All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sokol Lutolli. Show all posts
Showing posts with label Sokol Lutolli. Show all posts

Monday, 30 April 2012

Sokol Lutolli, shqiptari qe synon te fitoje "Mister Sllovenia"...

Sokol Lutolli, nje shqiptar synon te fitoje "Mister Sllovenia"

Kemi treguar shpesh qe shqiptaret po behen faktor ne shume sfera ne mbare boten e ne shume vende. Dita-dites po dalin talente ne fusha te ndryshme, duke lene te kuptohet se nuk jemi ashtu sic na pershkruajne te tjeret. Keshtu, javen qe lame pas, shume portale dhe media elektronike kane shkruar per eventin e bukurise qe po zhvillohet ne shtetin slloven, "Miss & Mister Slovenia 2012", konkurs ne te cilin garon edhe nje shqiptar nga Kosova. Quhet Sokol Lutolli, i lindur dhe i rritur ne Slloveni. Djaloshi nga Kosova po shihet si nje favorit nga gjithe kandidatet ne kete gare bukurie pasi ka nje trup atlet dhe nje pamje terheqese, gje qe u pa qekur organizatoret e konkursit kane hedhur ne facebook fotot e kandidateve. Sokoli ka marre shume ‘’like’’ dhe komente pozitive nga femrat sllovene. Sokoli jeton ne qytetin Celje, destinacion i turisteve nga mbare vendet, si dhe synon te fitoje kuroren e me te bukurit ne Slloveni. Nuk arritem te mesojme me shume rreth prejardhjes se Sokolit, por mesuam se ai ka qene pjese e spektaklit ‘’Une jam top model’’, qe eshte organizuar ne Prishtine nga RTV21. /panorama plus/

Saturday, 28 April 2012

Revista PANORAMA PLUS - 24 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Prill 2012
  • Noizy, zbulohet lidhja sekrete me Sheila Haxhiraj te "X Factor"
  • Adrian Gaxha mund te jete lidhur serish me Luanen
  • 4 jave nga fillimi i "Dancing", kryeson Elvana Gjata me votimet online.
  • Miss Universe, Xhesika Berberi, behet imazh i Sherri Hill dhe publikon fejesen surprize
  • Ish-i dashuri i Samantes, Kreshnik Kasneci: Nuk kam deshire te flas per te
  • Sokol Lutolli, nje shqiptar synon te fitoje "Mister Sllovenia"
  • Ish-bashkeshorti i Tunes, Rilind Reka: Te isha per lidhje, s'do kisha prishur martesen
  • Eni Koci, pas bashkepunimeve me Noizin, i kerkon shoqeri armikut te tij, Stresit
  • Konfrontohen fizikisht Babastars & OTR, Noizy ne spital, ndersa Geti me shoke ne polici
  • Zajmina publikon fotot hot me djem te zhveshur 

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online