All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Threedots Albania. Show all posts
Showing posts with label Threedots Albania. Show all posts

Monday, 30 July 2012

Edhe kompania e Florit me bluza reklame

Nuk dihet nëse këto bluza që shkruajnë “Three Doots” po shitet apo vetëm për fansa. Por tashmë edhe kompania ku pjesë kryesore është producenti i suksesshëm Flori Mumajesi kanë nxjerrë bluza ku shihet logoja e kompanisë.

Më parë këtë gjë e kishin bërë “Baba Stars”, më pas ‘TBA’. Nuk e dimë se sa i ka ecur biznesi i këtyre bluzave që u shumëfishuan për t’u shitur dhe për t’u blerë nga ana e fansave , e sa do t’u ecë edhe “Thrre Doots”.

Por urojmë që fansat të mos harxhojnë shumë parë për to, por t’ua blejnë edhe albumet e këtyre artistëve./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Even with t gold company advertising

It is unknown whether these T-shirts to write "Three Doots" being sold or just for fans. But now the company where the main part is successful gold producer Mumajesi have issued T-shirts with company logo seen. Earlier it had become "Baba Stars" after 'TBA'.

Tuesday, 21 February 2012

Ja cilet jane artistet te “Threedots Albania”!(Audio)

2PO2 & Flori rikthehen së bashku në një bashkëpunim të ri! "Gjithë Jetën" është singëlli i ri i propozuar nga dy artistët që nga të gjitha gjasat, duket të jetë një tjetër HIT! Me "Labelin" më të ri Threedots Albania, kjo këngë është pjesë e një përmbledhje muzikore të mrekullueshme me disa nga artistët më të mirë të momentit nga Shqipëria e Kosova.

Vedat Ademi, Samanta Karavella, Mentor Haziri, Klajdi Haruni, Argjentina Ramosaj, Albatrit Muçiqi, Erik & Band janë gjithashtu pjesë e kësaj përmbledhje muzikore. Mund të ndiqni këtu se shpejti dhe videon më të re e cila është realizuar ngë produksioni kosovar “Entermedia”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here are the artists who "Threedots Albania"!


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online