All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sokol Marsi. Show all posts
Showing posts with label Sokol Marsi. Show all posts

Saturday, 11 June 2011

Sokol Marsi Per Top Fest 8: E Rendesishme Eshte Cilesia...

Sokol Marsi: Eshte e pamundur qe ne live te mos kete firo te vogla

Ne “Top Fest 8 ishin 17 kenge ne finale, meqenese konsiderohet festivali i muzikes moderne shqiptare, mendon se u perfaqesuan te gjitha rrymat?
Muzikes shqiptare i duhet cdo gje e bukur per te cilen ajo ka gjithmone nevoje. E rendesishme eshte cilesia dhe jo sasia per mendimin tim.

Nderkohe qe u ndane shume cmime, ne shijet e tua si krijues profesionit, ishe dakord me shijet e publikut dhe te jurise?
Per mua, e rendesishme mbetet krijimtaria, pra produkti dhe realizimi i qellimit te kompeticionit. Aprovimi i publikut, me sa arrita te kuptoj, ishte pozitiv dhe mbeshtetes.

Kalojme te i kenduari ‘live”, stonuan kengetaret ne pergjithesi dhe do te vecoje emra te kengetareve qe performuan pa gabuar?
Eshte e pamundur qe ne event live te mos kete firo te vogla. Une dua t’i komplimentoj organizatoret dhe

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online