All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valentina Spaho. Show all posts
Showing posts with label Valentina Spaho. Show all posts

Wednesday, 10 April 2013

Valentina Spaho, plot stil

Është një nga këngëtaret më të bukura që ne kemi, ndoshta këtë do ta miratoni edhe ju lexues sapo të shihni edhe lukun e saj më të ri.

Është fjala për Valentina Spaho, e cila si duket ka dashur të vijë trendy me flokët e prera shkurtër, por që duket si një divë hollivudi.

Nuk dihet arsyeja e ndryshimit të saj, por me siguri po mendon të sjellë edhe ndonjë këngë të bukur së shpejti me pamje plot stil./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valentina Spaho, stylish

Is one of the most beautiful singers we have, maybe this will also approve reader you just see her lukun younger. It comes to Valentina Spaho, which apparently had come trendy short hair cut, but it looks like a Hollywood dive.

We do not know the reason for the change, but certainly is considering bringing a beautiful song with stylish appearance soon. / Albavipnews/

Thursday, 19 January 2012

Valentina Spaho injoruese ndaj thashethemeve

 Valentina qe tha "Ti nuk me besove"

Si duket Valentina ka zbuluar magjinë e të qenurit mirë, në intervistën eksluzive për Editorial  ajo na tregon shumë gjëra rreth jetës së saj, ajo din se si të mbajë veten larg stresit, kujdeset për vetën me ushqime që nuk janë shumë të rënda për organizmin, shkon në palestër së paku 4 herë në javë, thotë që është aktive në jetë, konsumon shumë ujë që është shumë me rëndësi për organizmin, megjithatë ajo akoma përdor cigare gjë që njëkohësisht është e dëmshmë për shëndetin saj.

Editorial: Momentalisht me çfarë jeni duke u marrë?

Valentina: Jam kthyer në New York dhe po kaloj pak kohë me familjen poashtu po përgaditem për një “single” të ri.

Editorial: Pas Hitit “S’ka më ne” hiti radhës cili do jetë?

Valentina: Kënga më e re që titullohet “Ti nuk më besove” me tekst nga Gjyste Vulaj ndërsa muzika dhe aranzhmani nga Sokol Vulaj, është një këngë shumë e mirë dhe po më gëzon fakti që pëlqehet shumë nga publiku.

Sunday, 1 January 2012

Valentina thotë “Ti nuk më besove”


Këngëtarja e re Valentina Spaho sapo ka lancuar videoklipin më të ri të këngës “Ti nuk më besove”.

Me tekst të Gjyste Vulajt, muzikë të Sokol Vulajt dhe realizim të Max Production, Valentina kthehet me një tjetër projekt muzikor shumë ritmik që pretendon të pushtojë fansat dhe publikun shqiptarë.

Valentina është e motra e këngëtares Gjyste Vulaj, ështe martuar me Nik Spahon dhe jetojnë prej shumë kohë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Me muzikë meret prej moshës shumë të re dhe fillimet e saja kanë qenë me motrën Gjysten në një trio së bashku dhe me motrën tjetër Shpresën.

Thursday, 29 December 2011

Valentina shumë provokuese në urim

Eshtë bërë zakon që edhe artistët të urojnë në forma të cuditshme festat. Ndërsa këtu kemi fjalën sidomos për femrat, të cilat në profilet e tyre ne facebook urojnë dhë me foto.

Nëse pak ditë më parë gazeta “Kosova Sot” solli katër babadimreshat më seksi të estradës, si duket Valentina nuk e kishte bërë ende këtë foto që po shihni. Po pikërisht është këngëtarja Valentina Spaho, apo sic ende njihet si motra e artistes Gjyste Vulaj që ka sjellë këtë ditë këtë foto shumë seksi që e ka realizuar për Krishtlindje në New York.

Fotoja po qarkullon shumë nëpër internet dhe këngëtarja ka ardhur shumë hot në këtë fund-viti./MAKSIM GJOKAJ/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online