All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ulpiana Lama. Show all posts
Showing posts with label Ulpiana Lama. Show all posts

Tuesday, 16 April 2013

Ulpiana Lama, provon adrenalinen e shoferit...

Ulpiana Lama
Ulpiana Lama: Aksidentet e mia te perditshme

Kjo nuk eshte hera e pare qe takohem me Ulpiana Lamen. Ama eshte e para here qe takohem me te per te bere nje interviste. Jemi shkruar shpesh me njeri-tjetrin, por vetem disa dite me pare na u puqen oraret per t’u takuar. Nje kafe perballe Piramides u kthye ne studion e “Pasdites”, vecse kete here moderatori isha une. Po Ulpiana? Ulpiana ishte personazhi i se premtes, jeta e te cilit trajtohet ne detaje gjate programit. Folem gjate, per shume gjera. Ne ‘on’ dhe ‘off record’. Folem per televizionin, politiken, per jeten. Folem per nje oferte marramendese qe i kishte ardhur nga nje organizate nderkombetare muajin e fundit, te cilen Ulpiana ishte detyruar ta refuzonte... Po natyrisht, vemendjen kryesore ne kete interviste e mori angazhimi i saj aktual, qe mban emrin “Pasdite ne Top Channel”. “Krahasuar nga niveli emocional, sic tregojne studimet, edicioni i perditshem eshte i barabarte me nje aksident me makine. Pra une bej pese aksidente me makine, ne nje jave”, thote Ulpiana duke qeshur, qe ne pergjigjen e pare te kesaj interviste.


Saturday, 13 April 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Prill 2013

Revista BLUETOOTHRevista BLUETOOTH, 13 Prill 2013
 • Politika ne syte e Beses. Kengetarja sjell dy albume te reja dhe nje kenge ne bashkepunim me Mc Kreshen. Rrefimi: Shpresoj te martohem se shpejti. Deshiroj te kem dy femije, edhe pse ndonjehere kam fantazine e "shfrenuar" se mund te ishin kater.
 • Greta Koci emerohet drejtoreshe ne Ministrine e Brendshme
 • Aurela Gace, imiton veten, behet tullace si ne '98: Do jem nusja e pare me koke te rruar!
 • Ulpiana Lama: Aksidentet e mia te perditshme! Cfare do te kete pas "Pasdites", planet per te shkruan nje liber dhe marredhenia me bashkeshortin.
 • Konflikti, mamaja e Enit ofendon rende Noizy-n. Reperi: Ja pse i hoqa kenget ne Youtube!
 • Andresa iken nga "E Diela", e zevendeson Floriana Garo
 • Producenti i famshem Timbaland promovon Bleonen
 • Te rejat e BB6; Shpendi: Me Eldoren vetem shoqeri; Iliri: Elena te dale, i skadoi koha; Banorja e re ne "BB", partnerja e njerit prej djemve; Marselino ne duet me Stinen: "Kengen ia dedikoj nuses"; Iliri dhe Elona: Joana, negative dhe e pafytyre; Joana pas Anaidit ne shtrat me Edberin: "Do kthehem me Janin"; Anaidi: S'kam ndermend te pres Joanen; Vigani-Edberit: Puthe Joanen, qe te bjere ne kurthin qe bene vete.

Saturday, 5 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 5 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 5 Janar 2013
 • Blerim Destani, nderron vitet me dy te dashurat ne Dubai
 • Sisi Ujka: Nje femije, dhurata qe deshiroj nga Pirro per 2013. E dashura 27 vite me e re deklaron pasionin per kantautorin Cako: Falemnderit qe ekziston duke me dhuruar vetem lumturi
 • Zhaku vendos te hakmerret. Nxjerr te palarat e personazheve VIP ne autobiografine e saj
 • Personazhi: 12 muajt e Jonida Vokshit ne kalendarin sensual te 2013-s
 • Ciljeta Xhilaga: Pse e mbylla biznesin, ja planet e mia ne SHBA pas lindjes
 • Florian Beqiri, 12 vjec, kendon ne klube si te rriturit
 • Ulpiana Lama, e martuar prej 14 vitesh, demonstron puthje televizive me bashkeshortin per te fituar vemendje
 • Zana Krasniqi tre muaj shtatzene me biznesmenin nga Londra
 • Televizion; 2012-ta, ja VIP-at qe e quajten vit ters pas ndarjes nga bashkeshortet dhe te dashurit: Redon Makashi & Elda Koci, Samanta Karavella & Kreshnik Kasneci, Tuna Sejdiu & Rilind Reka, Dafina Zeqiri & Ledri Vula, Klevis Bega & Erleta Hoti, Rozana Radi & Mc Kresha

Sunday, 25 November 2012

Revista PALOMA - 24 Nentor 2012

Revista PALOMA, 24 Nentor 2012
 • Rita Ora ne Shqiperi me gjithe familjen. Kendon falas per 100-vjetorin. Ekskluzive per gazeten "Paloma", itinerari qe kengetarja do te ndjeke gjate 24 oreve ne Shqiperi
 • Adelina Ismajli: Ata duhet te ndiejne frike nga une!
 • Sherri qe prishi bashkepunimin dhe miqesine mes Argjentina Ramosajt dhe Vedat Ademit
 • Ulpiana Lama: Ne politike, vetem pasi te zgjidh ceshtjet personale
 • Leonora: Jam shqiptare, nuk lidhem me turq!
 • Nora Istrefi ne klipin e ri, serish pa recipeta
 • Inva Mula, dhurate per 100-vjetorin e Pavaresise, albumi me titull "Per ty atdhe"
 • Genta Ismajli, serish me kenge te vjedhur?
 • Nik Xhelilaj: E kam te veshtire te lidhem me nje femer
 • In Love: Fabiani dhe Olta, dashuri ne koherat e humorit. Fabi: Tre muajt e pare, vetem sherre!
 • Veshjet qe nuk duhet te mungojne ne garderoben e asnje femre! Nga Niko Komani

Saturday, 3 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 3 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 3 Nentor 2012
 • Monika & Ulpiana, fansat i cilesojne "te merzitshme" ne prezantim
 • Zhaku: Nga "VIP Shpija" nuk me nxoren, por me shkelmuan per 2 minuta
 • Sabiani: Si po me persekutojne pasi i kendova Berishes, por fitova vemendje
 • "Kenga Magjike", Alban Skenderaj favorit per kupen, Gaxha ne internet
 • Sot, masa e sigurise per Stresin. U gjet me arme, rrezikon 7 vite burg.
 • Enkel Demi dhe forumistet e PD tallin socialistet
 • Adrola Dushi nga Rresheni, missi qe zgjodhi Fadil Berisha per "Miss Universe"
 • Rezarta Shkurta, vajza e lumtur ne cift, qe i kendon trishtimit
 • Alban Skenderaj, nuk eshte supersticioz, i kendon ndarjes
 • Valton Krasniqi: Romanca ime e dashurise me Afrona Dika e "VIP Shpija"
 • Eli Fara, Artiola Toska & Ermali, pagesa te larta per koncertet ne Australi
 • Halloween, ja si ndryshuan personazhet VIP

Tuesday, 11 September 2012

Ulpiana Lama: Jeta ime mes Tiranes dhe Prishtines...

Ulpiana: Jeta ime mes Tiranes dhe Prishtines

E ndjejme qe ne momentet e pare te takimit qe po flisnim me nje femer te plotesuar. Minutat e regjistruara na u duken kohe shume e shkurter. Ndoshta eshte nder te paktet personazhe televizive qe eshte aq shume e “pasur” me dije. Eksperiencat e saj te meparshme na e rrefenin kete gje, por ne kontakt te drejtperdrejte faktet na folen ashiqare. Ulpiana Lama eshte mysafirja jone e fundjaves ne “Jeten” e Shekullit. Me te kemi biseduar per tema te forta e te buta, per jeten para dhe pas viteve 90’. Ne kete rrefim ish-zedhenesja e Qeverise se Kosoves na ka folur per veten, per shtepine e vjeter e te re, per gjysherit dhe prinderit, per kujtimet dhe te ardhmen. Me nje gjuhe te paster, Ulpiana tregon...

Se pari pergezime per "Pasdite ne Top Channel". U mesuam t'ju shohim si opinioniste ne “E Diell” dhe tani si moderatore ne Pasdite. Eshte ndryshim rolesh, po mesoheni?

Monday, 10 September 2012

Ulpiana Lama & Rudina Magjistari, mikesha dhe rivale...

Ulpiana Lama, zbulohen fotot me burrin kosovar dhe rivalen e ekranit

Publiku ishte mesuar ta shihte te dielave te sezonit te kaluar si opinioniste ne panelin e “E diell” ne “Top Channel”, rubrike qe moderohej nga Alban Dudushi. E nga kjo foto qe po botojme, mesojme se mes tyre ekziston me shume se nje marredhenie pune, perderisa Ulpiana se bashku me bashkeshortin e saj kosovar jane me Alban Dudushin duke u argetuar ne nje ambient shtepie. Nderkohe qe publiku e ka ndjekur si opinioniste me Dudushin, tani qe shfaqet si moderatore ne “Pasdite ne TCH”, si nje femer me stil, nxit kuriozitetin per te ditur per jeten e saj jashte ekranit. Shume pak e dine qe ajo eshte e martuar, martese qe e ka bere ne Kosove, pasi atje ka zhvilluar edhe karrieren e saj. Bashkeshorti eshte nga Prishtina dhe quhet Ardian Lama, te cilin mund ta shihni ne keto foto te tyre.

Saturday, 8 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Shtator 2012
 • Franceska & Ermali, nuk e fshehin me: Jemi ndare!
 • Ciljeta: Ju tregoj per Tomasin, babain e femijes tim, jam e lumtur. Femija, fryt i nje dashurie te madhe me Tomasin
 • Fotot nudo te Bleona Qeretit dhe sherri me Rudina Magjistarin
 • Desada Metaj: Ja cfare bejne politikanet mbrapa kuintave tek "Opinion"
 • Jehona Sopi behet nene, vjen ne jete Aria
 • Rozana Radi zbulon anen e vajzes familjare, ne "AS" me program kuzhine
 • Enkel Demi s'le gje pa provuar, tani edhe DJ
 • Flaka Krelani tregon sensualitetin ne bregdetin amerikan
 • Adem Berka, modeli shqiptar qe po cmend mediat boshnjake
 • Xhemi Shehu rikthehet me show humori si moderatore e nje gare mes VIP-ash. "I love my country", formati me i ri ne TCH qe nxjerr zbuluar kulturen e VIP-ave shqiptare
 • Ulpiana Lama, zbulohen fotot me burrin kosovar dhe rivalen e ekranit

Tuesday, 28 August 2012

Ulpiana Lama, merr drejtimin e emisionit "Pasdite ne TCH"...

Ulpiana Lama fytyra e re e “Pasdite ne Top Channel”

Eshte vendosur tashme. Ulpiana Lama, do te jete fytyra e re e “Pasdite ne Top Channel”. Lajmi, qe qarkullonte prej nje jave ne qarqet mediatike si nje thashethem, eshte konfirmuar se fundmi per “Bluetooth” nga vete Ulpiana. “Po, une marr drejtimin dhe Dori Dako autoresine e programit. Ndjej qe ka nje sinergji te forte mes meje dhe autores, cka besoj do na beje t’ia dalim faqebardhe kesaj sfide televizive.

Nuk e kam takuar ende pjesen tjeter te stafit, ndaj per momentin vetem kaq mund te them”,- eshte shprehur gazetarja e njohur per suplementin e se shtunes. “Pasdite ne Top Channel”, prej vitesh sjell risi ne prezantim dhe permbajtje. Programi qe nisi me prezantimin e shkelqyer te Arbana Osmanit, ka pasur ne keto vite ndryshime autoresh dhe drejtuesish sic ishte Genta Popa, e cila pati jetegjatesine me te madhe ne kete post, apo edhe Lira Burgija, e cila drejtoi emisionin gjate sezonit te fundit.

Sunday, 26 August 2012

Revista BLUETOOTH - 25 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 25 Gusht 2012
 • Bleona Qereti, vjen me avion privat, 4 milione $ per albumin
 • Jozefina Topalli; Pasioni i ri i Kryetares se Kuvendit: Hipizmi
 • Edi & Linda Rama; Pushimet e kreut te opozites me bashkeshorten
 • Ulpiana Lama, prezantuesja e re e "Pasdite ne TCH"
 • Intervista, Ermal Mamaqi: Aborti i Amit i papritur, mezi presim te behemi prinder
 • Fotot ne plazh: Zajmina superseksi ne jaht; "Polici" eksploron karaburunin
 • Ermela Mezuraj, feston 26 vjetorin: "Parate e mbetura nga cmimi i madh me dalin per te jetuar mire. Me Jotin s'kemi bere plane per martese"
 • Zanfina e treta ne Ballkan
 • Franceska: Ermali i di te gjitha levizjet e mia
 • Genta Ismajlit i arrestojne menaxherin
 • Zajmina dhe Fjolla puthje lesbos
 • Vesa Luma dhe Big Basta shkembejne mesazhe dashurie ne FB

Friday, 11 May 2012

Prezantuesja shqiptare e veshur me bukur quhet Arbana Osmani


Arbana Osmani, prezantuesja e njohur e ekranit të madh të Top Channel është shpallur si prezantuesja e veshur më bukur në këtë sezon televiziv, në një sondazh dyditor të realizuar nga revista "Anabel", në faqen e saj në Facebook.

Pas saj është renditur bukuroshja Amarda Toska dhe njëra prej motrave Vjollca, të njohura të televizionit tonë, Marina.Partnerja e Alban Dudushit në "E Diell" Xhemi Shehu ka zënë vendin e katërt, e ndjekur nga prezantuesja tjetër e njohur, Alketa Vejsiu.

Ja cilat janë rezultatet e sondazhit:

Arbana Osmani 1,151 vota
Amarda Toska 551 Vota
Marina Vjollca 504 vota

Xhemi Shehu 489 vota
Alketa Vejsiu 305 vota
Ulpiana Lama 261 vota

Tuesday, 20 March 2012

Ulpiana Lama, Intervista... [TELEGRAFI]

“E DIEL-a” e Ulpianes!

Sociologia, politikologia, opinionistja fikse dhe moderatorja, Ulpiana Lama, se fundi ka filluar te shfaqet ne menyre vezulluese tek “E Diell” ne Top Chanel. Madje, do te thoshim se Ulpiana i ka dhene sharme ketij spektakli dhe i ka dhuruar me shume diell e shkelqim dhe ngrohtesi, por edhe rrezatim.

Me Ulpianen biseduam shtruar per shume ceshtje, duke filluar nga aktualiteti i punes se saj, per artin, politiken, medien, rikthimin ne Shqiperi, si dhe per formen e saj, bukurine e (pa)pare! Ja, edhe pergjigjet e saj!

Ulpiana, ju kemi pare kohet e fundit si opinioniste ne shown “E Diell” ne Top Channel. Si eshte nje e diel ne Top Channel?
Publiku e percepton zbavitese. E tille eshte edhe per ne. Ka teper pune, por eshte nje pune qe te shperblen emocionalisht. Formati sjell me te miren, ne me te mirin ekran shqiptar. Eshte nje program inteligjent, ku secili gjen dicka te pershtatshme per te. Verejme nje pergjigje jashtezakonisht pozitive te publikut ndaj dasmave. Cdo jave, nje krahine e caktuar sheh te shpalosen perpara gjithe shqiptarise doket e veta. Ka nostalgji nder te moshuarit, kureshtje nder te rinjte, krenari nder te gjithe. E diela eshte nje ri-takim me traditen autoktone shqiptare.

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 10 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 10 Shkurt 2012

 • Dafina Rexhepi gati per karrieren nderkombetare
 • Elton Deda: "Voice of Albania"? Perpiqem te mos cmendem
 • Fatjona Hysi: Pse iu largova televizionit...
 • Na ishte nje here Shen Valentini: Vipat tregojne historite e tyre te dashurise
 • Sabina: Nuk e shes veten per leke!
 • Dritan Smajli: Kupen do ta cojme ne Shkoder
 • Ulpiana Lama: "E Diell me zgjodhi"
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 10 February 2012

Dafina Rexhepi ready for international career
Elton John: "Voice of Albania"? I try not to go crazy
Fatjona Hysi: Why I left television ...
Once upon a time Saint Valentine: VIPs show their love stories
Sabina: Do not sell myself for money!
Dritan Smiley: Cup will bring in Shkodra
Ulpiana Lama: "The Sun selected me" ]]

Saturday, 14 January 2012

Publicistja Ulpiana Lama pjese e programit "E Diell"...

Fytyra me e re ne spektakel Ulpiana Lama, do te jete opinioniste

Me ne fund programi “E diell” u be me autor, madje me dy autore njeheresh qe jane emra te njohur te “Top Channel”. Altin Basha, regjisori i programit te humorit “Portokalli” do jete njeri prej autoreve te “E diell”. Autori tjeter eshte Alban Dudushi, i cili do te jete njekohesisht edhe prezantuesi i programit. Me sa duket te dy autoret i jane futur menjehere punes dhe e kane ndryshuar pothuajse teresisht skaleten e spektaklit te se dieles. Ndryshimi i papritur eshte ai ne prezantim. Perkrah Alban Dudushit nuk do te jete vetem bukuroshja Xhemi Shehu, por edhe nje tjeter femer e njohur dhe e suksesshme, Ulpiana Lama. Ulpiana, publiciste e njohur jo vetem ne Kosove por edhe ne Shqiperi, me shume se ne rolin e prezantueses do te vije ne rolin e opinionistes se programit.

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Janar 2012

 • Lorik Cana lidhet me miss-in. Ne Tirane perflitet fejesa me Arniten, ne Kosove lidhja me Genta Ismajlin
 • "E Diell" me dy autore. Vec Alban Dudushit dhe Xhemi Shehut, ne prezantim edhe Ulpiana Lama. Fytyra me e re ne spektakel Ulpiana Lama, do te jete opinioniste
 • Ronela Hajati: Kam marre kredi per te bere kenge!
 • Teuta Kurti pas marteses ne pritje te nje femije
 • Anxhela Peristeri: Jeta ime ne buzuqet e Greqise
 • Klajdi Haruni: Kam vuajtur per dashurine
 • Surprizat e Holta Dulakut
 • Agnesa Vuthaj: Jam nje beqare e lumtur
 • Zbulohet i dashuri i Irsa Demnerit
 • Turi i suksesshem i Valbona Memes
 • Adelina Ismajli zihet me Dj serbe per ceshtje nacionaliteti
 • Rozana Radi dhe Mc Kresha hapin zemren
 • Dafina me Ledrin nje tjeter dashuri VIP?!
 • Gjergj Kacinari: Mami, mbeshtetesja ime e flaket! Konkurrenti i "The Voice of Albania": Per momentin jam singell, fama s'do te me ndihmoje per nje lidhje

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online