All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label TBA. Show all posts
Showing posts with label TBA. Show all posts

Wednesday, 29 August 2012

Etnon, Presioni dhe Dj Blunt bashkojne repin shqiptar...


Etnon dhe Presioni bashkojne reperet ne “Chronicle”

Hip hop grupi, Etno Engjujt, qe sot quhet Etnon, se bashku me reperin e TBA, Presionin dhe DJ Blunt, kane lansuar videoklipin e kenges “Chronicle” (Etnon - Chronicles).

“Chronicle” eshte kenge e albumit “7 Chapters” te lansuar kete vere nga Etnon. Sic verehet nga titulli, kenga eshte kronike mbi fillimet e repit shqiptar.

Thursday, 23 August 2012

Ledri Vula miqesohet me TBA...

Ledri miqesohet me TBA

Ikona e Babastars, Ledri Vula, i cili u largua kohe me pare nga muzika, eshte pare duke bere foto me nje prej anetareve me te shquar te ‘labelit’ TBA, Klepton.

BabaStars dhe TBA njihen per rivalitetin e tyre te madh ne skenen e hip-hop muzikes, sidomos pasi keta te fundit mbajten koncertin e tyre te madh ne Stadiumin e Prishtines.

Fotografite qe ju sjellim jane postuar nga Klepto ne profilin e tij personal ne Facebook, ndersa ne te shihet edhe Ledri, i cili keshtu i jep edhe nje goditje tjeter relacioneve te tij me anetaret e BabaStars, nga te cilet u largua pas problemeve ne jeten private dhe incidenteve me Noizyn, duke iu perkushtuar karrieres si regjisor. /Telegrafi/

Friday, 10 August 2012

Pjesetaret e grupit TBA, Klepto, Jetoni dhe Presioni arrestohen nga policia...

Arrestohen grupi TBA

Pas nje spektakli qe kane shfaqur ne Vushtrri, disa prej antareve kryesore te TBA, Klepto, Jetoni dhe Presioni jane arrestuar nga policia pas nje incidenti jashte ambienteve ku eshte mbajtur koncerti i repereve.

Telegrafi ka mesuar ne oret e hershme te mengjesit se gjate mbremjes se kaluar ne Morena club ne Vushtrri, grupi TBA mbajti nje prej koncerteve te shumta te tyre kete vere. Pasi performuan per te pranishmit, duke dalur nga lokali, pas nje mos marreveshje, nje prej anetareve ka shtene me arme zjarri.

Klepto rrefen ekskluzivisht per Telegrafin ate qe ka ndodhur mbremjen e kaluar.

Sunday, 13 May 2012

Kobra fatin e ka me vete (Video)

Sapo ka ardhur me nje video kenga e re e  reperi i grupit TBA, Kobra a.k.a Helmusi, të titulluar “Fatin e kom me vete” ka marre shume klikime ne kanalin Youtube.

Kjo këngë e Kobrës vjen në vazhdën e lansimit të këngëve të anëtarëve të grupit TBA, të cilët po bëhen gati për koncertin e madh të tyre më 15 korrik në stadiumin e Prishtinës.Videoklipi është punuar nga KRISPIXELS, teksa për regjinë u përkujdes Gazmend Zhugolli, ndersa ka paur shume komente pozitive nga fansat e labelit TBA./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kobra fate to bring the

Has just arrived with a new song video rapper TBA Group, aka Kobra Helmusi, entitled "The fate of the complex with it" has received more clicks on Youtube channel.This song Kobrës comes in the wake of launching the group's songs TBA members who are getting ready for their big concert on July 15 in Pristina stadium.KRISPIXELS video was working, as for directing the care Gazmend Zhugolli, while there are many positive comments from Paura fans labeli TBA. / Albavipnews /

Sunday, 29 April 2012

Skeezy i bashkohet TBA ( Audio)

Reperi shqiptar që jeton në Belgjikë i njohur si Skeezy, si duket e shikon bashkimin si fuqi dhe i është bashkuar labelit TBA.

Ndërsa derisa reperët shqiptarë rrihen me njëri tjetrin, sic ndodhi herën e fundit mes “Baba Stars: dhe “OTR”, Unikkatili pranon të tjerë bashkëpunëtorë në labelin e tij. Skeezy ka lansuar një këngë ku këndon së bashku me Ramekën nga TBA. Kënga mban titullin “Vij me djeg”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Skeezy joins TBA

Albanian rapper who lives in Belgium known as Skeezy apparently sees the merger as the force and joined labeli TBA. While until benchmarks Albanians themselves about each other, as happened last time between "Baba Stars: and" OTR ", accepts other Unikatili labeli his collaborators. Skeezy has launched a song that sings along with Ramekën of TBA, where the title song "I come to burn"./Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online