All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Top Koha Music. Show all posts
Showing posts with label Top Koha Music. Show all posts

Thursday, 9 February 2012

Nora Istrefi thote se per martese vendos Roberti

Bukuroshja e cila vetëm një ditë më parë ka publikuar videon e saj më të re me titull “S’ki me ik”, Nora Istrefi, ka qenë e ftuar në programin “Top Koha Music” në KTV. Ajo në programin e drejtuar nga prezantuesja atraktive Albba Morina, ka lancuar edhe videon e saj më të re, ku ka treguar edhe bashkëpunëtorët me të cilët ka punuar këtë këngë.

Kur Albba e ka pyetur për jetën e saj private, dhe nësë kanë menduar ndonjë martesë me Robertin e saj, Nora tha se duhet pyetur Roberti për këtë. Ndërsa gazetarja me zgjuarsi i ka thënë se atëherë Roberti do të vëndosë për këtë, e Nora i është përgjigjur “Nashta po nashta jo, pyetne me mire ate”. Por Albba e ka zgjatur këtë muhabet, ndoshta më informues dhe që i intereson shumë fansave të këngëtares, duke i thënë se javen tjeter do ta pyesim Robertin, atëherë Nora do ta mësojë nëse do të martohet apo jo.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online