All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valentina Dedvukaj. Show all posts
Showing posts with label Valentina Dedvukaj. Show all posts

Friday, 1 June 2012

Valentina Spaho shume “in” ne klipin e ri (Video)

Eshtë një këngë shumë ritmike që padyshim do të jetë në listët e hiteve verore. Po flasim për këngën më të re e cila ka ardhur me një videoklip interesant dhe që mban titullin “Më mungon”, kënduar nga këngëtraja Valentina Dedvukaj Spaho.

Këngëtarja duket shumë “in” në këtë video e cila është realizuar në Tiranë nga produksioni “Max Productions”, ndërsa teksti i këngës është shkruar nga vetë artistja. Pro cfarë i mungon këngëtares, e cila ka vite që jëton në Amerikë dhe ka jëtë të lumtur me bashkëshortin e saj, ne nuk e dimë.

Kënga është realizuar nga kompizoti i ri Elgit Doda, i cili si duket ka vendosur të bëjë hite për femrat e bukura të estradës shqiptare./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valentina Spaho very "in" the new clip

Tuesday, 7 February 2012

Valentina Dedvukaj, Kengetarja qe beri gjashte yje ne trup

Ka vetëm pak kohë që ka sjellë një video shumë të bukur me titull “Ti nuk më besove” dhe besoni ju apo jo, se personazhi në intervistën tonë, Valentina Dedvukaj është njëra prej këngëtareve më të bukura shqiptare.

Jeton në Amerikë, por i mungon shumë vendlindja, Malësia, por stili që pëlqen ajo e ka gjetur në tokën e premtuar. Nuk i vjen keq që ende e quajnë motra e këngëtares së madhe Gjyste Vulaj, pasi siç thotë Valentina, sikur të mos e kishte atë, nuk do të ishte kjo që është.

Megjithëse ka fituar tashmë në statusin e saj si e martuar një tjetër mbiemër, atë Spaho, por ne e thërrasim këngëtaren me mbiemrin e vajzërisë, Valentina Dedvukaj, e cila nga Nju-Jorku i largët rrëfehet për gazetën tonë.

“Kosova Sot”: Si është këto ditë Valentina?
Valentina Dedvukaj: Shumë mirë, pa ankesa.

Saturday, 28 January 2012

Valentina, motra e Gjyste Vulaj, gjithmone dhe me seksi

Ajo është e bukur, por dhe një këngëtare e cila ka sjellë kohët e fundit disa hite të cilat po dëgjohen dhe po komentohen shumë. Megjithëse të gjithë e njohin si motra e Gjyste Vulaj, ajo ka vite që ka krijuar emrin e saj si një këngëtare, është fjala për Valentina Dedvukaj.

Ne siguruam një foto të re dhe duke e krahasuar me dimrin e sotëm, ajo është shumë e nxehtë me këtë pamje, që do ti kishte lënë në ‘shtëpi’ shumë bukuroshe të pistave, nëse do të merrej me modelizëm.

Valentina, për ti gjithë ju meshkuj që sapo ngjallët një interes për vajzën, është e martuar, mos shkoni më andej, ajo ka vetëm dy vite që është martuar dhe jeton e lumtur në Amerikë, por që herë pas herë nuk e harron ëndrrën e saj për të krijuar këngë të cilat pëlqehet nga publiku shqiptar./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valentina, sister of Gjyste Vulaj, and always sexy

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online