All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Teuta Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Teuta Krasniqi. Show all posts

Friday, 8 March 2013

8 Marsi i veçante i nenave VIP

“E tërë ajo që është e bukur te njeriu është krijuar prej rrezeve të diellit dhe prej qumështit të nënës dhe kjo na mbush me dashuri për jetë”. Kështu shkruante dikur shkrimtari i madh, Maksim Gorki.

Por, megjithëse në vendin tonë vazhdohet ende të ketë pikëpyetje a është festë e femrës në përgjithësi, apo e vetëm e nënës, një gjë është e sigurt se gjinia femërore në këtë festë respektohet si asnjë ditë tjetër.

Por, ne u interesuam të dinim se cili 8 Mars mbahet mend më shumë nga disa artiste të skenës, të cilat e festojnë edhe vetë këtë festë, pasi janë jo vetëm të suksesshme, por edhe nëna të devotshme.


Edona Llalloshi: “Çdo 8 Mars ne motrat mblidhemi dhe duke e ditur shijen e nënës sonë i bëjmë një dhuratë për këtë festë, por mua gjithmonë në këtë festë më bie të këndoj. Ndërsa për mua si nënë është viti i dytë që e festoj, ndërsa është bashkëshorti im që kujdeset për mua. Mund t’i veçoj këto dy vitet e fundit të kësaj feste, duke e ditur që e festoj edhe unë si një nënë. Ndërsa, në këtë 8 Mars do të këndoj në Ferizaj”.

Tuesday, 19 February 2013

Nusja i shkruan kenge Bleros

“Fiksimi im”, quhet kënga më e re e këngëtarit Blero, që është lansuar të shtunën e kaluar me një videoklip.

Mësuam se kënga është shkruar nga nusja e tij, Teuta, madje i ka qëndruar aty edhe gjatë regjistrimit të videos, duke u kujdesur për bashkëshortin e saj.

Deri tani kjo këngë ka marrë pëlqime, por jo edhe aq sa duhet, ndoshta është fillimi i saj, por teksti, mbi të gjitha, po pëlqehet shumë./M. GJ./
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Teuta writes songs Bleros

"My fixation", called Blero singer's new song, which was launched last Saturday with a video clip. We learned that the song was written by his wife, Teuta, even stayed there during video recording, taking care of her husband.

So far this song has received consents, but not enough, perhaps its inception, but the text, above all, I liked a lot. / M. GJ. /

Tuesday, 3 July 2012

Presidentja jone, Atifete, trendi me foto

Edhe presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, di ta heqë nganjëherë petkun e seriozitetit falë punës së saj.

Ja ajo është shumë e lumtur dhe trendi në këtë foto ku shihet me aktoren Teuta Krasniqi dhe vajzën e saj Sarën. Megjithëse ajo është e rezervuar edhe në kësi lloj fotosh, por nuk dimë se kush ia ka mbushur mendjen për të dalë këtu.

Ndoshta Blero, meqë nuk  po e shohim këtu, ka qenë autori i kësaj fotografie, e cila po komentohet shumë në rrjetin facebook. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Our president trend with photo

Even the president of Kosovo, Atifete Jahjaga know sometimes remove the cloak of gravity thanks to her work. Here she is very happy and the trend seen in this picture where Teuta Krasniqi actress and her daughter Sarah.

Friday, 8 June 2012

Çiftet simpatike te “VFM 12”

Ndoshta fotot do t’ju flasin këtë herë më shumë se fjalët tona. Ata kanë qenë çiftet më simpatikë që u dukën shumë bukur në tepihun e kuq të “Video Festit Muzikor 2012”.

Duhet ta nisim me çiftin që shkëlqeu këtë herë më shumë se askush tjetër, këngëtari Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij, apo edhe çifti që ka kohë që duken mirë, Robert Berisha dhe Nora Istrefi.

Ndërsa, nëse do të bënim një listë pas çifteve të para vinin edhe Ermal dhe Ami i “Dancing with the Stars”, apo çifti tjetër nga Shqipëria që ishte zemra e këtij eventi, Albani dhe Miriami, pa harruar edhe Ilir Beranin dhe Gilin që janë dukur dhe kombinuar mjaft bukur, dhe në fund Blero dhe Teuta. Këta ishin çiftet simpatikë të “VFM 12”. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Charming couples "VFM 12"

Maybe the pictures will speak this time more than our words. They have been more charming couple who seemed very nice on the red carpet of "Festus Music Video 2012".

Thursday, 9 February 2012

Teuta Krasniqi se shpejti me nje emision televiziv per femra

Me siguri u keni vënë pikëçuditsën(!) reklamës së aktorës së famshme Kosovare Teuta Krasniqi ku thotë: “Së shpejti”?,padyshim ashtu kemi bërë të gjithë.Reklama “Së shpejti” që ka kohë që shfaqet në ekranet tona televizive dhe na bëri goxha kurioz ta dimë së për çfarë bëhet fjalë,është reklama promovuese e një emisioni të ri televiziv ku protagoniste është vet aktorja Krasniqi.

Emisioni i ri televiziv do i kushtohet krejtësisht botës së femrës Shqiptare. Kështu ka deklaruar vet aktorja Krasniqi në emisionin “Talk” të Kohavisionit. Se në cilin televizion do shfaqet do e merrni vesh.Së shpejti./Grazzi/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Teuta Krasniqi soon to a television for women

They have certainly put pikëçuditsën (!) Advertising famous actress Kosovo where Teuta Krasniqi says: "Soon"?, So obviously we do all.Advertisement "Soon" that has long displayed on our television screens and made ​​us pretty curious to know what is in question, is a promotional advertising of new TV show where the protagonist is the actress herself Krasniqi.

The new television show will be placed entirely female world of Albanian. So Krasniqi said the actress herself in the show "Talk" to KohaVision. In which television will get vesh.Së will appear shortly./Grazzi/.

Sunday, 29 January 2012

Blero dhe Teuta, Nje nga historite me te bukura te dashurise mes artisteve...

"Ngadal zemer se po ma nxjerr dhembin..."
Blero ka frike nga gruaja

Ka frike nga gruaja. Ky eshte informacioni i pergjithshem qe i atashohet kengetarit, Blero keto kohet e fundit. Pervec informacioneve te pergjithshme rreth emrit, vendlindjes dhe punes qe ben, sa here permendet emri i Bleros, miqte e tij nuk harrojne te shtojne edhe kete informacion rreth raportit qe kengetari ka me bashkeshorten e tij. Blero, ka aq frike nga gruaja sa te afermit tregojne se edhe kur nuk eshte prane saj ai i jep llogari nepermjet sms-ve dhe telefonatave. Ne fakt, Blero e ka treguar gjithmone dashurine dhe respektin qe ka per bashkeshorten e tij dhe ndoshta qe ketu kane filluar te qarkullojne thashethemet rreth raportit te tij me bashkeshorten qe ne fakt eshte nje nga historite me te bukura te dashurise mes artisteve shqiptare. /bluetooth/janar 2012/

Tuesday, 24 January 2012

Sa shume duhen Blero dhe Teuta!

Kur e shikojmë këtë foto themi se sa shumë e don Blero bashkëshorten e tij, Teutën. Në fakt kjo është përshtypja e parë, por dhe një puthje e tillë nuk e di pse ka ardhur deri në këtë mënyrë mes të gjithë të pranishmëve në “Vitin e Ri të Artistëve” që u mbajt të dielën e 22 janarit në Prishtinë.

Ata kanë qenë të ulur në një tavolinë me të tjerë cifte, apo personazhe të artit, por të tjerët nuk janë sjellë kështu. Ndoshta e kanë ngatërruar këtë ambient me ndonjë muaj mjalti? E megjithatë urimi ynë është se edhe kur të bëhen 100 vjec bashkë, të puthen kështu./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
How much they love each other Blero and Teuta!

When we look at this picture say how much his wife loves Blero, Teutën. In fact this is the first impression, but a kiss does not know why he has come up in this way among all the participants in the "Artists New Year" that was held Sunday January 22 in Pristina.

Monday, 23 January 2012

Kur Viti i Ri i Artisteve kthehet ne biznes!

35 euro nje artist duhet te pagonte ne kete mbremje?!

Ka ardhur viti i ri 2012, normalisht siç vjen në tërë botën, por dhe viti i ri kinez sapo ka kaluar, ndërsa Viti i Ri për artistët nga Kosova ka qenë në mbrëmjen e 22 janarit. Një traditë kjo e përvitshme, kur organizatori i fton artistët që të argëtohen në një mbrëmje muzikore. Por, këtë herë munguan shumë artistë.

A e dini pse? Sepse këtë vit një pjesë e artistëve që dëshironin të merrnin pjesë është dashur që ta paguanin shumën prej 35 eurove, gjë që s’e kanë parë të arsyeshme. Disa artistëve që nuk donin t’i përmendnim me emrat, u është dukur e padrejtë dhe jonormale një gjë e tillë, aq më tepër kur disa kishin ftesa dhe nuk paguanin, e një artiste apo artist me emër duhet t’i shkojë pas një bilete me këtë çmim.

Saturday, 15 May 2010

Blero Kerkon Para per Publikimin e Fotove te Vajzes

Blero kërkon para nga mediat për publikimin e fotografive të vajzës

Tashmë është e njohur se këngëtari Blero dhe bashkëshortja e tij Teuta Krasniqi janë bërë prindër. Fëmija i parë i tyre i ardhur në jetë pak javë më parë, i takon gjinisë femërore. Blero dhe Teuta për disa ditë nuk deshën të zbulojnë as emrin e vajzës, por mediat morën vesh nga njerëz të afërme të tyre para se ata ta konfirmojnë. Vogëlushja e dy artistëve të njohur kosovar quhet Tara. Ky emër ka prejardhje arabe që në shqip do të thotë yll i pashuar, që thuhet se këtë emër e ka përzgjedhur aktorja Krasniqi. Media të shumta shqiptare kanë kërkuar nga Blero të i botojnë fotografitë e vogëlushes, por Blero ka thënë se është në konsultime me disa revista tona për t'ua shitur fotografitë e vajzës. “Na kanë thirr shumë gazeta dhe revista shqiptare. Kanë ofruar shumë të mëdha parash që të i marrin fotot, por ne jemi duke menduar për të zgjedhur ofertën më të mirë për t'i publikuar për herë të parë këto fotografi”, ka bërë të ditur këngëtari, Blerim Muharremi. Nëse kjo është e vërtet, atëherë do të ishte hera e parë që ndonjë media shqiptare paguan para për të marr ekskluzivitetin e fotografive të fëmijës së sapolindur të një artisti shqiptar. /gazeta tung/maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Blero wants money from the media for publishing pictures of the girl

Now it is known that the singer Blero and his wife have become parents Teuta Krasniqi. Their first child come to life a few weeks ago, belongs to the feminine gender. Blero Teuta for several days refused to reveal either the name of the girl, but the media agreed by people close to them before they can confirm. Petite two artists known Kosovar called Tara. This name has Arab heritage in Albanian means inextinguishable star, reportedly has selected the name of the actress Krasniqi. Albanian media have sought out many of the Blero's vogëlushes publish photos, but said that Blero is in consultation with some of our magazine to sell pictures of their daughter. "We were called by many Albanian newspapers and magazines. Have been offered large sums of money to take pictures, but we're supposed to choose the best offer to the first published these pictures, has made known singer, Blerim Muharremi. If this is true, then it would be the first time that Albanian media pays any money to receive the exclusivity of the photographs of the newborn child of an Albanian artist.
]]

Thursday, 29 April 2010

Vajza e Teutes dhe Bleros me Emrin TARA

Vajza e Teutës quhet Tara

Thashethemet për emrin e vajzës së Teuta Krasniqit dhe Blero Muharremit nuk kanë të ndalur.

Megjithatë, një burim i Express ka thënë se vajza e çiftit quhet Tara, një emër ky mysliman por që ka edhe origjinë ballkanike.

Por, deri me tani çifti kanë refuzuar që të flasin për emrin e foshnjës edhe pse Teuta në një intervistë të mëhershme ka thënë se nuk do ta bëj publik emrin e vajzës së saj, së paku jo, deri sa ajo të lind.

Edhe nga komentet në profilin e Bleros në facebook.com nuk përmendet emri i vajzës. Në këtë profil ka vetëm komente dhe një falënderim ku Blero dhe Teuta i falënderohen lexuesve për komentet e tyre.

Më poshtë ne do të japim edhe kuptimin e emrit Tara.

Teuta, për të cilën thuhet se familja e saj ka tradita myslimane, emri Tara është një emër i tillë.

Mirëpo origjina e këtij emri është budistë dhe në të vërtet Tara është version femër i Budës që në shqip ka kuptimin Nëna e Lirisë.

Emri është edhe toponim i një gryke ballkanike, me shumë gjasë me origjinë ilire, i cili gjendet në Mal të Zi, por në cilin qytet të këtij shteti është ende nuk dihet për shkak të ndryshimit të emrave të këtij vendi. /anzotika kelmendi/gazeta express/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Teutës girl named Tara

Rumors about the girl's name and Teuta Krasniqi Blero Muharram have not stopped.

However, a source told Express that the couple's daughter called Tara, a Muslim name but this is also the Balkan origin.

But so far the couple have refused to speak to the baby's name even though Teuta in a previous interview said he would not make public the name of her daughter, at least not until it arises.

Even the comments on facebook.com profile Bleros not mention the name of the girl. This profile has only one comment and praise where Blero Teuta thanking of the comments their readers.

Below we will give the meaning of the name Tara.

Teuta, which said that her family is Muslim tradition, the name Tara is such a name.

But the origin of this name is actually Buddhist and Tara is the female version Budës in Albanian means Mother of Freedom.

The name is also a throat Balkan toponyms, more likely Illyrian origin, which is located in Montenegro, but in which the city of this country is still not known due to the change of names of this country.
]]

Tuesday, 27 April 2010

Blero dhe Teuta Behen Prinder!

Teuta dhe Blero u bënë prindër

Aktorja e mirënjohur Teuta Krasniqi dhe këngëtari i muzikës r’n’b, Blero, kanë mirëpritur sot fëmijën e parë të tyre. Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtari me anë të një mesazhi të postuar në faqen e tij në Facebook.

“Sot ësht dita ma e LUMTUR e imja në jetën time :) Unë dhe Teuta u bekuam dhe u bëmë prindër të një bukuroshje të vogël :)”, ka shkruar Blero në faqen e tij. /Telegrafi/
- - - - - - - - - -
+tag: blerim muharremi
- - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Teuta and parents were Blero

Teuta Krasniqi known actress and singer of r'n'b music, Blero, today welcomed their first child. News has made itself known by the singer posted a message on his page on Facebook.

"Today is my happy day in my life of me:) and I was blessed Teuta and we became parents to a small beautiful girl:)" Blero wrote on his site.
]]

Tuesday, 16 March 2010

Teuta Krasniqi: Dua Te Behem Nene e Mire!

Teuta KrasniqiTeuta Krasniqi: Do te behem nena me e mire ne bote

Mendoni se ne opinion eshte folur me shume se c‘duhet per shtatzenine tende?

Jo, absolutisht jo. Si une ashtu dhe Blero jemi fytyra publike dhe kjo gje nuk na ka penguar fare. Ishte lajmi me i mire per ne dhe per adhuruesit tane. Ata gjithmone kane deshire te informohen edhe per jeten tone private.

Si mund ta pershkruash Teuten si nene?

Me gezim te madh po pres lindjes e bebes dhe dhashe Zoti qe te lind shendosh e mire, kjo eshte e rendesishme. Do te perpiqem te behem nena me e mire ne bote per beben dhe bashkeshortja me e mire per Bleron.

Projekti „Lidhja mes nesh“, ku ka mbet?

Gjate ketyre diteve jam duke u marre me xhirimet ne studio ndersa nga mesi i muajit mars do te filloj emetim i emisionit „Lidhja mes nesh“ me gjashte emisione. /tung/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Teuta Krasniqi: I'll become the best mother in the world
Consider that in opinion is what to talk more than needed about your pregnancy?
No, absolutely not. How I just and Blero are the public face and this has hampered us all. It was better news for us and for our fans. They are always well informed desire for our lives private.

How can you describe Teuta as a mother?

With great joy wait and to give birth to baby, Lord given will be safe birth, this is important. Will try to become the best mother in the world for babies and the best wife for Blero.

The project "The relationship between us," Whatever happened where?

During these days I'm dealing with the studio while shooting in mid March will begin emission of the show "The relationship between us" with six shows.
]]

Saturday, 27 February 2010

Teuta Krasniqi: Viti 2010 Me Perplot Befasira!

Teuta Krasniqi by Bashkim Hasani
/photo bashkim hasani/

Lidhja e Teutes
Aktorja Teuta Krasniqi tregon per Roze se viti 2010 do te jete nje vit perplot befasi nga ana e saj.

Eshte njera prej aktoreve kosovare qe ka befasuar shume gjate vitit qe lame pas. Filloi me nje projekt humanitar. Me vone u paraqit publikisht me kengetarin Blero dhe pastaj tregoi qe eshte shtatzene. Kjo eshte aktorja Teuta Krasniqi, e cila tregon se pavaresisht lodhjes, prape do te vazhdoje me ciklin e ri te emisioneve “Lidhja mes nesh” dhe risi te tjera ne karrieren e saj.

Roze: Viti 2009 ishte nje vit i befasive nga ana juaj. Krijuat nje emision, i cili ishte shume i shikuar ne Kosove dhe me vone u tha qe jeni ne lidhje me Bleron. Si ndodhen te gjitha keto gjera ne nje periudhe kaq te shkurter?

Teuta: Perfundimisht dhe me plot goje e them qe viti 2009 ishte viti me i mire e me i mbare ne jeten time ne cdo aspekt. Sa i perket aspektit profesional, arrita ta realizoj projektin me te rendesishem per mua deri me tani - emisionin tim humanitar "Lidhja mes nesh" si dhe nga UNIFEM- i u nderova me titullin Kampione e Vullnetit te Mire. Nderkaq ne aspektin privat e me te rendesishmin, fillova lidhjen time me Bleron, ku pas tre muajve u fejuam dhe morem vesh lajmin me te mire ndonjehere, qe jam shtatzene dhe tashme po presim femijen e pare. Me besoni qe e falenderoj Zotin dite e nate per te gjitha keto te mira qe m’i ka sjelle ne jete dhe per gjithe mbaresine qe tashme kemi ne jete te perbashket. E vertete eshte qe te gjitha kane ndodhur brenda nje periudhe te shkurter dhe ka ndodhur me e mira qe mund te ndodhte per ne.

Roze: Thashethemet thone se ju dhe Blero pritet te martoheni ne vere. A jane te verteta ato?

Teuta: Po, eshte e vertete. Ne nga fillimi i muajit shtator planifikojme ta bejme dasmen tone. Mendojme qe aq kohe na nevojitet pas lindjes se vajzes ne menyre qe edhe ajo “kismet” te jete me e madhe si dhe edhe une mundesisht ta kthej bile peraferm formen e trupit qe kam pasur- hahaha...

Roze: Ishte bombastik edhe lajmi se ishit shtatzene neper mediet shqiptare. Keni vendosur per emrin e femijes, apo nuk deshironi qe ta beni publik ate?

Teuta: Ky lajm ishte bombastik edhe per mua e Bleron kur e morem vesh, por njekohesisht lajmi me i gezuar, qe vertet nuk e krahasoj me asgje tjeter sepse eshte krejt tjeter emocion, ato qe tashme jane nena si dhe ato qe presin te behen besoj qe me kuptojne me se miri. Ky lajm ishte edhe nje shenje nga Zoti dhe nje bekim qe lidhja jone eshte e duhur dhe e mbare. Po, kemi vendosur per emer, por me falni qe nuk po e bej publik ende. Eshte nje emer shume i bukur e i vecante, me nje domethenie shume te bukur.

Roze: Pavaresisht shtatzenise, vazhdoni te jeni prezent edhe ne serialin Kafeneja e jone. A po ju lodh puna?

Teuta: Fillimisht nuk e kam ndjere lodhjen shume, por tashme qe jam ne muajin e shtate te shtatzenise po e ndiej shume me shume edhe per shkak te peshes. Po lodhem me shpejt dhe kam nevoje edhe per pushime te herepashershme gjate provave e xhirimeve.

Roze: Nderkohe, shume njerez pyesin se a do vazhdoni me emisionin e juaj, i cili ka pasur natyre humanitare. Nese po, atehere a keni filluar pergatitjet per kete cikel te ri te emisioneve?

Teuta: Pas pak ditesh do te filloj me xhirimet e gjysme-ciklit te dyte te emisionit "Lidhja mes nesh". Kjo do te jete me lodhshme per mua, por me duhet ta perfundoj edhe kete gjysme-cikel. Do te jene gjithsej 6 emisione. Shtepite per familjet e perzgjedhura kane perfunduar, po ashtu xhirimet ne eksterier, ndersa xhirimet ne studio do t’i bejme ne RTK.

Roze: Vitin e kaluar ju ishit edhe producente e nje seriali televiziv. Po kete vit?

Teuta: Po, isha bashke-producente e serialit "SpitaliKS", por as atehere nuk kam pas kohe te merrem me kete pune ekstra. Vazhdojme te kemi raporte shume te mira edhe me producentet edhe me aktoret, por sivjet nuk vazhdova angazhimin tim aty. Une kur marr persiper nje pune, dua qe t’i perkushtohem maksimalisht si dhe t’i meritoj sukseset e atij produkti te caktuar, perndryshe nuk ndihem mire. Prandaj e pash te udhes te terhiqem sepse te tjeret punonin per ate serial, perderisa une isha komplet e angazhuar per emisionin tim.

Roze: Dhe, ne cfare mund te presim nga Teuta gjate ketij viti?

Teuta: Une fillimisht e quajta vitin 2009 vitin me te mire e me te mbare deri tani, por e verteta eshte qe viti 2010 presim qe te na sjelle ne jete gezimin tone me te madh, vajzen tone. Pas pak kohe do te marr nje pushim kur do t’i perkushtohem 100 per qind bebes, prandaj nuk do te kem shume angazhime profesionale sivjet, te pakten deri ne tetor. Mendoj se kete vit do te kem angazhimin me fisnik qe ma ka mundesuar jeta, te qenit nene. Faleminderit! /ardian jasiqi/gazeta express/shkurt 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Teuta's relationship
Actress Teuta Krasniqi shows for Pink that 2010 will be a year filled by surprises from her.

She is one of the kosovar actresses who has impressed many during that past year. It started with a humanitarian project. In later appeared publicly with the singer Blero and then showed that is pregnant. This is actress Teuta Krasniqi, which shows that regardless of exhaustion, will still continue with the new cycle emissions "The relationship between us" and other novelty in her career.

Pink: The year 2009 was a year of surprises by you. Launched a program, which was watched more in Kosovo and later told that you are in relationship with Bleron. How are all these things happened in so short a period?

Teuta: Finally and mouth say that full year 2009 was the best year with my life flourishing in every aspect. As a professional aspect, I came to realize the most important project for me so far - my humanitarian show "The relationship between us and the UNIFEM-champion title was nderova with goodwill. Meanwhile the private aspects of the most important, I began my relationship with Bleron, where after three months was fejuam and took out the best news ever, that I am now pregnant and are expecting first child. With faith and thank God that day and night for all these good that has brought to my life and for all who have already mbaresine in common life. The truth is that all have occurred within a short period and has been the best that can happen to us.

Pink: Rumors say that you and Sami are expected to marry in the summer. Are they real?

Teuta: Yes, it is true. In the beginning of September we plan to do our wedding. We believe that as long we need after birth so that the daughter she "KISMET" to be bigger and I possibly even turn peraferm form of body that I had, hahaha ...

Pink: It was sounding the news that you were pregnant through Albanian media. You have decided to name the child, or do not want to make it public?

Teuta: This news was also sounding for me when I got out Bleron, but simultaneously with the happy news, that really does not compare with because nothing is quite another emotion, those who already are mothers and those who expect to become trust understand that the best. The news was a sign from God and a blessing that our link is right and carry. Yes, we decided to name, but sorry that the public do not yet. It is a beautiful name ei very special, with a beautiful meaning.

Pink: Despite the pregnancy, continue the series are present also in our FAQ. Do you overdo work?

Teuta: Initially I did not feel much fatigue, but now that I am in the seventh month of pregnancy is much more even feel because of the weight. I soon tired and I need even for occasional holidays during the shooting evidence.

Pink: Meanwhile, many people ask whether you continue with the show, which has been the humanitarian nature. If yes, then did you start preparing for this new cycle of emissions?

Teuta: After a few days will start with footage of the second half-cycle of the show "The relationship between us. This will be more tedious for me, but should also finished this half-cycle. Will be total of 6 shows. Homes for selected families have ended, as we eksterier shooting, while shooting in the studio will make in RTK.

Pink: Last year you were the producer of a television series. But this year?

Teuta: Yes, I was co-producer of the series "SpitaliKS", but even then I do not have time to deal with this extra work. Continue to have very good relations with producers with actors, but this year I continued my commitment is not there. When I take over a job, I want to dedicate to earn maximum and successes of that particular product, otherwise do not feel good. So the way I saw others to withdraw because it worked for serial, since I was completely committed to my show.

Pink: And, what can we expect from Teuta this year?

Teuta: I originally named in 2009 the best year with the most wide so far, but the truth is that we expect 2010 to bring us in our life with great joy, our daughter. After a while will take a break when will dedicate 100 percent Bébés, and therefore will not have many professional commitments this year, at least until October. I think this year will have the noble commitment that has enabled me life, being articles. Thank you!
]]

Monday, 23 March 2009

Teuta Krasniqi Intervista "VIP Press"

Teuta Krasniqi
/photo bashkim hasani/

TEUTA NGA SARANDA!

Teuta Krasniqi, ose sikurse jemi mesuar ta identifikojme me Saranda nga seria "Kafeneja jone", ketyre diteve bie ne sy edhe per lukun e ri dhe disa risi. Ajo, tashme ka nje karriere te pasur ne skene dhe ne film.

Te kalojme te jeta juaj artistike, te pjesa me e bukur e vetes suaj. Ju vleresojne si vajze me karakter, te bukur dhe te zgjuar. A ia keni pare hajrin kesaj?
Faleminderit per keto fjale. Njeriu duhet ta ndertoje dhe zhvilloj veten ne menyre te duhur nese do t’ja sheh hairin vetes. Une gjithmone kam pasur kerkesa te medha nga vetja dhe kam punuar me shume perkushtim qe t’i realizoj ato qe nje dite si thate ju “t’ju shoh hairin”, edhe pse une ende nuk e konsideroj se kam arritur kulmin e karrieres. Vazhdoj te punoj me shume vullnet e perkushtim per t’i arritur caqet e deshiruara.Ndersa sa i perket pamjes fizike, ajo nuk eshte merite imja, sepse Zoti na ka krijuar dhe e tera qe ne mund te bejme, eshte qe te kujdesemi per te, ate e bej edhe une, kujdesem per mireqenien time.

Cka eshte duke punuar Teuta, aktualisht?
Aktualisht jam shume e angazhuar rreth projektit tim; se shpejti publiku do te kete mundesi ta shoh nje emision te ri ne RTK, i cili do te kete karakter humanitar. Poashtu kam filluar provat per nje shfaqje, e cila do ta kete premieren nga fundi i ketij muaji, e reja tjeter eshte se jam bashkeproducente e nje seriali te ri me titull “SpitaliKS”, i cili se shpejti do te filloje te transmetohet si dhe vazhdoj me provat dhe xhirimet per serialin “Kafeneja Jone”.

A prisni oferta te reja?
Momentalisht edhe po te kem oferta te reja, qofte per shfaqje qofte per emision, nuk do te kem kohe per te filluar ndonje projekt te ri, pa i mbaruar keto qe i kam filluar.

Cka e shquan Teuten. A do te thote se vete emri Teute iu ka bere qe te ndiheni paksa mbreterore?
Duke mos dashur te hingelloj jo modeste, po e them qe ndihem si nje perfaqesuese e denje per te mbajtur kete emer dhe nuk do ta nderroja me asnje emer ne bote, edhe pse tek ne eshte shume i shpeshte. Emrin e kam mbreteror, madje edhe shenjen e horoskopit (luan) dhe domosdoshmerisht keto flasin dicka edhe per tipin tim...hahaha...pak shaka sepse une e cmoj shume modestine te njerezit dhe une kete virtyt nuk do ta humb asnjehere.

Keni deklaruar se e keni idol vellain tuaj, Memlin, zedhenesin e Qeverise, a do te thote kjo se jeni afer pushtetit?
Memlin e kam pasur gjithmone si nje model se si eshte nje njeri per se mbari ne cdo aspekt dhe se si me vullnet te mire e shume pune mund te arrije t’i realizoj kerkesat qe ka njeriu nga vetja. Memli ne syte e mi eshte vella te cilin e dua dhe e cmoj shume per vetite e tij qe ka si njeri, krenohem me te e natyrisht qe i cmoj edhe arritjet e tij profesionale, por kjo, natyrisht, nuk ka te bej me ate qe thoni ju, “afer pushtetit”.

A i lejohet artistit te kete preferenca politike?
Te gjithe ne, ne radhe te pare jemi njerez e pastaj artiste, doktore apo cfaredo profesioni qofte, keshtu qe natyrisht qe u lejohet artisteve te kene preferenca politike, sepse ne fund te fundit edhe ne jemi pjese e shoqerise dhe ballafaqohemi me perditshmerine e ketij vendi. Madje artistet mund te kontribuojne shume ne promovimin dhe ngritjen e vlerave te mirefillta, madje qofshin ato te lidhura direkt me politiken e vendit.

Me pare dhe babai juaj ishte ne parti dhe u terhoq, po ju mendoni te beni karriere politike, apo vetem artistike?
Une mendoj qe kam trasheguar nga babi dashurine per artin, politiken nuk e shoh si karriere timen. Une dua te bej ate cfare dua dhe di ta bej me se miri e ketu ben pjese profesioni im si aktore dhe moderatore. Nuk e di cfare do te sjell e ardhmja, por sinqerisht per politike nuk ndjej dashuri.

Sa harxhoni per dukjen tuaj?
Harxhoj mjaft, une konsideroj qe secili njeri duhet te kujdeset per trupin e vet ne radhe te pare ne aspektin shendetesor dhe higjienik, kur keto dyja jane ne rregull, atehere komoditeti eshte evident, por kur ia shtojme edhe “zbukurimin”, garderoben e deshiruar, grimin e duhur, atehere jemi te kompletuar. Une nuk e bej veten “rob” te garderobes ose takeve ose frizures vetem e vetem per t’u dukur me bukur, perkundrazi une e kam te rendesishem komoditetin, rehatine me veten. Nga kjo rehati rrjedh edhe vetebesimi.

A keni preferenca per ushqim?
Preferencat e mia jane shume ekstreme. E dua shume ushqimin e detit dhe njekohesisht i dua shume brumerat. Perndryshe embelsirat e ndryshme dhe cokollatat jane pjese e perditshmerise sime.

Teuta Krasniqi

A keni kohe te keni kohe?
Sa pyetje simpatike. Me te gjitha obligimet qe kam, une gjej edhe kohe te lire dhe ate kohe e kaloj me te afermit e mi. Konsideroj veten si njeri familjar dhe mundohem qe ta ndaj jeten private nga ajo profesionale ne menyre qe asnjera tjetres te mos i bejne dem, perkundrazi, gjithmone kam pasur mbeshtetjen e plote te njerezve te dashur dhe per kete jam shume falenderuese.

Jeni edhe pak besimtare, apo jo?
Besimi nuk ka njesi matese qe te thuhet pak ose shume. Askush per askend nuk mund ta dije sa beson, ate e di vetem Zoti per secilin. Une mendoj qe besimi te jep nje qetesi shpirterore dhe e lehteson jeten. Na ben me te pergjegjshem dhe me pak paragjykues. Thjeshte na ben njerez me te mire.

Cka i porosisni te rejat tona, si duhet te sillen me rrethin dhe si duhet te duken ne shoqeri?
Une e kam nje porosi, te jene origjinale, te besojne ne vlerat e tyre dhe te punojne ne menyren e duhur per t’i realizuar qellimet e tyre. Te kerkojne thelle vetes dhe ta nxjerrin me te miren nga vetja, sepse gjerat siperfaqesore sado te bukura apo te kendshme te jene, kane jete te shkurter. /gazmend kajtazi/vip press/telegrafi/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Teuta FROM Saranda!

Teuta Krasniqi, or as we learn to identify with Saranda from the series "Our Kafeneja", these days, flaring lukun for new and innovative. She already has had a career on stage and in film.

Pass your life to art, the beautiful part of yourselves. You assess the girl character, the beautiful and clever. Have you seen him hajrin this?
Thanks for these words. Man must build and develop themselves in a manner appropriate'd see if hairin yourself. I've always been big demand from ourselves and I have worked with more zeal to realize that one day as they dry you hairin you see ", although I still do not consider that I have reached the peak of career. Continue to work with more dedication and willingness to achieve targets of deshiruara.Ndersa regarding physical look, it is not credited me, because God has created us and all that we can do, is to care for , it's well I do, look for my well-being.

What is working Teuta, currently?
Currently I am very committed about my project; that soon the public will be able to see a new show in RTK, which will be humanitarian in character. I also started trials for a display, which will premiere this by the end of this month, the new is that I'm bashkeproducente a new seriali titled "SpitaliKS", which soon will start to broadcast and continue Filming for the evidence and serialin "Kafeneja Jone."

Do you expect new offers?
Currently, even if I have new offerings, if the display cake for show, would not I have time to begin any new project without finishing this I was starting.

What's shquan Teuten. Does that mean the name itself Teuta was made to feel somewhat royal?
Not want to hingelloj not modest, that I feel is a worthy representative of to keep this name and will not change with any name in the world, even to us is very frequent. Royal name I even mark the horoskopit (plays), and these necessarily speak well to type something ... hahaha ... my little joke, because I appreciate the many people and I modestine of this virtue will never lose.

You stated that you have your brother idol, Memli, government spokesman, Does this mean that you are close to power?
Memli've always been a model of how a man for that mbari in every aspect and that with good will and can achieve more work needs to realize that man from ego. Memli in my eyes is BROTHER whom I hold dear and for its features as a man who has, with pride of course that also appreciate his professional accomplishments, but this, of course, not what I do you say, "close to power."

Does the artist is allowed to have political preferences?
All of us in the first place then people are artists, doctors, or if any profession, so we of course that allowed artists to have political preferences, because ultimately we are also part of society and ballafaqohemi with perditshmerine of this country . Even artists can contribute more to the promotion and establishment of genuine values, even be they related directly to domestic politics.

First and your father was in the party and was fetched, but do you think political career, or just artistic?
I think that I inherited from the father a love for art, politics do not see how my career. I want to do what I want to know and do best here is part of my profession as actress and moderator. I do not know what the future will bring, but honestly do not feel love for the political.

How to spend your appearance?
Expend a lot, I consider that each man must care for the body of its first health and sanitary aspects, when these two are OK, then comfort is evident, but when we add the "zbukurimin" garderoben desired, grimin appropriate, then we have to complete. I did not do himself "slave" to garderobes or Takeva or frizures only pretentious with beautiful, rather I have important comfort, rehatine with itself. From this stems the self-comfort.

Do you have a preference for food?
My preferences are more extreme. And like many sea food and love simultaneously brumerat more. Otherwise the various cakes and chocolates are part of my everyday.

Do you have time to time?
How charming question. With all the obligations that I have, I find the free time and that time draw with my relatives. Consider themselves as one family and try to to private life from what professional none other in order not to make the ring, on the contrary, I always had the full support of the people wanted and am very thankful for this.

Are some believing, or not?
Religion has no module to say little or much. One for anyone can not believe how much knowledge, that only God knows for each. I think that gives confidence to a heartsease and facilitates life. Makes us more responsible and less superstitious. Only makes us the best people.

What's New in our order, as should be brought to the district and must appear in society?
I have a message, be original, to believe in their values and to work in a proper way for them to realize goals. Require deep and reveal yourself to the best of ourselves, however, because the surface of things beautiful or pleasant to be, have short life.
]]

Saturday, 1 November 2008

Rinora 4 Club: Elvana Gjata, Blero, Rejhana, Teuta Krasniqi

Rinora 4 Elvana Gjata Blero Rejhana
/photo rinora 4/

Beauty Contest
MISTER 2008 NE RINORA 4
Spektakli mbahet te Premten me 7 Nentor 2008 nga ora 21:00 deri 05:00

Programi argetues:
Elvana Gjata, Blero, Rejhana
Moderatore: Teuta Krasniqi
Resident DJs: MC Beka, DJ Muli, DJ Dalool,

Club Rinora 4
Riedmatstrasse 7
8153 Rumlang
Switzerland
tel. +41 438 10 60 71
gsm. +41 763 71 65 28/+41 794 38 52 07/ +41 792 22 15 82
www.rinora4.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online