All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valbona Halili. Show all posts
Showing posts with label Valbona Halili. Show all posts

Saturday, 25 August 2012

Valbona Halili, kete vere e mbushur me pune...

Valbona Halili: “Me pelqen veshja dhe kenga popullore tiranase”

Gjithmone e palodhur me koncerte brenda dhe jashte vendit. Gjithmone me ate buzeqeshjen e saj karakteristike qe ta ben biseden te ngrohte dhe miqesore. Koncertet e saj i kane kaluar kufijte e Shqiperise, por ajo gjithmone edhe pse kerkesat i ka ne rritje, do te kendoje ne skenat shqiptare, aty ku mori duartrokitjet e para dhe deshifroi perspektiven si kengetare. U rrit ne skene por edhe studioi per kanto, pasi keto studime i dhane lemimin e zerit, perfeksionimin e tij, por qe e lidhen dhe me shume me kengen popullore. Dhe pse cdo vit ajo nxjerr kenge te reja ajo nuk e mohon se suksesin me te madh e ka arritur me albumin “Hall me burre, hall pa burre”.

-Si ndihet Valbona kete vere?
E mbushur me pune. S’kam kohe te marre fryme. Levizje te shumta mbushur me aktivitete dhe dasma. Dihet vera eshte shume e ngjeshur per ne kengetaret popullore se helbete martohen bota (qesh).


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online