaxhinj
 • Klintoni: Mos me beni me "poke"
 • Hermes Nikaj bllokon thirrjet me numer privat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 3 February 2012

Ciljeta, romantic moments alongside partner
Valbona Mema: The truth of discord with Rezarta Shkurten
Nezha Laura: I want a sexy male!
Skandinada Lalaj, part of "Big Brother 5"?
Erion Zeqiraj: Some of the reasons why it is worth to be single
Kaltrina Selimi cooks stuffed tomatoes
Juliana Pasha: Now is the turn of the NO-s in the "X Factor"
Ermira Babaliu: Live out life as it comes
Diko Dashnor and Alexander Gjoka from singers to painters
Clinton: Do not do me the "poke"
Hermes Nikaj blocking calls with private numbers]]

Sunday, 29 March 2009

Skandinada Lalaj per Big Brother Albania

Flasin Modelet per Big Brother Reality Show: SKANDINADA LALAJ

Skandinada Lalaj
/photo gazeta shqip/

Ku e shikoni suksesin e nje “reality show” si “Big Brother” ne Shqiperi?
Mendoj se eshte nje risi per mentalitetin shqiptar dhe banoret qe jane aty duket se jane ne kerkim te nje realiteti ndryshe nga ai qe jetojne perdite. Duan qe te jene te lirshem dhe te bejne vertet ate qe kane deshire, pa u privuar nga paragjykimet. Mendoj se kjo eshte nje ane e suksesit, kurse ana tjeter eshte se ne jemi popull kurioz dhe vdesim te shohim pak se cfare ndodh me jeten e te tjereve.

A do ishit te gatshem ta tregonit veten para kamerave 24 ore non stop?
Ne pergjithesi jam njeri i thjeshte dhe praktik, nuk besoj se do ta kisha problem te qenit perpara kamerave 24 ore. Do te kishte edhe momente qe s’do t’i doja, por jo se do me pengonin shume, pasi mendoj se edhe ne jeten e perditshme, pavaresisht se nuk jemi 24 ore para kamerave, perseri njerezit jane te vemendshem dhe kritike ndaj jetes sone.

A mendoni se te gjithe konkurrentet kane hyre per para?
Sigurisht qe parate jane motivi me i forte qe mund t’i kene shtyre dhe per disa prej tyre mund te jene arsyeja e vetme. Por, mendoj se disa te tjere aty brenda jane futur per te fituar fame dhe me pas kane menduar se po t’i fitojne edhe parate s’do te ishte keq./shqip/28.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Models Talking about Big Brother Reality Show: SKANDINADA LALAJ

Where do you see the success of a "reality show" as "Big Brother" in Albania?
I think that is a novelty for the Albanian mentality and people who are there seem to be in search of a reality by living it daily. Want to be really easy and do what they like, without being deprived of prejudices. I think that this is one side of success, while the other is that we die and people curious to see what happens with less than the life of others.

Do you were ready to show itself before the cameras 24 hours non stop?
In general I am a man of simple and practical, do not believe that would have a problem being 24 hours before the cameras. Would also like to point that nilly, but that will not impede the more, because I think that even in everyday life, despite that we are not 24 hours before the cameras, again people are observant and critical of our lives .

Do you think that all have entered the competition for money?
Certainly the money is the strongest motive that could have pushed for some of them may be the only reason. But, I think that some others are introduced here within to gain fame and then have thought that if you gain the money nilly be keq.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online