All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Skifter Kellici. Show all posts
Showing posts with label Skifter Kellici. Show all posts

Friday, 6 July 2012

Takim me Eliza Dushkun...

Takim me Eliza Dushkun

Bisede me aktoren e njohur shqiptaro-amerikane, e cila po pergatit nje film per 100-vjetorin e Shpalljes se Pavaresise

Nga Skifter Kellici, Boston, SHBA

Jo rralle, une, gruaja ime, Natasha, ish-gazetare ne Radio Tirana dhe djali im, Maldi,muzikant, diplomuar ne kolegjin e famshem “Berlki” ne Boston, fundjaven e kalojme se bashku me shqiptare te tjere ne kafe-restorantin “Alba”, te biznesmenit shkodran Leonard Keka, i njohur si dashamires i artit, kultures dhe sportit,qe ndodhet ne Kuinci,qytet prane Bostonit.

Keshtu vepruam edhe keto dite. Por kete radhe ata te dy me kishin pergatitur nje te papritur shume te kendshme. Sapo u ngjitem ne katin e dyte, ne tarrace, ku kishte plot njerez, nder te cilet me shume shqiptare dhe shqiptaro-amerikane,u ndodha perballe nje vajze te kendshme, shtatlarte, rreth te tridhjetave, te rrethuar nga disa fotoreportere. Ne cast m’u duk fytyre e njohur dhe pastaj nga menyra se si fliste, si buzeqeshte, u kujtova se ndodhesha para aktores se njohur amerikane me origjine shqiptare, Eliza Dushku.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online