All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Teuta Baleci. Show all posts
Showing posts with label Teuta Baleci. Show all posts

Tuesday, 16 April 2013

Teuta Baleci, shqiptarja qe po permbush endrren e saj per modelizem...

Teuta Baleci
Teuta, mendon vetem per modelizem

Modelja e njohur shqiptare, Teuta Baleci, e cila jeton dhe vepron ne Belgjike, gradualisht po permbush endrren e saj ne fushen e modelizmit. Ajo deri me tani ka arritur te korre suksese ne shume evenimente brenda dhe jashte vendit. Ajo gjate kohes se fundit veprimtarine e saj po e ushtron kudo neper bote.Aktualisht Teuta po punon ne “Models on Stage Vof”, por pervec saj ajo eshte bere edhe pjese e “Model Mannequin 2013” ne Belgjike, ku krahas kesaj ajo ka fituar te drejten te jap mesim ne “Catwalk”. Teuta tani sapo ka realizuar nje set fotografish ne Paris te bera nga fotografi i njohur, Phil Tubbax. Mes tjerash Teuta synon qe te behet pjese edhe e shume shtepive tjera te modes neper vende te ndryshme te botes.

- Teuta tani si duket i jeni perkushtuar mjaft shume fushes se modes, na trego pak me shume rreth angazhimeve te fundit?
- Eshte e vertete qe cdohere e me shume po i perkushtohem fushes se modes. Meqenese jam fituesja e “Model Mannequin Belgjike 2012” kam fituar te drejten te jap mesim ‘Catwalk’ ketu ne Belgjike.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online