All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Stupcat. Show all posts
Showing posts with label Stupcat. Show all posts

Wednesday, 28 August 2013

Stupcat, treshja qe thumbon dukurite negative te shoqerise...

Humor me stupc

Jane te dashur per te gjithe, jo vetem pse humori eshte “ushqimi” per te cilin kemi nevoje per te mbajtur gjalle optimizmin, por sepse jane origjinale dhe dine cfare te ofrojne ne menyne e artit te tyre. Per ta mund te thuhet se jane opozita me e sinqerte e te gjitha dukurive negative qe karakterizojne shoqerine e Kosoves.

Ndonese kane specifika te veta, funksionojne si nje. Vedat Bajrami, Osman Azemi dhe Mensur Safqiu jane treshja qe ka ndertuar identitetin dhe stilin e vet. “Stupcat” nuk jane krijuar per te thurur elozhe, por per te thumbuar dukurite e keqija qe ndodhin. Prandaj, thumbat e tyre behen teme e diskutimit, e madje edhe pasqyrimit te jetes se perditshme.

Sunday, 2 June 2013

Miss Diaspora vjen me 8 qershor

Kanë nisur ka kohë përgaditjet për eventin më të madh në Diasporë, për spektaklin e bukurisë shqiptare “Miss Diaspora 2013”.

Ky event do të mbahet në diskon më të madhe shqiptare në “Golden Time Club” nën organizimin e personalitetit Enver Idrizi.

Mësojmë se nata finale për të shpallur vajzën më të bukur të Diasporës do të jetë më 8 qershor, dhe do të ketë shumë personalite nga bota e Artit, Kulturës dhe jo vetëm.

Ndërsa në këtë event të bukurisë të gjithë të ftuarit do të shoqërohen me zërin e ëmbël të këngëtarit më ‘in’ shqiptar Gena, dhe nën humorin e bukur të të mëdhenjve “Stupcat”.

Vajzat do të fotografohen nga mjeshtri i fotografisë shqiptare Avni Selmani, ndërsa fituesja dhe shoqëruesja e parë në këtë garë bukurie do të marrin pjesë në ‘Miss America” dhe “Miss Gjermani”.

Moderatorët e këtij eventi do të jenë Sasa Honda dhe Maksim Gjokaj, ndërsa do të ketë shumë supriza, lojra, prandaj të gjithë të shtunën e 8 qershorit i drejtohen diskos më të madhe shqiptare në Neuss të Gjermanisë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miss Diaspora coming June 8

Thursday, 16 February 2012

Vedat Bajrami mbjell floket ne Turqi...

Vedati i Stupcave hapave te Naim Abazit, mbjell floke

Aktorit humorist te grupit Stupcat duket se kane nisur t’i bien floket me te madhe. Andaj ai ka vendosur te shkoje hapave te Naim Abazit dhe te mbjelle floket.

Sipas emisionit Prive te TV Klan Kosova, Vedati ka udhetuar per ne Turqi, ku do ta kryeje trajtimin e nevojshem per mbjelljen e flokeve.

Raportohet se kjo i ka kushtuar 3 000 euro. /prive/koha/shkurt 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vedati of Stupca following steps of Naim Abazi, planted hair

Recently the group's humorous actor seems to have begun to fall with great hair. So he decided to go Naim Abazi steps and planted hair.

According to the TV show Prive Klan Kosovo, Vedati has traveled to Turkey, where will perform the necessary treatment for hair planting.

Reported that it has paid 3 000 euros. / prive / time / February 2012 / ]]

Thursday, 24 November 2011

Stupcat, Detajet e Projektit te Ri "Dera"

“Dera” e Stupcave

Prishtine: Nuk ka me DVD me skeqet me te reja te Stupcave. Projekti per Vitin e Ri mund t’iu mbese si kujtim ne sirtarin tuaj per nje kohe. Mirepo, nuk do te thote se nuk do t’i shihni me personazhet tuaj te preferuar si “Teta Gjyli” “Agja Shneq” “Liki” etj. “Stupcat” tashme kane hyre ne nje projekt te cilin e konsiderojne madhor.

Ne fillim te muajit shkurt te vitit te ardhshem ata do te fillojne me serialin televiziv “Dera”, i cili do te shfaqet nje here ne jave, te premten. Mirepo, jo te gjithe do ta kene mundesine t’i shohin pasi qe ky serial transmetohet vetem ne rrjetin kabllor “Kujtesa” nepermjet nje kanali te ri “K Channel”.

“Ne kete serial Stupcat do t’i shihni kudo, edhe ne kontinente tjera, ne kohe tjera, me personazhe tjera”, ka thene njeri nga anetaret e ketij grupi humoristik, Mensur Safqiu. Arsyeja e ikjes se ketij grupi te humorit nga televizionet tona, sipas tyre, ishte censura qe u eshte bere atyre nga institucionet e vendit ne ate kohe, e po ashtu edhe censura e televizioneve, ku ata jane paraqitur me projektet e tyre te humorit.

Tuesday, 22 November 2011

Stupcat Kthehen Me Projekt te Ri ne "K Channel"...

Stupcat kthehen ne ekranet televizive

Personazhet e famshem si Jakup Krasniqi dhe Behgjet Pacolli te interpretuar nga humoristet e famshem “Stupcat” serish do te rikthehen ne ekranet televizive.

Kesaj radhe komedianet kosovare do te shfaqen ne ekranet tuaja televizive ekskluzivisht permes platformes kabllore “Kujtesa”.

Qe nga paraqitja e tyre ne “VIP Shpija” vitin e kaluar ku u shpallen fitues, Stupcat nuk jane verejtur fare ne ekranet tona televizive. Ata kane vendosur te braktisin tregun e pergatitjes se DVD-ve per festat e ndryshme si dhe te braktisin cfaredo shfaqje tjeter gjate vitit te ardhshem.

Stupcat tash jane fokusuar ne pergatitje te projektit te ri qe do te startoje rishtazi ne fund te vitit 2011 (ne naten e Vitit te Ri). Stupcat kane zgjedhur kanalin e ri televiziv “K channel” ne platformen kabllore Kujtesa, per te plasuar produktin e ri qe do te sjell surpriza te reja.

Saturday, 1 May 2010

Stupcat dhe Bertani Fitues te "VIP Shpija"VIP Shpija: Stupcat (Thuprat) dhe Bertan Asllani Fitues!

Stupcat (Vedati, Osmani dhe Mensuri) dhe Bertani me numer te njejte te votave nga publiku, jane fitues te Edicionit 1 te Spektaklit "VIP Shpija". Finalja u mbajt sonte ne sallen "1 Tetori" ne Prishtine. Te pranishem ne finale ishin te gjithe banoret e shtepise pervec Rezartes dhe Vites. Stupcat dhe Bertani pranuan duartrokitje te shumta nga publiku per gjithe ate kenaqesine qe ata i kane ofruar publikut duke qendruar 30 dite brenda nje shtepie te vezhguar 24 ore ne dite. Suma e fituar prej 50,000 eurove, ashtu sic jane deklaruar me pare vipat, do te shkoj drejt ndertimit te nje shtepie per nje familje ne nevoje. Kete radhe fati i ka buzeqeshur familjes Ademi nga Kopiliqi i Ulet i Komunes se Skenderajt, te cilet jetojne ne varferi dhe pa kulm te ngrohte. Organizatoret e spektaklit u kane premtuar qe se shpejti do te fillojne ndertimin e shtepise se tyre te re dhe paralajmeruan qe VIP Shpija do te vazhdoje me projekte te reja me qellime bamiresie.

Ne edicionin 1 te spektaklit "VIP Shpija" kane marre pjese: Stupcat (Mensuri, Vedati dhe Osmani), Fatos Kryeziu, Agim Gerguri, Big Mama, Bertan Asllani, Rezarta Shkurta, Afroviti Goge, Drenusha Latifi, Kastro Zizo dhe Rozana Radi.
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

VIP Shpija: Stupcat and Bertani winner!

Stupcat (Vedati Osman and Mensuri) and Bertani with the same number of votes from public, are winners in edition 1 of spectacle "VIP Shpija". Final was held in the hall one October tonight in Pristina. Present in the final were all residents of the house except Rezartes and Vites. Stupcat and Bertani accepted applause from many audience for all that pleased that they have offered the public by staying inside a house 30 days to monitor 24 hours a day. Suma won 50,000 euros, as stated previously Vipat will go towards building a house for a family in need. This time fate is smiling Ademi family from Kopiliq i Ulet of Skenderaj, who live in poverty and without a warm roof. Spektaklit organizers have promised that they will soon begin building their new house and warned that VIP will continue to lead new projects with the purpose of charity.
]]

Saturday, 24 April 2010

VIP Shpija: FINALISTET!VIP Shpija: Finalistet

Finalistet e VIP Shpija edicioni I (2010) jane:

STUPCAT (THUPRAT) (KODI 01)
FATOS KRYEZIU (KODI 02)
BERTAN ASLLANI (KODI 05)
ROZANA RADI (KODI 10)


Votoni te preferuarin e juaj

Votimi ne Kosove:
sms: Vala 4040 shkruaj XX
sms: Ipko 2020 shkruaj XX
televoting: 0900 81 81 XX

Votimi ne Maqedoni:
sms: 070 141 331 shkruaj XX

Votimi ne Shqiperi:
sms: 15191 shkruaj XX

*XX eshte kodi i banorit

Finalja do te mbahet me 1 Maj 2010, ne Pallatin e Sporteve "1 Tetori" ne Prishtine duke filluar nga ora 20h. Hyrja per vizitore eshte 4 euro dhe rezervimi behet permes numrave 044/049 123 458.
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Finalists of VIP leads edition (2010) are:

Stupcat (THUPRAT) (CODE 01)
Fatos Kryeziu (CODE 02)
Bertan Aslani (CODE 05)
Rozana Radi (CODE 10)

Vote your favorite

Voting in Kosovo:
SMS: 4040 Written Wave XX
SMS: write Ipko 2020 XX
televoting: 0900 81 81 XX

Voting in Macedonia:
sms: 070 141 331 XX type

Voting in Albania:
SMS: 15191 write XX

* XX is the resident code

Final will be held on 1 May 2010, at the Palace of Sports "1 October" in Pristina, starting at 20h. Access to visitors is four euros and reservations made through the number 123 458 044/049.
]]

Saturday, 17 April 2010

VIP Shpija: NOMINIMET #4, 17 Prill 2010VIP Shpija: Nominimet #4, 17 Prill 2010 (17.04.2010)

Te nominuarit qe rrezikojne te dalin te merkuren e ardhshme jane:

THUPRAT (KODI 01)
FATOS KRYEZIU (KODI 02)
BERTAN ASLLANI (KODI 05)
KASTRO ZIZO (KODI 09)
ROZANA RADI (KODI 10)


Votimi ne Kosove:
sms: Vala 4040 shkruaj XX
sms: Ipko 2020 shkruaj XX
televoting: 0900 81 81 XX

Votimi ne Maqedoni:
sms: 070 141 331 shkruaj XX

Votimi ne Shqiperi:
sms: 15191 shkruaj XX

*XX eshte kodi i banorit

Keni parasysh, duhet te votoni banorin qe ju preferoni te qendroje ne shtepi. Banori qe merre me se paku vota behet i eliminuari i radhes.

Si shkuan nominimet?

Rozi nominon Bertanin
- Ne i treguam te fshehtat tona Bertanit, kurse ai nuk na tregoi te fshehtat e tij.

Fatosi nominoi Stupcat
- Se ka humbur shume para me ortakun e biznesit Vedatin (shaka)

Bertani nominon Rozin

Drenusha nominon Kastron
- Ai eshte i merzitur dhe ka nevoje ta shoh djalin e vet. Ai ka deshire te qendroje ne shpi, por nuk ndjehet mire ketu edhe pse nuk e thote ne kamera.

Stupcat nominojnë Fatosin
- Kesaj radhe Mensuri ishte ai qe vendose dhe ishte ne hamendje ne mes te Fatosit dhe Bertanit. Shuki i ndihmoi duke hedh nje short per te zgjedhe te nominuaring. Shorti i ra Fatosit

Kastro nominon Bertanin
- Bertani eshte i lidhur me Bigin, e nominoj me i be sens per me qene prape bashke jashte.

Kesaj radhe Drenusha ishte e vetmja qe mbeti jashte nominimit. Ajo e shprehi gezimin e vet duke kercyer mbi tavoline.

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

You know, that resident should vote you prefer to stay at home. Resident to take the least votes becomes the next eliminuari.

As nominations went?

Rozi nominate Bertanin
- We told our secrets Bertanit, and he showed us his secrets.

Stupcat nominoi Fatosi
- That has lost more money with business partner Vedatin (joke)

Bertani nominate Rozi

Hind nominate Castro
- He is upset and needs to see his son. He wanted to stay in the lead, but it feels good here even though we do not mean camera.

Stupcat nominate Fatosin
- This time he was put Mensuri and was in the middle of conjecture and Bertanit Fatosit. Shuki helped by a short toss to choose the nominuaring. Fatosit struck lottery

Bertanin nominate Castro
- Bertani Bigi is on, and nominate to the EU for the sense of being out together again.
]]

Monday, 12 April 2010

Stupcat: "Deshirojme Te Dalim Te Fundit nga VIP Shpija"


/photo vip shpija,kosova sot/

Interviste me “Stupcat”, banoret e shtepise me te famshme ne Kosove “Vip Shpija”

“Duam t’i shkojme deri ne fund kesaj loje”

“Kosova Sot”: Pse vendoset te hyni ne “Vip Shpija”?

Mensuri: Arsyeja kryesore dhe madhore e hyrjes sone ketu eshte se ne do te kontribuojme per ngritjen e nje shtepie per nje familje tjeter. Arsyeja tjeter eshte se kemi dashur t’ia bejme vetes nje pushim, pastaj kemi dashur te shikojme se a mund te rrime te izoluar per nje muaj. Pra, kemi dashur qe edhe ne te kontribuojme ne kete nisme shume te mire.

“Kosova Sot”: Ju jeni nder te paret qe keni pranuar ftesen e Fisnik Vejses per te qene pjese e ‘VIP Shpija”?

Vedati: Une kam dale me Fisin dhe regjisorin e ketij shou Valterin. Kemi qene duke pire kafe dhe Fisi me ka thene “sa interesante do te ishte po te behej VIP Shpija”, dhe ne nje cfare forme ai me ka hapur nje projekt shume interesant, qe askund s’e kisha pare as ne Kosove e as ne Shqiperi. Ai me tha, a kishit hy ju “Stupcat”, kurse une i thashe nuk e di, por do te flas me koleget dhe do te te tregoj. Kur, fola me koleget, na eshte dukur ide shume e mire dhe njerezore. Dhe, kur e kemi parasysh se gezojme respektin e madhe ne popull kemi dashur qe ata te na shohin neve per nje muaj te tere, tash nuk e dime se cka mund te jete kjo guxim, sfide, po ia vlen te jesh pjese e ketij projekti. Ne nuk kemi hyre ne kete shou as per fame, e as per para.

“Kosova Sot”: Ndiheni krenare qe me kontributin tuaj do te ndertohet nje shtepi per nje familje te varfer?

Osmani: T’ju them te drejten, kjo eshte nje iniciative shume e mire, dhe kjo ka qene arsyeja kryesore qe kemi hyre ketu. Ketu nuk kemi hyre per para, por kur e kemi kuptuar se cili eshte cmimi kryesor, atehere nuk kemi hezituar ta pranojme ftesen e organizatoret. Kur kemi vendosur te hyjme, kemi menduar se kur ta pranojme ne kete ftese, atehere as te tjeret nuk do ta refuzojne ftesen. Ne nuk kemi hyre per fame, sepse jemi ne kulmin e fames, dhe pak njerez do ta kishin pranuar kete sfide, sepse njerezit lodhen me vezhgimin e kamerave 24 ore. Normalisht, ndihemi krenare qe dikush do te behet me nje shtepi.

“Kosova Sot”: Ju pelqen kjo jete pa telefon, internet, televizor etj?

Vedati: Normalisht, na pelqen shume. Por, sikur mos te kishim qene keta qe jemi, do te benim nje loje me te ashper, vetem e vetem per te fituar sa me shume simpatine e publikut, por ne na njohin te gjithe dhe kemi ardhur te kenaqemi. Ne jemi keta qe jemi, e respektojme njeri-tjetrin shume, dhe kjo nenkupton qe i respektojme edhe koleget e tjere qe jane ketu brenda. Nuk kemi ardhur ketu per t’i thene dikujt, beje ate pune, beje kete pune, por kemi ardhur per t’u kenaqur dhe kete gje jemi duke e bere.

“Kosova Sot”: Me keta qe jeni brenda pak a shume i keni njohur edhe jashte?

Osmani: Nga keta qe jemi brenda me shume kemi folur me “Big Mamen”, kurse me te tjeret kemi pasur vetem nga nje pershendetje, kurse keta kengetaret nga Shqiperia i kemi njohur vetem si emer.

“Kosova Sot”: Me ke nga banoret qe jane brenda jeni me te afert, e me ke nuk keni shume afersi?

Mensuri: Me te gjithe kemi raporte shume te mira, nuk do ta dallojme askend, sepse me te gjithe bisedojme biseda te ndryshme. Ne nuk nderhyjme gjithkund, sepse nuk kemi ardhur ketu ta luajme rolin e gjyqtarit.

“Kosova Sot”: Si duket, ketu brenda po lind nje dashuri midis Bertanit dhe Drenushes?

Vedati: Jo, nuk e besojme se do te linde ajo dashuri. Bertani eshte djali me i ri ketu, ai eshte shume i talentuar dhe i ka te gjitha gjerat e mira. Bertani edhe kur i ben do gjeste me Drenushen, i ben shume mire.

“Kosova Sot”: Mendoni se mund te shpalleni fitues?

Mensuri: Ne vdesim te dalim te fundit nga kjo shtepi, per cfare arsye e themi kete. Sepse ne duam te ndihemi sa me mire per shtepine qe do te ndertohet, prandaj deshirojme te dalim te fundit nga ketu. Kjo eshte nje loje dhe ne deshirojme qe kesaj loje t’i shkojme deri ne fund. /kosova sot/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - -
p.s. Nuk po e kuptoj pse tash jane bere "Thuprat". Pasi deri me tani kane bere emer me "Stupcat" nuk e shoh te udhes te ndrrohet emri tash duke krijuar konfuzitet. Ne i njohim si Stupcat dhe ashtu duhet te mbetet sipas mendimit tim - teni.
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Interview with "Stupcat" residents of the most famous house in Kosovo "Vip Shpija"

"We want to go to the end this game"

"Kosova Sot": Why did you decide to enter the "Vip Shpija"?

Mensuri: main and major reason for our entry here is that we will contribute to building a house for another family. Another reason is that we wanted to make yourself a break, then we wanted to look at whether you can stay isolated for a month. So we wanted to contribute in this very good initiative.

"Kosova Sot": You're among the first to have accepted the invitation of Noble Vejses to be part of the 'VIP Shpija"?

Vedati: I have brought the tribe and director of this show Valterin. We were drinking coffee and Tribe has said "how interesting it would be if you become VIP leads, and in a form of what he has opened a very interesting project, who do not anywhere I've seen neither in Kosovo nor in Albania. He said, have you had HY "Stupcat" and I said I do not know, but will speak to colleagues and will tell. When speaking with colleagues, is showing us very good ideas and human. And when we consider that enjoy great respect in the people we wanted them to see us for a whole month, now do not know what it may be daring, challenging, but it is worth being part of this project . We are not entered in this show or for fame, nor for money.

"Kosova Sot": Do you feel proud of your contribution will build a house for a poor family?

Osmani: the right to tell you, this is a very good initiative, and this has been the main reason we came here. We came here not for money, but when we understand that price is key, then we have been reluctant to accept the invitation of the organizers. When we decided to walk, we thought that when you accept this invitation, then even others will not refuse the invitation. We do not have access to fame, since we are at the peak of fames, and few people would have accepted this challenge, because people tired of 24 hour camera monitoring. Normally, we feel proud that someone will be with a house.

"Kosova Sot": You like this be without phone, internet, TV etc?

Vedati: Normally, I like us. But if these had not been that we shall make a tougher game, only to win just as much public sympathy, but we all know and have come to enjoy. We are those who are, and respect each other more, and this means that respect the other colleagues who are here inside. We have not come here to say to someone, make it work, make this work, but have come to be satisfied and this are made.

"Kosova Sot": With these you are in more or less well known outside of you?

Osmani: Of those who are inside the more we talk with "Big Mame", while the others have been only a greeting, and these singers from Albania have known only as the name.

"Kosova Sot": With you by people who are inside are the closest, and with you no more near you?

Mensuri: With all we have very good relations, would not distinguish anyone, because all talk different conversations. We do not interfere everywhere, because we have not come here to play the role of the judge.

"Kosova Sot": Apparently, here in a nascent love between Bertanit and Drenushes?

Vedati: No, I do not believe that love will arise. Bertani is the new guy here, he is very talented and has all the good things. Bertani though he makes gestures with the doe will, of doing very well.

"Kosova Sot": Think you can shpalleni winner?

Mensuri: We come last to die in this house, for whatever reason we say this. Because we want to feel better as the home to be built, so we want to last out here. This is a game and we want this game to go until the end.
]]

Sunday, 11 April 2010

VIP Shpija: Qumili Zihet me Stupcat, Prishet Harmonia!

VIP Shpija: Sevdai Radogoshi (Qumili) Zihet me Stupcat (Thuprat) per Sabri Fejzullahun, 10 Prill 2010 (pas mesnate)

RRENAT E QUMILIT PRISHIN HARMONINE

Ha ha ha... Qumili e "kalli" shtepine. Posa ka hyre ne shtepi se pari i ka "kryp" te gjithe duke iu treguar lajme te rrejshme nga jashte dhe pastaj ia "shtin flaken" shtepise duke ngacmuar banoret. Ai i binde te gjithe se ai ka ardhe si banor i ri e jo si mysafir dhe fillon te krijoj rremuje duke debatuar dhe duke sjelle nje fryme konkurrence. Nje nga "rrenat" e tij ishte se kinse Sabri Fejzullahu eshte bere Minister Kulture dhe se ai sipas tij nuk e meriton kete post. Ketu Mensuri i Stupcave acarohet sepse nuk i pelqen qe Qumili flet pas shpine per nje njeri qe te dy e kane shoke te mire per shume e shume vite. Pastaj i drejtohet Zotit te Shtepise qe nuk i pelqen kjo menyre e ngacmimeve dhe krijimit te spektakleve duke i perdorur ata si minje laboratori. Zoti i Shtepise e therret Mensurin ne Shpajz dhe qe andej degjohet Mensuri duke bertitur me ze te larte (pak edhe ne ndikim te alkoholit). Situata qetesohet me vone (nuk shihet ne videot me poshte), pasi banoret fillojne ngadale te kuptojne lojen e Qumilit dhe se e gjithe kjo ishte nje skenar i paramenduar.

Pjesa 1


Pjesa 2

+tag: qumili nervozon stupcat mensurin rrenat e qumilit
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Qumili quarrel with stupcat

Ha ha ha ... Qumili the "cob" house. Once we entered the first house has "salt" was shown by all the false news from the outside and then he "put the flame" house harassing residents. He convince everyone that he has come as a new resident and not as a guest and begins to create the mess, debating and bringing a spirit of competition. A "lie" was that his alleged Sabri Fejzullahu updated and Minister of Culture, according to him he does not deserve this post. Here's Stupcat Mensuri fester because they do not speak like that Qumili back for a man to have two good friends for many, many years. God then addresses the House was not like this way of harassment and creating shows, using them as lab mice. House of the Lord calls us Shpajz Mensurin and that there Mensuri heard shouting loudly (even less impact on alcohol). Relax the situation later, as residents slowly begin to understand Qumilin game and all this was a premeditated scenario.
]]

Saturday, 10 April 2010

VIP Shpija: NOMINIMET #2, 10 Prill 2010VIP Shpija: Nominimet #2, 10 Prill 2010 (10.04.2010)

Te nominuarit deri te merkuren jane:

STUPCAT (THUPRAT) (KODI 01)
BIG MAMA (KODI 04)
AGIM GERGURI (KODI 03)
FATOS KRYEZIU (KODI 02)
KASTRO ZIZO (KODI 09)
DRENUSHA LATIFI (KODI 08)


Votimi ne Kosove:
sms: Vala 4040 shkruaj XX
televoting: 0900 81 81 XX

Votimi ne Maqedoni:
sms: 070 141 331 shkruaj XX

*XX eshte kodi i banorit

Keni parasysh, duhet te votoni banorin qe ju preferoni te qendroje ne shtepi. Banori qe merre me se paku vota behet i eliminuari i radhes.

Si shkuan nominimet?

Me pare mesuam qe Rezarta Shkurta heqi dore nga VIP Shpija qe ne fillim te nominimeve dhe ajo nuk ishte me ne formule.

STUPCAT (Thuprat) ishin te paret qe moren denim nga Zoti i Shtepise dhe shkuan ne nominim automatik. Si duket ishte Mensuri i cili mori nje iniciative qe banoret te benin nje marreveshje per menyren e nominimit. Por kjo qe ne kundershtim me rregullat e shtepise dhe i Zoti i Shtepise e shqiptoi denimin. Mensuri poashtu iu drejtuar Zotit te Shtepise me fjalor te papranueshem.

BIG MAMA ishte e denuara e dyte dhe kjo kishte te bente me zenken e shumeperfolur mes saj dhe Rezartes, ku Big Mama perdori fjalor banal.

Ndersa te tjeret nominuan si vijon:

Rozana Radi nominoi Agimin
Nuk e kuptoi pse Agimi nominoi Drenushen radhen e kaluar pasi Drenusha nuk e meritonte ate nominim, ishte aktive, e dashur dhe punetore ne krahasim me disa te tjere qe prishen atmosferen ne shtepi.

Agim Gerguri nominoi Fatosin
Pa arsye te forte.

Bertan Asllani nominoi Kastron
Nuk ka arsye te forte por nuk arriti ta njohe mire ende.

Drenusha Latifi nominoi Agimin
Per arsyet sic thote ajo, qe dihen. Nje, ai naten qe e nominoi heren e pare i tha Drenushes qe ajo duhet te jete me aktive. Drenusha spjegoi se ajo nuk mund te jete 24 ore aktive derisa eshte shume e zene duke kryer punet e shtepise qe jane te domosdoshme. "Une nuk mund te mirrem me te gjithe". Dy, vetem ai nuk kendoi kengen time kur kendohej dhe ai kundershtone qe nuk donte ta degjonte. Tre, "mua me duket qe eshte i papjekur".

Fatos Kryeziu nominoi Kastron
Per arsye se eshte shume i "thelle". Hap tema te ndryshme dhe fol per ate teme per 15 minuta pa asgje.

Big Mama nominoi Kastron
Nuk ka arsye te vecante, por te tjeret i ka me afer. Ishte ne dileme mes Agimi, Kastro dhe Drenusha por ja qe duhet nominuar dike.

Kastro Zizo nominoi Drenushen
Se pari ai u prononcua qe deshira e tij u plotesua pasi Rezarta doli nga shtepia. Nominoi Drenushen pa ndonje arsye.

Stupcat (Thuprat) nominuan Drenushen
Vedati nominoi Drenushen vetem per hir te lojes pa arsye te forte, ndoshta vetem per shkak te distances qe ekzistonte mes tyre pa ndonje prapavije te keqe. Osmani dhe Mensuri iu bashkuan Vedatit ne mendim edhe pse Mensuri foli shume mire per Drenushen dhe ne te kunderten me Vedatin ai ka nje afersi me te. Mirepo Mensuri shtoi se Drenusha ka mund te tregoj veten shume me shume nga ajo qe kemi pare deri me tani.

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

The nominees up on Wednesday are:

Stupcat (THUPRAT) (CODE 01)

BIG MAMA (CODE 04)

MIGA Gerguri (CODE 03)

Fatos Kryeziu (CODE 02)

Castro ZIZO (CODE 09)

Hind Latifi (CODE 08)

Voting in Kosovo:

SMS: 4040 Written Wave XX

televoting: 0900 81 81 XX

Voting in Macedonia:

sms: 070 141 331 XX type

* XX is the resident code

You know, that resident should vote you prefer to stay at home. Resident to take the least votes becomes the next eliminuari.

As nominations went?

Rezarta ago learned to give up the VIP Shkurta home that at the beginning of nominations and it was not the formula.

Stupcat (Thuprat) were the first to punishment taken by the householder and the nomination went automatic. Apparently that was Mensuri residents got an initiative to do an agreement for the way the nomination. But this was contrary to the rules of the house and the landlord pronounce sentence.

BIG MAMA was convicted of second and it was the much talked zenken between her and Rezartes, where Big Mama used the dictionary banal.

While others nominated as follows:

Rozana Radi nominoi Dawn

Not understood why Dawn nominoi doe after doe last turn does not deserve that nomination, was active, my love and labor in comparison with some others that break down the atmosphere at home.

Agim Gerguri nominoi Fatosin

Without strong reasons.

Bertan Aslani nominoi Castro

There is strong reason but failed to recognize the best yet.

Dawn Hind nominoi Latifi

For reasons as she says, was unknown. One, he was the night the first time nominoi Drenushes said it must be active. Hind explained that it can not be active until 24 hours is too busy doing the house work that are necessary. "I can not mirrem with everyone." Two, he just sang my song when he sung and kundershtone who did not want to hear. Three, "for me it that is immature.

Fatos Kryeziu nominoi Castro

Because it is very "deep". Open various topics and talk about that topic for 15 minutes without anything.

Big Mama nominoi Castro

No particular reason, but others had to close. It was in dilemma between Dawn, Castro and doe but someone has to be nominated.

Castro Zizo nominoi doe

First he spoke to his desire was completed after Rezarta emerged from the house. Nominoi doe without any reason.

Stupcat (Thuprat) nominated doe

Vedati nominoi doe only for the sake of the game without strong reason, perhaps only because the distance that existed between them without any bad background. Osmani and joined Mensuri Vedatit we thought even though Mensuri spoke very well for the doe and the opposite with a near Vedatin he has to. However Mensuri Hind added that there can tell myself much more of what we have seen so far.
]]

Friday, 9 April 2010

Kastro Zizo, I Merzitur Per Djalin, Dehet!

VIP Shpija: Kastro Zizo i merzitur per djalin, e nxen alkoholi

Tashme eshte bere e ditur se Kastro Zizo ka afinitet te prirur ndaj alkoholit, gje qe i kushtoi atij nje martese, ku la dhe nje djale pas. I merzitur per djalin, Kastro edhe kesaj radhe kalon kufirin dhe dehet. Vedati i Stupcave duke pare Kastron te thyer ne shpirt dhe jashte kontrollit, per te mos ndodhur ndonje gje me serioze, e merr ate ne dhomen e djemve per ta qetesuar. Aty Kastro rrefehet per jeten e tij ne mes dy zjarreve, ne mes te nje ish te dashure ne Tirane me te cilen ndane nje djale dhe nje dashurie te re te nisur ne Kosove. Shpreson ta shoh djalin e vet per te cilin thote se as pasaporte nuk mban ende dhe nuk e di si mund te realizohet kjo. Mirepo Stupcat e qetesojne ate duke qene optimist se kjo do te ndodhe patjeter, pasi Shqiperia nuk eshte larg. Per me shume ndiqni videon:- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Castro Zizo longing for his son

It has become known that Castro has Zizo Proven to alcohol and this cost him a marriage, where left and a boy then. Missing his boy, Castro also crosses the border and this time alcoholic. Stupcat Vedati of the first to break the spirit Castro and out of control, not anything serious happened, and takes it in the room for the boys to calm. It confessor Castro for his life between two fires, in the middle of a former girlfriend in Tirana who shared a son and a new love started in Kosovo. Hopes to see his son for which no passport says that does not keep still and do not know how to achieve it. However, it ranked as the calm being optimistic that this will definitely happen, since Albania is not far away. For more follow the video:
]]

Sunday, 4 April 2010

VIP Shpija: Stupcat Biliardo dhe Kendim Live

VIP Shpija: Stupcat (Thuprat) Luajne Biliardo dhe Mensuri Kendon Live

Vedati dhe Azemi garojne ne tabelen e biliardos per te treguar se kush eshte me i shkathet ne kete sport. Ndersa Mensuri me vone, se bashku me Agim Gergurin ia thejne kenges live. Mensuri, edhe pse jo kengetar profesionist, ka treguar ne shume raste se ka vesh te mire per muzike.- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Vedati and Azemi billiardos run in table to show who is more agile in this sport. Mensuri while later, together with Agim Gerguri live song break it. Mensuri, though not a professional singer, has shown in many cases it has ear for music. ]]

Saturday, 3 April 2010

VIP Shpija: Detyra "Fashion Night"

VIP Shpija: Detyra "Fashion Night", Dita 3, 3 Prill 2010

Nje detyre e re nga i zoti i shtepise, nata e trete te jete "Fashion Night". Modele ne kete sfilate: Drenusha, Vita dhe Sexy Mama.

Banoret duhet te improvizojne nje pasarele dhe do te ulen rreth saj. Te gjitha modelet jane te obliguara te sfilojne me nga 5 kostume. Sfilaten do ta moderoj Osmani nga skena e shtepise nderkohe regjia do ti percjelle me muzike.Sfilata


Shpallja e fitueses: BIG Mama

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

A new task from the master of the house, be the third night of "Fashion Night". Models in this sfilate: Drenusha, Vita and Sexy Mama.

Residents must improvizojne a footbridge and would sit around her. All models are required to sfilojne with the 5 suits. Osmani moderoj Sfilaten would house the scene while director will convey with music.
]]

Friday, 2 April 2010

VIP Shpija: Kastro dhe Mensuri, Llafe Burrash Ne Kuzhine!

VIP Shpija: Kastro Zizo dhe Mensur Safqiu Llafe Burrash ne Kuzhine, Dita 2, 02.04.2010

Mensuri: "Alban Skenderaj nuk i dha voten Kosoves per Eurovision"

Kastro dhe Mensuri bejne muhabet ne kuzhine per tema te ndryshme shoqerore - politike. Mensuri tregon se si ai nuk e pelqeu Alban Skenderaj kur ai nuk i dha voten kengetareve nga Kosova per te shkuar ne Beograd ne festivalin e Eurovizionit. Ndersa shpreh mendim te larte per Adi Krasten si moderator dhe thote ne emisionet e tij cdo njeri meson dicka. Kastro nuk miraton nje mendim te tille dhe e quan Adi Krasten "klloshar", nje term qe perdoret ne Kosove per dike qe eshte i pavlere. (si duket Zizo po meson mire zhargonet kosovare)

Kastro: "A e don ti Rugoven"

Zizo pyet Mensurin nese ai e don Rugoven. Per nje pyetje te tille ai e quan Kastron "lope me dokumenta" dhe i iken nje pergjigjeje direkte duke folur si nje politikan, si e quajti ate Kastro pasi mori pergjigje "diplomatike". Megjithate, Mensuri dha nje opinion te tij se e cmon cdo burre qe i sherben ketij populli, ndersa Rugova ka qene nje njeri i cili edhe me vdekjen e tij e konfirmoi shtetesine e Kosoves kur mblodhi gjitha ata burreshtetas te botes ne varrimin e tij.

Kastro: "Ju jeni pertaca dhe me bete edhe mua pertac!"

Mensuri shpreh mendimin se duhet shikuar ne te ardhmen dhe se eshte koha te punohet e jo te diskutohet per te kaluaren. Mirepo Zizo i kthehet bindjes se tij se ketu ne Kosove megjithate nuk punohet dhe i quan kosovaret pertaca. Dhe pasi qe ai punon tani ne Kosove, edhe ai eshte kthyer ne nje te tille. Gjate gjithe kohes sa diskutonin, Mensuri ishte duke pjekur pershuten ne furre.- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Mensuri: Alban Skenderaj did not give Kosovo vote for Eurovision "

Mensuri Castro and make small talk in the kitchen for various social issues - political. Mensuri shows how he is not neva like when he gave the singers from Kosovo vote to go to Belgrade in the Eurovision Festival. While the opinion expressed high as moderator Krasten Adi and says its emissions everyone learns something. Castro does not approve such opinion and calling Adi Krasten "klloshar", a term that is used in Kosovo for someone who is worthless. (Looks like a good learning development zhargonet Zizo Kosovo)

Castro: "Do you like Rugova"

Zizo Mensurin asks if he likes Rugova. For such a question he considers Castro "cow with documentation" and passes a direct response as a politician talking like that Castro once called the response received "diplomatic." However, Mensuri gave his opinion that every man appreciates that serves this nation, and Rugova was a man who also confirmed the death of his citizenship of Kosovo when they brought all the world stateman to his funeral.

Castro: "You're lazy and you're making me lazy too!"

Mensuri expressed the opinion that they should watch in the future and that it is time to work and not be discussed for the past. However Zizo back his belief that here in Kosovo, however, does not work and calls the snail Kosovars. And because he now works in Kosovo, he has returned one. At all times as discussed, was Mensuri pershuten baked in the oven.
]]

Thursday, 1 April 2010

VIP Shpija: Mensuri i Stupcave Ankohet Per Tavolinen e Kuzhines!

VIP Shpija, Dita 1, Ankesa nga banoret dhe diskutime ne oborr

Mensuri i pakenaqur me tavolinen e bukes

Mensuri i Stupcave ankohet se tavolina e bukes eshte shume e larte. Ai thote se ai qe e ka dizajnuar duhet te kete qene nje "king kong". ha ha ha! Zoti i shtepise i terheqe verejtjen Mensurit dhe Vedati e nguc ate duke i thene: "he fol tash nese guxon" he he!

Kastro i quan kosovaret popull "pertac"

Ne oborr diskutojne Kastro Zizo dhe Agim Gerguri per tema shoqerore-sociale. Kastro i quan kosovaret "popull pertace" pasi ata nuk punojne sa duhet p.sh. thone qe marrin 300 euro ne muaj ndersa harxhojne 3000 ne muaj. Ai nuk e pranon idene se ka papunesi, por thote se njerezit ketu nuk kane qejf me punue. Sipas Kastros ekzistuaka edhe nje Kosove tjeter numer 2, ajo e diaspores qe ushqen Kosoven 1 me para dhe keshtu nuk ka vullnet per pune pasi komoditeti ekziston. Eh, ndoshta Kastro edhe e ka te drejte deri diku. Kastro e levderon veten se ai qysh nga mosha 15 vjecare ka punuar per paren e vet dhe nuk ka kerkuar nga babai.

Drenusha kundershton Kastron, debati nxehet

Ndersa Drenusha e cila inkuadrohet ne bisede, i quan statistikat e Kastros si nje thashetheme dhe nuk pajtohet me mendimin e tij. Agimi shpreh mendimin se populli ne Kosove nuk ka edukate dhe spjegon si ne shume raste njerezit thone 'nuk kemi kulture' e qe eshte gabim, pasi kulture kemi por edukate jo. Sipas Agimit edukata vie nga nje sistem i mire i edukimit arsimor. Agimi tregon per nje rast kur polici kosovar nuk pranoi te korruptohet dhe e cmon qe policia ne Kosove ende na mase eshte e pakorruptuar, ne krahasim me policet ne Shqiperi ku Kastro thote se te gjithe i ke si "havera". Drenusha i kthehet temes dhe i thote Kastros, pak ne shaka, se si ai i ka ofenduar paksa kosovaret pasi i quan shume pasive. Aty nxehet pak situata kur Kastro e pyet Drenushen se cka bon ajo gjate nje dite, duke aluduar ne ate qe eshte pertace. Drenusha arsyetohet se ajo e ka profesion mes tjerash kendimin dhe i fiton 2 - 3 mije euro per nje nate dhe nuk ka nevoje te punoj. Agimi e perfundon me thenine se "koha eshte flori" dhe nuk duhet humbur kohen, por duhet gjithmone te punohet dicka.- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Mensuri dissatisfied with the table bread

Stupcat Mensuri of bread, complaining that the table is very high. He says he has designed should have been a "king kong". ha ha ha! The landlord warns Vedati Mensurit and squeeze him saying: "if he dares talk now" he he!

Castro calls the Kosovars people "lazy"

We discuss the yard and Kastro Zizo Agim Gerguri for social issues and social. Castro calls the Kosovars "lazy people" because they do not work enough eg they receive 300 euros per month 3000 per month as waste. He rejects the idea that there is unemployment, but says that people here are reluctant to punue. According to a Kosovo Castro and other ekzistuaka number 2, it feeds the Kosovo diaspora that 1 before and so there is no willingness to work because there is comfort. Eh, maybe even Castro has the right to some extent. Castro himself that he's levderon since age 15 years he worked for his first and asked the father.

Castro rejects Hind, the debate heats up

While Hind which engages in conversation, calls Castro statistics as a rumor and does not agree with his opinion. Dawn expressed the opinion that the people in Kosovo are not breeding and explains how many times people say 'do not have culture' and who is wrong, because we have culture but not breeding. According to Education comes from a good education system of education. Dawn shows a case when police refused to korruptohet Kosovar and finds that police in Kosovo still move us is untouchable, compared with police in Albania where Castro says that all of you as "havera. Hind topic turns and says Castro, a little joke about how he has offended Kosovars after calling a little more passive. It heats up a few situations when Castro asks what doe that doing it on one day, alluding to what is lazy. Hind explained that she has a profession among others singing and win 2 to 3 thousand euros per night and does not need to work. Dawn of thenine ends with that "time is gold" and should not lose time, but always have something to work.
]]

Saturday, 6 March 2010

Leonora Jakupi Behet Nuse!

Leonora Jakupi ne Dasma e Sheqes 2010
/photo public domain/

Leonora Jakupi ne "Dasma e Sheqes" 2010

Leonora Jakupi behet nuse! Eh sikur te ishte njemend ashtu. Ajo ne te vertete u vesh sikur nuse dhe heqi marakun per nje moment, por vetem si nje protagoniste ne videon humoristike te stupcave "Dasma e Sheqes" edicioni per 8 Mars 2010. Kjo nuk eshte hera e pare qe Leonora paraqitet si aktore ne emisione te ndryshme humoristike si "Kafeneja jone" etj. Me kete ajo deshmon se pervec kenges ajo ka prirje edhe per aktrim. Mirepo, ku mbetem... aha ajo puna e marteses. Se kur do te behet nuse Leonora me te vertete, kjo gje mbetet te shihet ne te ardhmen. Deri me tani ajo ka folur pak dhe me shume xhelozi ne lidhje me jeten e saj intime dhe nuk eshte zbuluar ende ndonje fatlum qe ka mundur ti'a rrembej zemren asaj.

Shiqo klipin e "marteses"


Ndersa kjo eshte pjesa me interesante "Pa pengesa"

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Leonora Jakupi in "Wedding of Sheqa" 2010

Leonora Jakupi becomes bride! Eh as if it was indeed so. It really was out like a bride, but only as protagonists in humorous video of ang "Wedding Sheqes" for 8 March 2010 edition. This is not the first time that Leonora is presented as acting at different humorous programs like "Kafeneja Jone" etc.. With this she shows that except singing she also tends to acting. However, where I remain ... aha what marriage work. That when the bride becomes really Leonora, it remains to be seen in the future. So far she has spoken with more jealousy about her intimate life and still not found any lucky one that could have grabbed her heart yet.
]]

Thursday, 25 February 2010

"Shtepia e Madhe" Me Plot Vipa


/photo public domain/

Zbulohen disa emra qe do te futen te “Shtepia e madhe”

“K-Production” ne bashkepunim me “RTV21”, ne prill te ketij viti startojne me nje show spektakolar ku personazhe pjesemarres jane te gjithe fytyra publike shqiptare nga Kosova, Shqiperia, Maqedonia dhe Mali i Zi. Oferta per te qene pjese e ketij spektakli u eshte bere te gjithe VIP-ave perfshire ketu kengetare, humoriste, aktore, por disa prej tyre nuk kane deshiruar te jene pjese e lojes, duke i thene “jo” ofertes. Ne nuk deshirojme te citojme ata qe kane refuzuar ofertat, por kete radhe “Panorama plus” vendos te zbuloje disa emra potencial qe do te jene pjese e spektaklit. Pervec Big Mames, ne loje do te hyjne edhe emra te tjere te njohur te botes shqiptare te spektaklit.

A do ta ndajne krevatin Nora dhe Roberti, ne “Shtepine e madhe”

Hyrja e nje prej cifteve me te popullarizuar dhe me te ekspozuar te ekranit, Nora Istrefit dhe Robert Berisha ne spektaklin e ri me VIP-a, ka ngjallur interes te madh ne opinion. Qe te dy akoma nuk kane vendosur nese privatesine e tyre do ta ndajne me fansat. Ka qene pikerisht oferta e “K-Production” qe cifti te jete ne dileme nese duhet ta pranojne oferten apo jo. Edhe pse ata tashme bashkejetojne ne nje apartament ne Prishtine, kengetarja akoma vazhdon te “mohoje” bashkejetesen me te fejuarin duke thene se bashkejetesa eshte nje lloj martese e cila te con deri ne ndarje. Pasi lancoi klipin “Sekret”, per momentin nuk ka plane ne muzike dhe keto kohe eshte duke u dhene fund aranzhimeve neper koncerte, pasi se shpejti do te behet pjese e spektaklit duke u mbyllur per nje kohe brenda ne “Shtepine e madhe”. Nuk kemi mundur te mesojme shifren me te cilen do te paguhet gjate qendrimit, por duke qene nje nder ciftet me te popullarizuar ne Kosove, sigurisht qe pagesa per nje dite qendrimi do te jete e larte. Kane ngelur gati te vetem si cift ne estrade, sepse dita dites po shohim ndarje te shumta. Pritet te shihet se a do ta ndajne se bashku krevatin Nora dhe Roberti?! E kontaktuar prej nesh kengetarja tregon: “Kam ftese, te mos them edhe lutje, qe te jem pjese e ketij reality show se bashku me Robertin, por kemi vendosur qe te mos jemi te dy, arsyet jane te shumta. Por gjithsesi mendoj qe do te jete interesante per publikun”.

Labinot Gashi “fut” hundet gjithandej

Eshte moderatori me i njohur ne Kosove. Ai, “RTV21”-in e beri si shtepine e tij duke udhehequr emisione te shumta ne kete shtepi televizive. Nga emisionet e mengjesit e deri ne emisionet e fundjaves, programet per Vitin e Ri, etj, te gjitha kalonin neper duart e Labinotit. Si duket edhe kete radhe ka vendosur t’u bashkangjitet VIP-ave ne kete spektakel. Me te mesuar emrin e tij, neper forume te ndryshme komentohet se Labi deshiron te fuse hundet gjithandej kur behet fjale per VIP-a. I ka kaluar te 30-tat dhe akoma nuk eshte i martuar dhe nuk ka deklaruar ndonje lidhje dashurie. Labi moderon edhe shume koncerte neper diaspore dhe eshte shume i angazhuar neper spektakle te ndryshme gjithandej ku jetojne shqiptaret.

Meda behet pjese e lojes per te rikthyer famen, Stupcat per te rritur shikueshmerine

Pjese e ketij spektakli do te jene edhe kengetari Mehedin Pergjegjaj-Meda dhe grupi i humoristeve me te famshem per momentin ne Kosove, “Stupcat”. Kengetari Meda eshte martuar para disa viteve, por koheve te fundit flitej per nje ndarje te mundshme nga bashkeshortja Luljeta, e cila jetonte ne Suedi dhe me heret kishte qene fanse e tij. Me vone doli vete kengetari qe e pergenjeshtroi kete thashethem, por qekur eshte martuar, ai nuk eshte pare ne ndonje eveniment me bashkeshorten, nderkohe qe kur ishin te fejuar pozonin edhe neper kopertinat e revistave. Por lind pyetja, pse pikerisht kjo hyrje e tij ne spektakel? Nje kohe Meda ishte shume i kerkuar neper koncerte, emisione dhe intervista. Albumet e tij shiteshin ne shifra rekord ne Kosove dhe diaspore. U shpall kengetari me i paguar. Muzika qe kultivonte Meda, ishte kryesisht “tallava” dhe e kopjuar nga serbet dhe bullgaret. Dy vitet e fundit Meda nuk permendet shume dhe nuk kerkohet! Ndoshta per kete shkak ka vendosur te behet pjese e ketij emisioni per te rikthyer famen e dikurshme?! Per sa u perket humoristeve, te tre djemte e ketij grupi Vedati, Osmani dhe Mensuri jane shume te pelqyer ne Kosove dhe diaspore. Jane te pakte ata qe bejne humor me cilesi per momentin. Pasi jane shume te popullarizuar, jane zgjedhur pikerisht per te qene pjese e spektaklit mbase edhe per te rritur shikueshmerine e tij.

Alberie Hadergjonaj dhe Gjyste Vulaj pranojne sfiden

Oferta te ngjashme kane pranuar edhe kengetaret Alberie Hadergjonaj dhe Gjyste Vulaj. Alberia eshte nga Kosova por e njohur edhe ne Shqiperi, ndersa koheve te fundit i mungonte ekranit ne Kosove. Ajo beri nje rikthim me disa kenge te reja, njera prej tyre kushtuar edhe Ibrahim Rugoves. Eshte cilesuar si nje nder vokalet me te bukura te estrades shqiptare. Alberia ishte e martuar pastaj e divorcuar e prape e rimartuar, dhe nene e dy vajzave te rritura dhe kete radhe ajo ka vendosur te sfidoje veten me disa kolege te estrades ne kete spektakel. Njihet si nje tip femre shume e matur ne te shprehur dhe ne veprime, keshtu qe brenda ne ate shtepi sigurisht qe do presim nje show me karakter serioz... Edhe Alberia vendos te riktheje famen e dikurshme ne Kosove duke u bere pjese e kesaj oferte. Nderkohe qe kengetarja tjeter Gjyste Vulaj behet pjese e ketij spektakli. Lind pyetja pse Gjystja ka vendosur te marri pjese aty? Eshte e martuar, nene e nje vajze, e pasur dhe shume e angazhuar neper koncerte, mbremje muzikore e dasma. Ndoshta ky do te jete nje relaks per Gjysten pas lodhjes qe sjell profesioni i kengetares. Edhe per keto dy kengetare nuk eshte bere e ditur shuma e honorarit me te cilen do te paguhen.

Big Mama mbushet me energji para hyrjes ne spektakel

Qysh kur ka rene nga pesha ate e gjen gjithandej. Kohen e lire eshte duke e shfrytezuar per te dale ne ajer te paster me shoqeri. Jeta publike nuk e ve ne siklet me kusht qe te argetohet me miqte e saj. Kete radhe paparazi ka shkeputur disa foto kur kengetarja Big Mama ka qene duke u argetuar me balone ne nje park ne qytetin e Shkupit. Edhe pse eshte nga Tetova, ajo per shkak te punes shpesh gjendet ne Shkup. Eshte pronare e dy butiqeve me fustane ne Tetove dhe Shkup nderkohe udheheq edhe nje emision argetues ne televizionin Alsat-M. Se fundi kengetarja ka pranuar oferten per te qene pjese spektaklit “Shtepia e madhe” ne Kosove. Duke njohur karakterin e saj si nje femer pa komplekse, sigurisht qe programi do te jete shume interesant me paraqitjet, shakate dhe surprizat e Bigit!

Kosovaret zgjedhin Elvanen

Duke mos dashur qe te anashkalohen fytyrat publike nga Shqiperia, organizatoret e ketij programi kane vendosur qe te bejne oferta te ngjashme edhe disa kengetareve nga Shqiperia te cilat per momentin jane shume te njohura dhe te dashura per publikun ne Kosove. Soni Malaj dhe Elvana Gjata jane dy prej kengetareve te cilat kane pranuar oferta nga “K-Production”. Keshtu flitet ne Prishtine, por pjesemarrja e tyre akoma vazhdon te jete e pasigurte, pasi te njejtat burime te “Panorama plus” thone se qe te dy kengetareve u eshte bere oferta, por akoma nuk dihet nese do te jene pjese e lojes. Soni Malaj per momentin eshte e angazhuar te spektakli “Vallezim me Yjet” dhe ka gjasa qe te mos e pranoje oferten kurse Elvana duke pasur nje lidhje dashurie por edhe shume angazhime, mund dhe te refuzoje. Per shkak te frikes nga deshtimi i emisionit, organizatoret kishin vendosur qe t’i bejne oferta pikerisht VIP-ave me te dashur per publikun. /blerand rexhepi/panorama/21.02.2010/
- - - - - - - - - -
+tag: vip shpija
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Discovered some names that will enter the "Home of the great"

"K-Production" in collaboration with "RTV21", in April of this year startojne with a spectacular show where the characters are all participating public face Albanian from Kosovo, Albania, Macedonia and Montenegro. Offer to be part of this spectacle is made all the VIP-ave including singer, humoriste, actress, but some have desired to be a part of the game, saying "no" offer. We do not want to cite those who have rejected offers, but this time, "Panorama plus" decides to unveil some potential names that will be part of the spectacle. Besides Big Mames, the game will enter the names of other famous Albanian world spectacle.

Would you share the bed Nora and Robert, the "great House"

The entry of one of the most popular couples and exposed to the screen, Nora and Robert Berisha in the spectacle of the new VIP-a, has aroused great interest in the opinion. Both still have not decided if their privacy will share with fans. It was exactly offer the "K-Production" that couple must be in dilemma whether to accept the offer or not. Even though they already co-exist in an apartment in Pristina, singer still continues to "deny" coexistence with fiancé saying Bashkejetesa is a kind of marriage which leads to separation. Once launched klipin "Secret", for the moment there are no plans at this time is music and giving concerts through the end arrangements, as will soon become part of the spectacle being closed for a time inside the "great House. We could not learn to figure which will be paid during the stay, but being one of the most popular couples in Kosovo, certainly for a day permit fees will be higher. Have remained almost alone as a couple in the entertainment business, because day after day are seeing numerous divisions. Expected to be seen whether I share the bed together Nora and Robert? The contact of the singer tells us: "I invite, not to say the prayer, to be part of this reality show together with Robert, but we decided not to are two reasons are numerous. But certainly I think that would be interesting for the public ".

Labinot Gashi "introduces" nose everywhere

It is known moderator with Kosovo. He, "RTV21" made-in as his home led to numerous programs in this house television. On the morning of emissions to the weekend broadcasts, programs for the New Year, etc, all passed through the hands of Labinoti. Apparently even this time has decided to join the VIP-s in this spektakel. Learning his name, komentohet through various forums that Google wants to introduce nose everywhere when it comes to VIP-a. I passed the 30-tat and still not married and not stated any link love. Google moderates many concerts and through diaspora is very committed through different shows everywhere where Albanians live.

Meda becomes part of the game to restore the fame, to increase viewership Stupcat

Part of this spectacle will be the singer Mehedin Pergjegjaj-Meda and humoristeve group famous for the moment in Kosovo, "Stupcat". Meda is married singer several years ago, but recent talk about a possible separation from wife Luljeta, who lived in Sweden and had earlier been his fans. The singer himself came later denied that this rumor, but since the married, he is not in any event with first wife, while when pozonin also were engaged through the magazines cover. But the question arises, why exactly this entry his spektakel? Meda was a lot of time searching through concerts, broadcasts and interviews. His albums sold in record numbers in Kosovo and the diaspora. The singer revealed to paid. Music that kultivonte Meda, was primarily "tallava" and copied by Serbs and Bulgarians. Two years Meda not mentioned much and not necessary! Perhaps for this reason has decided to be part of this show to restore the former fame? As for humoristeve, the three sons of this group vedati, Osmani and Mensuri are very pleased to Kosovo and the diaspora. Few are those who make quality humor at the moment. After are very popular, are precisely chosen to be part of the spectacle even to increase its viewership.

Oda Gjyste Vulaj Hadergjonaj and accept the challenge

Offer similar singers have accepted Hadergjonaj Oda and Gjyste Vulaj. Albert is recognized Kosovo but also in Albania, while the recent Kosovo lacked screen. She made a comeback with some new songs, one of them dedicated and Ibrahim Rugova. Named as one of the most beautiful vocals Albanian entertainment. Albert was married and then divorced again rimartuar, and mother of two girls increased and this time she has decided to challenge myself with some colleagues in this spektakel entertainment. Known as a type of woman very cautious in expressing and in action, so inside the house will certainly expect a show with serious character ... Even Albert decides to restore the former fame in Kosovo becoming part of this offer. While other singer Gjyste Vulaj be part of this spectacle. The question is why nat has decided to participate? It is the married mother of a girl, rich and very committed through concerts, musical evening weddings. Maybe this will be one to relax after the fatigue that brings Gjysten profession singer. Even for these two singer is not made known to the amount of fee which will be paid.

Big Mama is filled with energy before entering the spektakel

Since when has fallen by weight finds it everywhere. Free time is being used out in fresh air with friends. Public life not embarrass provided to fun with her friends. This time leaving paparazi has some photos when singer Big Mama has been getting fun with balloons in a park in the city of Skopje. Even though it is from Tetovo, because it is often work in Skopje. It owns two boutiques with dresses in Tetovo and Skopje while also operates a broadcast television entertainment in Alsat-M. That singer has recently accepted an offer to be part spectacle "Home of the largest" in Kosovo. Recognizing its character as a woman without the complex, the program will certainly be very interesting with presentations, jokes and surprises of Bigit!

Kosovars choose Elvanen

Not wanting to overlook the public faces from Albania, organizers of this program have decided to make similar offers some singers from Albania, which for now are very famous and beloved for the public in Kosovo. Soni Malaj and Elvana Gjata are two singers that have received offers from "C-Production". So speaking in Pristina, but their participation still remains uncertain, because the same sources Panorama plus "say that both singers have been made offers, but still not known if it will be part of the game. Soni Malaj is currently committed to spectacle "stars dance" and is likely not to accept the offer and Elvana having a love connection but many commitments, and can refuse. Due to fear of failure of the show, organizers have decided to make offers exactly VIP-s most beloved for the public.
]]

Monday, 6 July 2009

Stupcat TV Reklame per "Birra Peja"

Stupcat ne TV publicitet per "Birra Peja"

Ha ha ha... ma te miret ne bote!


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: vedat bajrami vedati
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Saturday, 3 January 2009

Big Mama ne "Op Labi Party" - Gara e Vallezimit!

GEZUAR 2009 "OP LABI PARTY" (RTV21) - VIPAT VALLEZIM

Big Mama dhe Osmani i Stupcave ne garen e vallezimit te emisionit festiv "Op Labi Party" te televizionit RTV21.

Kur me heret dolen disa foto te Big Mames ne internet ashtu "slim", thojshin asht montazhe. E tash valla doli live ne skene dhe s'besoj se asht montazhe perseri. Pernime paska humb kile mjaft ose se paku 20 si thote ajo vete.


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online