All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Tedi Ngjela. Show all posts
Showing posts with label Tedi Ngjela. Show all posts

Sunday, 14 October 2012

Revista PALOMA - 13 Tetor 2012

Revista PALOMA, 13 Tetor 2012
 • Xhemi Shehu, e lumtur ne kete marredhenie te re!
 • Soni Malaj: Forma ime me e mire fizike? Merite e bashkeshortit
 • Albana Osmani, prezantuesja e "VIP Shpija"?
 • Nje histori dashurie si ne perralla. Floriana: Miresia e tij te carmatos! Tedi: Tek ajo shoh princeshen cdo dite!
 • Genta Ismajli: Nuk i kam false klikimet dhe like-t. Kam shume fansa!
 • Noizy: "Hapa nje pasticeri qe te tregoj anen time te embel!"
 • Revoltohet Agron Llakaj: Njerez, behuni zoter te fateve tuaja!
 • Adelina Tahiri flirton me Blerimin. Blerimi zgjedh Albanen.
 • Enca Haxhia ben endrren realitet, takon Lady Gaga-n
 • Xherdan Shaqiri feston ditelindjen e 21-te
 • Drita D'Avanzo, shqiptarja - mike e ngushte e Chris Brown
 • Vali Korleone i futet politikes, do e beje Gjilanin si Milano
 • Te veshurit me mire dhe me keq te eventeve... nga Niko Komani
 • I dashuri ideal: Adrian Gaxha

Monday, 3 September 2012

Floriana Garo, rrefen dashurine me Tedin, djalin e milioneres...

Florana Garo
Floriana Garo nuk fiton asgje ne ”Miss World”, por rrefen dashurine me Tedin, djalin e milioneres

Edhe kete vit vajzat shqiptare nuk arriten te korrin ndonje sukses te madh ne spektaklin me te madh te bukurise ne bote, ”Miss World”, qe eshte mbajtur ne Mongoli. Floriana Garo perfaqesoi Shqiperine dhe ne disa intervista bukuroshja shqiptare kishte deklaruar se donte ta shihte veten si me e bukura e botes, por edhe kete vit ajo nuk kishte fatin qe te kapte te pakten as Top 10 e me te bukurave ne mbare rruzullin tokesor. Edhe pse me bukurine e saj ka mahnitur konkurrentet dhe publikun atje, Floriana nuk ka arritur te fitoje zemren e jurise qe zgjedhin femrat me te bukura te botes. Te njejtin fat kete vit e ka pasur edhe shqiptarja Martina Ivezaj, e cila ka perfaqesuar Gjermanine.

Tuesday, 17 July 2012

Floriana Garo: U ktheva ne Shqiperi sepse takova njeriun tim te jetes...

Floriana Garo
Floriana: "Dua te biresoj femije si Angelina Jolie"

Nje interviste me Floriana Garon, 25-vjecaren qe do te perfaqesoje Shqiperine ne “Miss Bota 2012” ne Kine. Ikja 15 vjec nga Shqiperia per ne Amerike, studimet ne New York dhe historia e dashurise me biznesmenin Tedi Ngjela.

Ne tavolinen ku eshte ulur, ne ambientet luksoze te nje qendre tregtare ne Tirane e shoqeron nje gote uji. Duke mos ndare nga pamja, buzeqeshjen nis e na flet per veten. Floriana Garo ka qene 15 vjec kur familja e saj fitoi llotarine amerikane dhe ajo u largua per te prekur endrren e shume shqiptareve. Muajt e pare ne ate vend nuk ishin te lehte per Florianen, aq sa tregon se pesoi nje lloj mbylljeje ne vetvete. Me pas gjerat ndryshuan. Pas perfundimit te kolegjit, ajo shkon ne New York, ku ja nis cdo gjeje nga e para. Jeton vetem. Shkollohet. Ben pune nga me te ndryshmet qe mund te bej nje student, edhe kameriere...

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online