All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Sunaj Raca. Show all posts
Showing posts with label Sunaj Raca. Show all posts

Friday, 10 May 2013

Diellza Kolgeci: "Dashuria e Bjeshkeve 2", ka dale me bukur se c'kam pritur... [VIDEO]

Diellza Kolgeci
“Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2” ne Prishtine

“Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2” i regjisorit Ekrem Kryeziu, pas premieres ne Tirane, u shfaq per here te pare edhe ne Prishtine.

Vajza rugovase e rritur ne Amerike, Diellza rikthehet keshtu pas 16 vjetesh, kesaj here me nje tjeter histori dashurie, tashme ne zhanrin aksion dhe romance. Ajo dashurohet me nje djale nga Shqiperia. Dy protagonistet interpretohen nga Diellza Kolgeci dhe Florian Agalliu.

Filmi vjen si bashkepunim i shtepise filmike “Labia” nga Kosova dhe “Top Channel”, bashkepunim ky i cili sipas Kryeziut plotesoi mangesite qe kishte ne pjesen e pare.

Sunday, 2 September 2012

Ujkan Hysaj dhe "Kolona" triumfojne ne Monterey Film Festival...

“Kolona” triumfon ne Monterey Film Festival

Filmi kosovar “Kolona” me regji te Ujkan Hysajt eshte shperblyer me cmimin Filmi me i Mire i Shkurter Nderkombetar, ne festivalin e filmit Monterey ne Meksike.

Monterey International Film Festival u zhvillua ne Meksike nga 16 deri me 26 gusht, kur edhe u ndane cmimet e filmave fitues, njeri prej te cilave, i takoi filmit kosovar.

Ne kategorine e Filmit me te Mire Nderkombetar ne kete festival, triumfues doli filmi “Tey” i regjisorit francezo-senegalez, Alain Gomis.

Filmi ‘Kolona’ do te shfaqet edhe ne Warsaw Film Festival ne Poloni qe mbahet prej 12 - 21 tetor 2012 si dhe ne Izmir Short Film Festival ne Turqi, qe mbahet prej 20-25 nentor.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online