All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valer Kolnikaj. Show all posts
Showing posts with label Valer Kolnikaj. Show all posts

Sunday, 24 November 2013

Valer Kolnikaj, me nje kalendar te nxehte...

Valer Kolnikaj by Vito Smakaj
photo: vito smakaj
...Nje kalendar i nxehte vetem per bamiresi

“Besoj se kalendarin tim do ta blejne edhe meshkujt”

Nje nga modelet me te njohur shqiptare, ka vizituar per here te pare Kosoven. Valer Kolnikaj vinte per here te pare ne Prishtine per te takuar miqte e tij, por edhe per te treguar ne media se ai ka gati nje projekt, nje kalendar “hot” e pikerisht per kete ne e takuam dhe djaloshi tashme me status mjek dhe nje baba i nje djali te vogel, tregon me shume per gazeten tone duke na siguruar edhe dy foto ekskluzive.

Valer po zien dicka, a mund ta dime se per cfare ben fjale ky projekt ku po shihen disa foto shume te vecanta?
Eshte nje projekt te cilin e kam planifikuar qe para 2 vitesh, kam punuar shume me idete dhe detajet e tij, duke pritur momentin e duhur per ta konkretizuar. Eshte fjala per realizimin e nje kalendari te vecante ne emrin tim, kam menduar ta sjell kete trend ne Shqiperi, pasi jashte eshte shume ne mode realizimi cdo fundvit i kalendareve “te nxehte” nga personazhet publike qe kane fizik dhe pamje te admirueshme, te cilet mund te jene aktore, modele, kengetare etj. Gjithashtu se bashku me fotografin Vito Smakaj kemi menduar qe ne kalendar t’u japim rendesi edhe bukurive natyrore shqiptare te pakrahasueshme te vendit tone. Per te realizuar nje foto kemi udhetuar deri ne zonen e thelle te Thethit, tek ujevara, liqeni i Shkodres etj. Humanizmi eshte pjesa me e rendesishme e ketij kalendari, pasi te gjitha perfitimet e tij do shkojne per bamiresi, per femijet ne jetimore.

Sunday, 13 January 2013

Revista PALOMA - 12 Janar 2013

Revista PALOMA, 12 Janar 2013
 • Rita Ora: Do shkoja ne krevat me Rihannen dhe Nicki Minaj
 • Keshilla dashurie nga meshkujt VIP: Erion Zeqiraj, Endrik Beba, Valer Kolnikaj, Devis Muka, Renato Mekolli
 • Seldi Qalliu: Ju rrefej per pushimet e endrrave qe kalova me Sinanin
 • Zedhenesja e PD-se, Laura Vorpsi, e fejuara e ish-Mister Albania
 • Sexy and Single; Erleta Hoti, ish bashkeshortja e Kastro Zizos: Femrat me beqare me femije jane shume te paragjykyara!
 • Genta: Rubensi ka vdekur! S'ka me skandale, do behem shkrimtare
 • Sulmohen Flori Mumajesi dhe Elvana
 • Zbulohet lidhja e Blerim Destanit me Liberta Spahiun
 • Ledi Vokshi kritika Dafina Zeqirit
 • Kujdes nga njoftimet per pune qe kerkojne vajza!

Wednesday, 21 March 2012

Barbana Dini & Valer Kolnikaj ne versionin hot...

Barbana & Valeri ne versionin hot

Ai eshte model kurse ajo kengetare. Jane bere bashke perseri edhe pse jane miq, por kete radhe ne nje fotosesion te cilin e kane realizuar veren e kaluar, ndersa tani kane vendosur qe ta bejne publik. Valer Kolnikaj dhe Barbana Dini jane shfaqur ne nje version te nxehte e qe te dy fotosesionin e kane pasur me veshje plazhi. E meqe jane miq, nuk e kane pasur problem te pozojne krah njeri-tjetrit ne menyre aq provokative, sepse tashme dihet se Barbana Dini eshte ne lidhje serioze, kurse Valer Kolnikaj eshte i martuar dhe se shpejti pritet te behet baba. Ai, me bashkeshorten e tij Mandalenen, prezantuan Shqiperine ne eventin e bukurise ‘’Best Model of the World’’, qe u mbajt ne Sofje te Bullgarise nje vit me pare. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Barbana & Valeri in hot version

Monday, 12 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 10 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 10 Mars 2012
 • Ezel, flasin vajzat VIP: Ja pse na terheq!Jonida Maliqi: E ndjek, me terheq intriga ne kete serial; Sonila Meco: Shqiptaret gjejne veten tek "Ezel"; Samanta Karavella: Ezeli perfaqeson mashkullin perfekt, qe i cmend femrat; Rosela Gjylbegu: Ezel eshte nje mashkull i bukur, por aktor i stisur. Kush eshte Kenan Imirzalioglu apo Ezel Bayraktar?
 • Zanfina refuzon Getoarin ne duet
 • Soni Malaj prezanton faqen zyrtare dhe fotot e reja
 • Ne shfaqjen "Miqte me femijet", Angela Martini mahnit te pranishmit me linjat seksi
 • Fjolla Morina prezanton vajzen nga martesa e pare
 • Nuk paguan tatimet, gjermanet konfiskojne pasurine e Medes
 • Meshkujt me muskuj, shoqerues te Klodit
 • Ervini harron Ermelen: Po mendoj seriozisht per lidhjen e re. Ermela ndryshon look, shfaqet me floke te kuq
 • Elvana Gjata heq 5kg nga pesha e saj per garen e "Dancing"

Sunday, 11 March 2012

VIP-at metroseksuale, ja si kujdesen per veten meshkujt e ekranit

Të sfidosh mentalitetet. Të jesh ndryshe. Në modë dhe i kuruar. Ky është mashkulli i ri, modern, i cili në kohët e sotme nuk e ka për turp të kujdeset për veten njëlloj si femrat. Ky term ka hyrë në Europë dhe më vonë kudo në botë që nga vitet 1994, ndërkohë që në Shqipëri është një term i ri dhe ende i panjohur, madje edhe lehtësisht i keqkuptueshëm.

Termi metroseksual, është në fakt një miksim i mashkullit heteroseksual dhe mashkullit metropolitan(i cili jeton në metropol, qendra urbane dhe në kulturën kapitaliste). Ky mashkull i ri, nëse do të mund të quhet i tillë, me anë të jetës që bën përforcon idenë e të qenit një burrë i dëshirueshëm, shumë i kujdesshëm dhe tmerrësisht tërheqës për femrat.

Duhet të theksojmë se metroseksualët nuk duhet të ngatërrohen absolutisht me homoseksualët, pasi vetë termi e shpjegon mjaft qartë, metroseksual = heteroseksualë + metropol. Pra, mashkulli heteroseksual, që jeton në një kulturë kapitaliste do të ishte shpjegimi më i duhur për këtë term të ri për shumë lexues, të cilët ndoshta nuk e kanë hasur më parë si term.

Flet modeli Valer Kolnikaj: Vlashi me prirje homoseksuale dhe nje model mashtrues

 “Vlashi bëri fotomontazhe duke gënjyer se është model i D&G”

Një model, që pranon të flasë për njohjet e tij personale me tre nga banorët e përfolur të BB5, pikërisht Ermalin, Elvisin dhe Vlashin, 28-vjeçari nga Durrësi që ka hyrë së fundi në lojë.

Komentet e këtij të fundit në shtëpinë e vëzhguar, duke i konsideruar homoseksualë Ermalin dhe Elvisin, e kanë shtyrë Valer Kolnikajn të japë komente për të tre djemtë me të cilët ka bashkëpunuar në sfilata të ndryshme në katër vite eksperiencë në fushën e modës.

Dimë që ke pasur njohje me tre djem të BB5, Ermalin, Elvisin dhe Vlashin. Si do t’i komentoje thashethemet e këtij të fundit për Ermalin dhe Elvisin?
Realisht më kanë lënë një shije shumë të keqe thashethemet që Vlashi bëri për Ermalin dhe Elvisin, pasi me sa i njoh të tre jam në gjendje ta bëj dallimin. Këta të dy janë më pozitivë se Vlashi dhe këtë e them me siguri.

Friday, 2 March 2012

Pse mashkulli qe e mban veten quhet “gay”?

Nuk e di se sa keni dëgjuar për fjalën metroseksual, që i bie të jetë një mashkull që e mban veten. Ndërsa në vendin tonë dhe në hapësirën shqiptare, ky lloj mashkulli po keqkuptohet.

Në reality-shoun më të ndjekur shqiptar ‘Big Brother Albania 5’, hyrja e disa djemve simpatikë dhe që e kurojnë natyrshëm veten e tyre ka sjellë disa paragjykime, madje deri në epitetin “gay”. Por, çfarë mendojmë për këta meshkuj të cilët e mbajnë veten dhe damkën e paragjykimit që po marrin ata, disa prej emrave të njohur të shou-bizit shqiptar?

Valer Kolnikaj, top-model

“Gjithkujt i pëlqen të ndihet mirë me veten, si ai që e mban veten, që vishet me trend, që depilohet etj. Po ashtu, edhe ai që nuk i bën asnjërën nga këto (se ashtu ndihet mirë edhe ky). Është çështje shijeje e dëshire dhe nuk ka asgjë të keqe për aq kohë sa nuk e cenon shijen, apo dëshirën e tjetrit. Në momentin që dikush bezdiset vetë pa arsye dhe paragjykon, atëherë ky person “KA PROBLEME ME VETEN”. Për sa i takon epitetit "gay", është thjesht çështje e të mospasurit njohuri mbi këtë term, pasi s’dua ta përdor termin “INJORANCE”. Ky paragjykim thuhet nga persona që mund të ndihen inferiorë, që kanë probleme me veten.

Saturday, 11 February 2012

Shen Valentini i djemve me te pashem shqiptare


Nuk e tregojnë dhuratën, ndërsa për ta dhurata më e madhe është vajza që e kanë përkrah, por sigurisht që mundohen të jenë sa më romantikë djemtë e pashëm të shou-bizit shqiptar, të cilët rrëfehen për 'Kosova Sot" se si do ta kalojnë dhe me kë 14 Shkurtin, Ditën e të Dashuruarve, megjithëse kishte ndonjë prej tyre që ende ishte i vetmuar.

Ermal Merdani-Mister Albania 2010:
-14 shkurti simbolizon ditën e të dashuruarve, dhe unë normalisht që si mashkull që jam e kam dhe unë të dashurën time, dhe për këtë ditë është normale që do t'i bëj dhuratë, por akoma se kam menduar se çfarë do t'i blej. Dhe është normale që do ia merrja dhuratën, nëse do më jepte, dhe nëse dhurata do të ishte vetëm një takim prapë, do të shkoja.

Thursday, 26 January 2012

Valer Kolnikaj Super Modeli seksi qe pret te behet baba

Ai u martua vitin e kaluar me Mandalenën, dhe së bashku përfaqësuan Shqipërinë në ‘’Best model of the Ëorld’’ që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.
Djaloshi 25 vjecar që ka qenë imazh në shumë videoklipe të këngëtarëve, që ka reklamuar stilimet e Joni Pecit, ka mbaruar edhe studimet për mjekësi të përgjithëshme, me cka pritet që përvec modelizmit, atë ta shohim edhe si një mjek i ardhëshëm.

Valeri ka kohë që meret me modelizëm, ndërsa ka realizuar edhe shumë fotosesione me fotograf të njohur nga Shqipëria e Kosova, ndërsa ka sfiduar veten edhe si moderator në televizion. Një nga fotosesionet e fundit që realizoi me fotografin kosovar Arbër Hoxha zgjoi interes dhe debat tek publiku, ideja dhe zhveshja e modelit shfaqi në njërën anë një lloj provokimi tek gjinia e butë./Editorial.mk/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valer Kolnikaj Super sexy model who expects to become a father

He was married last year with Mandalenën, and together represented Albania in the''Best Model of the World''that was held in Sofia, Bulgaria.

Sunday, 22 January 2012

Valer Kolnikaj i thote stop dimrit

Top Modeli me i njohur shqiptar provokon shume "hot"

Eshtë siguruar tashmë nga statusi i të martuarit, pasi ai ka bashkëshorte Magdalenën e bukur, e tashmë duke thyer cdo tabu shqiptare, vazhdon të provokojë me fotot e tij. E kemi fjalët për një nga modelët më të njohur shqiptarë, Valer Kolnikaj, i cili këto ditë të ftohta të dimrin ai vjen shumë “Hot” me këtë foto.

Ne jemi mësuar të shohin këto ditë kur jashtë, është vetëm bardhësi bore, fotografi të seksit femër që ndjellin epshin e meshkujve, por e kundërta, kur një mashkull shqiptar vë në lëvizje seksin femër, është ndoshta rast unik. Valeri këtë foto e ka realizur në verë, nga fotografi i njohur kosovar Arbër Hoxha, por ai ka ditur ta sjellë në këto ditë kur temperaturat edhe në vendet shqiptare kanë shënuar minus.

Por cfarë mendon nusja e tij për këtë foto, ende nuk e dimë, por dimë që ata të dy po e kalojnë shumë mirë në muajt e parë të martesës./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kolnikaj Valer says stop winter

It has already secured the status of the spouses, because he's beautiful wife Magdalene, and breaking every taboo now Albanian, continues to provoke with his photos. We have words for one of the most famous Albanian Kolnikaj Valer, that these cold days of winter he comes very "Hot" with this picture.

Wednesday, 18 January 2012

Valer Kolnikaj si Markus Schenkenberg


Top Modeli shqiptar tregon te verteten per idene e fotove qe bene jehone te madhe ne mediat shqiptare

Top modeli i njohur shqiptar Valer Kolnikaj ka luajtur paska me disa enigma në portalin e tij facebook, duke kritikuar dhe vënë në pah njohurinë e disa kritikësh shqiptarë të botës së modës.

E në fakt këtu bukuroshi shqiptar është treguar shumë i sinqertë, duke u thënë atyre se ja ku e kishte rrëmbyer idenë e fotove të tij, të cilat jo vetëm u realizuan bukur nga fotografi kosovar Arbër Hoxha, por që u diskutuan shumë për idënë shumë interesante.

Thursday, 5 January 2012

Për modelin Valer Kolnikaj 2011 vit i paharruar

Padyshim që vazhdon të mbetet një nga ikonat e modelizmit shqiptar, djaloshi që vitin që lamë pas i ka thënë “Lamtumirë” beqarisë. Ky është modeli Valer Kolnikaj, i cili për të ‘2011’ do të mbetën vit i paharruar, pasi ai përfaqësoni Shqipërinë në “Best Model of the World”.

Por Valeri ka pasur një emocion më shumë, pasi jo vetëm do të përfaqësonte bukurinë e djemve shqiptarë, por vajza që kishte përkrah dhe që sillte nurin e bukurisë shqiptare, ishte e fejuara e tij në atë vit, e ndërsa sot bashkëshortja e tij.

Prandaj djaloshi tani jo më beqar, nuk e harron kurrë vitin që iku, por tani kemi mësuar se po mendon se këtë titull për të përfaqësuar Shqipërinë në organizimin botëror të këtij viti që sapo kemi hyrë t’ia dhurojë një djali apo një vajze shqiptare që vërtetë e meritojnë.

Valer Kolnikaj megjithëse është i rehatuar nga statusi martesor, ai vazhdon të jetë i kërkuar si imazh publicitar, por që din të zgjedhë me kujdes bashkëpunimet./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
For model year 2011 Valer unforgettable Kolnikaj

Sunday, 29 March 2009

Valer Kolnikaj Per Big Brother Albania

Flasin Modelet per Big Brother Reality Show: VALER KOLNIKAJ

Valer Kolnikaj
/photo shqip/

Ku e shikoni suksesin e nje “reality show” si “Big Brother” ne Shqiperi?
Suksesi eshte i garantuar, pasi vete monitorimi i pandalur i atyre personave, lojerat, debatet, karakteret e ndryshem, te shtojne kureshtjen per ta ndjekur. Pa harruar te shtoj se shqiptaret vdesin per gjera te reja dhe te papara me pare. Jam i bindur se ky “reality” eshte me i ndjekuri nga audienca shqiptare.

A do ishit te gatshem ta tregonit veten para kamerave 24 ore non stop?
Sigurisht qe do te isha i gatshem, pse jo! Por do te hyja vetem per te fituar. Vitin qe vjen, po te jem i lire nga impenjimet ne shkolle dhe ne fushen e modes, mbase do ta shikoj si rast.

A mendoni se te gjithe konkurrentet kane hyre per para?
Kane hyre per parate, por jo te gjithe. Mendoj se te gjithe te perzgjedhurit jane fatlume. Pavaresisht se jo te gjithe dine ta vleresojne kete shans qe ju eshte ofruar. /shqip/28.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Models Talking about Big Brother Reality Show: Valer Kolnikaj

Where do you see the success of a "reality show" as "Big Brother" in Albania?
Success is guaranteed, as pandalur own monitoring of those persons, games, debates, and different characters, to add kureshtjen to follow. Without forgetting to add that Albanians die for things new and unseen before. I am convinced that this "reality" is the Albanian ndjekuri from the audience.

Do you were ready to show itself before the cameras 24 hours non stop?
Of course I would be ready, why not! But will hyja only to win. The coming year is to be free from occupation in the school and in the modes, probably will see as an opportunity.

Do you think that all have entered the competition for money?
Have entered for the money, but not all. I think that all perzgjedhurit are lucky. Notwithstanding that not all of them know that you assess this opportunity is offered.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online