All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vali Kuqi. Show all posts
Showing posts with label Vali Kuqi. Show all posts

Wednesday, 17 April 2013

Me te miret ne gjysmefinale te “Top Fest 10”

Sot do të startojë në Top Channel gjysmëfinalja e festivalit të muzikës moderne shqiptare “Top Fest 10”.

Këngëtarët më të mirë, me krijimet e tyre më të pëlqyera, do të përballen me një orkestër “live” dhe do të këndojnë edhe njëherë për t’u dëgjuar edhe vokali i tyre.

Gazeta jonë mëson se disa nga emrat e rinj dhe me karrierë muzikore janë përzgjedhur në këtë gjysmëfinale, mes tyre edhe Albërie Hadërgjonaj, Korab Shaqiri & Arbër Zeka, Orgesa Zaimi, Anjeza Branka & Muharrem Ahmeti, Bruno, Erik Lloshi, Vali Kuqi, Rezarta Smaja, Enca, Betarix, Samanta, B2N e disa të tjerë. M. GJ

Burim Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Best in the semis "Top Fest 10"

Today will start on Top Channel's semi modern Albanian music festival "Top Fest 10". Best singers, with their creations most popular, will face an orchestra "live" and will sing once again for their vocals heard.

Saturday, 30 March 2013

Revista BLUETOOTH - 30 Mars 2013

Revista BluetoothRevista BLUETOOTH, 30 Mars 2013
 • Shpat Kasapi: Nuk i durova dot fotot e Aferdites me Di Caprion. "Nuk flas me te, mosmarreveshjet qe na ndane.". Gjendja shpirterore e Shpat Kasapit pas ndarjes. Planet per te qendruar singell nje kohe te gjate. Xhelozia dhe takime e rralla me Aferditen. Historia e Di Caprios dhe fundi i lidhjes permes nje telefonate...
 • Big Brother; Jeta e shthurur. Fotot skandaloze te Ilirit. I dashuri: Me Elenen do te sqarohem kur te dale.
 • Bleona Qereti, e ftuar ne festivalin e muzikes gay. Te dielen ne "X Factor" prezanton kengen me te re. Elvana Gjata, e ftuara tjeter e nderit.
 • Aurela Gace, sjell nje klip me skena sensuale
 • 30 vjetori i Jonides, detajet e festes VIP
 • Noizy zbulon anen e panjohur te tij, i futet gatimit
 • Nora Istrefi mbush 27 vjec
 • Vali Kuqi: Yllka, keshilltarja ime!

Wednesday, 6 March 2013

Vali Kuqi, e treta e verteta ne "Top Fest"

Vali Kuqi
photo: artan korenica
Rruga e Vali Kuqit

Kengetari i ri nga Gjakova, Vali Kuqi per te treten here po merr pjese ne festivalin e kenges moderne shqiptare “Top Fest”.

“Rruga ime”, quhet kenga me te cilen Vali ka nisur rrugetimin ne edicionin e dhjete te ketij festivali. Rruga e Valit, si duket pritet te jete e suksesshme sepse kenga qysh ne fillim po vleresohet mjaft mire nga publiku.

Kenga e zhanrit pop-rock balade e realizuar nga Threedots production-Kledi Bahiti dhe teksti nga Endrit Mumajesi, po shihet si favorite per te shkuar drejt finales. Edhe vete Vali eshte shprehur optimist, derisa ka treguar se eshte punuar gjate dhe me perkushtim per kete kenge.

“Kete vit pretendoj te shkoj sa me larg ne kete festival, mirepo shume e rendesishme per mua eshte qe te pelqehet dhe te degjohet kenga. Pse jo edhe ndonje cmim!”, ka thene Vali ne nje interviste per Indeksonline.

Saturday, 17 January 2009

Yllka Kuqi, Kafja e Mengjesit RTK

YLLKA KUQI NE KAFEN E MENGJESIT RTK!

Kengetarja Yllka Kuqi mirepret ne shtepine e saj, Delfina Zeqirin, reporteren e RTKs per emisionin "Kafja e Mengjesit". Ne shtepi eshte i pranishem edhe vellau i Yllkes, Vali, poashtu kengetar.

Ne pika te shkurtera:

 • Yllka Kuqi eshte gjakovare dhe jeton,po pra, mu ne Gjakove!
 • Ajo nuk e ka te veshtire te zgjohet heret pasi puna qe ajo punon ia dikton kete rutine per cdo dite, pervec kuptohet vikendit. Perndryshe ajo punon tash 4 vjet per organizaten humanitare "Children for Tomorrow" dhe orari i saj i punes fillon fix ne ora 8 te mengjesit. Puna e saj eshte e lidhur ngushte me projektet psiko-sociale ku punon me femije dhe adoloshente, pasi nga profesioni, nese nuk e keni ditur, eshte psikologe.
 • Yllka nise diten zakonisht me nje kafe (si duket jo turke por "kafe me bokall") dhe ne mengjes ka deshire, derisa te pergaditet per te dale, te shoqerohet me muzike duke zgjedhur ndonje nga kanalet muzikore ne televizion.
 • Ne kohen e lire, Yllka nuk eshte aspak e lire. Ajo ka shume aktivitete dhe rralle qe ndeshet me pyetjen "C'ka tash?".
 • Gjate veres, ka qejf te dale cdo dite ne mbremje ne qytetin e saj te bukur te Gjakoves, se paku per nje kafe. Gjate dimrit, me shume rri e strukur ne shtepi duke shikuar televizionin.
 • Yllka nuk e perdore shume internetin dhe nese e perdore, ate e bene kryesisht nga nevoja si p.sh. per komunikim, perndryshe jo "per te humbur kohe" si thote ajo. Po natyrisht, edhe ajo e ka nje akont me Facebook por ja qe ralle e kontrollon ate!
 • Vali, vellau i Yllkes, eshte poashtu kengetar dhe si me i vogel ka kenduar kenge per femije, ndersa ka te realizuar edhe nje album. Ai per momentin eshte duke pauzuar por planifikon ti rikthehet kendimit ne te ardhmen. Nga ajo qe pame duke kenduar me Yllken, duket te jete nje yll i vertete, natyrisht ende i pazbuluar mire.
 • Babai i Yllkes, Zeqe Kuqi, edhe pse me profesion mjek (internist), eshte poashtu nje kengetar shume i njohur ne Kosove. Si duket e tere familja Kuqi e kane te trasheguar nje afinitet ndaj artit te muzikes pa marre parasysh aspiratave te tyre profesionale.
 • Yllka gjate karrieres se saj si kengetare ka marre shume shperblime, por si thote ajo ne shaka, tash jane duke i bere edhe telashe, pasi i duhet gjetur vend cdo cmimi dhe duhet pastruar ato rregullisht. Perndryshe, ajo karrieren e saj profesionale artistike e filloi ne vitin 2003 ne "Zambakun e Prizrenit" ku edhe eshte shperblyer me cmimin "Interpretimi me i mire".
 • Yllka prezentoi edhe veshjet e saja (garderoben), dhe ra ne sy fustani qe e kishte veshur ne Kengen Magjike 2008. Mesuam se ky fustan eshte i shtepise "Giovani". Ndersa ajo vet vecoi fustanin e fejeses. Ajo gjate intervistes permendi emrin Astrit dhe aty pame nje foto te saj te perbashket me te. Per martese nuk u tha gje, por as nuk u pyet!

Yllka Kuqi dhe Astriti
/astrit pallaska dhe yllka kuqi, photo rtk/

Pjesa 1


Pjesa 2

+tag: kafeneja kuci kafeja mengjezit zeqiri

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online