All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Tike Ivezaj. Show all posts
Showing posts with label Tike Ivezaj. Show all posts

Friday, 3 May 2013

Tika Ivezaj, zhvishet dhe reklamon

Elegante dhe shumë seksi, pse jo një femër që josh edhe gjininë e njëjtë, kur është fjala për të shitur rrobat e banjës.

Kjo është top-modelja e famshme shqiptare, e cila ka vite që punon me emra të njohur të botës së modës amerikane, Tika Ivezaj.

Ajo do të vijë kështu siç e shihni në njërën nga fotot e setit, që ka realizuar duke pozuar për linjën e njohur të rrobave të plazhit “Caffe Swimwear”.

Ndoshta mund të quhet edhe një nga modelet e para, e cila reklamon në këtë prag të sezonit të verës. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tika Ivezaj, undress and advertises

Elegant and very sexy, why not a woman who appeals to the same genus, when it comes to selling bath robes. This is the famous top-model Albanian, which has years of working with well-known names in the world of American fashion, Tika Ivezaj.

Saturday, 16 June 2012

Revista BLUETOOTH - 16 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 16 Qershor 2012
 • "DWS", fiton Elvana: S'e kam vendosur cdo bej me apartamentin
 • Ndarjet VIP: Stine & Roza, Graciano & Lorena
 • Zhvishen vajzat: Albana, Fjolla e Tika, me bikini
 • Paparaci: Erioni & Tata per qofte; Ciljeta bllokon trafikun
 • Genta: E verteta e daljes sime pa te brendshme
 • Noizy shan Ledrin, Dafinen dhe Getoarin ne kenge, degradon sherri. Noizy zbulon te fshehta tronditese me kengen "Na Jena OTR".
 • Stresi rreh Ozinon, kurse "Baba Stars" i bejne reklame biznesit
 • Agnesa Vuthaj: S'e dua kurre nje te dashur politikan. Karriera, "Dancing With The Stars", miss-et, pushimet, dashuria, mashkulli ideal dhe ambiciet ne politike
 • Nje fans i Flori Mumajesit jep interviste ne vend te tij
 • Rezarta Shkurta, gati kenga me TDS
 • Daffy i mashtron te gjithe, mohon lidhjen me Ledrin

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online