All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Skeezy. Show all posts
Showing posts with label Skeezy. Show all posts

Tuesday, 30 October 2012

Skeezy perkthen "Gangnam Style" ne shqip [VIDEO]

Kenga dhe videoklipi i kengetarit korean Psy, "Gangnam Style", qe po ben namin ne internet duke u shikuar nga afro 600 milion vizitore, eshte shnderruar ne nje fenomen boteror, duke mos perjashtuar as shqiptaret. Kenga eshte bere burim i shume parodive dhe stili i kercimit "gangnam" po performohet edhe nga vet vipat boterore. Nese ju kujtohet, kete e beri edhe Rita Ora ne nje bisede "live" me fansat.

Reperi dhe kompozitori i talentuar nga Maqedonia qe jeton ne Belgjike, Skeezy, ne bashkepunim me Don Cajana, kane "perkthyer" kengen ne shqip, por me nje titull dhe tekst te vecante "Plaka Style", duke e ilustruar me kercimin e nje plake ne video. Kenga eshte komponuar/pershtatur ne studion e Skeezy-t, qe njihet me emrin "Industry Records".

Skeezy edhe me heret ka "perkthyer" me sukses hitet boterore, si kenga "Au Se Eu Te Pego" te kengetarit portugez, qe ne verzionin shqip titullohet "Nuse, oj nuse". /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 29 April 2012

Skeezy i bashkohet TBA ( Audio)

Reperi shqiptar që jeton në Belgjikë i njohur si Skeezy, si duket e shikon bashkimin si fuqi dhe i është bashkuar labelit TBA.

Ndërsa derisa reperët shqiptarë rrihen me njëri tjetrin, sic ndodhi herën e fundit mes “Baba Stars: dhe “OTR”, Unikkatili pranon të tjerë bashkëpunëtorë në labelin e tij. Skeezy ka lansuar një këngë ku këndon së bashku me Ramekën nga TBA. Kënga mban titullin “Vij me djeg”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Skeezy joins TBA

Albanian rapper who lives in Belgium known as Skeezy apparently sees the merger as the force and joined labeli TBA. While until benchmarks Albanians themselves about each other, as happened last time between "Baba Stars: and" OTR ", accepts other Unikatili labeli his collaborators. Skeezy has launched a song that sings along with Ramekën of TBA, where the title song "I come to burn"./Albavipnews/

Sunday, 4 March 2012

"Wow" Noizy vjedh nga Skeezy?

Fansat akuzojne Noizy-in per vjedhje. Behet fjale per hitin e tij me te ri me titullin "Wow" te publikuar ne vitin 2012. Nje kenge tjeter me titullin "A po don" ka ngjashmeri te spikatur me kete kenge dhe eshte publikuar ne vitin 2009 nga reperi Skeezy i cili jeton ne Bruxelles. Ne youtube eshte postuar nje video qe ben krahasimin e te dy kengeve dhe me te vertete duket qe keto dy kenge te kene ngjashmeri te madhe. /albavipnews/

Vleresojeni vete ne linkun e me poshtem...
http://www.youtube.com/watch?v=ecySv-t6xD0

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Wow" Noizy steals from Skeezy?

Fans accuse Noizy-in for theft. Is about to hit his new title of "Wow" published in 2012. A song titled "Do do" is striking resemblances with this song and was published in 2009 by rapper Skeezy who lives in Bruxelles. We posted a video youtube is making the comparison of the two songs and it really seems that these two songs have great similarities. Evaluate it yourself at the following link ... ]]

Sunday, 12 February 2012

Skeezy nga Maqedonia qe sjell rep amerikan

Atij i pëlqen muzika rep, dhe në Maqedoni njihet si një reper i mirë, por ka nisur të kompozojë dhe këngë, jo vetëm për veten, por edhe për artistë të tjerë. Ky është Skeezy, i cili për portalin tonë tregon se muzika e tij i ngjan më teper stilit amerikan dhe ballkanik, për këtë ai ka shumë oferta të punojë për këngëtarët shqiptarë.

Kënga e tij e re, e titulluar “E di”, me këngëtaren e re, Kaltrina- Katty, nga Gostivari, tani ka marrë shumë shikime në internet, gjë që shpjegon talentin e këtij reperi. Vetëm para pak kohësh Skeezy ka hapur studion e tij të re që njihet si''Industry Records'' në Gostivar të Maqedonisë, në bashkëpunim me një grup reperësh të njohur si “RAP INDUSTRY”, të cilët edhe ata janë shumë të informuar në këtë botë të muzikës. Ndërsa ata premtojnë shumë në të ardhmen, e ne presim rezultatet e tyre nga nga Industry Records, dhe nga Skeezy./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Skeezy from Macedonia to bring American rap

He likes rap music, and Macedonia recognized as a good milestone, but has started to compose songs and not only for ourselves but also for other artists. This is Skeezy, which for our portal shows that his music is like most American-style teëpr and America, for he has many offers to work for Albanian singers.

His new song, titled "Know", with new singer, Kaltrina-ketty, Gostivar, has now received many views on the Internet, which explains the rapper's talent. Only recently Skeezy opened his new studio known as'' Industry Records'' in Gostivar, Macedonia, in cooperation with a group benchmarks known as "RAP INDUSTRY" who they are informed in this world of music. While they promise more in the future, we expect their results by the Industry Records, and Skeezy./Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online