All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Tringa Kurtaj. Show all posts
Showing posts with label Tringa Kurtaj. Show all posts

Monday, 6 February 2012

Modelja e re Tringa Kurtaj synon suksesin jashte Kosoves...

Tringa Kurtaj: Synon pistat e njohura boterore

Eshte kjo Tringa Kurtaj 17-vjecarja nga Prizreni, e cila synon te arrije pistat e njohura boterore. Talenti dhe deshira per modelimin ka bere qe ajo ne start te marre disa cmime te bukurise. Tani Tringa ka shume plane dhe uron qe gradualisht t’i realizoje ato. Ne te ardhmen ajo do te jete pjese e evenimentit “Miss & Mister Kosova 2012”. Per me shume rreth punes dhe jetes private ajo flet per “Zerin”.

- Si e niset modelimin?

- Tani jam ne fillim te karrieres sime te modelimit dhe arsyeja perse vendosa te merrem me te eshte familja dhe shoqeria. Ata me shtyne per te nisur modelimin sepse kane verejtur se kam talent per kete fushe. Andaj per here te pare u prezantova ne sfilaten e “Shoqates se Manikeneve Freedom” nga Prizreni me te cilet jam shume e kenaqur. Nuk mund pa e permendur edhe sfilaten time te pare ne Prizren per diten e clirimit te Prizrenit dhe pastaj te Therandes, ku kisha emocione para nje mase te madhe qytetaresh dhe kamerave televizive.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online