All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Tea Merdani. Show all posts
Showing posts with label Tea Merdani. Show all posts

Sunday, 15 April 2012

Tea Merdani: Dashuria e Ermalit me Francesken eshte e vertete...

Motra e Ermalit: Dashuria me Francesken, e vertete

“Historine e te dashurit ne burg do ta zgjidhe vete ajo”

Ajo eshte disa vite me e vogel se Ermali dhe gjithsesi merr persiper te gjykoje ate cfare sheh nga ekrani ne lidhjen e Ermal Merdanit me vajzen nga Vlora, Franceska. Por komenteve te ndryshme te bera mbi ciftin, ndersa thuhet se Franceska i eshte afruar Ermalit thjesht per te fituar pike ne loje, Tea Merdani u jep pergjigje sipas kendveshtrimit te saj, disa diskutimeve te ngritura mes banoreve ne loje, dhe mes fansash ne lidhje me sinqeritetin mes ciftit. Pasi ka pohuar se nuk eshte ne dijeni te ndonje lidhjeje serioze qe Ermali mund te kete lene jashte shtepise, ajo flet per lidhjen e re qe ka krijuar vellai i saj ne “BB 5” dhe qe eshte komentuar mjaft se pari nese eshte nje lidhje reale qe do te vazhdoje jashte lojes; Se dyti thjesht nje kompromis mes Ermalit dhe Franceskes, qe ata te mund te ndihmojne njeri-tjetrin per lojen.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online