All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Tingulli 3NT. Show all posts
Showing posts with label Tingulli 3NT. Show all posts

Monday, 4 November 2013

Ting i 3-të ndez diskon ‘Enjoy’

Në një nga ambientet më të frekuentuara të shqiptarëve në Diasporë në disko Enjoy në natën e fundit të muajit tetor është organizuar një koncert madheshtor.

Kanë qenë djemtë e grupit ‘Ting 3’ të cilët e kanë ndezuar atmosferën gjatë kësaj nate ku edhe ne ishim dëshmitarë dhe ku shikuam se të gjithë të pranishmin e shumtë të cilët kishin ardhur nga të katërt anët ku jetojnë shqiptarët, u argëtuan deri në orët e parë të mëngjesit.

Atë  natë së bashku me grupin kanë kënduar edhe këngëtarët Sinan Vllasaliu dhe Viola të cilët i kanë ngritur në vallë të gjithë.

Disko Enjoy që ndodhet në Stuttgart menaxhohet mjaft mirë nga pronarët Samir Gërvalla dhe Musa Karrica, të cilët falë punës së tyre bëjnë që në këtë ambient të këndohet dhe kërcehet kënga shqiptare duke ftuar për shqiparët të diasporë artistët më të mirë.

Mësojmë gjithashtu se ‘Disco Enjoy’ është duke u përgaditur për të sjellë një mbrëmje madhështore me artistët me me zë në trevat shqiptare dhe kjo do të ndodhë për festën e 101 Vjetorit të Pavarësisë, ku më 30 Nëntor do të këndojnë për të gjithë shqiptarët atje Elvana Gjata, Gena dhe Bajram Gigolli./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ting the 3 - ignite diskon ' Enjoy '

Sunday, 19 May 2013

Bleona Qereti shofere e Getoar Selimit (Video)

Menduam se edhe ajo do te kendonte ne kengen me te re e sapo dale me nje video nga Ting 3NT, por ne fakt ajo aty ben vetem shoferen e Getit.

E kemi fjalen per kengetaren Bleona Qereti, e cila ne video duket si nje shofere qe shetit reperin e ndersa ai kendon./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona Qereti drivers of Selim Getoar

We thought that she would sing the new song with a newly emerged video from Ting 3, but in fact it only makes it shoferen the Getty.

The keyword for the singer have Qereti PAF, which in the video looks like a rapper walks of society that while he sings. / Albavipnews /

Tuesday, 14 August 2012

Ting 3 edhe tre albume dhe s'kendojne me?


Një prej hip-hop grupeve të para në skenën muzikore shqiptare, Tingulli 3nt, që tashmë është pjesë e ‘labelit’ BabaStars, pritet që të lansojë edhe tri albume tjera.

Kështu së paku mund të konkludojmë në bazë të postimit të bërë në faqen zyrtare të BabaStars në Facebook, ku pas gjashtë albumeve, paralajmërohen edhe tri albume tjera deri në fund të karrierës së reperëve, Getit dhe Agonit.

“Gjashtë copa... ‘PrishtinaFuckinCity’, alBOOMii2t, I3nt, Babës, PikaPërVesh, MaiMadhiNven... priten edhe tre tjera... #BabaStars”, shkruan në një prej lajmërimeve të fundit në faqen e fansave të Facebook.

Së fundmi ‘labeli’ BabaStars nuk ka përjetuar një prej periudhave më të mira të ekzistimit. Incidentet me Noizyn dhe largimi i Ledrit kanë qenë dy ngjarje që kanë zhvendosur fokusin nga hip-hopi, por siç duket së shpejti pritet që të rikthehen më të fuqishëm se kurrë BabaStars, me në krye Tingullin e 3nt. /Telegrafi/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Ting 3 three albums and no singing anymore?

Wednesday, 1 February 2012

KKRT: Videoja "HIGH" i demshem per moshat e reja [VIDEO]

KKRT: Babastars bejne thirrje per droge

Drejtoria e Programeve ne Keshillin Kombetar te Radios dhe Televizionit (KKRT) ne Shqiperi, ka vizionuar videon “High”, te Babastars, transmetuar ne nje stacion muzikor televiziv lokal dhe arrin ne perfundimin se “permbajtja, pamjet, koha e transmetimit, gjuha, gjestet dhe fjalori i perdorur ne nje pjese te konsiderueshme te ketij videoklipi cenojne te drejtat, edukimin dhe shendetin moral e mendor te femijeve dhe moshave te reja”.

“Ne videoklip paraqiten te mbjella me lende narkotike ku behet thirrje per konsumimin e saj. Teksti i kenges ben thirrje per, konsumimin e “hashashit”, dhe e paraqit nje veprim te tille, si nje gjest per t’u marre shembull. Ne kete kendveshtrim, transmetimi i kesaj videoje ka shkelur normat morale dhe etike te transmetimeve televizive”, thote KKRT, raporton NOA.

Thursday, 26 January 2012

Edhe nje bashkepunim mes Tingulli 3nt dhe Skillz

Pas bashkëpunimit shumë të suksesshëm “High”, janë reperët e BabaStars ata që tashmë kanë menduar befasinë e radhës për fansat e tyre.

Skillz janë në përgatitje të albumit të tyre, ndërsa bashkë me të pritet të jetë dhe një super bashkëpunim i radhës me kolegët e grupit Tingulli 3nt.

Albumi sipas burimeve të Telegrafit pritet të vijë në formë promovimi me videoklip para lansimit të albumit të Skillz, i cili sipas të gjitha gjasave do të publikohet në fund të shkurtit ose në fillim të marsit./Telegrafi/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Even a collaboration between sound and Skillz 3nt

After the very successful cooperation "High" are BabaStars milestone of those who already have thought the next surprise for their fans.

Monday, 23 January 2012

Getoar Selimi konfirmon se eshte perdorues i marijuanes

Baba Stars ne parcelat e hashashit

Në  rrethet e reperëve, marijuana është një nga kënaqësitë më të mëdha të vëllazërisë mes tyre. Mirëpo, vetëm Getoar Selimi dhe anëtarët e tjerë të “Baba Stars” patën guximin ta pranonin këtë gjë publikisht.

Klipi i këngës “High” tregon pjesëtarë të grupit “Skillz” dhe grupit “Tingulli Trent” duke tymosur marijuanë në një fushë të mbjellë me hashash.

Teksti i këngës është një himn që i thuret tymosjes së barit, kurse Getoari and co, në këngë mburren me këtë gjë./Bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Getoar Selimi confirms that users of marijuana is

In districts milestone, marijuana is one of the greatest pleasures of brotherhood between them. However, only Getoar Aegis and other members of the "Dad Stars" had the courage to admit it publicly.

Clip of the song "High" shows the band members "Skillz" and the "Sound Trent" smoking marijuana in a field planted with opium poppies.

Wednesday, 4 January 2012

A e din Getoari se “Sikur të isha djalë” është shkruar një herë?

Në programin festiv i cili u trasmetua në RTV21 , nën drejtimin e Labit, meshkujve iu bë një pyetje se cfarë do të bënin sikur të ishin vajza?

Në fakt na bëri përshtypje përgjigja e djaloshit të Ting 3-nt kur tha se ai do të shkuante librin “Sikur të isha djalë”, ndoshta e ka pasur në mend të thoshte nr 2, pasi i dashur Getoar ky libër është shkruar një herë nga shkrimtari Petro Marku, që duhet ta kishe lexuar, ose të ishe frymëzuar për ndonjë tekst këngësh.

E megjithatë nësë nuk e ke lexuar ke kohë për ta lexuar ende pasi ky libër është sërisht në modë dhe lexohet për qef dhe sot. /MAKSIM GJOKAJ/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google: A getoari knows that "If I was the guy" is written once?

Holiday program, which was transmitted to RTV21, under the direction of Labin, it became a question men what they would do if they were girls


Saturday, 31 December 2011

Çka po ndodh me klipin “High”?

Reperët e ‘labelit’, Baba Stars, kanë lansuar ditë më parë videoklipin e shumëpritur të këngës hit “High”, por jo të gjithë kanë mundësi ta shikojnë atë.

Është rrjeti më i madh social i videove në internet, YouTube, ai që ka përdorur masat e sigurisë ndaj sipas statutit të kompanisë, që nuk lejon fëmijët nën 18 vjeç dhe të gjithë atyre që nuk janë të regjistruar në YouTube të shikojnë klipin “High”.

Kjo ka ndodhur për shkak se videoklipi është xhiruar në fushat e Lazaratit, të cilat janë të mbjellura kryesisht me marijuanë. Por, përkundër kësaj, kënga ka arritur mbi 50 mijë klikime për 24 orë, shumë e konsiderueshme kur merren parasysh masat e ndalimit mbi klipin./editorial.mk/

Friday, 30 December 2011

Tingulli 3-nt dhe Skillz publikuan videoklipin e shumëpritur “High”


Tingulli 3-nt dhe Skillz kanë publikuar videoklipin e shumëpritur të bashkëpunimit të tyre “High” (kliko per video).

Kënga tashmë është bërë e famshme edhe pa videoklip, pasi që audioja ka kohë që është e publikuar në YouTube. Klipi është xhiruar në Shqipëri, në Lazarat, dhe është realizuar nga produksioni “Max Production”./Telegrafi/

- - - - - - - - - - - - - - - -


[[ translation by google:
Skillz 3-nt Tingulli and video clip published long-awaited "High"

Skillz 3nt sound and have published the long awaited video clip of their collaboration "High". The song has now become famous without video, since the audio has long been published on YouTube.

The clip was filmed in Albania, Lazarat, and production was carried out by "Max Production."/ Telegrafi/Friday, 2 December 2011

Skillz & Tingulli 3nt ne Tirane Xhirojne Videon "High"...

BabaStars ne Tirane duke xhiruar videon per "High"

Teksa te gjithe jane sulur per tek "TEG" keto dite,Tingulli 3nt dhe Skillz jane ne Tirane tek "City Park" por jo per te bere pazar. Ata gjenden aty per te xhiruar videon e re per kengen "High" te cilen po jua sjellim dhe me poshte. Ende nuk dihet data e publikimit te kesaj videoje, por duke pasur parasysh qe shume artiste pritet te publikojne videot e tyre te reja kete fundvit...ndoshta dhe Babastars po ju ben nje surprize fansave te tyre per festa. /elbino/albaniac/dhjetor 2011/

Degjoje:

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BabaStars in Tirana shooting video for "High"

While all are fallen for the "TEG" these days, sound 3nt and Skillz are in Tirana to "City Park" but not for shopping. They are there to shoot new video for the song "High" which are and bring you the following. Yet unknown date of publication of this video, but considering that many artists are expected to publish their new videos this yearend ... maybe Babastars makes a surprise for their fans over holidays.
]]

Saturday, 21 May 2011

Getoari Ne Lidhje Dashurie me Florenta Islamin

Geti ne lidhje me Florenta Islamin

Reperi i grupit Tingulli 3nt, Getoar Selimi, sipas indikacioneve eshte i perfshire ne nje lidhje dashurie me bukuroshen Florenta Islami. Neper internet eshte duke qarkulluar nje foto e reperit me bukuroshen nga Prishtina, e cila sipas te gjitha gjasave do te jete dhe bashkeshortja e ardhshme e Getit.

Se Florenta do te jete femra e fundit e Getit, e vertetoi edhe vet reperi i “Baba Records” ne Twitter, duke shkruar: “Une me bashkeshorten duke ngrene fara dhe duke shikjuar film..hohoho”.

Sunday, 26 April 2009

Flash News 26 Prill 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 26 Prill 2009

- Geti ne nje bashkepunim te ri. Getoar Selimi do te sjelle per publikun nje kenge te re, e cila do te jete bashkepunim i tij me dy kengetare te tjere. Geti nuk ka zbuluar me shume se kaq per kete bashkepunim dhe kenge, pos qe ka thene se dy emrat me te cilet do te perbejne nje treshe ne kete krijim te ri do te jene nje vajze dhe nje djale. Gjithsesi, sipas Getit, kenga do te jete shume e mire. E albumi i ri i Tingulli-it 3nt? Sipas tij, tek ne vitin 2010, pasi ky grup nxjerr album cdo dy vjet. /rtv21/bota sot/

- Agon Sylejmani kenge me Lyrical Son (Festim Arifi). Ndaras nga Geti do te punoje edhe shoku i tij i grupit, Agoni. Por ky i fundit per dallim nga Geti ka zbuluar emrin e kengetarit me te cilin do te realizojne bashkepunim e ri. Sipas tij, ky do te jete reperi Lyrical Son. Nderkohe qe kenget e reja te te dyve do te vijne gjate kesaj vere, Geti dhe Agoni nuk kane perjashtuar mundesine qe te nxjerrin se bashku nje kenge te re, qe do t’i rikthente ata vetem si “Tingulli 3nt”. /rtv21/bota sot/

- Presidenti i Shqiperise, Bamir Topi, me 24 prill 2009 ka mbushur 52 vjet. Ne emisionin televiziv te mengjesit "Wake Up", me drejtues Eno Popi dhe Ledion Lico, ai ka folur rreth ushqimit, muzikes dhe disa zakoneve te perditshme. Ne kete rrefim ne mes tjerash ai tregoi se pelqen Adriano Celentanon, mengjesin nuk e le kurre pa ngrene, gatuan vete darken dhe kur semuret, i merre leje vetes. /shekulli/

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

- Getty in a new collaboration. Selimi Getoar will bring a song for the new public, which will be his collaboration with two other singer to. Getty has not revealed more than that for this collaboration and kenge, but has said that two names with which would constitute a trio in this new creation will be a girl and a boy. However, according to Getty, songs will be very good. The new album Tingulli 3nt it? According to him, in the year 2010, after the group issued the album every two years. / rtv21/bota today /

- Agon Sylejmani a song with Lyrical Son (jollification Arifi /ha ha sa i mire ky perkthim/teni/). Separately from the Getty will work even fellow group agony. But the latter unlike Getty has revealed the name of the singer which will make the new collaboration. According to him, this will be the benchmark Lyrical Son. While kenge new to both will come during this summer, Getty and agony have not excluded the possibility to draw together a new songs, which they will rikthente only as "Tingulli 3nt. / rtv21/bota today /

- President of Albania, Bamir Topi, 24 April 2009 has filed 52 years. In the morning television show "wake Up", with leading pop and Eno Ledion Lico, he has spoken about food, music and daily habits. In this story among others, he showed that Adriano Celentano am, breakfast not ever let no raise, gatuan and darken them when sick, take leave of yourself. /shekulli/
]]

Saturday, 21 March 2009

Geti Ben Hunden Operacion?

Geti dhe Hana
/geti me hanen, photo public domain/

Getoar Selimi ben operacion hunden

Eshte karizmatik, terheqes, dhe nder artistet me te pelqyer nga fanset femra. Por kete here nuk po merremi me kete ceshtje dhe bashkepunimet e tij pikante me kengetaret me seksi shqiptare dhe kosovare. Por per look-un e tij. Nese Getoari qe shihni ju duket me i bukur dhe me tipare me te rregullta se me pare, e shume ne harmoni me njera-tjetren eshte momenti ta themi pse... sepse ai ka bere operacion hunden. Keshtu Geti, sic e njohin dhe i flasin shkurt miqte dhe fansat, mund te jete nder te vetmit artiste shqiptare meshkuj qe nuk ka pyetur fare per paragjykimet apo fjalet qe mund te thuhen, kur ka marre vendimin te beje nje nderhyrje plastike ne hunde. Kete ndryshim, mund ta kuptoni nese bejme nje krahasim te thjeshte te nje fotoje te kengetarit para se te bente nderhyrjen plastike, dhe te nje fotoje te re te fundit. Dikur ai mbante syze te medha dhe floke te gjata, ndersa tani gjithcka duket perfekte, keshtu pa pasur nevoje te beje truke te tilla per t’u dukur ne rregull ai duket me ne forme se kurre. Vetem disa jave me pare Geti ishte ne Tirane, ne nje party te madhe ne pub Venue ku dha koncert me kengetaren Soni Malaj. Lideri i grupit “Tingulli 3nt” shquhet ne fakt per natyren moskokecarese dhe tipin ekspresiv. Si nje reper i vertete, performancat dhe kenget e tij jane te gjitha te vecanta, ashtu sic ishte dhe bashkepunimi i fundit me Sonin, ku ai u shfaq ne klip duke u puthur me figuranten e klipit. Ne lidhje me jeten private edhe pse nuk kane munguar thashethemet, ai nuk ka pranuar kurre t’u pergjigjet pyetjeve te gazetareve. Gjithsesi, se fundi flitet per nje rikthim te tij me Hana Shehun, prezantuesen simpatike te nje emisioni rinor ne ekranet e Prishtines. /panorama/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: geti getto gheto gold
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Selimi Getoar makes nose operation

Is charismatic, attractive, and to honor artists favored by female fans. But this is not here dealing with this issue and collaboration with his singers pikante sex with Albanian and Kosovo. But look for his un-. If you see Getoari that seem beautiful and with regular features that previously, the more in harmony with each other is the moment to say why ... because he has done surgery hunden. The Getty as recognize and speak of friends and fans in February, may be the only honor artists Albanian male who has not asked for any prejudice or words that can be said when a decision has to do in a plastic nose. This difference can understand if you do a simple comparison of a singer before fotoje to make plastic intervention, and a new fotoje last. Once he was carrying large glasses and long hair, and now everything seems perfect, so without having to do tricks such effect in order for it to appear in form than ever. Only a few weeks ago Getty was in Tirana, in a major party in the Pub venue where the concert gave kengetaren Soni Malaj. The leader of the group "Tingulli 3nt" known fact in light of the nature and type expressive. As a true milestone, kenge and his performances are all special, as was the recent collaboration with Sonia, where he appeared in klip by kiss with figuranten of klipit. With respect to private life, although rumors have not missed, he has refused to ever answer questions of journalists. However, finally speaking for a return to his Hana Shehu, prezantuesen a charming show youth in Pristina screens.
]]

Tuesday, 17 February 2009

Vipat Urojne Pavaresine!

Vipat urojne Diten e Pavaresise se Kosoves

Disa nga kengetaret i jane drejtuar kamerave duke uruar Diten e Pavaresise se Kosoves 17 Shkurtin: Genta Ismajli, Leonora Poloska, Getoar Selimi dhe Agon Sylejmani!


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Thursday, 5 February 2009

Tingulli 3nt - Videoteka KTV

Tingulli 3nt (Trent) - Videoteka ne Express Live KTV

Agoni dhe Geti, pjestaret e grupit rep "Tingulli 3nt", te premten qe shkoi, per disa minuta na e shpalosen videoteken e tyre muzikore ne kuader te emisionit "Videoteka" te Express Live KTV. Ata treguan per te berat dhe zhberat e tyre ne prapaskene gjate xhirimeve te videospoteve. Videoteka e ketij grupi permban keto klipe:

1. Llokum me Arra
2. I Trent (ft.Fatime Kosumi)* Nuk u permend ne emision
3. Dridhe (ft. Ciljeta)
4. Te Dy (ft. Elvana Gjata)
5. Kalle Sonte

Ndersa Geti vetem poashtu ka te realizuar edhe disa klipe ne bashkepunim me kengetare tjere te njohur si p.sh. Flori, Genta etj.

Kurse se shpejti, pritet te dale ne ekran edhe videoklipi me i ri i kenges "Me merr", nje bashkepunim me kengetaren Soni Malaj.


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: agon sylejmani getoar selimi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Thursday, 8 January 2009

Albani Fiton "Hit Song 2008" ne KTV

"Express Live" i KTVs realizon nje sondazh publik per zgjedhjen e "Kenges se vitit 2008". Kenga e Alban Skenderajt "Njehere ne vit" ka qene kenga me e votuar nga te gjitha burimet (sms, emajl, internet, tel etj). Ndersa mesohet se Adelina ka qene me e votuara ne internet mirepo votat e grumbulluara nga burimet tjera kane bere qe ajo te bie ne vendin e trete.

Ja dhe 10 kenget me te mira te vitit 2008 (sipas sondazhit):

1. Alban Skenderaj - "Nje here ne jete" (305)
2. Tingulli 3nt - "Kalle sonte" (270)(me e kerkuara via sms!)
3. Adelina Ismajli - "Trimit tim" (261) (me e votuara ne internet!)
4. Nora Istrefi - "Another World" (200)
5. Zanfina Ismajli - "Nga 1 tek 10" (190)
6. Adrian Gaxha,Tamara, Vrchak - "Dashuri Mistike" (174)
7. Korab Shaqiri - "Banesa e vogel" (168)
8. Tuna - "Inati" (155)
9. Genta Ismajli - "Njehere ne vit" (131)
10.Ermal Fejzullahu - "Ti prit edhe pak" (89)

Gjithsejt vota: 1943
(totali nuk perfshine votat e kengeve qe nuk hyne ne 10-she)

Shiqo videon!

+tag: ismaili altuna sejdiu geti ghetto gold


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Sunday, 28 December 2008

Flori Mumajesi Tash Me Nje Bjondine!

Flori Mumajesi afterparty fik 47
/photo panorama/

Flori Mumajesi, pas ndarjes me Sonin brune, tani ne shoqerine e nje biondeje

Kantautori i njohur kapet nga paparaci ne afterparty te festivalit ku mungon Soni

Flori Mumajesi ka qene shume i rezervuar kohet e fundit. Me pak i shfaqur ne publik dhe me shume kenge qe mbajne firmen e tij, u desh festivali i Kenges ne RTSH, dhe festa e mbylljes, qe ai te shfaqej. Dhe jo vetem, por ne shoqerine e nje vajze te re...

BJONDJA ENIGMATIKE

Flori Mumajesi Afterparty FIK 47

Ne festen e organizuar ne ambientet e “Piano Bar”-it, lokali i Kujtim Prodanit, ishin pothuaj te gjithe kengetaret dhe organizatoret e festivalit. Mungonte Soni Malaj, e cila mesa duket mbeti e zhgenjyer nga vleresimi i jurise, qe e renditi te 16-en. Por nuk mungoi Flori Mumajesi, kompozitori i kenges “Zona Zero”, e prezantuar si kenga e dashurise se tyre. E ndryshe nga kompozitoret e tjere, qe i ndoqen kengetaret gjate provave, Flori nuk u pa asnjehere ne Pallatin e Kongreseve ne ditet e pergatitjes se festivalit, edhe pse kishte hyre ne konkurrim jo me pak ambicie, pse jo per te fituar. Ai ishte i fundit qe mberriti ne festen e se dieles, i shoqeruar nga dy vajza te panjohura, nje bionde dhe nje brune, me te cilat ka qendruar gjate gjithe kohes ne banakun, ne hyrje te bar-it. Ka qendruar deri ne oret e para te mengjesit, dhe ajo qe u vu re ishte se nuk u bashkua me grupet e artisteve te tjere, qe ndodheshin aty. Fotografi yne ka fiksuar momente intime mes tij dhe vajzes bionde qe shihni ne foto, e cila mund te jete e dashura e re, edhe pse asgje me shume nuk dihet per te. Gjate gjithe qendrimit se bashku, ata jane pare te qendrojne shume prane njeri-tjetrit, duke lene pershtypjen e nje lidhjeje ne fillimet e saj.

MUNGON SONI

Soni Malaj ishte e vetmja kengetare, qe mungonte ne festen e se dieles, edhe pse sic ka pohuar vete komunikimi mes saj dhe Florit tani eshte thjesht me kolegesh. “Zona zero”, qe ishte lancuar nga vete ata si nje nga kenget me te bukura, frymezuar nga lidhja e tyre, u pozicionua e 16-ta, me 44 pike. Te dy kane qene ne dileme per tekstin, deri pak dite para festivalit derisa Flori ka marre persiper t’i shkruaje vete vargjet, i ndihmuar dhe nga Pirro Cako. Edhe pse ribashkimi i tyre per te marre pjese ne nje konkurrim te tille u komentua nga artistet si thjesht muzikor, gazetat roze e perfolen si nje rikthim ne historine e dashurise. Kete kenge ritmike, qe fillimisht kishin menduar ta perfshinin ne albumin e Sonit, pohuan se e kishin ruajtur si “gur rezerve”, per te bere sukses ne muzike. I vetmi sqarim qe dhane per ndarjen ishte se bashkepunimi vazhdonte ende se nuk kishin akumuluar inate ndaj njeri-tjetrit. Gjithsesi ne kete konkurrim duhet thene se Soni nuk shkelqeu. Edhe pse eshte kengetare e pelqyer per perfomancen e saj skenike, ne kete festival tregoi qe nuk ishte aq e zonja per te perballuar te kenduarin “live-”, gje qe nuk kerkonte shume profesionalizem per t’u kuptuar.

FLORI DHE SONI PAS NDARJES

Nje jete ndryshe per Florin, dhe shume ore ne studion e tij. Ashtu si kompozitoret e tjere, te cilet kane zgjedhur studiot per te punuar dhe per te kaluar kohen e tyre, edhe Flori ka zgjedhur kete rruge. Vendosi t’u beje “block” gazetareve, e te mos flase per jeten private, duke u sjelle si nje VIP i vertete, e duke e menduar kete si nje strategji shume te mire per te patur sukses. Tani kompozon per shume kengetare te njohur e te panjohur. Pas ndarjes nga Soni, gazetat shkruan per nje miqesi te re me Elvana Gjaten, te cilen edhe e menaxhon si kengetare. Por asnjehere s’u pranua as nga Flori dhe as nga Elvana, e cila me pare kishte qene shoqe e ngushte me Sonin. “Fluturimi 3470” ishte kenga, qe i beri te shfaqeshin si dueti me romantik i nentorit te kaluar ne “Kenga Magjike”. Ishte koha kur cifti me i perfolur i vitit ndiheshin ne kulmin e dashurise per njeri-tjetrit, dhe te suksesit te tyre ne muzike. Por ne art ka edhe kompromise! Tani qe jane ndare, pse jo mos ta shfrytezojne ate lidhje dhe per komerc ?! Keshtu qe per te bere buje serish, menduan te rishfaqen edhe nje here te dy me nje kenge. Dhe pavaresisht se nuk u pelqen te jene qender e vemendjes ne faqet roze te shtypit, ne kete rast e “shfrytezuan” te kaluaren e tyre per te bere “skup” ne festival, e per te kthyer vemendjen e te gjitheve. Lidhja e tyre nisi para gati dy vitesh, dhe ata se paku prezantoheshin si cifti ideal, qe shfaqeshin kudo bashke dhe madje putheshin ne skene. Se si vazhdon miqesia e tyre tani, pavaresisht thashetheme per nje rikthim, ate e dine vetem ata.

GETOARI SHFAQET, ELVANA JO

Getoari kengatari simpatik i grupit “Tingulli Trent”, ishte ai qe i dha kuptim kenges se Sonit ne naten e dyte, duke e shoqeruar ne duet. I veshur me te bardha, si nje rreper i vertete, ai u shfaq ne mbyllje te performances skenike, si per te treguar se miqesia e tij me Sonin vazhdon. Edhe pse ai qe i ka njohur dy kengetaret ka qene Flori, duket se Soni dhe Getoari jane me shume afer njeri-tjetrit, ndersa kane pohuar se do te realizojne nje klip se bashku. Ata e pohuan miqesine mes tyre ne vere, gjate prezantimit te klipeve te reja, ku ra ne sy mungesa e Florit dhe Elvanes, e perfolur si ish-e dashura e Getoarit. Tashme ata nuk flasin me njeri-tjetrin. Elvana Gjata pas mbylljes se nje sezoni te suksesshem koncertesh ne vere, prej disamuajsh nuk eshte shfaqur pothuaj ne asnje eveniment apo festival. /denisa kraja/panorama/27.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 16 December 2008

Geti TV Reklame Per Bizzarro!

Kur eshte fjale per tek reklamat televizive, koheve te fundit mesiguri nuk ju ka shpetuar edhe nje e tille me reperin e njohur, Getin e Tingulli-it 3nt, si protagonist ne reklamen per mobilierine "Bizzarro".

Shih videon poshte:

- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. ndoshta eshte ide e mire me hape nje rubrike "Vipat ne Reklama"!
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 2 December 2008

Geti: Ni Far Vakti, Dilsha Me 4 Femra Njekohesisht!

Getoar Selimi
/geti me fansa, photo public domain/

Geti: Mosha e ben te veten

Gjate nje interviste per te perditshmen "Zeri", kengetari kryesor i grupit "Tingulli 3nt", Getoar Selimi, ka zbuluar se pervojat e tij me femra jane shtuar ne periudhen kur ai kishte filluar te merrej me muzike dhe pasi ishte bere i njohur.

“Ne periudhen kur fillova te merrem me shume me muzike, kur filluan te me njohin me shume, filluan te me duan me shume edhe femrat. Atehere filloi nje faze me ndryshe”.

Geti ka treguar se si pesembedhjete apo gjashtembedhjetevjecar ka pelqyer te del me tri apo kater femra njekohesisht.

“Mendoj se keto gjera i ka bere vete mosha. Aventurat e mia me femra sigurisht qe kane vazhduar, megjithese jo ne ate menyre, qe te mburresha duke bere asi lloj gjerash”, ka shpjeguar reperi. /zeri/telegrafi/01.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 29 November 2008

Disco Bilboa 6 Dhjetor 2008: Vellezerit Mziu, Elvana Gjata, Tingulli 3nt

Disco Bilboa 6 Dhjetor 2008
TE SHTUNEN ME 6 DHJETOR

VELLEZERIT MZIU, ELVANA GJATA, TINGULLI 3NT
MC Men D, DJ Duli

Disco Bilboa
Kastriot Dautaj
Grünwalderweg 28
82041
Munchen Oberhaching
0173 192 29 77
discobilboa.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online