All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Toros Shahnaian. Show all posts
Showing posts with label Toros Shahnaian. Show all posts

Saturday, 25 May 2013

Toros: Rike eshte rome dhe shume e nxehte...

Toros: Rike, nje vajze e komunitetit rom, ja cfare di per te

Torosi i “BB4” eshte konsideruar gjithmone si udherrefyesi i personazheve te ketij “show”, pasi ata dalin nga loja e “Big Brother”. Si nje pasionant i spektakleve “reality”, ai i ndjek pasuesit e tij me perpikeri per te dhene gjithmone ne media mendimin personal per ate qe ia vlen te vecohet nga te tjeret. Ne kete rast eshte Rike Roci ne fokusin e tij, edhe per faktin se origjina e te dyve eshte nga Durresi, dhe pastaj jeta qe kane bere ne Itali. Por Toros kete here zbulon nje sekret te 26- vjecares te ardhur nga Italia, faktin qe Rike eshte nje vajze qe i perket komunitetit rom. Larg cdo paragjykimi dhe qendrimi negativist ndaj pakicave ne Shqiperi, Toros ne kete interviste mban anen e saj, per te treguar se nje vajze si Rike me pamjen dhe personalitetin e saj i ka tejkaluar te gjithe stereotipat duke u pelqyer nga shume njerez, pavaresisht ngjyres se saj te lekures.

Monday, 30 July 2012

Pas Gentes, Toros provon suksesin me foto nudo

Fotot skandal te Toros se “BB” me femra nudo ne shtrat

Ai eshte nje aventurier i lindur dhe ndihet krenar per kete fakt. Pikerisht per kete arsye, Toros, ish-banor i “Big Brother 4”, preferon te ndaje edhe intimitete me te gjithe ata qe e njohin. Dite me pare, ai ka udhetuar drejt Italise per disa pune. Imazhet e nxehta te cilat i kemi siguruar, tregojne Torosin ne shoqeri te nje femre te panjohur per te cilen mesojme se eshte me origjine amerikane, e cila po ashtu kishte shkuar ne Itali per disa pune te saja. Rastesisht takohen me Torosin dhe pas nje pelqimi qe kane pasur, ato kalojne nje nate te nxehte se bashku, nga ku kemi arritur te sigurojme edhe imazhet e asaj nate. Kjo nuk ka te beje aspak me ndonje lidhje te re dashurie, por thjesht nje pelqim nga ana e te dyve qe ka rezultuar i nxehte vetem ne shtrat. Se si e ka kaluar ate nate cifti, mund te pasqyrohet me mire permes imazheve, dhe mund te themi se Torosi e ka shijuar shume kete udhetim drejt Italise e vecanerisht pas takimit me turisten amerikane. Ky mund te jete nje nga rastet e para ne te cilat nje banor i ”Big brother” shfaqet ne keto imazhe te nxehta per shtypin roze, pas publikimit te fotove “nudo” te Gentes. Nderkohe Toros ka postuar vazhdimisht foto te nxehta me femra te ndryshme, te cilat me se shumti jane te huaja. /panorama plus/

Saturday, 28 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 28 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 28 Korrik 2012
 • Mirjeta e BB: Detajet e marteses sime madheshtore. Kam ftuar edhe Marjelin ne ceremoni! Do te dehem nuse dhe me pas do te hidhem ne pishine.
 • Flet i ati: Dafinen nuk e kam takuar qe kur ishte 2 vjec, ajo me refuzon... Rrefimi rreqethes i Nebiut, babait te kengetares Zeqiri: Ma mori ish-gruaja kur isha ne burg, dua t'i them te verteten e ndarjes
 • Fotot skandal te Toros se BB me femra nudo ne shtrat
 • Ermela Mezuraj: Ja pse hoqa dore nga ambicia per televizionin
 • Frederik Ndoci per here te pare baba i nje djali, ne moshen 50 vjec
 • Emina dhe Misse, modelet shqiptare gjejne te dashur milionere
 • Dy muaj shtatzene, Gjyste Vulaj: Vjehrres do ia plotesoj deshiren me nje nip
 • Arvizu dhe Ina Rama, kafe ne Bllok
 • Aida Shtino: Planet per sezonin e ri, me kane kercenuar ne disa raste
 • Pas ndarjes nga Kastro, Erleta merr nenshtetesine shqiptare

Sunday, 26 February 2012

VIP Ballina: Revisat INTERVISTA - 25 Shkurt 2012

Revisat INTERVISTA, 25 Shkurt 2012

 • Erand Sojli: Me gjeni nje dado!
 • Torosi: Si eshte Genta jashte BB...
 • Vellai i Florit: Eshte me i sinqerte se c'duhet!
 • Eni Koci: Per cdo gje vendos vete!
 • Renidona Zeneli: Nuk bej asnje hap pa te fejuarin
 • Afrim Aliaj: Shaj ne tri gjuhe!
 • Morena: Nuk po kerkoj fame!
 • Arjola Prenga: Karriera ime ne France!

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW magazine, 25 February 2012

Erand Sojli: Find me a nanny!
Torosi: How is Genta outside BB ...
Brother of Flori: It's honest more than necessary!
Eni Koci: For everything I decide myself!
Renidona Zeneli: do not make any step without fiance
Aliaj Afrim: I swear in three languages​​!
Morena: I'm not looking for fame!
Arjola Prenga: My career in France! ]]

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 25 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH - 25 Shkurt 2012
 • Thashetheme per "Big Brother 5" - Zbulohet e dashura e Elvisit: Zbardhet divorci i Edgarit; Arjola dhe Genta armike para se te hynin ne shtepi: Anila videoklipi ne shtepine e Tezes; Misteri Ermal Merdani menaxher ne lokalin e Arjan Konomit; Graciano jete prej vip-i qe i vogel; Klodi i BB3 dhe Petriti i BB4 shajne djemte;
 • Dren Abazi: Nuk jam tip i nivelit t'nalt. Ne nje interviste per "Bluetooth", Dren Abazi tregon modestisht qe nuk eshte ai tipi i skecit.
 • Ledina Celo. Nje familje perfekte per karnevale
 • Saimir Pirgu dhe Eda Zari; Nje foto me familjen e Kryeministrit Berisha...
 • Gjergj Leka e Pirro Cako; Dy dashnoret qe i kendojne dashurise
 • Jonela e BB4 fut krahun ne allci
 • Kriza kap kengetaret; Ciljeta Xhilaga, Rozana Radi, Nora Istrefi, Greta e Eni Koci...
 • Eni Koci: Do e le muziken, do t'i hyj politikes

Sunday, 29 January 2012

Toros: Ermela dashuron marrezisht Jotin, s'ka me vend per Ervinin...

Toros Shahnaian: Ermela e dashuron marrezisht Jotin, tani s’ka me vend per Ervinin, por ai ende e do

Ai dinte gjithcka per lidhjen e Ermeles me Ervinin, pasi sic e pohon edhe vete, ishte krijuesi i atij cifti me histori dashurie telenovelash. Tashme eshte deshmitari i vetem i nje historie dashurie filmash me “happy end”, sic e quan ai ate mes Ermeles dhe Jotit. Pas nje ritakimi miqesor me Ermelen, zbulon planin e saj te marteses me 18 gusht me dashurine e saj te mbetur peng prej tete vitesh. Ne ceremonine kishtare zbulon se deshmitare te ciftit do te jete ai bashke me Ervinin.

Saturday, 12 November 2011

Toros i BB4 fiton te drejten per studim te larte...

Toros i “BB4” fiton studimet per Juridik si i perndjekur politik

Edhe pse qendroi vetem 22 dite ne “Big Brother 4”, konkurrenti nga Durresi ishte nje nder banoret me protagoniste ne loje, dhe qe pas perfundimit te spektaklit ishte ai qe i mblidhte te gjithe konkurrentet se bashku duke vazhduar ne nje fare menyre “Big Brother” jashte kamerave. Me nje jete plot aventura ne Itali e vende te tjera te botes, tashme ai eshte rikthyer ne Shqiperi per nje fillim te ri. Dhe natyrisht qe ne kete fillim ndryshe ne Shqiperi, synimi i tij i ri ishte nisja e studimeve te larta per Juridik, qe nuk kishte pasur mundesi t’i ndiqte me pare. Ashtu sic e shprehu ne prezantimin e tij para se te hynte ne “Big Brother”, nje nga hobet e tij pervec sporteve, ishte politika dhe drejtesia, ndaj dhe u angazhua ne fushaten e Lulzim Bashes per Bashkine e Tiranes. Dhe, pas kaq vitesh, Toros ka fituar te drejten e studimeve ne degen e Juridikut prane Universitetit Shteteror te Tiranes, nje e drejte qe i eshte dhene me statusin e ish te perndjekurit politik. Ai pohoi se “Fillimi i studimeve te larta kishte qene endrra e tij, dhe tashme ai do te vazhdoje jeten si student. Nuk dihet se c’do te beje me hobin qe ka per televizionin, duke e permendur dhe ekranin si ambicie te tij pas daljes nga loja. Pas eksperiences se BB, ai pohoi se synimet e tij nuk kishin perfunduar ende. “BB ishte vetem fillimi, pasi loja vazhdon jo vetem ne BB4, por edhe jashte tij ne cdo fushe”, tha Toros. /panorama/nentor 2011/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online