All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Une Gruaja. Show all posts
Showing posts with label Une Gruaja. Show all posts

Monday, 17 June 2013

Festat e Rudines me Alanen e vogel...

Rudina Xhunga dhe Alana me 1 Qershor
1 Qershori bashke
Rudina Xhunga feston 1 qershorin e pare te Alanes

Alana e vogel, per keto festat e vitit te pare te jetes se saj, do te mesoje vetem kur te rritet e te shohe fotografite qe mami dhe babi i shkrepin pa pushim. Afermendsh qe sot gezimi eshte vetem i tyre, sepse bukuroshja mjafton te dale shetitje, pastaj se ku shkon, nuk ben dallim. Gazetarja e moderatorja e emisionit “Shqip” ne Top Channel, megjithate mendon se mesimet e para nisin qe tani, edhe pse Alana Hila eshte vetem pesemuajshe. Momenti i shkrepur ne foto, eshte per festen e 1 qershorit, fotografi te cilen Rudina e ka ndare me miqte e faqes se saj ne Twitter. Kane bere fotografi te tjera pa fund, sepse dita e festes se pare te femijeve per Alanen ishte e gjate. Nga nuk ka shetitur me prinderit. E ka nisur diten me viziten ne maternitet, ku mami e con rregullisht per te gjitha kontrollet e nevojshme, sado qe Alanes nuk se ia ka qejfi shume. Me mire te rrinte me arushet e lepurushet e saj te pelushit qe nuk i mbajti te gjithe per vete. Ne rrugicat poshte shtepise, sado qe nuk do te donte, eshte mesuar te shohe shpesh femije te varfer qe nje nga burimet e ushqyerjes kane kazanet e mbeturinave. U ka dhuruar lodrat qe kishte menduar per ta, sepse mami kembengul ta binde se festa eshte e te gjithe femijeve, jo vetem e saja.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online