All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sonila Meco. Show all posts
Showing posts with label Sonila Meco. Show all posts

Monday, 18 February 2013

Sonila Meco, kontradikta me drejtorin e ri te lajmeve...

Sonila Meco probleme me drejtorin e ri te lajmeve, zhduket nga ekrani

Kjo qe shihni ne foto eshte Sonila Meco ne shoqerine e bashkeshortit te saj, Drinit dhe te Drini Zeqos, kolegut te saj te lajmeve ne ABC News. Paparaci yne i realizoi keto foto pak dite me pare ne nje nga lokalet e kryeqytetit dhe ne po jua sjellim, meqe ju keni disa jave qe nuk e keni pare ne ekran. Ne fillim menduam se mund te kishte ikur me pushime dimri ose mund te ishte semure, por kur e pame qe ishte ne Tirane dhe ne shendet te plote, kerkuam me shume informacion se pse eshte zhdukur nga ekrani folesja e njohur.


Sunday, 17 February 2013

Revista PALOMA - 16 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 16 Shkurt 2013
 • Rudina Magjistari: Dashuria ime e re... "Klubi i librit" - larg thashethemeve, prane leximit
 • Rita Ora lezbike: Nuk me interesojne meshkujt, dua gruan time...
 • Orgesa Zaimi rrefen eksperiencen e saj si nene e re. Femija i bashkon partneret, nuk i ndan ata!
 • Tuna i pergjigjet Noizy-t: "Ti s'ke organ gjenital"
 • "Mbete ti nje brenge" ... pas daljes nga Big Brother! Olsi dhe Najada, Adelajda dhe Bjordi, Mirjeta dhe Marieli, Poli dhe Ina, Erioni dhe Bertina, Ermela dhe Ervini, Arjoni dhe Anjeza, Seldi dhe Domenika, Graciano dhe Lorena, Rezarta dhe Jetmiri, Franceska dhe Ermali.
 • Blerim Destani: Nese s'do te isha bere aktor, do isha futbollist!
 • Sonila Meco: Nuk kam ikur nga "ABC News", kam marre pushime per doktoraturen
 • Genta Ismajli ne jurine e "Gjeniut te Vogel"
 • Arbana dhe Ledioni shijojne festivalin e filmit ne Berlin
 • Arjon Muca i deshperuar, ne kerkim te qenushit te humbur

Revista PANORAMA PLUS - 16 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Shkurt 2013
 • Zajmina ndez publikun me prekje intime
 • Xhensila provokon edhe e veshur
 • Sonila Meco, probleme me drejtorin e ri te lajmeve, zhduket nga ekrani
 • Mariza Ikonomi vjen nga Franca dhe fotografohet ne shoqerine e nje djali
 • Fillon dyshimi per falsifikim te klikimeve, Silva Gunbardhi: Jane 100% te pastra!
 • Joni Peci vijon miqesine me Blerta Gacen
 • Ermali i "BB" i hyn politikes. Merr postin e kryetarit te Forumit Rinor Demokristian te Partise se Nard Ndokes.
 • Noizy deklaron pasurine: Fitoj shume nga muzika, nuk ka pushtetar qe te me afrohet
 • Aferdita Dreshaj, a ishte me te vertete ajo ne krah te Di Caprios? Mediat e huaja japin lajme kontradiktore ne lidhje me identitetin e biondes
 • Nik Xhelilaj i dashuruar me kolegen e serialit, mediat turke i zbulojne identitetin

Revista BLUETOOTH - 16 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Shkurt 2013
 • Ermali iken nga "2XL"-ja. Artisti vendos t'i perkushtohet muzikes, hap studio private
 • Sonila Meco iken nga "ABC"-ja. Gazetarja i rikthehet botes akademike: Kisha nevoje per nje pauze!
 • Ingrit Gjoni percan ciftin Sinan-Seldi
 • Shen Valentin; Puthja e pare e "zjarrte" e Inves dhe Hetemit. Dhurata, meditim falas per te gjithe shqiptaret!
 • Prezantuesja Floriana Garo: Surprizat e formatit tim te ri
 • Jonida Maliqi: Endrra ime?! Te jeme nene e 5 femijeve! Si i humba 20 kilogram pas lindjes!
 • Kryetarja Jozefina, me "Blue Jeans"
 • Aurela Gace Show: E hapa une lojen e tallavase! Imiton Parashqevi Simakun dhe Merita Halilin
 • Vesa Luma & Big Basta, dashuri ne "Facebook"
 • Look-u i ri i Rozit
 • Elhaida Dani provon talentin ne "Voice of Italia"

Saturday, 3 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 3 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 3 Nentor 2012
 • Monika & Ulpiana, fansat i cilesojne "te merzitshme" ne prezantim
 • Zhaku: Nga "VIP Shpija" nuk me nxoren, por me shkelmuan per 2 minuta
 • Sabiani: Si po me persekutojne pasi i kendova Berishes, por fitova vemendje
 • "Kenga Magjike", Alban Skenderaj favorit per kupen, Gaxha ne internet
 • Sot, masa e sigurise per Stresin. U gjet me arme, rrezikon 7 vite burg.
 • Enkel Demi dhe forumistet e PD tallin socialistet
 • Adrola Dushi nga Rresheni, missi qe zgjodhi Fadil Berisha per "Miss Universe"
 • Rezarta Shkurta, vajza e lumtur ne cift, qe i kendon trishtimit
 • Alban Skenderaj, nuk eshte supersticioz, i kendon ndarjes
 • Valton Krasniqi: Romanca ime e dashurise me Afrona Dika e "VIP Shpija"
 • Eli Fara, Artiola Toska & Ermali, pagesa te larta per koncertet ne Australi
 • Halloween, ja si ndryshuan personazhet VIP

Saturday, 6 October 2012

Revista BLUETOOTH - 6 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 6 Tetor 2012
 • Eduard Shalsi, detajet e dasmes me Eren, ne sfond kenga per Berishen. Zbulohen fotot e ceremonise intime te se premtes. Sot betimi ne altar, ja demokratet e ftuar
 • Tuna vs Corleone. Vali: Ajo kallet per mua; Vajza: Ti s'ke tru! Sherri pas intervistes "Zone e Lire".
 • Zhaku braktis "Kenga Magjike" per "VIP Shpija"
 • Zhgenjen Ezeli: Jam homoseksual, nuk e fsheh me!
 • "Festivali i Muzikes Popullore", fotot e prapaskenave te festivalit
 • Vesa & Big Basta, marredhenia e kengetareve perfundon ne fejese
 • Klodiana Lala behet nene, vjen ne jete Priseas
 • Zbulohen emrat e rinj te "Kenga Magjike"
 • Zedhenesja e Adelines ironizon Florin dhe...
 • Blerina Braka: Ne "Kenga Magjike" per te fituar, jeta eshte pazar
 • Genta Ismajli behet bionde
 • Adi i "BB2" ne "Fiks Fare"

Saturday, 25 August 2012

Sonila Meco: Vera ime e pare si mami...

Sonila Meco: Vera ime e pare si mami Sona

Pasditja dhe mbremja ne "ABC News" ka nje emer, nje imazh, i cili beri qe ky televizion i ri te kthehet ne nje faktor ne spektrin e mediave vizive ne vend. Ka qene nje sfide fillimi ne te per gazetaren dhe spikeren e mirenjohur te lajmeve Sonila Meco; - e imituara prej mjaft te rejave, pika e referimit e te tjerave, imazhi i profesionistes se lajmit, e intervistueses se shkathet, qe vijon tashme rrugetimin me me shume entuziazem dhe ambicie.

Aq me teper kur kthehesh pas ca pushimeve te pakrahasueshme, mbushur me kenaqesi, gezim, relaks... Mbi te gjitha me perjetimin qe i ka falur takimi i pare me detin i Amaris, vogelushes se saj 10-muajshe. Per t'u arratisur me tej me Drinin bashkeshortin e saj, ne nje shtegtim qe ndalesen e ka pasur ne Saint Paul de Vence (France). Te gjithe keto jane frymezim per nje "ristart" plot energji, ashtu sic eshte dukur gjate ketyre diteve ne ekran. Motiv qe na cuan ne drejt kesaj interviste tejet interesante, qe te mbush me optimizem dhe ta shohesh jeten me me shume dashuri.

Sunday, 11 March 2012

Flasin vajzat VIP: Ja përse na tërheq “Ezel”

Një takim mbresëlënes për dashurinë dhe hakmarrjen,   mbrëmjeve në “Tv Klan”, “Ezel” për shumë persona nuk mund të lihet për asgjë tjetër.

“Ezel”, një dramë rreth dashurisë, miqësisë, tradhtisë dhe hakmarrjes dhe tani një fenomen televiziv me miliona shikues në mbi 40 shtete të botës, i ka bërë shumë persona të humbin bastin me veten, për të ndjekur seriale të tilla.

Kjo premierë absolute që nga 16 janari në “Tv Klan” është kthyer si “luftë” e audiencës televizive. Arsyeja kryesore për të cilën ky serial ndiqet, është sharmi i aktorit

Jonida Maliqi: E ndjek, më tërheq intriga në këtë serial

Ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë, djalin me emrin Dan dhe ka më shumë kohë për të qëndruar para ekranit. Këngëtarja Jonida Maliqi pohon se “në fakt, unë hyj te kategoria e njerëzve që nuk i merrja në konsideratë telenovelat, se si më dukeshin për shijet e mia dhe as nuk mund ta imagjinoja dot veten që mund të ulesha para ekranit dhe t’i ndiqja rregullisht, seri pas serie.

Sunday, 26 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 25 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH - 25 Shkurt 2012
 • Thashetheme per "Big Brother 5" - Zbulohet e dashura e Elvisit: Zbardhet divorci i Edgarit; Arjola dhe Genta armike para se te hynin ne shtepi: Anila videoklipi ne shtepine e Tezes; Misteri Ermal Merdani menaxher ne lokalin e Arjan Konomit; Graciano jete prej vip-i qe i vogel; Klodi i BB3 dhe Petriti i BB4 shajne djemte;
 • Dren Abazi: Nuk jam tip i nivelit t'nalt. Ne nje interviste per "Bluetooth", Dren Abazi tregon modestisht qe nuk eshte ai tipi i skecit.
 • Ledina Celo. Nje familje perfekte per karnevale
 • Saimir Pirgu dhe Eda Zari; Nje foto me familjen e Kryeministrit Berisha...
 • Gjergj Leka e Pirro Cako; Dy dashnoret qe i kendojne dashurise
 • Jonela e BB4 fut krahun ne allci
 • Kriza kap kengetaret; Ciljeta Xhilaga, Rozana Radi, Nora Istrefi, Greta e Eni Koci...
 • Eni Koci: Do e le muziken, do t'i hyj politikes

Monday, 7 November 2011

Sonila Meco Sjell Ne Jete Vajzen Amaris...

Sonila Meco sjell ne jete vajzen Amaris, Drini asistoi ne lindjen me operacion

Ka qene nje pasdite e vecante, qe do te shenohet ne kalendarin e jetes te moderatores se njohur te “Tv Klan”, Sonila Meco. Te premten pasdite, rreth ores 18:00, ajo solli ne jete femijen e saj te shumepritur, beben e saj te pare, nje vajze qe e ka pagezuar me emrin Amaris. Femija e Soniles dhe bashkeshortit te saj, Drini Jasa, erdhi ne jete ne maternitetin “Mbreteresha Geraldine” ne Tirane, nen kujdesin e Dr. Halim Kosova dhe nen nje perkujdesjeje te vecante te stafit te maternitetit. Bebja qe sapo ka ardhur ne jete, gezon shendet te mire, dhe peshon 3 kg e 30 gr. Ajo qe ka bere pershtypje, ka qene gjatesia e bebes, 50 cm, qe me sa duket i ngjan nenes, pasi Sonila njihet per shtatlartesine e saj. Ne emocionet e para te paslindjes, Sonila ka pohuar per gazeten “Panorama” se ndiheshin ne qiellin e shtate ajo dhe Drini, e bashke me ta, prinderit e te dyve, pasi ne familjet e tyre ardhja ne jete e bebes se pare te Soniles dhe Drinit ka qene pritja e gezuar e femijes se shumepritur. Sonila ka bere nje lindje me operacion (anestezi lokale), edhe pse deri ne javen e 40-te ishte parashikuar per lindje natyrale. Nderkohe, ne oret e para te qendrimit te saj ne maternitet s’kane reshtur vizitat, lulet nga miqte, dhe telefonatat e mesazhet ne telefonin e saj celular, duke i uruar jete te gjate per Amaris. Pyetjes se si po ndihet ne keto ore te para te ardhjes ne jete te vajzes ajo i pergjigjet se “Jam shume e lumtur dhe tashme kam shuar nje kuriozitet per te pare portretin e saj, qe duket se eshte kopja absolute e Drinit, dhe kjo ishte ajo cfare une prisja e deshiroja”, pohon ajo.

Saturday, 8 October 2011

Sonila Meco Ne Prag Te Lindjes, Aktive dhe e Persosur...

by panorama plus
Sonila Meco, ne prag te lindjes dhe eshte ne forme fizike te persosur

U largua per pak kohe nga ekrani kur ishte ne javet e para te shtatzenise dhe ne te gjithe menduam se ajo nuk do te kthehej derisa te lindte vajzen. Nje sakrifice e madhe kjo per nje gazetare karriere si Sonila Meco, e cila duket se ekranin e ka nje nga dashurite e saj me te medha. Mirepo, u rikthye qe te vazhdonte punen e saj, nderkohe qe ne ndiqnim dite pas dite nga televizori, pervec edicionit informativ, edhe transformimin e saj fizik. Ne fakt, sikur te mos e dinim qe Sonila Meco po pret nje femije, zor se mund te kuptonim dicka nga busti i saj. Ne fytyre nuk ka ato buhavitjet tipike te grave qe jane ne pritjen e embel dhe as ndonje tranformim tjeter. Nderkohe, pak dite me pare, paparaci yne e fotografoi se bashku me te shoqin, Drinin, ne nje aktivitet dhe ja ku na shfaqet Sonila Meco, e tera, koke e kembe dhe ne mund ta studiojme me kujdes. Pervec barkut, duket se shtatzenia ia ka kursyer te gjitha pjeset e tjera te trupit, duke krijuar keshtu silueten e nje gruaje shtatzene shume elegante.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online