All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valmir Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Valmir Krasniqi. Show all posts

Saturday, 17 November 2012

Adelina Ismajli: "Skenderbe" ishte dhurate nga Vali [VIDEO]

Adelina Ismajli ne Shqiperi, ishte nje event qe nuk kaloi pa u verejtur nga mediat e shkruara dhe televizive ne Tirane. Ajo ka shtuar prezencen e saj fizike ne Shqiperi, sepse atje ajo ndjehet e vleresuar dhe ne nivel te saj. Te pakten, keshtu ajo u deklarua vete per media.

Publikut atje ajo i dhuroi nje koncert recital, sipas saj i pari dhe i fundit, qe u prit shume mire, madje befasoi disa qe nuk e njihnin mire potencialin vokal dhe intelektual te saj.

Pak dite me pare, ajo lancoi videoklipin kenges se saj "Skenderbe", qe thuhet se eshte nje kryeveper e kengetares, muziken dhe tekstin e se ciles e shkroi vete ajo, dhe ate para me shume se nje dekade. Arsyeja pse ky klip nuk erdhi me heret, si shpjegon Adelina ne nje interviste per "Bluetooth", ishte sepse kenga ka qene e cenzuruar. Por, ja sot, fale koheve te ndryshuara, ne 100 Vjetor, kjo kryeveper, serish ka pare driten e diellit.

Tuesday, 16 October 2012

Adelina Ismajli dhe Vali prap na kujtojne ciftin hollivudian

Ne Mars te ketij viti, Adelina dhe Vali pozuan per kopertinen e revistes "Anabel" dhe u "akuzuan" per kopjim te ciftit hollivudian Johnny Depp dhe Penelope Cruz ne nje poze identike qe ata ben per filmin "Blow".

Por ja qe ne kete foto, qe nuk ka te bej me ndonje poze te kopjuar, per nje moment na perkujtuan perseri ciftin e njejte Depp & Cruz , kesaj radhe nga filmi "Pirates of Caribbean" ku Vali ka te mbeshtjellur rreth kokes nje "facolete te zeze te pirateve" dhe eshte i ledhatuar nga e dashura e tij Adelina ne nje aventure te tyre bregdetare. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Ismaili and Vali again remind us of hollyvudian couple. In March this year, Adelina and Vali posed for the cover of the magazine "Anabel" and "accused" for copying hollyvudian couple Johnny Depp and Penelope Cruz in a pose identical to they made for the movie "Blow". But here we are, in this picture, that has nothing to do with any duplicate shot, but for a moment reminded us again of the same couple Depp & Cruz, this time from the movie "Pirates of the Caribbean" where Vali tied black "pirate" scarf around his head, fondled by his girlfriend Adelina in a coastal adventure. / Albavipnews / ]]

Saturday, 3 March 2012

Adelina dhe Vali si klasiket Bonnie & Clyde...

Adelina : Vali menaxheri qe kam rene ne dashuri

Fotot e Anabel me Adelinen e Valin jane mbeshtetur ne skena filmash te famshem. Fotot jane realizuar ne Gstaadt, qyteze malore turistike e Zvicres (nje nder me luksozet). Eshte hera e pare fare qe Adelina del me Valin ne kopertine ose me ndonje mashkull tjeter. Adelina Ismaili prezanton per here te pare ekskluzivisht per revisten “Anabel” partnerin e saj ne dashuri dhe menaxherin e saj njekohesisht, Val Krasniqi. Ne interviste, ajo pranon se i ka propozuar e para Valit, ne Zvicer, kur kendonte ne klubin ku ai ishte pronar “I propozova te behej menaxheri im. Kur pranoi thashe “Kaq me duhej” . Ishte dashuri me shikim te pare. Ishte hera e pare ne jeten time qe ndihesha si e paralizuar, qe nuk e kontrolloja dot veten sic beja gjithmone.” Adelina thote se Vali e ka bere te ndjehet femer: “Gjate kam fshehur fuqine time nen petkun e seksualitetit. Une kam qene nje njeri qe mbrohesha pa fund dhe kjo mbrojtje po zbehte feminitetin, ku loti ne syte e Adelines shihej si dobesi. Une gati kisha mbytur vajzen brenda meje. Me Valin ia lejova vetes te jem e brishte, e pafuqishme, e ndrojtur.

Wednesday, 22 February 2012

Jeta luksoze e Adelina Ismajlit me te dashurin Vali...

Jeta luksoze e kengetares Adelina Ismajli me Valin

Per suksesin e saj ne tregun europian, Adelina Ismaili falenderoi hapur edhe menaxherin e saj, me te cilin tashme edhe eshte lidhur. ‘’Gjithe c’kam arritur ne Europe, eshte puna dhe mundi i Valit’’, ka theksuar kengetarja gjate nje interviste televizive ne Kosove. Valmir Krasniqi eshte i perzgjedhuri i pop dives Adelina Ismaili, si i fejuari me te cilin ne te ardhmen kengetarja mendon te krijoje familje. Por cila eshte jeta e tij para njohjes me kengetaren? Cfare ka punuar me heret? Pas kerkimeve qe kemi bere, mesuam se Valmiri prej kohesh ka qene i aktivizuar neper biznese te ndryshme, duke rezultuar i suksesshem ne shume drejtime.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online