All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Turjan Hyska. Show all posts
Showing posts with label Turjan Hyska. Show all posts

Friday, 12 April 2013

Fabi, Turi dhe Albani rikthehen me "Ajer" [VIDEO]

Produkt 28 sjell klipin "Ajer"

Grupi i muzikes "Produkt 28" ka sjelle klipin me te ri me titull "Ajer" pas nje mungese te gjate ne tregun muzikor.

Djemte e grupit, Alban Kondi, Turjan Hyska dhe Fabian Basha kane ardhur me nje realizim te ri, ku kane sjelle nje kenge te lehte, me nje klip ku mbizoterojne ngjyrat e erreta dhe gjate kohes qe kendojne djemte shoqerohen nga disa balerina qe kercejne.

Si duket kete here djemte kane menduar te kthehen fuqishem duke vazhduar projektet e tyre muzikore. Ata kane planifikuar te vazhdojne koncerte ne Shqiperi dhe ne vende te tjera ku jetojne shqiptare. “Produkt 28” eshte nje grup mjaft i pelqyer ne tregun shqiptar per muziken dhe klipet e vecanta qe realizon.

Sunday, 3 March 2013

Turi dhe Orinda, prape bashke?

Turi dhe Orinda, pas nje viti ndarjeje bejne jete nate si cift

Cifti Turjan Hyska dhe Orinda Huta duket se e kane gjetur serish gjuhen e perbashket me njeri-tjetrin, duke iu rikthyer shoqerise si cift. Paparaci yne i ka fotografuar ne fundjave ne clubin “Rockstok” ne Tirane, ndersa kishin dale per t’u argetuar ne jete nate. Kjo eshte hera e pare qe Turi dhe Orinda, te cilet punojne ne te njejtin televizion, pikerisht ne Vizion Plus, fotografohen se bashku. Nuk dihet nese ata jane rilidhur apo dalin thjesht si miq bashke, por kete do ta tregoje koha. Ata u ndane ne marsin e vitin te kaluar, pas nje krisjeje qe pesoi lidhje e tyre, nderkohe qe kishin nisur bashkejetesen dhe jetonin ne nje shtepi.

Saturday, 23 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 23 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Shkurt 2013
 • Big Brother; Sekrete e mistere per audiencen, por edhe per familjaret. Autori Rezart Aga rrefen surprizat e show-t qe nis sonte
 • Ciljeta: Partneri im eshte i lumtur qe bebja i ngjan atij
 • Paparazzi; Tuna kapet mat me te dashurin e ri, reperin kosovar Cozman
 • Personazh; Bleona blen 500 mije "fansa" egjiptiane ne facebook. Nga 60 mije, brenda nje dite behen 500 mije.
 • Franceska i thote Ermalit: Tani puthjet i kam me euro!
 • Sezoni i ri i "Portokalli", nje parodi politike ne prag te fushates. Regjisori Altin Basha rrefen risite, Eneda edhe pse shtatzene vijon prezantimin
 • Dudushi i ben "surprize" Alfred Pezes, i nxjerr kroniken ku shan Edi Ramen
 • Flet producenti Turjan Hyskaj, pas largimit te Mamaqit nga "Ap.2XL": Ermali nuk mund te prodhoje dot humor kur eshte i lodhur!
 • Transformimi befasues i Edit Harxhit

Tuesday, 27 March 2012

Turi dhe Orinda, duket se i kane dhene fund lidhjes perfundimisht...

Turjan Hyska nuk jep detaje, por as nuk e mohon ndarjen me Orinden

Cifti Turjan Hyska dhe Orinda Huta duket se nuk po kalojne thjesht nje krize ne lidhjen e tyre, por tashme duket se i kane dhene fund lidhjes perfundimisht. Pasi ka rene ne sy mungesa e ciftit bashke ne ambiente te ndryshme, ata nuk jane pare bashke as ne ambientet e “Vizion Plus”, ku me fillimin e punes si prezantuese e nje emisioni me Fabin e “Produkt 28”, ata ishin pare te shoqeroheshin shume bashke. Orinda tashme eshte larguar nga banesa, ku ka nje vit qe bashkejeton me te dashurin, Turi. I pyetur ne lidhje me kete histori, producenti i “Apartamentit 2 XL” nuk ka pranuar te jape asnje detaj, duke vazhduar te qendroje hermetik per te zbuluar detaje nga jeta e tij private.

Sunday, 25 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 24 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Mars 2012
 • Elton Deda, kengetari nis procedurat e divorcit nga Jola, pas 7 vitesh martese
 • Krize ne lidhjen e Getit, reperi ndahet nga e fejuara Florenta
 • Hana Cakuli, nga muzika ne prezantim
 • Eranda Libohova, konkurrentja e re ne listen e femrave VIP te "Dancing"
 • Emina Cunmulaj, pas vendeve perendimore, tani karriere edhe ne Indi
 • Eni Vasili, studime ne Milano
 • Flet biznesmeni Besim Mehmeti: Per 10 vite kam ndihmuar financiarisht Dafina Zeqirin, ajo eshte mosmirenjohese
 • Adelina Ismaili hyn ne Festivalin Internacional te Klipit ne France
 • Agron Llakaj: Ju rrefej projektin tim te ri satiriko - humoristik
 • Tronditen ciftet e BB, seks pa dashuri dhe shume te dashur jashte shtepise. Zbulohen nga vete rrefimet e tyre se cilet jane partneret e vertete dhe per ke u rreh zemra

Sunday, 18 March 2012

Orinda dhe Turi ndahen?

Ndahen Orinda dhe Turi? Orinda kerkon shtepi me qira

Ka kaluar vetem nje vit qe kur Orinda Huta dhe Turian Hyska vendosen te blinin shtepine e tyre dhe te nisnin keshtu bashkejetesen, pas nje historie trevjecare mes tyre. Por mesa duket ky nuk ka qene nje ogur aspak i mire. Rastesisht mesuam se Orinda eshte duke kerkuar per shtepi me qira. Na beri pershtypje, sepse sic thame me siper, dime qe tashme kete faze e ka kaluar dhe nje shtepi Orinda e ka. Kjo na beri te dyshojme! Aq me shume qe edhe statuset dhe komentet e ndryshme qe vete Orinda ka bere ne faqen e saj ne Facebook te lene te kuptosh qe gjerat nuk po shkojne mire. “Mjaft luajte me ndjenjat e mia” eshte nje status i saj i para disa ditesh, nderkohe qe nje tjeter: “U ula gjithe qejf per te ngrene cokollatat qe kisha blere dje ne darke! Sa zgjata doren per t’i kapur, e vetmja alternative e mbetur ishte te haja qesen se cokollata s’kishte gjekundi. Mire qe nuk pyet, por ndihet edhe me mire kur kalon kohe me mbeturina. Pupupu”.

Sunday, 4 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 3 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 3 Mars 2012
 • Elvisi BB5. Flet e dashura Valbona Bajraktari: Ju rrefej dashurine trevjecare. Elvisi eshte superpotent ne shtrat, Qetsori eshte xheloz
 • Bleona Qereti shfaqet mbipeshe
 • Albana Osmani drejton "Fun Club", qe kete te diel vjen i riformatuar
 • Turjan Hyska: Sali Berishen e duam ne "Apartamentin 2XL" per humorin dhe batutat e tij
 • Gara ne "Dancing", kete here mes femrave VIP super seksi
 • Altin Basha: "Portokalli" ne shfaqjen e 201, ja surprizat e sezonit te ri
 • Flori Mumajesi hyn ne diete intensive dhe humb 10 kg. Dieta javore e Florit.
 • Gjoksi i Ciljetes, arma e saj e forte apo pika e saj e dobet?
 • Linda Halimi shperngulet ne Amerike, synon "American Idol"
 • Big Mama, foto lajm, feston ditelindjen me nje torte shume te vecante
 • Adrian Gaxha: Suksesi im i radhes me 10-vjecarin ne Top Fest

Saturday, 3 March 2012

Turjan Hyska: E kemi ftuar Sali Berishen ne "Apartamenti 2 XL"...

Turjan Hyska: Sali Berishen e duam ne “Apartamentin 2 XL” per humorin dhe batutat e tij

Sapo ka nisur transmetimin sezoni i ri i “Apartamenti 2 XL” ne “Vizion Plus”, nderkohe qe edhe kete sezon producenti i spektaklit, Turjan Hyska, premton serish situata, batuta dhe humor per publikun, “sigurisht duke tentuar te japim dhe mesazhe per ata qe na ndjekin”, thote ai. Nje nga te vecantat e ketij spektakli me protagoniste kryesore tre aktoret e “The SHBLSH”, Julian Deda, Gent Zenelaj dhe Ermal Mamaqi jane te ftuarit VIP, te cilet behen pjese e show-t me nje rol te caktuar. Po cilet jane disa nga personazhet qe do te shohim te hyjne ne “Apartamentin 2 XL” kete sezon?! “Personazhet nuk mund t’i zbuloj, por mund t’ju them me siguri qe do shihni gjithe spektrin e jetes publike shqiptare”, thote Turi.

Monday, 6 February 2012

Turjan Hyska: "Apartamenti 2XL" rikthehet me shume risi...

Turjan Hyska: Suprizat e rikthimit me 12 shkurt te “Apartamentit 2 XL”

Kane mbyllur “Sketch Show-n”, per t’u rikthyer me “Apartamentin 2XL” me 12 shkurt. Nje alternim ky i dy spektakleve, per te sjelle variacion tek publiku. Djemte e “The ShBLSH” dhe aktoret e tjere protagoniste, pasi kane fituar bastin me humorin ndryshe qe serviren nepermjet “Sketch show”, do t’i rikthehen humorit ne apartamentin e madh. Turi Hyska zbulon detajet e sezonit te ri te “Apartamentit 2 XL” ne “Vizion Plus”

Keni mbyllur sezonin e pare te “Sketch show”, cfare eksperience ishte kjo per ju?
- Ishte nje sipermarrje mjaft sfiduese dhe, mbi te gjitha, e veshtire per t’u realizuar, por qe besoj ia dolem me sukses.

Saturday, 28 January 2012

VIP Ballina, Revista BLUETOOTH - 28 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 28 Janar 2012
 • Valbona Mema dhe Rezi, sherr ne klipin e Ingritit dhe Ciljetes. Shahen me fjale fyese ne publik. Shkaku? Rozi! Fotot ekskluzive te VIP-ve ne prapaskenat e videoklipit
 • Blero ka frike nga gruaja
 • Linda Halimi: "I urrej femrat qe bejne plastike e behen si Pornostar"
 • Alida Duka: Se shpejti me shihni ne MTV
 • Roberti i Nora Istrefit, "gjuetar" i kolegeve te se dashures
 • Bledi Strakosha ne mbrojtje te Gay-ve
 • Suprizat e "Dancing with the Stars"! Mes konkurrenteve perfliten Dreshaj, Kapexhiu, Gaxha dhe Libohova. Alfred Kacinari ne vend te Canit ne juri!
 • Diellza Kolgeci kombinon recipetat me vathet
 • Seldi ben tatuash emrin e te fejuares
 • Ogreni, menaxheri i Nedes
 • Rikthehet "Apartamenti 2XL". Turjan Hyska: Lisa eshte seksi, Arvizu vdes per te
 • Adi Krasta sulm qeverise dhe Gjebreas?!

Tuesday, 20 December 2011

Orinda Huta Rrefen per Bashkejetesen me Turin...

Orinda Huta: Bashkejetesa me Turin?! Eshte pak shkatarraq

Si gjithmone e cilter dhe dashamirese, Orinda Huta vjen sot ne kete interviste ekskluzive per faqet e “Bluetooth”, duke ndare me me shume detaje surprize...Puna si drejtuese e nje programi te perditshem ka bere qe keto kohe ajo t’i mungoje skenes. Ama kjo mungese do te shlyhet shume shpejt. Sic tashme dihet Orinda i rikthehet skenes pikerisht ne jubileun e 50-te te Festivalit te Kenges ne RTSH. Kjo eshte hera e pare qe merr pjese ne kete eveniment, e gjithsesi ajo pohon se endrrat e saj femijerore lidheshin pikerisht me kete kompeticion. Orinda qysh e vogel enderronte te ngjitej ne kete skene, ne skenen e festivalit te dhjetorit. Ishte e vogel sakaq kur mendonte per princin e saj te kalter, te cilin e ka gjetur prej vitesh dhe aktualisht jeton me te nen nje cati. Princin e saj e njohim dhe ne, madje ka qene “Bluetooth” i pari suplement qe ka shkruar per dashurine e tyre. Turjan Hyska eshte djaloshi qe ia ka vjedhur zemren bukuroshes sone sykalter. Sic kemi mesuar, ne fillim, kur ishin shoke te nje klase nuk eshte se e honepsnin shume njeri-tjetrin, por brenda pak kohesh mes tyre lindi dashuria te cilen e ndajne me njeri-tjetrin prej 5 vitesh...Cfare do te zbulojme me shume sot? Gjithcka deshem te dinim, qe nga bashkejetesa tek kritikat qe i bejne njeri-tjetrit. Rrefehet Orinda...

Saturday, 17 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 17 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 17 Dhjetor 2011
 • Orinda Huta: Ju rrefej bashkejetesen me Turin, kush qeverise ne shtepine tone. Festivalin e RTSH e kam enderruar gjithmone, s'do mungoj ne muzike
 • Olsi: Vuajta kur u ndava nga Olta
 • Noizy: Me modelen vetem nje nate, perdora prezervativ
 • Flori ben Labin te kendoj Dance
 • Alketa Vejsiu: Paskuintat e takimit me Simona Venturen
 • Tifozet VIP ne ndeshjen Real - Barcelona
 • Elvana Gjata: Se shpejti vjen "Gjaku im"
 • Elgit Doda: Me frymezon gjithcka e bukur
 • Ciljeta mbledh 1800 demokrate ne Itali per 21-vjetorin e PD
 • Rozit dhe Mc Kreshes i vjedhin videon
 • Zanfina Ismajli votohet femra me te pasmet me seksi
 • Ledi Vokshi le SHBA per Tiranen?
 • Big Basta dhe Vesa Luma, Rikthehet Flirti?!
 • Big Mama rihap luften me Rovena Stefen
 • Rishfaqet ne skene Gerta Heta
 • Silvana e Kafazit Super Seksi
 • Petri Bozo edhe ne feste punon
 • Rovena Dilo dhe Eranda Libohova bashke...

Friday, 2 December 2011

VIP Ballina: Revista INTERVISTA, 3 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 3 Dhjetor 2011
 • Turjan Huska: Jam vet zot, vet shkop!
 • Julka: Nje film me fund te lumtur!
 • Eliza Hoxha: Kjo eshte sfida ime!
 • Laura Nezha: Duhet te isha ne finale!
 • Elita 5: Nuk jemi diktatore!
 • Agim Poshka: Bashkeshortja ime eshte ndryshe!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Cover Page: Magazine INTERVISTA, 3rd December 2011 ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online