All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Tony Dovolani. Show all posts
Showing posts with label Tony Dovolani. Show all posts

Monday, 3 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 3 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci ne New York per t'i vijuar xhirimet e filmit "Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna"
 • Leonora Poloska per "Zeri": Do te dashurohem kur te jete kismet! Kengetarja ende mban titullin beqare.
 • Gazetaret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu fillojne projektin "Thumb" qe mund te shihet vetem permes Youtube.
 • Ajshe Babatinca perfundon me sukses perfaqesimin e Kosoves ne "Miss Earth 2012" qe u mbajt ne Filipine me 24 nentor.
 • Anjeza Barbatovci, shqiptarja 21-vjecare qe perfaqesoi shtetin e Sllovenise ne "Miss Earth 2012"
 • Agnesa Vuthaj dhe Ajshe Babatinca ne koncertin e Jennifer Lopezit ne Manila te Filipineve

Sunday, 2 December 2012

Revista PALOMA - 1 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 1 Dhjetor 2012
 • Adrola Dushi, perfaqesuesja e Shqiperise ne "Miss Universe": Press te fitoj kuroren!
 • Vildane Zeneli, nga modele kengetare: Do te behem nje artiste e madhe! Muzika ime, ndryshe nga cfare keni degjuar deri tani!
 • Dr Flori, fituesi i "VIP Shpija 3": Familjaret nuk ishin dakord te futesha ne "VIP Shpija"
 • Dafina Zeqiri cenzuron kengen "Tonight", heq pjesen e Ledrit. Ledri e ofendon ne Facebook, e quan Balotelli
 • In Love; Jonida Alickolli dhe Andi Jahollari - dashuria qe nisi nga nje pale pantallona lekure!Jonida: Behem xheloz kur e shohin ca sy dhelprash! Andi: E dija qe do bija ne dashuri me te, ka tip te rrezikshem!
 • Bleona nderron profesion, behet zyrtarisht aktore. Princ Alberto i Monakos, fansi i Bleones?
 • Pse Florian Binaj eshte i dashuri ideal?
 • Cfare bene VIP-at per 100 Vjetorin? Adelina Tahiri me qeleshe dhe me te brendshme; Marina Vjollca reagon ashper ne Facebook; Ledina Celo ngre flamurin ne Gjermani; Blerim Destani feston ne shesh; Era Rusi nje shqiptare e vertete.

Saturday, 1 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 1 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Dhjetor 2012
 • Floriana Garo: Ju rrefej per Rita Oren mbrapa kuintave. Rita e lodhur dhe e emocionuar.
 • Argjentina Ramosaj: Me Vedatin kishim mosmarreveshje, do bej duet me Florin
 • Stresi: Si i perjetova kater javet ne burg, mbaj arme per siguri
 • Zbulohet i dashuri i ri i Dafina Zeqirit, me profesion truproje
 • Tony Dovolani, shqiptari qe fiton "Dancing With The Stars" ne Amerike
 • Motra e Ermeles se BB4 le burgun pas dy vitesh, perfiton nga amnistia per 100-vjetor
 • Klipi i Gaxhes 500 mije klikime per 24 ore, zhduket mistershem nga YouTube
 • Pirro Cako i shmanget zhurmes se koncertit te Inves, 100-vjetorin e feston jashte
 • Gjyste Vulaj: Edhe pse shtatzene, ofertat per koncerte nuk munguan

Wednesday, 28 November 2012

Tony Dovolani ne 100 Vjetor, sjell kupen e Dancing-ut amerikan [VIDEO]

Tony Dovolani nuk e ka menduar nje dhurate me te mire per 28 Nentor se kupa e "Dancing With The Stars", verzioni amerikan, ne Sezonin e 15-te. Se bashku me partneren, yllin Melissa Rycroft, Tony ne naten finale ka mposhtur ciftin Shawn & Derek, dhe keshtu hyn ne histori si shqiptari i pare (ndoshta edhe i fundit) qe fiton kete spektakel. Tony, si balerin profesionist, ka qene pjese e ketij shou qe nga fillimet e tij.

Ai poashtu ka zbuluar edhe nje arsye tjeter per te festuar. Kjo kupe vjen ne nje date te rendesishme per balerinin, ate te 13 vjetorit te marteses me Linen. Nga kjo martese, Tony ka tre femije me emrat, Luana, Ariana dhe Adrian.

"Duhet t'ju them, nuk mund te kishte ardhur ne dite me te mire se kjo. Ka qene 13 vjetori i marteses sone, ndersa eshte nje moment mahnites per te gjithe shqiptaret ne Amerike qe festojne 100 vjetorin e Pavaresise se Shqiperise. Eshte e pabesueshme!", Dovolani ka thene per mediat amerikane.

Ndersa ka shfrytezuar rastin si i ftuar ne programin televiziv te Jimmy Kimmel ne kanalin ABC, t'ia uroj gjithe shqiptareve publikisht pervjetorin e 100-te. Bravo Tony, per kete dhurate te bukur te 28 Nentori-t! Jemi krenar me ty!/Albavipnews/


Wednesday, 17 March 2010

Tony Dovolani ne Kopertinen e Revistes "People"

Tony Dovolani kercen me femren me te urryer ne Amerike

Fillon sezoni i ri i "Dancing With the Stars" ketu ne Amerike dhe Tony Dovolani kete here ka partnere kercimi Kate Gosselin, femren me te urryer ne Amerike. Per ata qe jetojne jashte Amerikes dhe nuk e njohin se kush eshte ju tregoj se Gosselin eshte nje grua qe pati fatin te bente nja tete femije per nje heresh me duket dhe nje stacion televiziv vendosi te transmetoj jeten e tyre te perditshme dhe kujdesin per femijet. Programi arriti kulmin kur bashkshorti i saj u kap mat me ish dadon dhe kur filloi te flitej se Kate gjithashtu kishte lidhje me rojen. Drame pas drame, ajo eshte personi me irritues qe egziston dhe si shume te tjera ne Amerike eshte e famshme sepse eshte e famshme pasi pervec pjelljes me shumice nuk ka ndonje talent tjeter. Gjithsesi ky eshte dhe lajm i mire dhe lajm i keq per Tony-n. I keq, sepse shume njerez gjeja e fundit qe duan te shikojne ne TV eshte pikerisht fytyra e Kate dhe mund ta votojne negativisht, ndersa lajm i mire pasi Tony gjithashtu po i ben publicitet te shkelqyer figures se tij. Kete jave ai arriti te behet nder te rrallet shqiptare qe ka dale ne kopertinen e revistes "PEOPLE". Urrraaaa! /albaniac/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Tony Dovolani dances with the most hated woman in America

Begins new season of "Dancing With the Stars" here in America, and Tony Dovolani dance partner this time is Kate Gosselin, the most hated woman in America. For those living outside America and do not know who it is you tell Gosselin is a woman who was fortunate enough to make eight children for a couple off week with looks and a television station decided to broadcast their daily life and care for children. The program culminated when her husband was captured and measured with the former nanny when he began to talk that Kate also had links with guard. Drama after drama, it is exasperating that person exists and how many others in America is famous because it is famous as the majority pjelljes except there is no other talent. However this is good news and bad news for Tony-n. The bad, because the very last thing people want to see on TV is exactly the face of Kate and can vote negatively, while good news after Tony also makes excellent publicity to his own figures. This week he managed to become rare among Albanians that emerged on the cover of the magazine "People". Urrraaaa!
]]

Tuesday, 23 December 2008

Festivali 47 RTSH: Dhe Elsa Di Te Kerceje!

Elsa Lila e kerkon nje dans me Tonin

Mesuam se ajo di te kendoje, te prezantoje, te aktroje, te flase dhe perktheje ne disa gjuhe boterore por ja tash mesuam se ajo di edhe te vallezoje "Tango". Paksa i rreshqiti kemba ne nje moment, por jo, nuk pati ndonje telashe te madhe pasi ishte ne duart e sigurta te profesionistit Tony Dovolani. Shiko videon!


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Festivali 47 RTSH: Tony Dovolani Ndez Atmosferen!


/tony pershendet shikuesit, photo rtsh/

Dovolani, atmosfera e festivalit!

E ka shtensionuar disi atmosferen e gares, performanca e dyshes se kercimtareve nga Amerika. Kampioni i botes, ne dancin sportiv Driton “Tony” Dovolani, solli pak arome amerikane ne pallatin e Kongreseve, bashke me partneren e tij (Elena Grinenko). Dovolani, i lindur ne Prishtine ne vitin 1973, eshte nje balerin profesionist, qe prej vitesh zhvillon karrieren ne Nju Jork. Nisi te kercente qysh ne moshen 3-vjecare, fillimisht nen ritmet e muzikes popullore. Kur ishte 15 vjec e gjithe familja u vendos ne SHBA, ku pati mundesine te ndekje studimet ne Akademine e Dancit “Fred Astaire”. Prej asaj kohe ka udhetuar ne te gjithe boten dhe ka fituar shume kampionate danci. Kush e ka pare filmin “Shall we dance” me Jennifer Lopez e Richard Gere, ka dalluar aty edhe balerinin me origjine shqiptare, ku luan rolin e nje djali latin. Ka kercyer ne krahe te yjeve boterore si Stacy Keibler, Sara Evans, Leeza Gibbons, Jane Seymour, Marissa Jaret Winokur etj./alma mile/panorama/22.12.08/

Tony Dovolani & Elena Grinenko Festivali 47 RTSH
/tony me partneren elena grinenko, photo rtsh/
- - - - - - - - - - - - - - - -
Videoja e kercimit me kengen e Nelly-it "Give it to me"

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online