All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valmir Gashi. Show all posts
Showing posts with label Valmir Gashi. Show all posts

Sunday, 27 April 2014

Valmir Gashi synon natën finale në CM8 (Video)

‘My Barbie girl’ quhet kënga e këngëtarit Valmir Gashi prezatuar në festivalin ‘Celësi Muzikor 8’.

Kënga është punuar me muzikë dhe orkestrim nga Cekic e për tekstin e saj është kujdesuar vetë artisti dhe SNUPA dhe ka nisur të pëlqehet që në momentin që është lancuar në Zico TV dhe në kanalit Youtube, pasi është një këngë shumë ritmike dhe e kapshme e ku Valmiri e ka interpretuar mjaft bukur.

Djaloshi simpatik ka marrë pjesë për herë të parë në këtë festival dhe sic ka thënë pse jo synon edhe finalen dhe me ndonjë cmim, ndërsa pas suksesit që dëshiron ti sjellë edhe nata finale e këtij festivali, artisti po mendon për një këngë të re, një baladë të bukur ku do ti realizojë edhe videoklipin./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gashi aims valmir final night in CM8


'My Barbie Girl' singer song called Valmir Gashi prezatuar Festival 'The key Music 8'.

The song is working with music and instrumentation to hammer out its text is kujdesuar artist and rappers themselves and be accepted starting from the moment it was launched in Zico TV and Youtube channel, because it is a very rhythmic song and accessible where Valmiri interpreted quite nicely.

Tuesday, 8 April 2014

Valmir Gashi në ‘Celësin Muzikor 8’ me një këngë ritmike

Simpatik dhe plot talent për muzikën. Ky është djaloshi nga Rahoveci Valmir Gashi, të cilin nëse deri më sot nuk ia keni dëgjuar zërin tashmë bëhuni gati, pasi këngëtari i ri do të prezantohet me një këngë të bukur dhe ritmike në festivalin muzikor ‘Celësi Muzikor 8’.

Kënga mban titullin ‘ My Barbie girl’ dhe është punuar nga Cekic me tekst nga Snupa dhe Valmiri pse jo megjithëse është hera e parë në një festival për të rritur, ai dëshiron që kënga të vlerësohet dhe të ketë ndojë cmim.

Valmiri ka një zë shumë të vecantë dhe që në fëmijërinë e tij merret me muzikë, madje ka provuar kur ishte fëmijë edhe skenat e huaja, kur ai jetonte në Austri, ndërsa vazhdon ta shkollojë mirë zërin pasi është në fakultetin e muzikës për ‘Solokëndim’.

Megjithëse festivali që po vjen do të jetë paraqitja e tij e parë për tu njohur më mirë për publikun shqiptar, ne mësojmë se Valmiri ka pasur edhe më parë disa këngë, por që nuk i ka të publikuara e me kalimin e kohës ai do të sjellë një album ku do ti përfshijë ato si dhe këngë të reja.

 Një ditë do të ketë edhe bashkëpunime edhe me femrat e estradës shqiptare por këto do t’i lerë suprizë, ndërsa në koncerte ka nisur të këndojë e të ftohet sidomos nëpr ‘Party’.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online