All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Supermodel of Albania. Show all posts
Showing posts with label Supermodel of Albania. Show all posts

Sunday, 29 May 2011

Supermodel of Albania 2011, Zbulohen Detajet...


“Super Model of Albania”, zbulohen detajet e 8 javeve mini “reality show”

Per te gjithe ata eshte nje enderr e realizuar tashme, perderisa do te shkelin ne nje pasarele plot drita, por fatin per t’u bere modele te vertete do ta kene vetem pak prej tyre, ndersa do te perzgjidhen pas nje skualifikimi te perjavshem nga juria. Jane 60 vajza e djem qe do te ndajne emocionet e tyre me publikun, duke filluar nga sot ne mbremje ne ekranin e TV Klan, ku nis transmetimin nata e pare e spektaklit “Supermodel of Albania 2011 – Tirana Fashion Week”, organizuar nga “Joni Peci Fashion Group”. Ne drejtimin e Bledi Strakoshes, me partnere modelen e re 17-vjecare Jona Spahiaj, nis keshtu nje maratone prej tete javesh spektakel ne ekran, ku modelet do te sfilojne me tendencat e fundit te modes dhe juria do t’i skualifikoje cdo jave deri ne naten finale, ku do te zgjidhen “Super modelja” dhe “Super modeli” i vitit. 30 vajzat dhe 30 djemte qe garojne ne kete mini “reality show”, per te arritur ne kete moment konkurrimi para publikut, kane kaluar disa muaj prova e trajnime, duke u ndier tashme te tjetersuar.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online