All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Stela Kotri. Show all posts
Showing posts with label Stela Kotri. Show all posts

Sunday, 17 June 2012

Femrat e ekranit, per ke bejne tifo ne Euro 2012


Femrat e ekranit, per ke bejne tifo ne Kampionatin Europian

Kete jave kane qarkulluar kudo fotot e kancelares Angela Merkel, e cila dukej tifozja me e cmendur e Gjermanise, pavaresisht kostumit qe mbante veshur dhe postit te saj te rendesishem. Megjithate nuk eshte vetem kancelarja gjermane, nga femrat e politikes, televizionit apo modes, qe i kane syte te drejtuara nga fusha e blerte ku luan skuadra e preferuar e tyre ne kete Kampionat Europian te futbollit. Vajzat e njohura te ekraneve tona, te cilat i shohim shpesh ne emisione te ndryshme e te suksesshme, vijne duke na treguar se per ke bejne tifo ne kete Europian. Secila prej tyre ka nga nje skuader te ndryshme, e nese iu eshte krijuar bindja qe ne Shqiperi ka shume tifoze te Italise, sidomos femra, nder personazhet tona vetem njera ka qelluar te jete me kete skuader. Te tjerat i zbuloni me poshte.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online