All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valdrin Sahiti. Show all posts
Showing posts with label Valdrin Sahiti. Show all posts

Saturday, 21 December 2013

Stilisti i Tunës dhe Leonorës vishet me trëndafila

Ky që shihni në foto është stilisti i njohur kosovar Valdrin Sahiti, i cili emrin e tij jemi mësuar ta dëgjojmë shumë nga goja e Tunës dhe Leonora Jakupit.

Por ai shquhet edhe për veshje të cuditshme që shpesh herë komentohet jo mirë nga njerëzit që e shohin, e këtë herë ai ka veshur një palë paliqeta me trëndafila e duket se mos nga nxitimi kanë qenë të Tunës apo ndonjë artisteje tjetër.

Kjo foto që shihni është komentuar shumë keq edhe në rrejtet sociale, por si duket Valdrinin nuk i bën përshtypje  pasi ai mbi të gjitha është stilist./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tune fashion designer and dresses with roses Leonorës

This you see in the picture is famous designer Valdrin Sahiti Kosovo, which are learned his name to hear a lot from the mouth of Tune and Leonora.

But he also is known for strange outfit that often poorly interpreted by people who see, and this time he is wearing a pair of roses paliqeta seems not to have been haste Tune or any other artist. This picture you see is very bad also commented on social nets, but it seems Valdrinit not impressed because he is above all stylist. / Albavipnews /

Monday, 21 January 2013

Revista BLUETOOTH - 19 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 19 Janar 2013
 • Zajmina Vajsari: Njeriu te cilit i detyrohem gjithcka. Kengetarja seksi, se shpejti me nje kenge hip-hop. Oret qe kalon ne shkolle dhe pse s'po e shikojme me ne jeten e nates.
 • Zanfina: Mbaja arme per vetembrojtje, ja e verteta e arrestimit tim. Mediat publikojne urdher-arrestin, kengetarja: Ndryshova shtepi!
 • Politikanet shqiptare qe lyejne floket: Fatos Nano, Sokol Olldashi, Jemin Gjana, Vangjel Tavo, Arben Ristani, Genc Ruli, Ridvan Bode, Bamir Topi, Andis Harasani, Kreshnik Spahiu...
 • "The Voice"; Flasin anetaret e jurise: Kush duam te fitoje...
 • E bija zbulon fotot e rinise se Eli Fares
 • Si u shnderrua Michelle nga shefe, ne grua per Obamen
 • "Grate e divorcuara" shkojne ne Elbasan
 • Ledri Vula, pjese e jurise "#InstaKosova"
 • "Arushi" qe riktheu Teuta Kurtin
 • Gold AG, reperi ne mbrojtje te ceshtjeve patriotike

Tuesday, 25 December 2012

Valdrini, cilen kam veshur me bukur?

Dihet tashmë se cili është stilisti i preferuar i dy vajzave tona të estradës kosovare, Leonora Jakupi dhe Nora Istrefi.

Është Valdrin Sahiti, i cili, përveçse i ka bërë një kombinim edhe vetës me tigër, duket sikur po na pyet neve, se kë ka veshur më bukur mes dy këngëtarëve.

Megjithëse vetë stilisti është kthyer më tepër nga ana e Norës, ai duket i lumtur mes dy femrave seksi me të cilat punon./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valdrini, which I wore beautiful?

What is already known favorite fashion designer of our two girls Kosovar entertainment Leonora and Nora Istrefi. Is Valdrin Sahiti who, but has become a combination itself with tiger seems to ask us, about who is wearing the most beautiful between the two singers.

Although fashion designer is turning itself more by Nora, he seems happy sex between two women that works. / Albavipnews /

Thursday, 20 December 2012

Valdrini (zh)vesh Nora Istrefin!

Nuk e dime nese eshte "cmendur" stilisti Valdrin Sahiti apo kengetaret qe veshin fustanet e tij, si ne kete rast kengetarja Nora Istrefi.

Kengetarja eshte duke u pergaditur prapa skenave per xhirimet festive ne nje shou kabare te RTV21 por qe gjason me shume sikur eshte bere gati per ndonje klub striptezi.

E kuptojme se kabareja ka elemente te femrave me kembe te gjata dhe provokative, por nje kabare shqiptare qe shiqohet nga familjaret, nuk mund te behet me nudo se sa qe eshte e nevojshme. Dhe, Nora ketu duket pothuajse nudo, me te brendshme te zeza (natyrisht shihen pa problem), me gjoksin pa recipeta te mbuluara fare pak dhe nje fundshpine te mbuluar aspak.

Sic po shihni, kengetaren ketu e ndihmon edhe i fejuari Roberti, duke mos leshuar asnje detaj me iPhone-in e tij, i cili duket se eshte eksituar me shume se ne, nga pamja hot e kengetares. Nuk ka dyshim, kengetarja duket shume seksi por dhe teper provokative per te mos thene skandaloze. Por, tashme besoj se e dini, skandalozja ben reklamen! /Albavipnews/

Tuesday, 8 May 2012

Valdrini zhvesh mashkullin dhe injoron simbolin e marteses

Disenjatori i njohur nga Kosova, Valdrin Sahiti, këto ditë po përgatitet për koleksionin e radhës. Ndërsa ne zbuluam këtë fotografi, ku shihet një modele e veshur me fustanin e nusërisë dhe një djalë nudo, i cili është i kthyer me kurriz.

Në fakt nuk dihet se këto personazhe në këtë foto janë shqiptarë, apo maqedonas, por një gjë shihet me syrin kritik, pasi stilistit bravo që ka arritur të zhveshë një mashkull, por ka harruar se përdhos me këtë ide simbolin e nusërisë që është fustani i bardhë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valdrini naked male and ignores the symbol of marriage

Known designer from Kosovo, Valdrin Sahiti, these days getting ready for the next collection. While we found this picture, showing a model wearing the dress of dresses and a nude boy, who is returning to the ridge. In fact no one knows these characters in this picture are Albanians, or Macedonians, but one thing is seen with critical eye, as bravo designer who has managed to strip a man, but he forgot that desecrate the symbol of this idea is dress dresses white. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Saturday, 7 April 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Prill 2012
 • Kristi Pinderi: Nga 17 Maji, tri dite e nete te nxehta per homoseksualet. Shume gay do te shfaqen hapur per here te pare.
 • Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova do te behen me vajze
 • Genta fillon biznes ne Amerike, me te atin hapin sallon makinash
 • Zbulohet Ilda, motra seksi e Almeda Abazit
 • 1 Prilli ne rrjetet sociale, Aferdita ndahet nga Shpati
 • Anxhela Martini josh me foto te nxehta ne "Martini Bikini"
 • Ertemiona Mejdani: Me Devisin jemi super te dashuruar, por ai eshte shume xheloz! Ish miss Shqiperia rrefen lidhjen me kengetarin.
 • Pas divorcit, ish-bashkeshortja e Devis Xherahut, Paola Kondakci hidhet ne krahet e nje tjetri
 • Elda Koci pohon ndarjen me Redon Makashin, pas 20 vitesh lidhje
 • Akuza e Enxhit ndaj Bombajt per "pedofili". Modelja tashme e pandehur, rrezikon burgun
 • Simone: Zhaku kercen me mire se Agnesa

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online