All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Top Kosova Radio. Show all posts
Showing posts with label Top Kosova Radio. Show all posts

Sunday, 17 June 2012

Elhaida: S’e kisha menduar se do te fitoj kaq shpejt [AUDIO]

Fituesja e edicionit të nëntë të “Top Fest” ka rrëfyer me thjeshtësi dhe ëmbëlsinë e saj në studion e Top Kosova Radios, triumfin e këngës “S’je më”.

Elhaida Dani, vajza nga Shkodra ka treguar mes tjerash se është duke bërë gati tashmë një këngë dhe një video të re, dhe që kurrë nuk harron të falënderojë Zotin për gjithë të mirat që i kanë ardhur.

Ajo kishte ardhur në Prishtinë për t’u relaksuar pas fitores, por me kënaqësi ka pranuar të jetë në programin tonë, madje në pyetjet tona “Mix-max”, ajo foli për ëndrrën e saj që u bë realitet, sepse…

E kisha parë shpesh herë këtë ëndërr….
Elhaida Dani: S’e kisha parë kurrë këtë ëndërr, nuk e kisha menduar se do të fitoj kaq shpejt. I thashë vetes, hej zgjohu, duke i rënë një shuplakë.

Tuesday, 14 February 2012

Çiftet me simpatike te Shen Valentinit

Sondazhi ne Top Kosova Radio

E nisim me urimin “Gëzuar 14 Shkurtin” për të gjithë të dashuruarit. Ndërsa për ju çifte të shou-bizt që nuk e shihni vetëm këtu si më të preferuarit, ndoshta keni bërë diçka që publikut nuk i ka pëlqyer. Në programin e natës në radion më atraktive në vend, në “Top Kosova Radio”, u zhvillua një sondazh për të vlerësuar çiftet më simpatike të shou-bizit shqiptar.

Dëgjuesit vlerësuan më së shumti këto dy çifte: Shpat Kasapi dhe Afërdita Dreshaj dhe Robert Berisha dhe Nora Istrefi. Ndoshta janë shumë simpatikë, ndoshta janë punëtorë, apo ndoshta janë në një lidhje shumë të fortë.

Megjithëse në këtë program u përmenden dhe shumë çifte të tjera, si Sokol dhe Gjyste Vulaj, Iliri dhe Gili, apo edhe ata që dëgjuesit mendonin se lajmet rozë janë të vërteta, si Ledri me Dafinën, apo Elvana me Florin.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online