All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Soni Malaj. Show all posts
Showing posts with label Soni Malaj. Show all posts

Sunday, 17 November 2013

Alketa apo Soni, apo me bukur Tuna?

Ja ku jane femrat VIP te "X Factor Albania 3" sonte, por vetem dy prej tyre.

Kjo ishte fotoja qe kishte postuar ne facebookun e saj Alketa Vejsiu, e qe ne fakt edhe Soni dukej bukur, por ylli sonte duket sikur ka rene ne dukje te Tuna.

Nje mendim i yni keshtu apo edhe i uaji lexues?/Maksivipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alketa or Sonny, or beautiful Tuna?

Here are the VIP women "X Factor Albania 3" tonight, but only two of them.

This was the picture that was posted on her Facebook Alketa ng, and that in fact the Sonny looked beautiful, but the star tonight seems to have fallen out of Tuna. A so our understanding of uaji reader or ehe? / Maksivipnews /

Saturday, 27 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 27 Korrik 2013
 • Elona e BB, ne dileme mes nje djali shqiptar dhe francez. "Partnerin e deshiroj artist. Ne shtator mund te jem ne televizion"
 • Luana, e dashuruar me menaxherin e nje qendre biznesi pas ndarjes nga Gaxha
 • Zajmina kapet mat me te dashurin ne plazhin e Himares
 • Xhensila dhe Besi, skena erotike gjate pushimeve
 • Eldora e BB6: Surpriza e Shpendit per 28-vjetor, lule te bardha dhe varese Swarovski. Fotot, dhuratat dhe detajet e festes me shume te ftuar
 • Maya: Me partnerin tim po mendojme per nje femije. Kam hequr dore nga cigarja per hir te dashurise
 • Martohen Atdheu i "Da Ligs" dhe Korabi i Xenit
 • Shkelqimi i "BB", pas ndarjes nga Alma, pushime te gezuara ne plazhet italiane
 • Soni me Aldon e "X Factor" ne Prishtine
 • Ermal Merdani, pas tre muajsh "single" del hapur me te dashuren e re

Tuesday, 11 June 2013

Revista PALOMA - 8 Qershor 2013

Revista PALOMA, 8 Qershor 2013
 • Anaidi: Kembengula te ndaheshim qe brenda. Prinderit e mi kane pare te kaloj shume femra si Joana.
 • Joana: U lidh per te fituar parate, mjere familja per hipokritin! Orestin e ka perdorur, nuk kujdeset per te!
 • Iliri: Une fituesi i zemrave te shqiptareve, Anaidi - fituesi televiziv! Anisa do te me bej baba te binjakeve!
 • Shpendi dhe Eldora i shprehin dashurine njeri-tjetrit
 • Rama dhe Berisha i thone jo Barbara d'Ursos-s. Ja sa u pagua per ditet ne Tirane!
 • Sinan Hoxha: Ne katundin tim nuk e njohim botoks-in!
 • Ardit Gjebrea: Nuk do largohem nga TV Klan!
 • Transformimi i Big Brother-istave
 • Elhaida Dani dhe Ricardo Cocciante se bashku ne finalen e Top Fest-it
 • Bleona Qereti: Kam qene te shtepia e Leonardo Di Caprios
 • Zana Krasniqi behet nene
 • Soni Malaj dhe Mirko martohen ne publik

Sunday, 9 June 2013

Soni Malaj: Ja si ndodhi ceremonia surprize tek "Geraldina"...

Soni Malaj
photo: anjeza dyrmishi
Soni Malaj: Fustani qe kisha enderruar

Me buzeqeshjen qe s’i iken kurre nga fytyra dhe me syte ne lot, kengetarja e suksesshme shqiptare, Soni Malaj i tha ‘po’ marteses me babain e vajzes se saj, balerinin Mirko Luccarelli, i cili, nga ana tjeter, pyetjes se Eda Turkut,‘a e pranon Sonin si bashkeshorten tende?’, iu pergjigj ne gjuhen e gjysmes se zemres se tij: ‘me gjithe zemer’.

Mjaftoi kaq, qe edhe te pranishmit ne salle te emocionoheshin e te shperthenin ne brohorima per ciftin e dashur te showbiz-it.

E sigurisht, ne ngjarje si kjo “Bluetooth” s’mund te mungoje, ndaj do te sjellim sot nje pjese te emocioneve te asaj dite, te rrefyera nga vete protagonistja, ylli i skenave tona, Soni Malaj.

Saturday, 8 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 8 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 8 Qershor 2013
 • Video Festi muzikor, triumfon Flori. Elvana & Nora, pa te brendshme. Beqaret e tapetit te kuq nuk kane kuraje te prezantojne partneret. Tuna dhe suksesi i "zogut" te saj. 
 • Joana: Si perfundova ne spital nga stresi, Anaidi me shfaqi shenja xhelozie dhe pendese
 • Elones i thyhet zemra na Rike, krijohet hendeku mes dy vajzave te perfolura te "BB"
 • Merr fund martesa e Almes dhe Shkelqimit te "BB4". Shkelqimi: Kishim divergjenca, nuk mbajme inate dhe meri per hir te vajzes 8-muajshe
 • Ilir Beqiri: Ja pse nuk duhej te fitonte Anaidi. Rikthehem pergjithmone ne Shqiperi, planet pas "Big Brother", per karrieren dhe Anisen
 • Ariani dhe Joana rregullojne marredhenien
 • Ish-banoret drekojne per here te pare jashte shtepise
 • Shperthen Shpendi pas daljes nga BB, i fut duart Jonildes

Revista BLUETOOTH - 8 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 8 Qershor 2013
 • Flori Mumajesi: Cmimi i pare si kengetar, me la pa fryme
 • Videofest: Femrat VIP zbulojne pjeset intime
 • Adrian Gaxha dhe perballja me Florin
 • Soni Malaj, martohet ne Tirane: Vajza gezonte per "dasmen" tone. Fustani qe kisha enderruar!
 • Ardit Gjebrea, feston 50-vjetorin ne Rome, dhurate vetes nje "BMW X5"
 • Liri Berisha, puthje e perqafime me Ciljeten e Irsa Demnerin
 • Zbulohet biznesi i ri i Alketa Vejsiut. Show girl-i sjell stilisten e princeshes Kate ne Shqiperi
 • Dj Blunt: Me Dafina Zeqirin me shume se miq, por jo te dashur
 • Renis Gjoka fiton "Netet e Klipit Shqiptar". Triumfon bashkepunimi me Edmond Tupen dhe "Cek Production". Videoklipi dhe kenga fituese, mesazh per femijet autike
 • Surprizat e "Geraldines". VIP-at qe nderuan "Geraldina Sposen"
 • Anaidi: Ishte fitore morale, s'me interesojne leket. Kjo eksperience me tregoi se mund te jem lider.
 • Joana ne spital, pas ndarjes nga Anaidi

Tuesday, 4 June 2013

Soni Malaj, martohet edhe ne Tirane

Ajo si duket ka qenë ylli i mbrëmjes organizuar nga “Geraldina Sposa” në Tiranë, mbrëmjen e së hënës në një nga ambientet më të bukura të kryeqytetit shqiptar.

Po flasim për këngëtaren Soni Malaj, e cila është veshur me fustanin e nusërisë gjatë kësaj sfilate dhe papritur është ngjitur edhe bashkëshorti i saj i veshur me kostumin e dhëndërrit Mirko, ndërsa një përfaques i bashkisë së Tiranës ka shënuar këtë datë si kurorëzim të ciftit simpatik.

Kështu nga sot Soni dhe Mirko edhe ligjërisht janë të martuar në Tiranë.

Trashëgimi edhe jetë të gjatë për ciftit, e kurorëzuar në një atmosferë të tillë, ndërsa ne ju sjellim edhe këtë foto të mbrëmjes ku shihet cifti më i lumtur se kurrë dhe natyrisht plot emocione./Maksim Gjokaj/

Friday, 17 May 2013

Soni gati per turneun e saj

Këngëtarja Soni Malaj ka mbetur ende në Shqipëri edhe pas përfundimit të spektaklit “X Factor Albania 2”, ku ishte mentore.

Por, Soni siç ka thënë edhe më parë ka plane, njëri prej të cilëve është remiksi i këngëve shqiptare edhe të huaja, për të nisur një koncert në shumë qytete të njohura mbarëshqiptare.

Këtu e shohim Sonin në studion e Ikenc Hykës, por edhe me njërin prej djemve të saj që e mësonte në ‘X Factor’, Petro Xhori që ndoshta edhe ai do të jetë pjesë e turneut të saj.

Urojmë që Soni në këtë koncert nuk e ka harruar edhe Prishtinën. M.GJ.

Tuesday, 7 May 2013

Kengetaret e bukura qe joshen nga politika...

Kur mikrofoni te cel rrugen e politikes

Shfrytezojne zerin, pamjen e jashtme dhe popullaritetin si trampoline per tu hedhur ne politike apo e shohin ate si nje element ekstra per te rritur famen. Gjithnje e me shume kengetaret kane nisur te angazhohen dhe te marrin pjese ne aktivitete te ndryshme politike, duke e nisur fillimisht si kengetare ne mitingje partiake.

Eshte ky trendi i ri i kengetareve ne mbare boten qe po preferohet edhe nga artistet ne vendin tone, kryesisht kengetaret femra.

Rosela Gjylbegu, kengetarja me disa vite eksperience mbi supe, prej disa vitesh eshte punonjese e administrates ne kryesine e Kuvendit te Shqiperise. Paralelisht me kenget dhe nxjerrjen e albumeve ne tregun muzikor, Rosela shihet shpesh edhe ne aktivitetet e Partise Demokratike.

Sunday, 28 April 2013

Elvana, Flori & Soni, ku mbeti miqesia?

Elvana, Flori, Soni, dikur ata ishin tre...

Dikur ata ishin te pandare... Ishin treshja me e perfolur ne Tirane. Flori, Soni dhe Elvana, tre emra te suksesshem ne muzike.

Dicka ndodhi dhe miqesia e tyre u prish. Arsyen e kesaj miqesie te krisur askush nuk e ka mesuar ende edhe sot qe flasim. Flori dhe Soni vazhduan te ishin miq edhe pas ndarjes.

Ai ishte kompozitori i albumit te saj te fundit, por tani asgje. Sakaq, Elvana dhe Soni shfaqeshin si mikesha te ngushta, por qe pas ardhjes se Sonit ne Tirane, ato nuk jane pare asnjehere nen shoqerine e njera-tjetres.

Tuesday, 26 March 2013

Soni Malaj, pas “X Factor”, e nis turneun

Edhe një javë dhe Soni Malaj e kolegët e saj nuk do t’i shohim më të ulur në stolin e jurisë, pasi “X Factor Albania 2” përfundon.

Por, mësojmë se Soni, e cila shpreson se të fitojë djali i saj i vetën që i ka mbetur, do të udhëtojë në disa qytete dhe jashtë Shqipërisë për ta nisur një turne, ku do t’i këndojë disa nga hitet e saj, por edhe disa superhite botërore.

Këngëtarja këtë herë mendohet se do të marrë edhe disa nga djemtë e “X Factor” në këtë turne, ku do të jetë në disa qytete më kryesore shqiptare dhe jo vetëm. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni Malaj, after "X Factor" kicks off tour

Even a week and Soni Malaj her colleagues will not see them sitting on the jury bench after "X Factor Albania 2" ends. But we know Soni, who hopes to win her own son has left, will travel to several cities and abroad to start a tour, where he will sing some of her hits, but some world superhite.

Tuesday, 5 March 2013

Kur qan Soni Malaj

Këngëtarja Soni Malaj nuk di vetëm të këndojë, apo të mësojë dhe të kritikojë si mentor në “X Factor Albania 2’. Ajo të dielën mbrëma ka treguar se preket dhe ndjen shumë keqardhje.

Soni ka derdhur lot pasi si duket nuk e priste kurrë eliminimin e konkurrentit të grupit të saj Sardi, madje ky i fundit mundohej ta ngushëllonte atë.

Ndërsa, nga ana e tij Sardi është habitur që gati çdo javë ishte i pari në votime, ndërsa i është dashur të eliminohej, por besonte edhe te zëri i bukur i Antonelës, e cila fitoi në duel me të. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
When crying Soni Malaj

Singer Soni Malaj know not only to sing, or to teach and critique as a mentor on "The X Factor Albania 2 '. She Sunday evening showed that touched and felt very sorry.

Soni has shed tears after apparently did not expect ever eliminate its competitor group Sardi, even the latter tried to comfort him. Whereas, in turn Sardi is surprising that nearly every week was the first in the polls, and had to be eliminated, but also believed beautiful voice Antonelës, which won the duel with.M. GJ.

Wednesday, 27 February 2013

Soni Malaj, edhe ne disko me djemte e saj

Nuk është vetëm Tuna ajo që i reklamon vajzat e saj konkurrente në talent-shoun ‘X Factor Albania 2”.

Edhe mentorja tjetër që vazhdon të punojë me djemtë në këtë spektakël, Soni Malaj, dëshiron t’i ketë me vete, qoftë edhe në një mbrëmje që ajo del.

E, në fakt, edhe në këto foto ajo shihet me ta, ndërsa kërcen dhe argëtohet në këtë disko të sapohapur në Tiranë.

Në sondazhin e drejtpërdrejtë në “Facebook”, është Soni ajo që merr më shumë pëlqime për ëmbëlsinë e saj në juri, ndërsa mendohet se këtë vit, po një djalë i saj do të triumfojë në këtë garë. M.GJ.
Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni Malaj, even in disco with her ​​boys

Tuna is not just what it advertises her daughters competing in talent-reality show 'X Factor Albania 2 ". Another mentor who continues to work with the guys on this show, Soni Malaj, wants to be with you, even on an evening she goes.

Tuesday, 19 February 2013

X Factor Albania 2: "Soul Sister" le konkurrimin, Albani ne veshtiresi

“X-Factor 2”, Albani ne veshtiresi per zgjedhjet e grupeve

5 vjetori i Pavaresise se Kosoves, pervec festimeve ne kryeqytetin shqiptar, ne Tirane, u finalizua te dielen ne mbremje me superspektaklin “X Factor Albania”, ne televizionin Klan nen prezantimin e Alketa Vejsiut. Deshmi e festivitetit, ishte celja e konkurrimit nga grupi “KSAL”, te cilet ashtu sic tha edhe mentori i tyre Alban Skenderaj, jane pikerisht ajo qe te gjithe shqiptaret duan qe te arrijne nje dite, pasi djemte jane nga Kosova dhe nga Shqiperia. Pershendetja e konkurrenteve e vecanerisht ajo e Egzones, e cila i dedikoi nje urim me kenge feste vendit te saj, kenge qe emocionoi jo vetem publikun ne salle, por me siguri te gjithe shqiptaret kudo ne bote. Per t'u bashkuar ne superhitin “Hero”, qe u interpretua nga te 9 finalistet e kesaj nate, ne nje performance te kuruar si gjithmone mjeshterisht nga Vera Grabocka. Dhe ne fakt, nje kujdes i vecante tregohet per secilen kenge ne kete superprodhim televiziv. “X Factor Albania”, vijon sfiden ne kerkimin e yllit te ri te muzikes shqiptare, mes 8 konkurrenteve qe vijojne tashme garen, ne kete edicion te dyte te evenimentit te madh muzikor, ne nje transmetim HD ne televizionin Klan.

Monday, 21 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 21 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Albani dhe Tuna acarohen ne "X Factor Albania". Albani akuzon per vleresime siperfaqesore, ndersa Tuna i kunderpergjigjet "asnje nga ne nuk jemi ketu per vleresime siperfaqesore".
 • Bleona pozon me aktorin dhe regjisorin amerikan Ben Affleck, ne ceremonialin "Golden Globes 2013"
 • Teuta Kurti rikthehet me nje balade me titull "Arushi" komponuar nga Ilir Tolaj
 • Blero shtrihet perkohesisht ne spital pas nje semundje te lehte
 • Jashar Jashari i njohur si Jashi, eshte modeli 18 vjecar nga Tetova qe po korr sukses ne pasarelat kroate
 • 2po2 (Besnik Canolli) paralajmeron albumin e ri me titull "Rruges" i cili do te lancohet me 10 korrik te ketij viti

Revista PANORAMA PLUS - 19 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 19 Janar 2013
 • Zanfina: Fansi me probleme mendore e con ne burg, ja vendimi. Kengetares se njohur i shkon flet-arresti per armembajtje pa leje.
 • Soni Malaj: Ju rrefej per kontradiktat me Mirkon, ai kerkon te me kontrolloje. Soni: Dieta ime personale!
 • Zbulohet i fejuari i Laura Vorpsit prej 2 vitesh, ish-misteri Geri Shahu
 • Genta e BB5 ben gjoksin ne Selanik, dhurate nga i dashuri
 • Dafina Zeqiri: Prisni shperthimin tim ne 2013
 • Patrick Nuo, shqiptari i famshem behet pjese e "Survivor" te Gjermanise
 • Floriana Garo do prezantoje emisionin e ri "Jo vetem mode"
 • Albi Nako & Klaudia Pepa, dasma ne vere
 • Kenan Imirzaloglu (Ezel): Ka pasur periudha kur mendoja se Zoti me kishte harruar
 • Alma e BB4: Si ka ndryshuar jeta ime pas lindjes se vajzes

Tuesday, 15 January 2013

Klanet ne "X Factor"-in e TV Klan

Juria e "X Factor"-it te sivjetshem mund te jete gjithcka, por jo ne harmoni.

Albani dhe Soni, nuk kane vetem uleset afer njeri tjetrit, por edhe me mendime dhe vleresime jane me te afert, duke formuar klanin e majte.

Ndersa, ne te djathte, jane Tuna dhe Pandi Laco, duke formuar klanin tjeter qe shpesh gricet me ata te majtet me te cilet nuk bien ne harmoni sa i perket vleresimeve, e qe Albani i revoltuar i quan ato "siperfaqesore".

Alketa vet, eshte ne klanin e mesem, qe zihet her me te majtet e her me te djathtet e her me personazhe krejtesisht jashte "X Factor"-it, si Iva Tico.

Natyrisht, kur dy zihen, mund te fitoi edhe i treti, e ne kete rast, kritiket nga "The Voice" lavderohen se shou i tyre eshte me profesional. /Albavipnews/

Saturday, 12 January 2013

Soni, e forte sikur "X-Men"

Soni ka befasuar te gjithe me fiziken e saj pas lindjes dhe shpesh, ne rrjetin e saj social, ka dhene udhezime per nenat e reja, se si duhet mbajtur linjat trupore.

Por, keto foto qe ajo postoi se fundmi, nuk i kishim pare ndonjehere.

Ajo na befasoi kur u shfaq ne palester duke ngritur pesha te renda sikur te ishte nje personazh me fuqi mbinatyrore nga filmi i njohur "X-Men".

Mesiguri, rralle mund te gjesh nena te ketilla, por ndoshta edhe nuk eshte e rastesishme qe Soni Malaj eshte bere pjese e "X Factor"-it shqiptar pasi ajo e ka ne vete nje "X" te madh.

Ne "X Factor" ajo shfaqet si nje princeshe e bukur dhe e brishte, por ja qe nganjehere bukuria mashtron. Kujdes! /Albavipnews/

Revista PANORAMA PLUS - 12 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 12 Janar 2013
 • Mirjeta e "BB" zbulon intimitetet. Pas marteses, pret nje femije dhe merr dhurate makine BMW X5.
 • Laura Vorpsi: Perse me perzgjodhi Berisha si zedhenese e selise blu. Flet pedagogia e Drejtesise: Frika ime para kamerave kur lexoj deklaratat! Foto seksi m'i kane vjedhur. Nuk me intereson modelingu apo televizioni, ne ekran vetem per Partine Demokratike
 • Jonida Vokshi: Receta sekrete e lidhjes sime te gjate. Vokshi: Se shpejti do me shihni edhe si regjisore.
 • Franceska e "BB5" aksidentohet me makine, peson fraktura ne trup
 • Kastro Zizo: Une doktor i dashurise, tani mekataret me rrefehen mua. Kastro: Martesa me dashuri zgjate shume pak
 • VIP-at ne ski, Drenusha & Ledri ne Brezovice, Emina me te dashurin ne Montage Deer Valley
 • Diellza Kolgeci provokon ne dimer me bikini

Revista BLUETOOTH - 12 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 12 Janar 2013
 • Pirro Cako: Me Inven tani jemi miq! "Pas divorcit pati nje periudhe traumatike, por me vone u pajtuam"
 • Rudina Magjistari: Ishte dashuri me shikim te pare. U njohem ne Facebook! Moderatorja rrefen lidhjen me kampionin e kick box-it, Xhavit Bajrami
 • Aksidentohet Franceska, ne makine me vellain e te dashurit
 • Laura Vorpsi zedhenesja (jo vetem) e bukur e PD: Jozefina Topalli, e preferuara ime. Argita Berisha, fisnike. "Jam e fejuar dhe shume e lumtur"
 • Silvana Brace: Rikthimi ne ekran nuk eshte ne doren time!
 • Modelet shqiptare qe konkurrojne "Victoria Secret"
 • "Te besh ekonomi" me Aurora Sulcen. Gazetarja e "News 24" tregon risite qe do te sjelle programi i ri
 • Sekreti i Sonit?! Palestra!
 • Corleone i zhgenjyer: Ne Kosove 99% pa karakter, me tradhtaret ne glob
 • Adelina Berisha ne vend te kengeve publikon vithet

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online