All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Tatiana BB3. Show all posts
Showing posts with label Tatiana BB3. Show all posts

Wednesday, 22 February 2012

Ish-banoret e “Big Brother” kunder Arbana Osmanit

Edicioni i sivjetshëm i BB5, si duket, po shikohet shumë dhe po komentohet edhe nga ish-banorët e këtij reality-show nëpër vite në Shqipëri, por një intervistë e prezantueses Arbana Osmani ka çuditur më shumë disa nga personazhet interesante të këtij spektakli.

Sipas Arbanës, ata janë mosmirënjohës. Ndërsa i pari ka reaguar Klodi i BB3, duke shkruar në ‘Facebookun’ e tij se prezantuesja është “dinake dhe servile”, ndërsa Najada apo Noçja e BB1 ka shkruar se “Asaj duhet t’i vijë zor që jep të tilla intervista’.

Por, një reagim ka ardhur edhe nga italiania, e cila ishte e dashuruar me një laçjan dhe mori pjesë në BB3, Tatiana duke thënë se asnjë para nuk kanë marrë, madje kanë paguar edhe faturat e telefonit, e në fund ka shkruar “BB??? Tamam vari....”. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Former residents of "Big Brother" against Osman Arbana

Monday, 3 May 2010

Tatiana, Italianja Qe Kerkon Nje Burre Shqiptar!

Tatiana: Ma ka qejfi të martohem me një djalë shqiptar

Tatiana, italiania që mori pjesë në "Big Brother Albania" nuk i ka filluar tani lidhjet e saj me Shqipërinë. Bëhet fjalë për vitin 1997-të, kur ajo u njoh dhe u dashurua me një djalë nga Laçi. Dashuria për të dhe kurioziteti për Shqipërinë ka bërë që gjatë dhjetë viteve të fundit ajo të vijë shpesh në Shqipëri dhe të kalojë pushime të gjata këtu. Madje, ka gjetur edhe dy prindër këtu që janë prindërit e ish të dashurit shqiptar, pasi ajo pas 8-vjetësh bashkëjetësë nuk është më me të. Në një intervistë të sinqertë për "Sh2-in" ajo tregohet e hapur, ashtu siç edhe është, pa komplekse dhe e drejtpërdrejtë.

Tatiana, si po ndihesh tani që dole nga shtëpia e "Big Brother"?
Shumë mirë. Më mirë jashtë se sa brenda. Sepse brenda pas tre-katër javëve nuk ke më çfarë bën. Atë që ke për të dhënë e jep të gjithën në fillim, pastaj të ngelet të bësh thashetheme me njerëzit. Jashtë është më mirë. Në fakt, atë ditë e kisha parandjenjën që do të dilja. E merr vesh vetë kur të vjen koha për të dalë.

Bëre miq në atë shtëpi?
Absolutisht jo. Nuk ka shoqëri brenda shtëpisë së "BB".

Po lidhje dashurie?
Lidhjet mund të jenë. Normal që dy persona kanë simpati njeri me tjetrin se përderisa puthen duhet të pëlqehen se nuk mund të puthesh kot më kot. Ndërsa, sa për lidhje, duhet t'i shohim jashtë. Nga eksperienca rezulton se 99 për qind e lidhjeve që kanë lindur në këto lloj formati nuk kanë rezistuar.

Ju jeni shprehur se një nga personat që vlerësonit më shumë ishte Kika, ndërsa tani thoni që nuk ka shoqëri?
Unë shkoja mirë me Kikën, por nuk e kisha shok. Tek e fundit po qe se do të rrija aty brenda do vinte momenti që do ta nominoja. Dakord, unë kam shkuar shumë mirë me të, ishte njëri nga banorët aty brenda që më kuptonte vetëm duke më parë në sy, po shok e shoqe është një fjalë shumë e rëndë, nuk mund të bësh shok dikë që e ke njohur për 10 ditë.

Tatiana ajo që të bëri të veçantë në atë shtëpi ishte dhe lidhja që kishe pasur ti me një djalë nga Laçi. Si u njohe me djalin shqiptar?
Shumë thjeshtë, ishte një ditë si gjithë të tjerat. Në atë kohë isha vetëm 13 vjeç, bëhet fjalë për 13 vjet më parë. Isha në një park kur mblidheshim me gjithë shoqërinë dhe ai erdhi, pasi kishim shoqëri të përbashkët. Në fillim nuk më pëlqente, se shqiptar mo! Kush e donte shqiptarin në '97-ën. Më dukej mendjemadh por, sa po kaluan disa ditë ndryshoi gjithçka në 360 gradë. Më pas, jetova me të për 8 vjet dhe tani nuk jemi më bashkë.

Po pse përfundoi lidhja juaj?
Po mjafto mo, mu bë si vëllai, duke qenë ditë e natë me të. Ndoshta përfundoi ngaqë jam lidh kur kam qenë e vogël. Doja të kuptoja se si ishte bota jashtë dhe jo të përqendrohesha vetëm tek ai. Por, në atë kohë unë kam ardhur shpesh në Shqipëri njoha dhe prindërit e tij dhe vazhdoj të kem marrëdhënie shumë të mira me njerëzit e ish të dashurit tim, Landi.

Po si erdhe në Shqipëri dhe si u prezantove me ta?
Kisha shumë dëshirë të shihja Shqipërinë nga afër, megjithëse më kishin folur dhe unë deri në atë kohë e kisha mësuar shqipen mirë. Fola një ditë me prindërit e Landit në telefon, ku i thosha se do të vij në Shqipëri, pasi në atë kohë djali i tyre nuk vinte dot për efekt dokumentesh. Në fillim babi i Landit nuk më donte. Nuk e besonte që unë isha italiane, pasi flisja shumë mirë shqip. Por ish i dashuri im më çoi si fillim tek një hallë e tij dhe halla bisedoi me babanë dhe si duket i shpjegoi që kjo vajza është e vogël, nuk është ashtu si mendon ti. Dhe babi tani filloi të më kërkonte. Erdhi një ditë te halla me gjithë mamin dhe që atëherë nuk jemi ndarë më.

I ke takuar tani që ke dal nga ""Big Brother?
I kam dëgjuar në telefon, por nuk kam mundur të shkoj për shkak të punëve.

Ke dhjetë vjet që vjen në Shqipëri, si të duket ky vend?
Po sa herë që kisha pushime vija në Shqipëri. Më duket shumë e bukur. Mua më pëlqen kultura, mikpritja, njerëzit që të përshëndesin. Ju jeni familjar dhe brezin e shtatë e quani motër, ndërsa ne, ta kemi motër me të vërtetë dhe nuk e vret kush mendjen. Në Itali çdo kush shikon punën e vet. Për shembull, komshiu im dhe unë kemi mbi 20 vjet që jetojmë në një pallat dhe nuk e di kush është. Dhe unë nuk po jetoj dot më atje se u mësova me kulturën shqiptare, se kur jam lidh me shqiptarë kam qenë 13 vjeç dhe jam rritur me këtë mentalitet, kulturë dhe traditë.

Në qoftë se do të ofrohet një punë në Shqipëri, do të qëndroje përfundimisht këtu?
Po, sigurisht. Çfarëdolloj pune, nuk ka rëndësi, mjafton të jetoj mirë.

E ke menduar ndonjëherë se ke një mentalitet shumë të hapur për këtë vend?
E kam mentalitetin e hapur për Laçin, Burrelin, Pukën që janë qytete pak të mbyllur, por Tirana ka mentalitet edhe më të hapur se i imi.

Pse vendose të marrësh pjesë në një "BB" shqiptar?
Për "Big Brotherin" italian unë nuk kisha asgjë të veçantë, ndërsa për "Big Brotherin" shqiptar të veçantë kisha faktin që jam italiane dhe që flas shqip.

Kush mendon se do ta fitojë "BB"?
Unë do të doja që ta fitonte Kika, por se kush do ta fitojë nuk e di. Jetmiri gjithashtu është shumë lojtar i bukur, luan mirë, provokon, ai i jep gjallëri shtëpisë. Po mos të ishte ai ça do bënin njerëzit, ndryshe nuk shihet "Big Brotheri". Unë kam një karakter që jam e hapur, bëj shaka me të gjithë, por aty brenda nuk gjeta njerëzit për të bërë shaka. Por, po të kisha Valonin, Xhimin, Enxhin, po të kisha hyrë në atë kohë, atëherë do ishte situata ndryshe.

Çfarë të pëlqeu nga Valoni që u fiksove në atë mënyrë?
Kur hyra unë, ai doli. Ndenjëm shumë pak bashkë, gati 20 minuta në divan. Nuk e di më pëlqen ai djalë.

Po të ishte Valoni aty brenda mendon se do kishe krijuar një lidhje me të?
Po, patjetër.

Në qoftë se do martoheshe me një shqiptar, do pranoje të ishe një grua si ato shqiptaret më të gjitha tradita dhe zakonet?
Po, sigurisht, pse jo... Më pëlqen shumë. Qejfi ma ka për të marrë një djalë shqiptar. Unë e dua shumë Shqipërinë dhe nuk e di as vetë se nga më vjen kjo.

Nënshtetësinë shqiptare e ke kërkuar publikisht edhe në "Big Brother", për çfarë i duhet një italianeje shtetësia shqiptare, kur nuk i hy në punë për asgjë, sepse ne as liberalizimin e vizave nuk e kemi marrë ende?
Për tu bërë shqiptare 100 për qind se tani jam 99%.

Po tani ku jetoni?
Tani jetojmë në një shtëpi që na i ka mundësuar "Big-u" për të gjitha ata që vijnë nga jashtë apo nga Kosova dhe nuk kanë ku të rrinë këtu. Momentalisht jetoj unë, Valoni dhe Menel. Menel bën sikur nuk është dhe hajt mo.

Na tregoni pak për puthjen me Valonin?
Ishte një puthje që e ndjeva. Por, unë e shpreha pëlqimin tim ndaj Valonit që kur isha brenda në shtëpi. Kur dola e pata rastin, bisedova me të. Dolëm në diskotekë e u puthëm. Tani nuk kam një lidhje serioze me të, thjeshtë jemi shok.

Pse ke nje marrëdhënie të ftohët me nenën ne Itali?
Po e thashë dhe më parë që familja në Itali nuk duan t'ia dinë shumë për fëmijët e tij. Kur fëmija është në gjendje të ecë me këmbët e veta askush nuk pyet më për ty. Pastaj puna në orare të ndryshme, kur unë shkoj në shtëpi, ajo fle gjumë, kur unë shkoj, ajo ka ikur në punë, e kështu. Dhe pse jetojmë bashkë, takohemi një herë në muaj.

Për meshkujt shqiptar
“Djemtë shqiptarë kanë këtë që kur e kanë një vajzë e mbajnë si princeshë, por, nuk mbajnë vetëm atë, por gjithë lagjen si princeshë. Domethënë janë me të, por janë dhe me një 20 të tjera, se në mentalitetin e tyre është se; i takon t’ia bëjnë qejfin të gjithave, kanë lindur me mendimin sikur e kanë për të detyrë. Pa ditur se dhe ne gocat kemi për detyrë t’ia bëjmë qejfin meshkujve, po nejse, ata nuk e kuptojnë këtë”.

Mendim për...
Hakiun: I sinqertë, ka shumë eksperienca në jetë.
Domenikën: Nuk kam opinion për të.
Seldin: Fëmijë. Bën sikur i di të gjitha, por në fakt nuk di asgjë.
Erionin: Erioni rri! Është shakaxhi, bën muhabet. Pak herë ka shprehur mendimin e vet.
Jetmirin: Shumë lojtar i forte, dinak dhe di të bëjë lojë te mirë. Ai është një djalë që di çdo gjë.
Mandin: Mandi bën vetëm po...

/entela resuli/shekulli/maj 2010/

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Tatiana: I fancy to marry an Albanian boy

Tatiana, Italian who took part in "Big Brother" has not started now its ties with Albania. It is about the year 1997, when she learned and fell in love with a boy from Laç. Love for and curiosity for Albania has made during the last ten years she often come to Albania and pass long vacation here. They even found two parents here who are parents of former Albanian loved ones, as it after eight-year cohabitation is no longer with him. In a frank interview to "Sh2-in" it is shown open, even as is, without complex and direct.

Tatiana, as we feel now that emerged from the house of "Big Brother"?

Very good. Better outside than inside. Because within three-four weeks is not what makes you most. What you have to give give it all at first, then the remaining people do gossip. Outside is better. In fact, it was my day to be dilja parandjenjën. The people realize when it comes time to exit.

Make friends in your home?

Absolutely not. No company within the house of "BB".

What about love?

Links can be. Normal two people have sympathy with one another that should pelqehen kiss while he could not kiss wasted in vain. And, how about, you need to look outside. Experience shows that 99 percent of connections that have arisen in these kind of format did not resist.

You said that one of assess more persons was Kika, now say that no society?

I go well with the pinnacle, but I do not partners. The latest is that it will stay there in will come the moment that will nominate. Okay, I've gone very well, there was one in which people understood just before the eye, but friends of friends is a very serious question, do not friend you have known someone for 10 days .

Tatiana that she did in that particular house was the link that you had had a son by Laç. As a boy he learned about the Albanian?

Very simply, it was a day like all the others. At that time I was only 13 years old, is about 13 years ago. I was in a park when mblidheshim the whole society and it came after we had common friends. At first I liked it not, that Albanian mo! Who wanted the 97 Albanian country. I looked stuck but, as was passed a few days everything changed to 360 degrees. Later, jetova with for 8 years and now are no longer together.

If your relationship ended though?

But enough mo, I became like brother, being with him day and night. Maybe because I ended up connecting when I was small. I wanted to understand what was the world outside and përqendrohesha not only to him. But then I often come to Albania and met his parents and continue to have very good relations with people of my beloved former, Landi.

But how come the U.S. and was prezantove with them?

Church would like to see more closely Albania, though most had spoken, and by that time I had better learn Albanian. I spoke a day with parents on the phone State, where he would say come to Albania at the time because their son can not come to the effect of documents. At first the State daddy did not like. I do not believe that I was Italian, as well speak Albanian. But my former love took me as a beginning to his aunt and his father and aunt spoke with explained that apparently this girl is tiny, not as you think. The father now began to ask me. There was a whole day with my mom and aunt and then we are not divided anymore.

I have met now that you get out of "Big Brother?

I've heard on the phone, but I could not go because of work.

You coming ten years in Albania, as it seems this place?

But whenever I vacation in the U.S. line. I find it very beautiful. I like the culture and hospitality, to welcome people. You are the seventh generation of family and sister call, and we have not really sister and whoever kills the mind. In Italy, everyone sees their work. For example, my neighbor and I have over 20 years that we live in a palace and not know who it is. And I can not live on there that I learned the culture was that when I'm connecting to the Albanians have been 13 years old and I grew up with this mentality, culture and tradition.

If you will be offered a job in the U.S., will eventually stay here?

Yes, of course. Any job, no matter, enough to live well.

And have you ever thought that a very open minded about this place?

I open mentality Lac, Burrel, Puka little towns that are close, but Tirana is more open minded than mine.

Why decide to take part in a "BB" Albanian?

For "Big Brotheri" Italian I had nothing special, while "Big Brotheri" Albanian particular the fact that I'm Italian and speak Albanian.

Who thinks it will win "Big Brother"?

I would like to win Kika, but who will win not know. Jetmiri is also very nice player, plays well, provokes, it gives zest to home. But it was not what I'll do humans, unlike never seen "Big Brotheri. I have a character that I'm open, I joke with everyone, but I found it in there to make people laugh. But if I Shout to the Lord, Xhimin, Engin, if I had entered at the time, then the situation would be different.

What I liked from fiksove Shout to the Lord who did?

When I came, it came out. Few stayed together nearly 20 minutes on the sofa. I do not know me like that boy.

If there was Shout to the Lord in church believes it will create a link to it?

Yes, definitely.

If you would martoheshe to an Albanian, would accept a woman as they were Albanians in all traditions and customs?

Yes, of course, why not ... I like a lot. Please take me there for an Albanian boy. I love Albania and many do not know themselves that it comes from.

Albanian citizenship have also publicly called "Big Brother", for what should be a italianeje Albanian citizenship when HY does not work for nothing, because the liberalization of visa or have not yet?

Albanian to become 100 percent that I am now 99%.

But now you live?

Now we live in a house that has enabled us to "Big-u" to all those who come from abroad or from Kosovo and have nowhere to stay here. Currently I live, and Menel Shout to the Lord. Menel does not like and hajt mo.

Tell us a little about kiss with Shout to the Lord?

It was felt that a kiss. But, I expressed my consent to Shout to the Lord when I was inside the house. When I went and had the opportunity, I spoke with him. We went to the disco of the neck. Now I have a serious connection with, are simply friends.

Why have a cold relationship with her mother in Italy?

What I said and soon the family in Italy do not want to know more about his children. When a child is able to walk with their feet no longer asks for you. Then work on different schedules, when I go home, sleep it sleeps when I go, she has gone to work, so. And though we live together, we meet once a month.

Albanian male
"The boys have the Albanians that if they keep a girl like the princess, but not just keep it, but the whole neighborhood as a princess. Means are, but with a 20 other than in their mentality is that, please do belong to all, were born to have an opinion as to the task. Without knowing that we have a duty to goca please do men, but nejse, they do not understand it. "

Thoughts on ...
Hakiun: honest, there are many experiences in life.
Domenikën: I have no opinion about it.
Seldin: Children. Makes as i know it all, but actually knows nothing.
Erion: Erion hang out! It wag, making small talk. Few times has expressed its opinion.
Jetmirin: Very strong player, make crafty and knows the game better. He is a guy who knows everything.
Mandi: Mandi makes only yes ...
]]

Saturday, 17 April 2010

Big Brother Albania 3: TATIANA ELIMINOHET!

Big Brother Albania 3: Tatiana eliminohet, Spektakli #13, 17 prill 2010

Tatiana, e eleminuara e radhes

Arbana fton banoret qe te jene te vemendshem pasi tashme ka ardhur momenti per te mesuar se cili do te eleminohet. Katert te nominuarit ndjehen me te emocionuar sesa me pare dhe emocionet vijojne te rriten ne cdo moment. Arbana njofton se banoret qe shpetojne te paret jane Hakiu dhe Seldi. Dy banoret e fundit qe mbeten ne gare jane Mandi dhe Tatiana dhe banorja qe eleminohet eshte Tatiana. Ajo menjehere takohet me banoret per te shkuar ne studion e Big Brother. Tatiana edhe pse e merzitur, perpiqet te mos e shfaqe. Banori qe ndjehet me keq eshte Hakiu i cili rri i heshtuar.

Opinionisti, Ariani shprehet se dalja e Tatianes ishte e papritur per ta dhe kjo u reflektua edhe nga reagimet e publikut. Sipas tij, dalja e Tatianes mund te kete ardhur pikerisht nga origjina e saj, italiane dhe mundesia per te patur me pak perkrahes sa pjesa tjeter e banoreve, ky mund te quhej nje disavantazh per te.

Tatiana ne studion e BB

Tatiana mirepritet me nje duartrokitje te forte nga publiku. Ajo duket e kenaqur nga kjo pritje, por shprehet se u merzit qe doli, pasi si cdo konkurent, do donte qe te shkonte deri ne fund te kesaj aventure. Gjithsesi ajo shprehet e kenaqur qe shqiptaret e duan. Per kete eksperience, ajo shprehet se ndjehet e kenaqur pasi ka provuar ndjenja dhe emocione qe ndryshojne nga jeta jashte, por fakti qe qendronin mbyllur pa patur mundesi te dilte, e mundonte pak. Sipas saj, banori me i sinqerte eshte Hakiu ndersa me pak i sinqert eshte Seldi dhe ky mendim vjen nga disa biseda qe ajo ka degjuar mes tij dhe Domit ku kjo e fundit i thoshte se nese do fillonte te fliste, do ishte ne disfavor per te. Keto fjale e bene te mendoje se Seldi nuk ishte i sinqert. Ajo shikon edhe klipin me momentet me te bukura ne shtepi dhe thashethemet e banoreve per te. ne fund te klipit eshte Olta qe mendon se ajo manipulohej nga Miri. Tatiana shprehet se ajo kishte dhe bazohej vetem ne mendimet e saja per te tjeret. Ajo thote se kete sjellje qe pati ne shtepi, e ka edhe ne jeten jashte. Ariani, opinionisti mendon se ajo ka qene teper spontane dhe origjinale, ndryshe nga banoret e tjere. Ai e pyet ne lidhje me dashurine qe ka ajo si per nenen e vertete, ashtu edhe per familjen e ish te dashurit a eshte ndopak e ekzagjeruar kjo sjellje. Tatiana pergjigjet se familjen e ish te dashurit e do fort. Ai e pyet edhe nese fakti qe do te vetvendos dhe nena e saj nuk e ka lejuar, ndersa familja tjeter nuk nderhyn, mund te jete nje arsye e kesaj dashurie dhe Tatiana pohon. /t.ch./
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Tatiana, the next eliminated one

Arbana invites residents to be careful because now the time has come to learn what will be eliminated. Four nominees to feel excited than before, and emotions continue to grow at any moment. Arbana reports of people who save money are Hakiu and Seldi. Two people who I remain in the race are Mandi and Tatiana and Tatiana residents that is eliminated. She immediately meets with residents to go to the Big Brother studio. Tatiana even bored, trying not to appear. Resident evil is felt that hang Hakiu heshtuar.

Opinionistin, Ariani says Tatianes exit was unexpected for them and this was reflected by the reactions of the public. According to him, the emergence of Tatianes may have come precisely from its origin, the Italian and the opportunity to have fewer supporters than the rest of the residents, this can be called a disadvantage for him.

Tatiana the BB studio

Tatiana welcomed with a strong applause from the audience. She seems pleased by this expectation, but says it bother that came after as any competitor would like to go to the end of this adventure. However she expressed satisfaction that the Albanians want. For this experience, she says it feels satisfied after having experienced feelings and emotions that change from life outside, but the fact that stay closed without having the opportunity to appear, the mundonte bit. According to her, with honest capita is less Hakiu while honest opinion is Seldi and this comes from several conversations she heard between him and Domi where the latter had said that if it will start to speak, would be the drawback to . These words did not think that was true Seldi. It also looks klipin with beautiful moments at home, and rumors of residents. At the end of klipit Olta who thinks that she manipulohej from Miri. Tatiana says that she and based only on its thoughts to others. She says that this behavior was at home, and some life abroad. Ariani, opinionistin think it was more spontaneous and original, unlike other people. He asks about the love that has it as the true mother, as well as for the family of former loved ones is a little exaggerated this behavior. Tatiana responds that the family of former loved ones will be hard. He also questioned whether the fact that will vetvendos and her mother has not allowed, while another family did not interfere, may be a reason of this love and Tatiana claims.
]]

Big Brother Albania 3: SURPRIZA per TATIANEN

Big Brother Albania 3: Surprize per Tatianen, Spektakli #13, 17 Prill 2010

Nje leter nga nena, surprize per Tatianen

Tatiana shpesh ka diskutuar me banoret per raportin e saj me nenen e vertete dhe raportin e ngrohte me prinderit e ish te dashurit te saj qe tashme i quan familjen e saj. raporti me nenen e saj gjithnje ka qene i ftohte, i veshtire dhe plot konflikte. Kete gje e shpreh shpesh Tatiana kur flet per te. ajo thote se i mungojne fjalet e ngrohta te nje nene, shprehja e dashurise qe ajo ndjen dhe kete e justifikon me karakterin e saj qe nuk i shpreh dot keto ndjenja. Tatiana shprehet se nuk mund te beje krahasimin e saj me prinderit e ish te dashurit. “Me vjen keq qe e them se ata i dua me shume”- thote ajo, por shton se sidoqofte, nena e saj mbetet nena e saj. tatiana tregon se e ndjen mungesen e te dyja paleve, por kur te dale nga shtepia e BB, ajo do jete personi i pare qe do marre ne telefon. Arbana e fton Tatianen te shkoje ne dhomen e kuqe. Ajo befasohet kur gjen nje torte me nje dedikim dhe nje tjeter dhurate, te mundesuara keto nga prinderit e ish te dashurit. Mbi tavoline ndodhen edhe dy zarfa: nje blu e nje i bardhe. Tatiana hap te paren zarfin e bardhe ku eshte nje leter e shkruar nga nena e saj. ajo lexon me ze gjithe permbajtjen e letres, qe ajo e ndjek dhe se i ka ardhur keq per fjalet e saja per te. nder te tjera, ajo i shpreh dashurine vajzes se saj dhe i jep kurajo per te vazhduar lojen ne BB. Tatiana preket ndersa lexon, por e permban veten. Ajo shprehet se fakti qe jane dy karaktere te njejta, krenare, e ben qe te kene kete raport te veshtire. Edhe Tatiana i shpreh dashurine nenes se saj. Ajo perpara se te hape zarfin blu, shikon nje klip ne te cilin shfaqet deshira e saj e madhe per te qene nenshtetase shqiptare, momentet kur meson himnin shqiptar, kur meson ngjarjet dhe historine kryesore te Shqiperise. Me pas, ajo hap edhe zarfin blu dhe befasohet kur sheh disa faqe qe kane te bejne me menyren se si ajo duhet te aplikoje per te qene nenshtetase shqiptare, nje mundesi per t’iu realizuar keshtu deshira. Tatiana gezohet per keto surpriza dhe e lumtur shkon tek miqte e saj per t’ua treguar. /t.ch./prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

A letter from the mother, surprise Tatianen

Tatiana often discussed with residents to report her true mother and hot report with parents her former boyfriend who now calls her family. relationship with her mother was always cold, hard and full of conflicts. Often expresses this when talking to Tatiana. it says it lacks the warm words of a mother, expressing the love that she feels and this justifies her character that can not express these feelings. Tatiana says it can not make comparisons with her parents and former boyfriend. "I'm sorry to say that they want more" - she says, but adds that in any case, her mother left her mother. Tatiana shows that lack of feeling on both sides, but when brought home from the World Bank, it will be the first person who will pick up the phone. Arbana Tatianen invites go in the room red. Surprised when she finds a cake with a dedication and another gift, powered by parents following the former boyfriend. On the table are two envelopes: one blue and one white. Tatiana first step where the white envelope is a letter written by her mother. it reads the entire contents of the letter sound, it's running and it has been bad for her words to. among other things, she said her daughter love and gives courage to continue playing in the BB. Tatiana affected while reading, but contains himself. She says the fact that two characters are the same, proud to have makes this report difficult. And Tatiana's mother expresses her love. Open it before the blue envelope, see a clip in which it appears great desire to be an Albanian citizen, moments when the Albanian anthem meson, when history teaches key events and Albania. Later, she opened the envelope blue and surprised when you see some pages that are related to how it should apply to be an Albanian citizen, an opportunity to be realized so desire. Tatiana glad for these happy surprises and goes to her friends to tell them.
]]

Saturday, 10 April 2010

Big Brother Albania 3: NOMINIMET #11, 10 Prill 2010


Big Brother Albania 3: Nominimet #11, Spektakli #12, 10 Prill 2010 (10.04.2010)

MANDI, HAKIU, SELDI dhe TATIANA

Te kandiduarit e javes
Banoret kane shkuar ne dhomen e rrefimit nje nga nje ku kane dhene nominimet per kete jave sebashku me arsyet se perse duan qe dy nga banoret te shkojne ne nominim. Nga nominimet e bere, ne kandidim per kete jave shkojne kater banore qe jane: Hakiu, Tatiana, Mandi dhe Seldi. Arbana ua komunikon edhe banoreve emrat. Mandi, ne perfundim te komunikimit te Arbanes, merr fjalen dhe i ben nje apel gjithe brezit qe ai perfaqeson, moshes se vet duke treguar se cfare kane bere ata per Shqiperine. Arbana, nisur nga kjo u jep te drejten edhe banoreve te tjere qe te bejne nje apel. Opinionisti i thote Mandit se kjo ishte dicka e jo e drejte, pasi u duk sikur e beri vec per ta votuar qe te shpetoje nga nominimi. Ai shton se tek Mandi eshte vene re nje ndryshim ne lidhje me banoret, gje qe e ka bere te papelqyeshem. Per banoret e tjere, ai mendon se Hakiu doli ne nominim nga ajo shprehje qe tha. Per Seldi ai flet fjale te mira, si nje banor pozitiv dhe energjik ne shtepi, e po ashtu edhe per Tatianen. /t.ch./
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Kandiduarit week
People are going in the room one by one where confessions have given nominations for this week together with the reasons why two people want to go to the nomination. From the nominations made, the nomination for this week go to four residents who are: Hakiu, Tatiana, Mandi and Seldi. Arbana and residents communicate their names. Mandi, at the end of Arbanes communication, and word gets out a whole generation appeal that he represents, his age showing what they have done for Albania. Arbana, given that right also gives other residents to make an appeal. Opinionistin Mandi says that this was something not right, because it seemed like it made already to vote to save the nomination. He adds that in Mandi has noticed a change in relation to people, which has become distasteful. For other people, he thinks that the nomination came Hakiu expression that said it. For Seldi he speaks good words, as a positive and energetic resident at home, and also for Tatianen.
]]

Saturday, 3 April 2010

Big Brother Albania3: TATIANA dhe LETRA E SAJ!

Tatiana Big Brother Albania 3Tatiana rrefen historine e saj prekese

Vellai i Madh u ka dhene mundesine cdo banori qe te hedhin ne nje leter mendimet e tyre per nje person te afert, te rrefejne dicka nga jeta e tyre apo t’i dergojne nje mesazh kuptimplote dikujt. Nje nder to eshte edhe Tatiana e cila ka preferuar qe te shkruaje dicka nga e kaluara e saj, nje rrefim te cilin nuk e ka bere me pare. Ajo ia dedikon nje njeriu te shtrenjt, ish te dashurit te saj, te cilit i ka mbajtur sekret dicka qe lidhej me ata te dy, humbja e femijes se tyre, kur ajo ishte shtatzane. Arbana e fton Tatianen ne dhomen e rrefimit dhe ne nje klip te pergatitur per te, shfaqen keto momente. Ajo i shikon e trishtuar e ne faj per ate qe ka ndodhur, por Arbana i jep force se ajo ishte nje fatkeqsi, te cilen nuk mund ta ndryshoje dot. Arbana shprehet se ish te dashurit te saj, i eshte dhene mundesia qe te flase sonte me Tatianen dhe kjo eshte nje zgjedhje e tij qe pritet te ndodhe. Tatiana tregon perseri shqetesimin e saj se ai nuk ka per ta kuptuar se perse ajo nuk ia kishte rrefyer me pare, por tashme e ka kuptuar se ka bere gabim. Tatiana tregon se ne shtepine e BB, ata reflektojne shume mbi jeten e tyre dhe ky ka qene nje moment i tille, duke u nisur edhe nga loja e Seldit me Domin. Ndersa presin te ndodhe lidhja, opinionisti e pershendet per inisiativen e saj qe e mori guximin ta shprehe edhe pse pak vone ashtu sikurse edhe per sinqeritetin e saj. lidhja me ish te dashurin e saj nuk ndodh dhe Tatiana shprehet se e kupton vendimin e tij. Ajo tregon se ai ka qene dhe mbetet nje pjese e rendesishme ne jeten e saj dhe se e do fort. Por duke diskutuar me Arbanen, telefonata ndodh ndermjet Tatianes dhe ish te dashurit te saj. tatiana e pyet nese ai e degjoi rrefimin, por fatkeqsisht jo. Tatiana i thote vetem se kur ta degjoje, te kete parasysh kushtet e tyre dhe se i kerkon te falur. Ajo i thote serish se e do dhe i shpreh friken se ndoshta ai nuk do t’i flase. Ai ia kthen se gjithashtu e do fort dhe se nuk e mendon kurre se nuk do t’i flase ndonjehere. /t.ch./
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Tatiana tells her touching story

Big Brother has provided an opportunity for each resident in a letter to throw their thoughts to a close person, to tell something of their lives or to send a message meaningful to someone. One of them is even Tatiana, which has preferred to write something from her past, a story which has not done before. She dedicates a man of expensive, her former boyfriend, which has kept secret something that is linked to those two, the loss of their child when she was pregnant. Arbana invites Tatianen room confessions and a clip to prepare for, these moments occur. She looks sad and at fault for what happened, but gives Arbana she was a force that disasters, which can not change it. Arbana says her former boyfriend, has been given the opportunity to speak tonight with Tatianen and this is one of his choice who is expected to occur. Tatiana again shows its concern that he does not understand why she had not rrefyer ago, but now understand that it has made a mistake. Tatiana shows that in the BB house, they reflect more about their lives and this has been such a moment, given by Seldit game with Domi. While waiting to happen connection, welcomes the initiative opinionistin her that he found the courage to express even a little later as well as for its sincerity. relationship with her former boyfriend does not happen and Tatiana says he understands his decision. It shows that he has been and remains an important part in her life and loves strongly. But discussing the Arbanen, call occurs between Tatianes and her former boyfriend. Tatiana asks if he heard confessions, but unfortunately not. Tatiana says only that when I listen, take into account their conditions and wants to forgive. She says again that the will and expressed fear that maybe he would not speak. He also will turn hard and do not ever think there will ever speak
]]

Saturday, 27 March 2010

Big Brother Albania 3: ZARFI BLU!

Big Brother Albania 3: Hapet Zarfi Blu, Spektakli #10, 27 Mars 2010 (27.03.2010)

Zarfi blu, surprize dhe sfide

Miri shkon te marre zarfin blu qe ndodhej qe prej javes se kaluar ne dhomen e rrefimit. Ai e merr dhe ua lexon banoreve te tjere. Ai lexon se koha e qendrimit ne shtepine e BB zgjatet edhe me dy jave te tjera dhe se cmimi i madh shtohet me 10% te vleres vetem nese ata realizojne disa sfida te rendesishme e te veshtira per ta. Ata nuk duhet te humbasin me shume se dy sfida e njera prej tyre do te zhvillohet gjate ketij spektakli. Vellai i Madh ka vendosur qe sfida e sotme do te realizohet nga Seldi dhe Tatiana te cilet shkojne ne dhomen e bardhe. Aty ndodhet nje tavoline e shtruar me darken per mbremjen e sotme te cilet ata duhet ta hane, por qe produktet e detit nuk jane te gatuara mire dhe qe nuk bejne pjese ne preferencen e tyre. Seldi ben naze, ndersa Tatiana duket me e predispozuar vec per te kaluar sfiden. Ata nisin me ta ngrene, por Arbana u thote se duhet perfunduar e gjitha, keshtu ata dalengadale perpiqen ta hane ate, edhe pse me zor. /t.ch./
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Blue envelope, surprise and challenge

Miri goes to the blue envelope that was received since last week in the confession room. He takes them and reads the other residents. He reads the time of stay in the BB house extended by two weeks and that large price increase by 10% of value only if they realize some important challenges and difficult for them. They should not lose more than two challenges of one of them will take place during this spectacle. Elder brother has decided that today's challenges will be realized by Documentary and Tatiana who go to the white room. There is a dinner table laid for dinner with today who they should eat, but the sea products are not cooked well and do not belong to their preference. Documentary makes the notion, while Tatiana already looks likely for the last challenge. They start eating them, but he says Arbana have completed all, so they try to eat it slowly, though with development.
]]

Saturday, 20 March 2010

Big Brother Albania 3: Dy Banore Te Reja!

Big Brother Albania 3 Tatiana dhe ManalBig Brother Albania 3: Dy Banore Te reja TATIANA dhe MANAL, 20.03.2010

Loja me djemte sjell dy konkurente te reja: Tatiana dhe Manal

Arbana u kerkon banoreve qe te shohin ne monitor. Ata fokusohen tek monitori dhe shohin imazhet e dy vajzave, me shume si hije. Arbana i pyet se cilat mendojne se mund te jene ato dhe ata hamendesojne te aferm, ish konkurente, shoqeri por asnje prej tyre nuk jane. Ata shohin disa detaje si duart, aksesoret e veshjeve por serish nuk i gjejne se cilat jane. Arbana i kerkon Hakiut qe te shkoje ne dhomen e rrefimit sepse aty ndodhet njera nga vajzat, por qe nuk di te komunikoje shqip dhe ai nepermjet gjesteve dhe mimikes e jo nepermjet fjaleve, duhet te marre vesh prej saj moshen dhe statusin e saj civil, e martuar, e fejuar, e lidhur apo beqare. Hakiu shkon atje dhe fillon nga xhestet dhe shpejt e shpejt kupton moshen dhe se ajo eshte e lidhur, po jo nje lidhje serioze, sipas tij. Po te njejten gje duhet te bejne edhe tre djemte e tjere, Edi, Miri dhe Klodi dhe ata nisen per tek dhoma e gjumit. Aty ndodhet vajza tjeter dhe permes xhestikulacioneve, pak me veshtiresi, ata kuptojne moshen e saj dhe se eshte beqare. Ata nuk arrijne te marrin asnje informacion tjeter nga vajza. Te dyja vajzat shkojne ne dhomen e ndenjjes ku bashkohen me te tjeret, por ato nuk flsin shqip. Arbana komunikon per publikun se ato jane dy konkurentet e reja, Tatiana dhe Manal dhe se nuk jane shqiptare, njera nga Italia dhe tjetra nga Jordania, ndersa banoret e tjere nuk dine asgje per kete gje. /t.ch./
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

The game with the boys brings two new competitors: Tatiana and Manal

Arbana urging residents to see the monitor. They focus to monitor and view images of two girls, more like a shadow. Arbana ask what they think it might be them and they speculate relatives, former competitors, but none of their society are not. They see some details as hands, clothing accessories, but again did not find out which are. Arbana Hakiut asks to go in the confession room because it is one of the girls, but that does not know Albanian and communicate through gestures and mimikes not through words, should take her out of her age and civil status, the married, engaged, connected or single. Hakiu goes there and starts xhestet and quickly understand the age and that it is connected, but not a serious connection, according to him. But the same must also make three other boys, Edi, Miri and Klodi and they leave room for to sleep. There is another girl and through xhestikulacioneve, little difficulty, they realize her age and is unmarried. They fail to take any other information from the girl. Both girls go to room where ndenjjes join with others, but they do not flsin Albanian. Arbana communicates to the public that they are two new competitors, Tatiana and Manal and they are not Albanian, one from Italy and another from Jordan, while other residents did not know anything about this.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online